M. Gretkowska: Jezus powstał in vitro w Duchu Świętym

sob, 3 sty 2009, 17:04:32

Autor: Maria Czerw

- Kościół wysuwa nie fair argumenty w sprawie in vitro. Idąc takim myśleniem, to poetycko mówiąc, Jezus powstał in vitro w Duchu Świętym – uważa Manuela Gretkowska, znana pisarka i założycielka Partii Kobiet. Program TVN24 "Piaskiem po oczach" zaprosił publicystkę na debatę o legalizacji metody pozaustrojowego zapłodnienia.


Pisarka protestuje: Kościół oficjalnie stwierdza, że człowiek powstaje w wyniku intymnego stosunku kobiety i mężczyzna. - A Jezus nie powstał w wyniku stosunku kobiety i mężczyzny.

- Przecież aborcja prawnie jest dopuszczalna w pewnych wypadkach - przypomina, zwracając uwagę, że w związku z tym projekt ustawy o in vitro jest sprzeczny prawnie z obowiązującym prawem, bo w żaden sposób nie dopuszcza zniszczenia zarodków.

- In vitro to nie zabijanie człowieka, tylko jego tworzenie. Kościół próbuje handlować, teraz gdy pojawia się projekt ustawy, gdy zajmują się tym politycy. – mówiła Gretkowska, która zastanawiała się dlaczego Kościół wcześniej nie interweniował w sprawie in vitro.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090103170431115