Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Australia: Mufti obraża kraj

Najważniejszy islamski duchowny w Australii znalazł się pod ostrzałem. Jego zdaniem kobiety, które nie zakrywają twarzy, same proszą się o gwałt - pisze "Rzeczpospolita".


Wielki mufti Australii Taj Aldin al Hilali przemawiał z okazji ramadanu do około pięciuset wiernych. Podczas kazania ostro skrytykował kobiety, które "poruszają się w sposób sugestywny", malują się i nie zakrywają ciała hidżabami lub przynajmniej muzułmańskimi chustami. I porównał kobietę bez muzułmańskiego ubioru do porzuconego na ulicy mięsa, które zjadają koty.

Wypowiedź ta trafiła do prasy, wywołując falę ostrej krytyki. Potępił ją, jako "naganną i zatrważającą", premier John Howard. Pomysł, że to kobiety są odpowiedzialne za popełniane na nich gwałty, jest niedorzeczny - powiedział szef rządu.

Jego zdanie podziela Pru Goward, australijska komisarz ds. dyskryminacji seksualnej. Podkreśliła, że nie jest to pierwszy wyskok muftiego i należy go czym prędzej deportować.

Od wielkiego muftiego odcięły się nawet organizacje zrzeszające australijskich muzułmanów. Pod wpływem ostrych głosów krytyki wielki mufti wycofał się ze swojego stwierdzenia. Pomimo przeprosin jego przemówienie wywołało ostrą debatę na temat trudnej integracji imigrantów z resztą australijskiego społeczeństwa.

Od pewnego czasu stosunki pomiędzy białą większością a 300 tysiącami muzułmanów stają się coraz bardziej napięte. W grudniu 2005 roku, kiedy imigranci pobili ratownika i w niewybredny sposób zaczepiali białe dziewczyny na plaży, w Sydney doszło do gwałtownych zamieszek. Rozwścieczeni młodzi ludzie uzbrojeni w kije i butelki po piwie atakowali napotkanych Libańczyków i niszczyli prowadzone przez nich sklepy. Większość mieszkających w Australii muzułmanów przyjechała bowiem w latach 70. i 80. z Libanu. Władze w Canberze, ze względu na toczącą się tam wówczas wojnę domową, otworzyły granice dla libańskich uchodźców.

W zeszłym miesiącu Australia ogłosiła, że zaostrza swoje procedury imigracyjne. Kandydaci na Australijczyków będą musieli teraz "wyznawać australijskie wartości", co będzie sprawdzane podczas specjalnych testów. Oprócz znajomości języka angielskiego będą się musieli wykazać odpowiednim stosunkiem do demokracji czy równości płci. Zaostrzenie przepisów ma również na celu zapewnienie bezpieczeństwa państwu i jego obywatelom. Według informacji wywiadowczych Australia i jej obywatele znajdują się na celowniku islamskich terrorystów. Canberra wysłała bowiem swoje wojsko do Iraku i jest jednym z najważniejszych sojuszników USA w wojnie z terrorem. Agresywne zamiary wobec Australii ma także potężna, działająca na Pacyfiku, terrorystyczna organizacji Dżamma Islamija. W jej wizji muzułmańskiego imperium, które ma powstać w Azji Południowo-Wschodniej na gruzach państw narodowych, nie ma miejsca na sąsiada w postaci chrześcijańskiej białej Australii.

Kontrowersyjne wypowiedzi al Hilalego
  Hezbollah powinien być wzorem dla wszystkich mudżahedinów na świecie;
  Media na całym świecie są kontrolowane przez żydowskie macki. Szczególnie na Zachodzie, w tym w Australii;
  Holokaust to syjonistyczne kłamstwo;
  George W. Bush, Tony Blair i John Howard to Oś Zła;
  Australia była niegdyś muzułmańskim kontynentem zasiedlonym przez Afgańczyków;
  Zamachy z 11 września to palec boży karzący ciemiężców.
Forum Żydzi-Polacy-Chrześcijanie


Opcje Artykułu

Australia: Mufti obraża kraj | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Australia: Mufti obraża kraj
montsegur sob, 28 paź 2006, 05:57:58

To trochę nie tak: w dzielnicy Cronulla w Sydney to nie było napadów na sklepy z jakimiś kijami i butelkami. Było tak, że zbierającym się corocznie młodym nacjonalistom australijskim zabroniono, wbrew zwyczajowi, wejść na plażę, na którą zawsze wybierają się po plażowemi, z kiełbaskami, grillem, piwem i flagami australiskimi. Wtedy rozlokowali się na ulicy przyległej do plaży. Zrobił się ścisk i pod adresem ludzi o bliskowschodnim wyglądzie poleciały wyzwiska (nawet nie butelki). Dopiero gdy przybyła policja i próbowała po australijsku interweniować (czyli łagodnie), to w jej kierunku poleciały te flaczy, puszki po piwie, czy niedojedzone ryby lub wurszty (zabawne było obserwować, jak policjanci wiali przed tymi wursztami...). Dopiero pod wieczór i w nocy policja urządziła akcję z prawdziwego zdarzenia w stylu ZOMO i zaprowadzilła porządek. A kijami to (również w nocy) posłużyli się Libańczycy, rozbijając szyby w ok, 100 samochodach. Jeden starszy Libańczyk został pobity przez białą młódź, ale też nie wcześniej niż po tym, gdy z kolei Libańczycy stłukli na kwaśne jabłko jednego starszego wiekiem Australijczyka. Najpierw go uprzejmie zapytali czy jest Australijczykiem (mógł być bowiem równie dobrze cudzoziemcem, a po siwych włosach raczej trudno rozpoznać jaką rasę reprezentuje delikwent). Gdy potwierdził ,że istotnie jest Aussie, to wtedy go stłukli.

Co do Hilaliego, to jeszcze sprawdzę, ale to on jako bodaj jedyny z reguły wykazuje dużo umiarkowania, więc sądzę, że przynajmniej niektóre z jego przytoczonych tu wypowiedzi pochodzą od innych liderów muzułmańskich w tym kraju. Warto przypomnieć, że to Hilali poparł swego czasu pomysł rządu na deportowanie z Australii najbardziej radykalnie i pro-terrorystacznie nastawionych muzułmanów, czym naraził się wielu miejscowym muzułmanom. Jest on też zdania (również po linii rządu), że muzułmańscy liderzy powinni znać biegle angielski, jeśli mają mieć prawo do pobytu tutaj i do kierowania społecznością islamską.

Co do stylu ubiorów miejscowych kobiet, to istotnie robi on nieraz wrażenie prowokującego (mnie osobiscie żadna ubrana "po pszczelarsku" muzułmanka nie byłaby w stanie zachęcić do żadnych zalotów, pod tym zwzględem to Hilali chyba ma rację). Chodzi tu raczej Hilalemu o skrajne przypadki, a w jaki sposób jego wypowiedź jest potem interpretowana, to już "inksza inkszość". Ja oczywiście nie pochwalam szczelnego opakowywania kobiet a'la islam, bo to ekstremum w przeciwnym kierunku.

Cheers!!!

 
Australia: Mufti obraża kraj
montsegur pon, 30 paź 2006, 12:11:10

Obecnie Hilai jest w szpitalu po ataku serca http://www.theaustralian.news.com.au/ . Co do jego tak prędkiego potępiania, to uważam, że ze strony niektórych Australijczyków jest ono zbyt pospieszne, a ze strony innych liderów islamskich - podejrzane. Możliwe, że chcą się go pozbyć (bo niewygodny), używając do tego obecnych nastrojów antyislamskich. Jest oczywiście możliwe również, że niektórym spośród tych liderów marzy sią po prostu przejęcie funkcji Hilalego i zostanie w ten sposób "Nr 1" wśród australijskich muzułmanów.

Cheers!!!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń