Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP

Wrocławski Sąd Okręgowy nakazał Fundacji Lux Veritatis przeprosić Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za wyemitowanie na antenie Telewizji Trwam filmu dokumentalnego "Przystanek Woodstock - przemilczana prawda", który w negatywnym świetle przedstawiał imprezę Jurka Owsiaka organizowaną jako podziękowania za uczestnictwo w styczniowym Finale Orkiestry.

Rozprawa odbyła się dzisiaj. Wyrok nakazuje Fundacji, która jest formalnym właścicielem telewizji o. Rydzyka, wyemitowanie przeprosin między godziną 18:00 a 21:00 przez siedem dni z rzędu oraz wpłatę na rzecz jednego z domów dziecka we Wrocławiu kwoty w wysokości tysiąca złotych. Lux Veritatis została także obciążony kosztami procesowymi.

Kontrowersyjny dokument przedstawiał Przystanek Woodstock w bardzo negatywnym świetle. Autorzy filmu twierdzili wprost, że koncert propaguje pijaństwo, zażywanie narkotyków i satanizm. WOŚP pozwała producenta filmu, czyli fundację o. Rydzyka, do sądu. Co ciekawe, Telewizja Trwam twierdziła, że fragmenty pokazujące m.in. młodzieńca z puszką piwa, zostały dostarczone na kasecie wideo przez anonimowego uczestnika Przystanku.

- To bardzo ważny wyrok, a przede wszystkim jego obszerne uzasadnienie. Pani Sędzia odniosła się do wielu aspektów związanych z Przystankiem Woodstock, podnoszonych podczas spraw – mówi Juek Owsiak. - Regulamin mówiący wyraźnie o bezwzględnym zakazie wnoszenia narkotyków i mocnego alkoholu na teren Przystanek Woodstock jest zasadą, której organizator przestrzega, a z wszelkim łamaniem tych zasad walczy bezwzględnie.

Przystanek Woodstock odbył się w ubiegłym roku w Kostrzynie nad Odrą w dniach od 5 do 6 sierpnia. Impreza została zorganizowana przez fundację WOŚP w podzięce za udział w styczniowym Finale Orkiestry.

www.Polska.plOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20060228171125692

No trackback comments for this entry.
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP | 28 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
gosc wto, 28 lut 2006, 18:03:22
To ma być sprawiedliwość? Mój kolego na tym był i mi opowiadał, co tam się dzieje. Wystarczy spojrzeć na statystyki ilu ludzi ginie na tym diabelstwie. Ludzi idą na wielkie okradanie dają kasę na dzieci a tak naprawdę to pomagają wykańczać się młodzieży na Wood-cipaniu-sexie-pijaństwie-stoku. Ciekawi mnie ile tak naprawdę oni kasy zbierają, bo przecież z 1/3 tych wolontariuszy to złodzieje, później przycinają Ci wyżej, na końcu Obwieś sobie wycieczkę zrobi. Ta orkiestra powinna zostać albo jakoś zreformowana albo zdelegalizowana.

---
cadent a latere tuo mille et decem milia a dextris tuis ad te autem non adpropinquabit

verumtamen oculis tuis considerabis et retributionem peccatorum videbi

 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
Jakub wto, 28 lut 2006, 18:13:24
Prawda żąda, aby dodano, że jak każdy pierwszy wyrok, jest on nieprawomocny...W związku z czym Fundacja mam nadzieję, się odwoła...

---
Swiatyj Boże, swiatyj Krepkij,
Swiatyj Biessmiertnyj, pomiłuj nas!

 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
mateuszwroc wto, 28 lut 2006, 19:34:34
Widać, że PZPR (dzisiaj SLD) ciągle ma łapy w sądach. Wyrok jest skrajnie nieuczciwy. Jak ktoś pokazuje, że Woodstock jest be, to obraża. A jak się powoluje na opinie, że pacyfka to znak satanistyczny, to jeszcze bardziej be. A na Woodstocku ot jest pełna demoralizacj i nawet nei dbają tam o wolontariuszy. Wiem, bo mój brat rozchorował się tam na korzonki. A dzieją się tam straszne rzeczy. Bratu się to podob,a mnie ciarki przechodzą jak słyszę jego opowieści.

A teraz zobaczmy na drugą stronę medalu. Jak TVN robi reportaż o Radiu MAryja pokazując grupkę kilku krewkich słuchaczy, pomijając Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, wielokrotne modlitwy, nabożeństwa i msze na antenie Radia i TV TRWAM, to nikt nei protestuje i wszyscy mówią, zę to obiektywne reportaże. Ja już wiem jak oni te reportaże robią. W TV TRWAM widziałem film, w którym pokazano "metody" TVN-u. Chowanie się w krzakach, pisanie scenariusza reportarzu, który niby wiąże fakt z faktem. Ale o tym, to nikt nie mówi, bo po co bronić "moherowe berety"? Przecież one są niepoprawne politycznie, natomiast Owsiak z "Róbta co chceta!" jest jak najbardziej poprawny.

Mam nadzieję, że mni. Ziobro wreszcie wykurzy komuchowatych, poprawnych politycznie i nieobiektywnych sędziów. Zapewne będą pokazywane "Autorytety" z tytułami profesorów jeszcze pewnie z czasów "jedynego słusznego ustroju", które będą gromić na magistra prawa, że patologie zwalcza, znaczy się po ichnemu, że grozi niezawisłosci sądów.

---
Czy po to Sobieski Turków wyganiał, byśmy ich teraz spraszali?
 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
opin wto, 28 lut 2006, 19:39:19
Podziwiam Sąd we wrocławiu. Dziś, gdy minister Ziobro robi "porządki" zaiste jest to odwaga granicząca z heroizmem. A może to tylko niezawisłość sądu...?

---
Opin

 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
plost wto, 28 lut 2006, 20:57:50
Niedawno wziąłem "na stopa" młodego, sympatycznego człowieka i sobie trochę porozmawialiśmy na różne tematy. Opowiadał, że pojechał ze znajomymi na "woodstock" bez żadnych pieniędzy. Mówił, że ludzie tam są tak, hmmm.. jakby to określić, "szczodrzy", że za darmo można dostać jedzenie, alkohol, czy narkotyki. Sam się dziwił, że w TV przedstawiają tą "imprezę" jako anty-narkotykową, a w pobliżu pola namiotowego rosło sobie całkiem pokaźne poletko marihuany... Cóż, propaganda - propagandą, ale wy młodzieży to sobie "róbta co chceta".
Może ten sąd i był niezawisły, ale czy był dobrze poinformowany?
 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
mateusz śro, 1 mar 2006, 08:05:30

Najpierw zapoznajmy się z treścią przeprosiń, jakie nakazał sąd:

"Fundacja Lux Veritatis przeprasza fundację WOŚP za wyemitowanie komentarza do filmu »Przystanek Woodstock - przemilczana prawda«, który zawierał nieprawdziwe treści w zakresie informacji, że organizatorzy zezwalają na rozpijanie młodzieży, na polu namiotowym istnieją oflagowane punkty dystrybucji marihuany i jest ona rozpowszechniana wśród uczestników imprezy, a na ziemi pełno leżących ludzi odurzonych narkotykami oraz że impreza ma satanistyczny charakter poprzez powszechne użycie znaków satanistycznych na scenie".

Po sformułowanym oświadczeniu widzimy o co była sprawa.

---
Mateusz

 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
maxurd śro, 1 mar 2006, 10:46:20
Najglosniej krzycza Ci, ktorzy o sprawie wiedza nieiele lub nic. Najglosniej o niesprawiedliwosci sadu krzycza Ci, ktorym wyrok nieodpowiada... Prawda znana jak Polska stara dluga i szeroka. Bardzo prosze przeciwnikow wyroku o uargumentowanie ich stanowiska w sposob racjonalny i rzeczowy. Lacznie z przytoczeniem tresci pozwu WOSP... Dziekuje:)

---
Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
elwis śro, 1 mar 2006, 12:00:56

Witam! woodstock to bardzo ciekawa impreza..bylem kilka razy, wiec moge sie wypowiedziec(nie zgadujac jak niektorzy, czy majac zdanie po ogladaniu trwam'u).otoz..fajnie ze taka impreza jest,bo ludzie moga sie spotkac, pobawic itp.ale nie rozumiem dlaczego jest organizowana za pieniadze WOSP'u - nie lepiej byloby kupic jakichs urzadzen dla ratowania zycia malych dzieci??impreza ma byc podziekowaniem za WOSP..ale tak naprawde to ludzi,ktorzy sa w WOSP zaangazowani jest tam bardzo malo. kolejna sprawa - Owsiak krzyczy: nie pijcie, nie cpajcie, bo nie wolno.ale tak naprawde nikt na to nie zwraca uwagi - ludzie na teren imprezy wjezdzaja z paroma skrzynkami wina w bagazniku, z plecakami wypchanymi trawa. ludzie pijani-nieprzytomni w blocie itp tez sa. sex ("niekontrolowany"- z powodu urzywek)tez jest.wiec ogolnie rzecz biorac woodstock sprzyja zlu, daje warunki do zlych czynow.zreszta jakby zlego tam nie bylo,to by stal namiot Przyst. Jezus, a nie hary kriszna.Nie znam osobiscie nikogo(oprocz ewangelizatorow)kto na woodstock by jechal w "dobrych zamiarach"..taka jest prawda.i zeby wszyscy oni byli chociaz pelnoletni..niestety.

druga sprawa. skoro trwam robi filmik pokazujacy same zlo na woodstocku, to czemu tvn nie moze pokazac zla w radio maryja, z rydzykiem na czele.

nie bronie tu nikogo, zreszta od dawna nie patrze w tv, bo nie ma na co patrzec.w Polsce sa za bardzo wolne media(tak wolne ze az zniewolone:)

pozdrawiam wszystkich i zycze dobrego samopoczucia w naszym pieknym kraju!!:)))

---
Śpiewam Panu...

 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
plost śro, 1 mar 2006, 13:01:19
Treść przeprosin:
"Fundacja Lux Veritatis przeprasza fundację WOŚP za wyemitowanie komentarza do filmu »Przystanek Woodstock - przemilczana prawda«, który zawierał nieprawdziwe treści w zakresie informacji, że organizatorzy zezwalają na rozpijanie młodzieży, na polu namiotowym istnieją oflagowane punkty dystrybucji marihuany i jest ona rozpowszechniana wśród uczestników imprezy, a na ziemi pełno leżących ludzi odurzonych narkotykami oraz że impreza ma satanistyczny charakter poprzez powszechne użycie znaków satanistycznych na scenie".

Nie ma w tych przeprosinach nic, co bezspornie uznane może być za zgodne z prawdą.
Najsilniejszą stroną wydają sie być słowa "że organizatorzy zezwalają na rozpijanie młodzieży". To jest rzeczywiście pewna gra językiem. Nie można się bowiem przyczepić do pana Owsiaka, że bezporednio NAKŁANIA do picia alkoholu przez osoby nieletnie. Pytanie jednak, jak zadbał o to aby młodzież, którą przecież zaprosił, alkoholu nie spożywała? Czy rzucenie hasełka "róbta co chceta", a następnie "nie pijta" jest wystarczającym zabezpieczeniem, czy może tylko przykrywką dla wyraźnego braku troski o trzeźwość młodych ludzi?
"na polu namiotowym istnieją oflagowane punkty dystrybucji marihuany i jest ona rozpowszechniana wśród uczestników imprezy" - z tego co można dowiedzieć się zarówno z filmu, jak i od uczestników nie jest to zdanie niezgodne z prawdą, podobnie jak "na ziemi pełno leżących ludzi odurzonych narkotykami"
Co do ostatniej częsci - "impreza ma satanistyczny charakter poprzez powszechne użycie znaków satanistycznych na scenie" - to temat był już omawiany na tym serwisie...
 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
plost śro, 1 mar 2006, 13:07:43
Jeszcze raz link, tym razem do przekopiowania. Poprzedni z nieznanych mi powodów (być może jakiś błąd skryptów) wskazuje na nieadekwatny adres.

http://www.kosciol.pl/article.php/2005062811433636
 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
milka śro, 1 mar 2006, 13:27:35
czy woodstock jest obozem harcerskim? czy mlodziez przychodzi tam hartowac swoja wole, czy przychodzi dac se luza. nie przypadam za taka imprezka, ale czy da sie upilnowac mlodych i wesolych? potrebne bylyby cale dewizje policji do upilnowania mlodziezy. ale czy wtedy bedzie to imprezka czy kolko rozancowe?
 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
plost śro, 1 mar 2006, 22:38:12
Zdaje się, że ta "imprezka" (moim zdaniem to raczej orgia wszelkiego rodzaju używania) odbywa się już nie po raz pierwszy. Odpowiedzialny człowiek, wiedzący co się tam wyrabia i nie potrafiący nad tym sensownie zapanować, zakończyłby coś takiego po PIERWSZYM niewypale. Z panem Owsiakiem jest jednak inaczej - nie wydaje się być szczególnie zbulwersowany faktem, że kolejny już raze stwarza młodym, rozhasanym ludziom okazję do wszelkiej maści upadlania się. Czy to ma cokolwiek wspólnego z przyjaźnią, miłością i poszanowaniem człowieka?
 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
anek nie, 16 kwi 2006, 19:52:02
Wszystkim, którzy tak chętnie krytykują Woodstock, pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż spotkania młodych na Lednicy (uczestniczę w nich od poczatku, co roku, mieszkam bardzo blisko)Nie zawsze są tym, co zamierza oragnizator- i to, czy na tak masowej "imprezie" ktoś się upija, zażywa narkotyki, a nawet uprawia seks, nie jest do końca w gestii organziatora, ale ludzi uczestniczących- na koncert też idzie się z określonym zamiraem: posłuchać muzyki, zabawić się.Na Lednicę część osób przjeżdża dla skupienia, modlitwy itd., ale są i tacy, którzy dobrze się bawią, paląc, pijąc, uprawiając seks.Na Woodstocku nigdy nie byłam.Z opowieści znajomych wiem, że podobnie jak na każdej masowej imprzezie dzieją się rzeczy różne.Nie krytykujmy czegoś tylko dlatego,że wiąże się to z organizacją łączoną z hałsem : "Róbta, co chceta", "Wszytsko mi wolno...." To ten sam sens, a myślę, że dokończenie w jednym i drugim wypadku brzmi: "Czy wszystko powinnienem?"
 
Telewizja Trwam musi przeprosić WOŚP
Oluśka nie, 20 sie 2006, 20:39:13
Nie rozumiem dlaczego krytykujecie Przystanek Woodstock.Sami podkreślacie ze wiecie co tam się dzieje od znajomych/rodzeństwa czy z telewizji.Wyrok był słuszny.Byłam na tej imprezie i widziałam reportaż jaki został wyemitowany w telewizji Trwam i szczerze mówię że był bardzo subiektywny. Cały festiwal jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich ludzi.Owsiak przeciez nie namawia nikogo to takich czy innych zachowań.Sam ze sceny mowi,żeby przystanek przeżyć jak najbardziej trzeźwo.W tym "filmie" byli przedstawieni tylko i wyłącznie ludzie którzy są tam zupełnie przypadkiem i bynajmniej nie dla muzyki czy wspaniałej atmosfery natomiast tych,którzy naprawdę przyjechali się bawić juz nie pokazano.Tam jest naprawdę wspaniała atmosfera,nie ma bójek ani nawet wiekszych kradzieży.Nad wszystkim czuwa Pokojowy Patrol który się doskonale sprawdza.Wszyscy krytykują zachowanie Owsiaka wobec ks Rydzyka ale zauważcie że on tylko się broni.Na festiwal który organizuje Jurek przyjeżdża grupa ludzi"przystanek Jezus".Wy jesteście rpzekonani że to jest dobre ale nikt kto nie był na Woodstocku nie wie jaka jest prawda.To są ludzie którzy bawią się z nami na koncertach,piją z nami piwo i którzy hnagle wyskakują z flagami i krzyczą tak głośno aby zagłuszyc Owsiaka na scenie...czy to jest wedlług was w porządku?Bądźmy obiektywni... Spójrzcie jak Rydzyk zachowuje się wobec Owsiaka...wywleka wszystkie brudy tego festiwalu odpowiedznio to komentując i puszcza na antenie a przeciez o srawach typu afera z pieniędzmi ze stoczni gdańskiej,nie szanowaniu przepisów przy prowadzeniu TVTrwam i wielu innych nikt nie mówi. Radio Maryja i TV Trwam wykreowało wasze spojżenie na ten festiwal i jesteście przekonani że to jest złe...pojedźcie,zobaczcie i dopiero wtedy się wypowiadajcie. nie bez powodu ludzie tam jeżdżą nie tylko jednorazowo ale co roku. Pozdrawiam!
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń