Abp Jakub: widać sprzeciw wobec zasad chrześcijańskich

sob, 3 sty 2009, 20:56:47

Autor: Maria Czerw

W wielu dziedzinach życia widać przykłady sprzeciwu wobec chrześcijańskich zasad życia i moralności - wśród nich "większość eksperymentów współczesnej bioetyki" - pisze w orędziu z okazji Bożego Narodzenia prawosławny arcybiskup białostocki i gdański Jakub.


W północno-wschodniej części kraju prawosławni obchodzą Boże Narodzenie według kalendarza (staro) juliańskiego, czyli trzynaście dni po katolikach. Wigilia wypada u nich 6 stycznia.

Arcybiskup Jakub napisał w orędziu, które w święta będzie odczytywane w cerkwiach na terenie diecezji, że świat potrzebuje głoszenia Słowa Bożego. Według hierarchy, w wielu dziedzinach życia widać przykłady "sprzeciwu wobec chrześcijańskich zasad życia i moralności".

"Prócz wojen, aktów terrorystycznych, które są przykładem pogardy dla życia innego człowieka, możemy do nich zaliczyć większość eksperymentów współczesnej bioetyki, będących w pewnym sensie buntem przeciw Stwórcy" - napisał abp Jakub.

Wiele osób, które mówią iż są wierzącymi, traktuje Kościół "jedynie jako narzędzie do budowania dobrobytu, a co najwyżej do poprawy stosunków międzyludzkich" – wypomniał hierarcha.

Abp Jakub zastrzegł, że zadaniem Kościoła jest prowadzenie do życia wiecznego, a nie do "dobrobytu ziemskiego". Dlatego – przypomniał - "jeśli jest życie wieczne, to jakie znaczenie mają dla nas warunki, w jakich żyjemy tutaj".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090103205646352