Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Słoneczna tajemnica Platformy

Jeśli spojrzeć na politykę rodzinną PO z lotu ptaka to jasno ukaże się jej kierunek: odebrać jak najwięcej kompetencji rodzicom: od poczęcia po wychowanie. Czy uda się zastąpić polskie rodziny słonecznym – jak cała polityka Donalda Tuska – parasolem państwa? 

Obniżenie wieku wyborczego (młodzi zapewne zagłosują na marszałka Komorowskiego) i szkolnego (im wcześniej oderwani od rodziców tym bardziej podatni na zmianę), donosy na rodziców, interwencje pracowników socjalnych w strukturę rodziny - są to wszystko jakże bliskie każdej totalitarnej ideologii ultraliberalne pomysły rozproszone w setkach dokumentów, instrukcji i rezolucji europejskich. Pierwsze, co robią reżymy roszczące sobie prawo do konstruowania człowieka to odbieranie rodzicom ich potomstwa. Komunizm i nazizm separowały je od kontekstu i genealogii. I mimo zapewnień wcale o dzieci nie dbały. Plasujące nas w niszy Europy żenujące ubóstwo polskich rodzin to jedno z wielu nieprzyjemnych skojarzeń na temat polityki społecznej tego rządu.

 

Grozą napawa jeden – pomijany w relacjach – punkt planowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Rodzicom nie wolno krytykować zachowań seksualnych dzieci. Co to znaczy w istocie?

 

Proces wychowania opiera się na kształtowaniu postaw a nie dostarczaniu palety wyborów. Dziecko podąża za rodzicem – identyfikując się z nim.

 

Wiadomo o co chodzi. Diabeł chce unieszkodliwić wszelką, łącznie z rodzicielską krytykę pożądliwości. Chce osłabić wolę młodzieży, po to, żeby uczynić ich bezwolnymi. Taki sens miał atak Unii Europejskiej na parlament litewski, który uchwalił zakaz promocji bigamii, biseksualizmu i homoseksualizmu.

 

Tenże skromny punkcik ustawy opiera się na mocno rozbudowanej ideologii genderowej, która kreuje nierzeczywistą autentyczność seksualną. Dziecko miałoby prawo do próbowania ról i zachowań seksualnych, by wybrać te, z którymi czuje się najlepiej. Rodzic ogranicza swobodę młodego człowieka już na samym wstępie, w konstrukcie tożsamości.

 

Perspektywa genderowa to jedna z najsłabiej uzasadnionych koncepcji rozwoju, a zarazem najsilniej zlana z polityką i popkulturą, co z góry przekreśla jej naukowy obiektywizm. 

 

Dlaczego Platforma Obywatelska tak (nad) gorliwie montuje na polskim gruncie dyrektywy ideologów z Brukseli ? Nie musiałaby tego robić. Czemu Platforma wpisuje się w plan ideologów gender? Niech to pozostanie jej słodką tajemnicą. Społeczeństwo ustami swoich elit (bo jak inaczej) musi temu utajonemu punktowi reformy rodziny powiedzieć: non possumus. Seksualność człowieka jest kluczem do człowieczeństwa. Jeśli oddamy go w ręce szaleńców, stracimy dzieci.

 Opcje Artykułu

Słoneczna tajemnica Platformy | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Słoneczna tajemnica Platformy
medieval_man śro, 3 mar 2010, 07:57:48

Tutaj www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php strona Stowarzyszenia Rzecznika Praw Rodzica gdzie można podpisać protest wobec ustawy zakladającej kontrole życia rodziny przez Państwo. Na tej samej strone link do druku sejmowego projektu ustawy.

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
Słoneczna tajemnica Platformy
medieval_man śro, 3 mar 2010, 08:26:43

I jeszcze krótka, osobista refleksja, z którą oczywiście nikt nie musi się zgadzać: tyle w ciągu ostatniego czasu, w prasie, ale także i na tym portalu pisze się o dzieciach-ofiarach pedofilii (w domyśle księży Koscioła katolickiego). Z pewnością słusznie, bo problemu nie wolno zamiatać pod watykańskie dywany. Tymczasem, jesteśmy niemymi świadkami powstawania w całej Europie, a teraz także w Polsce (wszystko w ramach ślepej pogoni za pseudo-normami wypracowywanymi przez europejskie, nieświadome istnienia sfery duchowej, elity) globalnego programu krzywdzenia dzieci i rodzin w imię miłości do dziecka (pedo-filii). Oburzamy się i słusznie na akty jednostkowej, cielesnej pedofilii (fałszywego umiłowania dziecka); czy bedziemy w stanie wyrazic swoje oburzenie wobec globalnego aktu, zbiorowej, duchowej pedofilii?

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
Słoneczna tajemnica Platformy
skierka śro, 3 mar 2010, 12:05:10

          Chylę czoła przed Twoją przemyślaną argumentacją, podzielam zatroskanie,

          niestety jak bumerang wraca myśl Macchiavellego o tym ,że nie liczą sie środki tylko fakty,

               bezsilność, ot co .

          Tak czy inaczej moga użyć jednego zasadniczego argumentu :

           ta decyzja jest usankcjonowana demokratycznym wyborem społeczeństwa.

                    Czy pamiętasz jeszcze naszą dyskusję ? / na forum / tematem było funkcjonowanie koscioła w państwie demokratycznym ....

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń