Dolnośląski Festiwal Nauki 2013 - Dzień Drzwi Otwartych w EWST

pon, 2 wrz 2013, 01:32:48

Autor: Joanna Gacka

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna (EWST) po raz piąty bierze udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Ku naszej radości popularyzacja teologii w ujęciu ewangelikalnym spotkała się ze znacznym zainteresowaniem uczestników DFN. Mamy nadzieję, że tematy przygotowane w tym roku również zaciekawią naszych gości, a także staną się dla nich podstawą do refleksji i poszukiwań światopoglądowych.

Tematem wiodącym, który wybraliśmy jako hasło przewodnie na XVI Dolnośląski Festiwal Nauki, jest Biblia odczytywana w świetle nauki. Na pierwszą część naszego programu złożą się prelekcje wykładowców EWST oraz dyskusje ze słuchaczami.

Tradycyjnie już  program DFN w EWST zakończy debata. W tym roku będzie dotyczyć ona wyjątkowo aktualnego problemu, nie tylko z punktu widzenia nauki, ale także życia codziennego i podejmowanych wyborów – początku ludzkiego życia. O tym Kiedy zaczyna się człowiek i związanymi z tą kwestią wyborami etycznymi (aborcja, antykoncepcja, in vitro) będą rozmawiać dr Tomasz Terlikowski, pastor Kazimierz Bem oraz dr Joel Burnell.  Początek debaty o godzinie 18:00.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20130902013248738