Współcześni rywale Chrystusa: Chrystus w milicyjnym mundurze

nie, 10 sie 2014, 11:08:35

Autor: Łukasz Godzwoń

Był ślusarzem, elektrykiem, biznesmenem, milicjantem, malarzem obrazów o tematyce mistycznej. Szczególnie upodobał sobie pastele i farby olejne. Pewnego dnia w trolejbusie uświadomił sobie, że jest Synem Bożym. Tak zaczęła się jego boska kariera na Ziemi.

 

W głuchej tajdze na Syberii, na świętej górze, w domu z panelami słonecznymi mieszka Wissarion. Rosyjski Jezus Chrystus. Zanim doznał objawienia imał się różnych zawodów.

Siergiej Trop, bo takie jest prawdziwe nazwisko Wissariona, urodził się 14 stycznia 1961 w Krasnodarze. Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał dwa latka. Wychowała go babcia. W szkole ledwo przechodził z klasy do klasy. Służbę wojskową odbył w batalionie roboczym, do którego trafiały największe ofermy w Związku Radzieckim. Po wojsku imał się różnych zajęć. Był ślusarzem, elektrykiem, malarzem, ufologiem, biznesmenem, aż w końcu trafił do drogówki. Objawienia dostąpił w rodzinnym Minusińsku (Kraj Krasnojarski) w trolejbusie. Uświadomił sobie, że jest Synem Bożym. Upodobnił się do Chrystusa. Zapuścił włosy do ramion, brodę, zaczął ubierać się w powłóczyste szaty. Jego wizerunek uzupełniły przenikliwe niebieskie oczy i błogosławiony uśmiech na twarzy.

Po objawianiu przyjął imię Wissarion, które oznacza Dający Życie. Miało to miejsce w 1991 roku. Trop miał wówczas trzydzieści lat. Rzucił pracę w milicji i zaczął nauczać w całym byłym Związku Radzieckim. Jego nauki to przede wszystkim mieszanka różnych religii: prawosławia, buddyzmu, ezoteryki, kosmologii, okultyzmu. Nie zabrakło również Karola Marksa. Mówił, że przyszedł na ziemią w osobie Siergieja Tropa, by uratować ludzkość przed zagładą. Nie będzie ona karą za grzechy, a efektem działalność człowieka. Do końca świata doprowadzą wojny, katastrofy ekologiczne, załamania rynków finansowych.

Przetrwają nieliczni skupienia wokół niego. Nauki Wissariona ujęte zostały w tzw. Ostatnim Testamencie. Powstało już 13 tomów, które opublikowano w internecie. Spisuje je Wadim Retkin były perkusista zespołu Łaskowyj Maj. W 1992 roku spotkał Nauczyciela, uwierzył w niego, rzucił karierę rockmana i został ewangelistą byłego milicjanta. Tekst jest ciągle uzupełniany o nowe wydarzenia z życia sekty, której wyznawcy wraz z Wissarionem w 1994 roku przenieśli się z Minusińska w głąb tajgi. W przeciwieństwie do ewangelii, spisywanych przez uczniów Jezusa z Nazaretu po jego śmierci – zdaniem Wissariona pełnych błędów i przekłamań - Ostatni Testament zawiera prawdę objawioną, ponieważ pochodzi bezpośrednio od Chrystusa.

Sekta wissarionowców - Kościół Ostatniego Testamentu – ma już wyznawców na całym świecie. Większość z nich prowadzi normalne życie, łącząc je z działalnością misjonarską. Jednak najbardziej zagorzali wyznawcy zamieszkali ze swoim Nauczycielem z dala od zgniłej cywilizacji głęboko w tajdze. Kilka tysięcy osób w Kotlinie Minusińskiej tworzy utopijną komunę złożoną z kilkunastu wsi skoncentrowanych wokół siedziby guru nazywanej Ołtarzem Ziemi. Największa jest Pietropawłowka. Wcześniej mieszkał tu również Wissarion zanim nie przeniósł się na świętą górę. Można tam dotrzeć jedynie pieszo lub samochodem terenowym. Dostęp do wiosek latem utrudniają bagna, a zimą ogromne zaspy śnieżne. U podnóża Ołtarza Ziemi powstało miasteczko, stolica wissarionowców, zwane Miastem Słońca. Mieszkają tu najgorliwsi z gorliwych, którzy zostali wybrani spośród innych wiernych i otrzymali błogosławieństwo Nauczyciela na osiedlenie się tutaj.

Wyznawcy to w większość bardzo dobrze wykształceni ludzie z dużych miast: lekarze, naukowcy, biznesmeni, aktorzy. Wissarionowcy to również byli więźniowie, mafiosi, narkomani, wyższej rangi wojskowi, byli partyjniacy i zagorzali ateiści, weterani wojny w Afganistanie i Czeczenii, oficerowie służb specjalnych. Zjechali się z całej Rosji, Ameryki, Izraela, Belgii, Szwecji, Kirgizji, Bułgarii, Niemiec… Porzucili rodziny, sprzedali, co mieli i przyjechali żyć zgodnie z naturą. Wioski zbudowali własnymi rękoma. Naukowcy, lekarze, wojskowi przekwalifikowali się na drwali, stolarzy i rolników. Nauczycieli i aktorki na szwaczki i wierne żony. Pracują fizycznie uprawiając ziemię, hodując owce, budując domy, wytwarzając drewniane meble czy gliniane naczynia. Część zarobionych pieniędzy oddają na utrzymanie wspólnoty i samego Wissariona. Przeszli na wegetarianizm (ponoć nawet wioskowe psy zostały wegetarianami). Nie przeklinają, nie palą, nie piją, nie podnoszą głosu. Czas mierzą latami życia Wissariona - liczony jest od jego poczęcia. Obchodzą trzy święta: 14 stycznia Boże Narodzenie (tego dnia urodził się Wissarion), 18 sierpnia – Święto Dobrych Płodów (pierwsze kazanie Wissariona) i 14 kwietnia - Święto Wiosny.

Wissarion dał swoim wiernym 61 przykazań: nie zabijaj, unikaj pokus, nie obrażaj się, nie plotkuj, nie kradnij, trudności życiowe przyjmuj z otwartym sercem i czystym umysłem, rozwijaj wyobraźnię, znajdź swoje miejsce w przyrodzie, nie szukaj ucieczki od dzieciństwa, ale poznaj prawdę o nim, nie oceniaj osób, które dobrowolnie odeszli z tego świata. Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości rozwiązywane są na bieżąco. Każdej niedzieli odbywa się spotkanie z Nauczycielem, na którym wierni mogą zadawać mu pytania. Wissarion daje swoim wyznawcom wskazówki jak żyć, co jeść i pić, jakich sprzętów gospodarstwa domowego można używać, jak wychowywać dzieci, czy głosować. Udziela również wytycznych w zakresie relacji kobieta-mężczyzna, żona-mąż i seksu. Zna odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wissarion pozwolił na trójkąty miłosne, ale zabronił zajmowania jakichkolwiek stanowisk związanych z władzą. Jednak sam nie stosuje się do tej zasady. W 2003 roku wystosował listy do prezydenta Rosji Władimira Putina, patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Aleksieja II oraz najwyższego mufti Rosji Talgata Tadzhuddina, w których zaproponował im swoją pomoc w zarządzaniu państwem rosyjskim i Rosjanami.

Rosyjska Cerkiew prawosławna uważa Kościół Ostatniego Testamentu za bardzo niebezpieczną sektę o charakterze totalitarnym, a samego Wissariona za fałszywego proroka.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20140810110835499