Wkrótce raport bioetyczny

wto, 17 mar 2009, 02:21:57

Autor: Łukasz Godzwoń

W związku z nasileniem się akcji medialnej promującej in vitro i eutanazję, która ignoruje wszelkie medyczne obiekcje komitet bioetyczny episkopatu opublikuje czytelny raport.

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ogłosił komunikat z ostatniego posiedzenia, w którym zapowiada publikację wieloaspektowego dokumentu, przypominającego i uzasadniającego stałe i niezmienne stanowisko Kościoła zajmowane w obronie ludzkiego życia.

Wobec często uprawianej w dyskusjach medialnych dezinformacji, Zespół przygotowuje szczegółowy i wieloaspektowy dokument, przypominający i uzasadniający stałe i niezmienne stanowisko Kościoła Katolickiego zajmowane w obronie ludzkiego życia, w trosce o zapewnienie mu należnego szacunku oraz o zachowanie psychosomatycznej integralności osoby ludzkiej.

W komunikacie czytamy, że "technologia zapłodnienia pozaustrojowego, jak i propozycje skracania życia ludzkiego w niektórych sytuacjach stoją w sprzeczności z bezwarunkową wartością życia ludzkiego w każdych okolicznościach i stwarzają sytuacje, których bliższe i dalsze konsekwencje mogą być nieobliczalne."

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090317022158361