Imam skazany na czytanie konstytucji

pią, 30 wrz 2005, 01:55:24

Autor: Mirosław Miarczyński

Imam, który napisał "podręcznik" bicia żony tak by nie zostawiać śladów otrzymał od sędziego w Hiszpanii polecenie dokładnego zapoznania się z konstytucją. Mohamed Kamal Mustafa będzie musiał spędzić najbliższe sześć miesiecy pilnie studiując trzy artykuły Ustawy Zasadniczej a także Deklarację Praw Człowieka.

To nie jedyna kara dla imama. Już w ubiegłym roku został on skazany na 15 miesięcu więzienia i 2600 dolarów grzywny za podżeganie do przemocy wobec kobiet. Został zwolniony z więzienia po 22 dniach, pod warunnkiem że odbędzie pełny program edukacyjny i resocjalizacyjny. Zapoznawanie się z prawami człowieka (bez względu na płeć) jest częścią tego programu.

Cztery lata temu Mohamed Kamal Mustafa wydał ksiązkę "Kobiety w islamie", w której pisał między innymi że mąż może przywoływać nieposłuszną żonę do porządku werbalnie lub - jeśli to nie poskutkuje - ma prawo zmusić ją do posłuszeństwa biciem. Pisał też w jaki sposób należy wykonywac karę, by nie zostawiała ona śladów na ciele kobiety.

Teraz imam musi doskonale zapoznac się z artykułami 10,14 i 15 hiszpańskiej konstytucji, mówiącymi o godności i niezbywalnych prawach człowieka, zakazie naruszania integralności cielesnej oraz o równości wszystkich ludzi wobec prawa.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050930015326437