Boją się Wyborczej

śro, 21 sty 2009, 01:37:54

Autor: Marcin Stanowiec

Zapytany przez dziennikarzy z Gazety Wyborczej Przemysław Gosiewski stwierdził, że nic nie wie o alternatywnym projekcie ustawy bioetycznej przygotowywanym przez posła B. Piechę. "Politycy najwyraźniej spanikowali przed najbardziej agresywnym i lackim medium w Polsce" – uważają działacze ruchów obrony zycia. - Przecież o inicjatywie Piechy mówi się od tygodni - tłumaczą. Gosiewski - jednocześnie - zapewnia: co do zasady, jako katolicy - będziemy kierować się stanowiskiem Kościoła katolickiego.

Komisja ekspercka episkopatu Polski wystosowała apel do polityków i ludzi dobrej woli o uchwalenie zakazu in vitro, ponieważ jest niegodziwe i oddziela akt poczęcia od aktu seksualnego małżonków oraz kaleczy więzi psychiczne z dzieckiem, dla których punktem wyjścia jest fizyczne zjednoczenie małżonkw.

Na apel odpowiedzieli posłowie, którzy chcą realizować wskazania społeczne Kościoła. Zainspirowani dokumentem lekarza i duchownego – abp. Hosera – zaczęli zapoznawać się z wynikami badań medycznych i statystycznych nad in vitro. Postanowili zorganizować spotkania posłów z ekspertami.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090121013753683