Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Ks. Lemański będzie pracował w ośrodku medycznym dla młodzieży

Decyzją metropolity warszawsko-praskiego kontrowersyjny ksiądz Wojciech Lemański przeniesiony został do pracy w duszpasterstwie szpitalnym. Wszystkie jego odwołania zostały przez Watykan rozpatrzone negatywnie.Ks. Lemański był proboszczem parafii w Jasienicy do lipca 2013 r. Został usunięty z urzędu dekretem abp. Hosera za "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych". Kapłan publicznie krytykował dokument episkopatu, przeciwstawiający się in vitro. Za proboszczem wstawili się parafianie. Konflikt był relacjonowany na bieżąco przez media. - Konfliktowanie katolików, wykrzywianie obrazu Kościoła w mediach i nierespektowanie zwierzchników – wyliczano grzechy Lemańskiego.

W połowie kwietnia kuria zdecydowała się na drastyczny krok: kościół w Jasienicy zamknięto. - Stało się tak, gdyż nabożeństwa sprawowane w Niedzielę Palmową były wielokrotnie zakłócane przez grupę osób – tłumaczył się abp Hoser.

Lemański kilkakrotnie odwoływał się do stolicy apostolskiej, która jako jedyne gremium mogła zawiesić krzywdzące zdaniem księdza kroki. Jednak watykańskie instytucje rzadko biorą stronę zwykłych księży. Nie chcą ingerować w zdarzenia lokalne i zdają się na opinię nuncjatur oraz miejscowych ordynariuszy. Tak było i w przypadku Lemańskiego.

Kuria powiadomiła exproboszcza nie tylko o odrzuceniu jego apelacji. Hoser wskazał ks. Lemańskiemu nowe zadanie duszpasterskie. Niepokorny ksiądz został mianowany kapelanem ogromnego ośrodka neuropsychiatrycznego dla młodzieży.

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Spółka z o.o. jest jedynym w Polsce profilowanym szpitalem w zakresie psychiatrii dziecięco- młodzieżowej. Dysponuje ponad 120 miejscami w lecznictwie stacjonarnym i 67 miejscami w oddziałach dziennych. Obok leczenia farmakologicznego stosuje się w placówce, w której będzie posługiwał ks. Lemański różne formy leczenia psychoterapeutycznego (terapia indywidualna, grupowa, terapia rodzinna), w tym terapię zajęciową.

Szpital położony jest na terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Na terenie filii w Zagórzu zlokalizowane są zespoły szkół, które dają możliwość kontynuowania nauki w trakcie terapii. Edukacja obejmuje przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, liceum oraz liceum dla pracujących.
 
Kościół w Jasienicy zostanie otwarty 27 lipca.

 


Opcje Artykułu

Ks. Lemański będzie pracował w ośrodku medycznym dla młodzieży | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Ks. Lemański będzie pracował w ośrodku medycznym dla młodzieży
Marianna wto, 15 lip 2014, 16:39:36

P { margin-bottom: 0.08in; }A:link { }

Zbyt duza wrzawa wokol ksiedza Lemanskiego I abp. Hosera. Niepotrzebnie. Ludzie, ktorzy chcieli pomoc niechcacy zaszkodzili sytuacji.

Nie mozna czly czas stosowac alternatywy wykluczajacej. Istnieje zwylka alternatywa, dzieki ktorej trzecie rozwiazanie istnieje. W bardzo prosty sposob mozna bylo sytuacje szybko rozwiazac bez uszczerbku dla arcybiskupa I ksiedza. Tak sie nie stalo z powodu wrzawy I niepotrzebnych dla obu stron emocji.

 

 

 

---
Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń