Bp Pieronek: Kościół jest atakowany za in vitro

pią, 2 sty 2009, 04:27:29

Autor: Maria Czerw

„Kościół w Polsce życzyłby sobie, żeby w roku 2009 publicyści zaniechali atakowania go jedynie za to, że jest wierny Magisterium. Nie pozwolimy się jednak zastraszyć” - napisał bp Tadeusz Pieronek dla włoskiego portalu www.pontifex.roma.it. Niektóre ruchy polityczne dążą do wprowadzenia ustawodawstwa sprzecznego z ludzką naturą, zaś w centrum sporu znajduje się zagadnienie zapłodnienia in vitro. Ataki na Kościół kierowane są ze strony części mediów, które zawsze były wobec niego uprzedzone i wrogie. W pewnym sensie obecna kampania nie jest niczym nowym. Natomiast nowością jest agresywny ton, którego naszym zdaniem nie można tolerować. Utrzymane w duchu agresywnej propagandy antykościelnej i antykatolickiej programy telewizyjne czy artykuły prasowe negatywnie wpływają na społeczeństwo.


Kościół jest stanowczo przeciwny liberalizacji ustawodawstwa w tej dziedzinie, a duże znaczenie dla jego postawy ma wydana niedawno instrukcja Kongregacji Nauki Wiary „Dignitas personae” - stwierdził biskup. Hierarcha zaznaczył że instrukcja jest wyjątkowo przejrzysta i głęboka doktrynalnie.

Bliski współpracownik Karola Wojtyły wyjaśnia, że także nad Wisłę docierają nurty sekularyzacji, pogaństwa oraz różne formy laicyzacji atakujące podstawy wiary i tradycji katolickiej.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090102042727730