Zakonnik do prezydenta: Stanowisko Kościoła to nie kwestia ideologii

czw, 28 paź 2010, 09:36:00

Autor: Marcin Stanowiec

Kapucyn br. Marcin Radomski wysłał do prezydenta Bronisława Komorowskiego list polecający lekturę dokumentu „Dignitas Personae”, w którym jasno zostało wyłożone stanowisko Kościoła ws. in vitro. - Jako katolik prezydent nie ma prawa nie znać tego stanowiska – mówi portalowi Fronda.pl.

- Bardzo jestem przejęty Pana wypowiedzią na temat in vitro – napisał zakonnik w liście do prezydenta. - W dokumencie „Dignitas Personae” wyraźnie widać, że Kościół walczył i będzie walczył o życie. To nie są kwestie ideologii czy kościelnego "widzi mi się", ale kwestia biologii, czystej natury. Proszę zwrócić uwagę, że Kościół broni człowieka, nie wiedząc przecież, czy to będzie człowiek wierzący czy nie, czy będzie w takiej czy innej partii. Człowiek sam w sobie jako stworzenie Boga z miłości jest ważny. Bardzo proszę o stanięcie po stronie życia! Tym bardziej, że deklarował Pan się jako katolik – dodał br. Marcin Radomski.

- Jako zdeklarowany katolik prezydent nie ma prawa nie znać tego stanowiska – mówi zakonnik. I stwierdza za „Dignitas Personae”, iż „Wierni ze wszystkich sił będą się starali szerzyć nową kulturę życia, przyjmując treść tej Instrukcji z religijnym przyzwoleniem swego ducha, wiedzą bowiem, że Bóg zawsze obdarza łaską potrzebną do zachowywania Jego przykazań i że w każdej istocie ludzkiej, a zwłaszcza w najmniejszych spotykamy samego Chrystusa (por. Mt 25,40). Także wszyscy ludzie dobrej woli, a zwłaszcza lekarze i badacze, otwarci na wymianę myśli i pragnący poznać prawdę, będą usiłowali zrozumieć i uznać te zasady i osądy, mające na celu ochronę bezbronnej istoty ludzkiej w jej początkowych fazach życia i szerzenie cywilizacji bardziej ludzkiej”.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20101028093600792