Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Życzenia Patriarchy Aleksego II dla Metropolity Sawy

Prawosławny Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II złożył życzenia Metropolicie Warszawskiemu i Całej Polski Sawie z okazji siedemdziesiątych urodzin. 

"Urodziwszy się w pobożnej rodzinie, od dziecięcych lat poświęciliście swoje życie Chrystusowi. Zaczęliście służbę Bogu i ludziom w czasach, kiedy Polska Prawosławna Cerkiew urzeczywistniała swoją zbawienną misję w nieprostych historycznych warunkach. Ale Pan Bóg zawsze szczodrze udzielał Wam mądrości, męstwa i siły, by godnie i z cierpliwością podążać po drodze świadectwa o prawdzie Świętego Prawosławia" - pisze w swoim liście Patriarcha Aleksy.

Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi wspomniał o wybitnych naukowych zasługach jubilata, a także o bogatym duchowym i administracyjnym doświadczeniu, nabytym w latach zarządzania diecezjami Polskiej Cerkwi Prawosławnej: Łódzko-Poznańską i Białostocko-Gdańską.

W zakończeniu swojego listu rosyjski Patriarcha Aleksy z ciepłem przypominał o swoich spotkaniach z Metropolitą Sawą i z pamięcią modlitewną życzył mu niespożytych duchowych i fizycznych sił, niezbędnych dla wykonywania zaszczytnej służby Zwierzchnika Polskiej Cerkwi Prawosławnej.


Opcje Artykułu

Życzenia Patriarchy Aleksego II dla Metropolity Sawy | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Życzenia Patriarchy Aleksego II dla Metropolity Sawy
ZZTOP wto, 15 kwi 2008, 14:31:15

Ciekaw jestem czy metropolita Sawa cieszy się z tego że Go sam Aleksy pozdrowił i jakie to ma dla niego znaczenie.

Jeśli jest ono większe od istoty samej rzeczy to może być odczytane jako polityczne przesłanie, żeby wykazać chrze ścijanom prawosławnym w Polsce kto tu jest ich zwierzchnikiem.

Miejcie się na baczności przed chytrymi lisami,  którzy czychają na owieczki w Polsce i starają się im wmawiać moskiewską retoryką, kto jest kim w prawosławiu polskim. Drodzy bracia prawosławni uważajcie na Aleksego tak jak i na każdego , który jest z zewnątrz - ale idźcie własną drogą do Patriarchatu Warszawskiego i całej Polski.Czego życzę prawosławiu  z całego serca

zztop

 

 

 
Życzenia Patriarchy Aleksego II dla Metropolity Sawy
ZZTOP śro, 16 kwi 2008, 08:15:30

w odpowiedzi na Pański komentarz, pragnę podzielić Pańską opinię co do Metropolity Sawy jednak nie wydaje mi się żeby patriarcha Aleksy zasługiwał na podobne wyróżnienie. Dziwi mnie bardzo w tym serwisie, że podkreślono go tak znacząco jakby był jedynym który mógłby zlożyć życzenia, skoro nie wspomina się o innych bardzo ważnych kościołach prawosławnych.

Chyba że intencją autora było wykazanie, że Polska zasługuje na Patriarcht prawosławnych w Warszawie.

Tylko wtedy jest  pytanie, kim byłby Aleksy 2 ? Ostrzegam przed przebiegłościa Aleksego 2.

zztop

 
Życzenia Patriarchy Aleksego II dla Metropolity Sawy
ZZTOP czw, 17 kwi 2008, 08:38:09

Składam najserdeczniejsze życzenia dla Metropolity Sawy i życze Polskiemu Kościołowi Prawosławnemu podniesienia do rangi Patriarchatu Warszawskiego i całej Polski. Życzę również waszej Ekscelencji Metropolicie Sawie aby był bardzo ostrożny przed  namowom chytrych i przebiegłych  planów Aleksego 2.

Wspólnocie prawosławnej należy się Patriarchat od zarania powstania tej wspólnoty a szczególnie jeszcze za czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Tylko mądre przywódctwo Księdza Metropolity może zakusy Moskiewskie przezwyciężyć. Tak aby tereny Kanoniczne Rusi prawosławnej nie rozciągały się od Wisły Odry i Bugu po sam Ural tylko tam gdzie ich miejsce czyli wokółMoskwy.Proszę o wybaczenie Metropolitę  ale takie mam przekonie co do słuszności moich przemyśleń.

zztop

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń