Wkrótce Song of Songs Festival

wto, 16 cze 2009, 03:55:52

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Już po raz dwunasty przy ruinach zamku krzyżackiego na Starym Mieście w Toruniu odbędzie się Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Song of Songs”. W programie imprezy, która wystartuje 26 czerwca 2009 roku, znalazły się koncerty znanych zespołów muzyki chrześcijańskiej oraz nabożeństwo ekumeniczne w intencji jedności chrześcijan. W tym roku organizatorzy zaproponowali nową formułę – „Song of Songs – Dzień i Noc” – maraton muzyczny, z koncertami trwającymi do późnych godzin nocnych.

„Song of Songs Festival” jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej imprezą, która stanowi prezentację artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską. Idea i cel organizowania cyklicznej imprezy muzycznej o charakterze chrześcijańskim wynika z przekonania, że w jednoczącej się Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie, znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą porozumienia jest – według organizatorów – muzyka inspirowana chrześcijańską tradycją oraz prawdą płynącą z Ewangelii.

W tegorocznej edycji festiwalu zaplanowano kilka ciekawych koncertów. 26 czerwca w części „dziennej” przed publicznością wystąpi zespół Arka Noego, która w tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Z tej okazji zaplanowano uroczysty koncert małych jubilatów, którym towarzyszyć będą znane postaci sceny muzycznej i kabaretowej. W urodzinowym koncercie Arki Noego wezmą udział m.in.: Magda Anioł, Tomek Budzyński, Maleo i Mumio.

Wieczorem na toruńskiej scenie zagrają 2Tm 2,3, polsko-ukrańska Daga-Dana, projekt EMPE3, New Life'M i Sunguest. Swoją obecność zapowiedział również zespół Voo Voo Wojciecha Waglewskiego. Już tradycyjnie w czasie „Song of Songs Festival” nie zabraknie akcentów modlitewnych – zaplanowano nabożeństwo ekumeniczne w intencji jedności chrześcijan. Zwieńczeniem festiwalu będą koncerty akustyczne, które potrwają do późnych godzin nocnych.

Polska.pl
 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090616035552667