Biskupi chą dialogu z rządem

śro, 5 gru 2007, 11:51:49

Autor: Marcin Stanowiec

"Episkopat chce się spotkać z przedstawicielami rządu w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu" - zapowiedział arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Biskupi będą z rządem omawiać kwestię dofinansowania metody sztucznego zapłodnienia oraz poinformują rząd o zaawansowaniu prac nad maturą z religii.

Minister Zdrowia Ewa Kopacz przewiduje znaczne wydatki ma wsparcie "najbiedniejszych", którzy chcą skorzystać z metody in vitro. Platforma Obywatelska uważa, że sztuczne zapłodnienie mieści się w ramach polityki prorodzinnej, bo zwiększa dzietność narodu. Przedstawiciele Kościoła twierdzą, że z polityką prorodzinną in vitro nie ma nic wspólnego i lepiej przeznaczyć pieniądze z budżetu na ratowanie istniejącego życia oraz na akcję adopcyjną.

Kongregacja watykańska uznała metodę in vitro za niedopuszczalną ponieważ jest ona nieludzka: dziecko rodzi się jako produkt techniczny a przy tym są unicestwiane ludzkie embriony.

W tych dniach rozpocznie się wizyta premiera Tuska w Watykanie. Papież na pewno będzie apelował do polskiego rządu o poparcie dla powszechnego uznania chrześcijańskich korzeni Europy.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071205115150703