Życzenia Patriarchy Aleksego II dla Metropolity Sawy

wto, 15 kwi 2008, 13:32:00

Autor: Gość serwisu

Prawosławny Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II złożył życzenia Metropolicie Warszawskiemu i Całej Polski Sawie z okazji siedemdziesiątych urodzin. 

"Urodziwszy się w pobożnej rodzinie, od dziecięcych lat poświęciliście swoje życie Chrystusowi. Zaczęliście służbę Bogu i ludziom w czasach, kiedy Polska Prawosławna Cerkiew urzeczywistniała swoją zbawienną misję w nieprostych historycznych warunkach. Ale Pan Bóg zawsze szczodrze udzielał Wam mądrości, męstwa i siły, by godnie i z cierpliwością podążać po drodze świadectwa o prawdzie Świętego Prawosławia" - pisze w swoim liście Patriarcha Aleksy.

Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi wspomniał o wybitnych naukowych zasługach jubilata, a także o bogatym duchowym i administracyjnym doświadczeniu, nabytym w latach zarządzania diecezjami Polskiej Cerkwi Prawosławnej: Łódzko-Poznańską i Białostocko-Gdańską.

W zakończeniu swojego listu rosyjski Patriarcha Aleksy z ciepłem przypominał o swoich spotkaniach z Metropolitą Sawą i z pamięcią modlitewną życzył mu niespożytych duchowych i fizycznych sił, niezbędnych dla wykonywania zaszczytnej służby Zwierzchnika Polskiej Cerkwi Prawosławnej.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080415133231988