Dzień Wolności Religijnej

śro, 8 lut 2012, 09:06:25

Autor: Gość serwisu

Uroczyste ekumeniczne nabożeństwo dziękczynne w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego . Wzorem lat ubiegłych w dniu 28 stycznia 2012 roku (sobota) w Kościele Adwentystów Dnia SIódmego  w Lublinie, przy ulicy Niecałej 4,odbyło się międzykościelne nabożeństwo dziękczynne z okazji Międzynarodowego Dnia Wolności Religijnej.   

Do uczestniczenia w nabożeństwie zostali zaproszeni  przedstawiciele władz miasta i województwa, lubelscy parlamentarzyści i duchowni z kościołów chrześcijańskich. Okolicznościową homilię do zgromadzonych skieruje zwierzchnik Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP - pastor Mirosław Karauda.

W czasie nabożeństwa zaproszony przedstawiciel organizacji " Głos Prześladowanych Chrześcijan" przedstawił raport o sytuacji prześladowanych wyznawców Chrystusa w wielu krajach świata. Zgromadzeni mogli tego dnia szczególnie modlić się w ich intencji, a także w intencji tolerancji i wolności religijnej w naszym kraju.   

Pastor Mariusz Maikowski senior okręgu lubelskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego tel: 509 393 931 e-mail: maik@nadzieja.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20120125210625789