Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Ból, cierpenie i Bóg
 |  Wersja do druku
Andrzej
 czerwiec 06 2008 20:15   
Forum

Status: offline

Quote by matejanka: Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go. (Rzym 14:4)

Tu chodzi o sluge a nie o ezoteryka
Quote by matejanka:

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego. (Mat 7:1-5)

Zdrowa ocena nie ma nic wspolnego z sadem
Quote by matejanka:
"A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego. Ewangelia wg św.Mateusza 5,27-30 "

a kto by poslugiwal sie cytatami z Pisma bez sensu podlega sadowi

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 06 2008 21:44   
Forum

Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go. (Rzym 14:4)

Tu chodzi o sluge a nie o ezoteryka

Czy sługa musi mieć na imię "Jan"?
Przecież Pismo mówi, że
cyt ks Izajasza
65,15

"Sługom zaś Moim nadadzą inne imię"
Skąd wiesz jakie to będzie imię?
Może właśnie Ezoteryk?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
tadeusz
 czerwiec 07 2008 00:13   
Forum

Tak Was czytam, czytam i jeszcze raz......czytam. Sprzeczacie sie o slowa, cytaty.....unosicie sie jak duchy nad ziemia , egzaltujecie wiedza o Bogu. A pod wami pod waszymi stopami plynie zycie , normalne , szare, trudne ale prawdziwe.Przemawiacie czesto w imieniu Boga z taka pewnoscia siebie jak byl by waszym kolega, kumplem. Jak byscie Go znali setki lat i nie jeden raz wypili wspolnie bruderschaft.Bezdyskusyjnie wiecie kto bladzi, kto Go obraza, kto ma racje. Odnosze wrazenie, ze codziennosc sie u Was nie liczy, liczy sie tylko On. Klerycy? Zakonnice?
Bog ponoc sam kieruje naszym zyciem. Wie najlepiej co dobre dla nas co zle. My mamy tylko zyc, pracowac, byc rozsadnie dobrym .Wmieszal sie w to zycie kosciol - krzykliwy, obrazalski , wyniosly , na szczescie juz nie msciwy. Moze jakas analogia? - nie ...po co......
Ktos w koncu przezyl nastepny tydzien, czwartek , ktory mial byc poza zasiegiem , przyniosl nadzieje. Malenka iskierke oswietlajaca pare nastepnych tygodni.Ktos inny musi zaczynac od nowa - majac 62 lata uczyc sie chodzic , mowic , jesc , pic. Dzisiejsza noc bedzie tez pierwsza noca, bez wlasnych nog, dla 14 letniej dziewczynki. Moze obudzi sie rano i bedzie chciala wstac ...........
Nie cytowalem slow z pisma swietego , moze nie powinienem sie mieszac do dyskusjii?

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2008 08:20   
Forum

Quote by petroniusz100: Tak Was czytam, czytam i jeszcze raz......czytam. Sprzeczacie sie o slowa, cytaty.....unosicie sie jak duchy nad ziemia , egzaltujecie wiedza o Bogu. A pod wami pod waszymi stopami plynie zycie , normalne , szare, trudne ale prawdziwe.Przemawiacie czesto w imieniu Boga z taka pewnoscia siebie jak byl by waszym kolega, kumplem. Jak byscie Go znali setki lat i nie jeden raz wypili wspolnie bruderschaft.Bezdyskusyjnie wiecie kto bladzi, kto Go obraza, kto ma racje. Odnosze wrazenie, ze codziennosc sie u Was nie liczy, liczy sie tylko On. Klerycy? Zakonnice?
Bog ponoc sam kieruje naszym zyciem. Wie najlepiej co dobre dla nas co zle. My mamy tylko zyc, pracowac, byc rozsadnie dobrym .Wmieszal sie w to zycie kosciol - krzykliwy, obrazalski , wyniosly , na szczescie juz nie msciwy. Moze jakas analogia? - nie ...po co......
Ktos w koncu przezyl nastepny tydzien, czwartek , ktory mial byc poza zasiegiem , przyniosl nadzieje. Malenka iskierke oswietlajaca pare nastepnych tygodni.Ktos inny musi zaczynac od nowa - majac 62 lata uczyc sie chodzic , mowic , jesc , pic. Dzisiejsza noc bedzie tez pierwsza noca, bez wlasnych nog, dla 14 letniej dziewczynki. Moze obudzi sie rano i bedzie chciala wstac ...........
Nie cytowalem slow z pisma swietego , moze nie powinienem sie mieszac do dyskusjii?

Petroniuszu!
Bardzo pięknie się wmieszałeś i mnie przekonałeś....
Za bardzo teoria rozmija się z praktyką.
Pozdrawiam serdecznie
Ps wezmę sobie Twoje słowa do serca

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Bielicka
 czerwiec 07 2008 15:03   
Forum

Petroniusz
Cytata za Petroniusz:Tak Was czytam, czytam i jeszcze raz......czytam. Sprzeczacie sie o slowa, cytaty.....unosicie sie jak duchy nad ziemia , egzaltujecie wiedza o Bogu.

Tu jest mowa o Swietosci i zyciu w wierze w Pana Boga, o zbawieniu, poprzez Laske Uswiecajaca, poprzez spowiedz, wyznanie wiary, i o oczyszczeniu sie od grzechow,aby mozna bylo dostapic tej Laski.

Tu jest mowa o zyciu o ktorym Pan Jezus wyrazal sie "nie samym chlebem czlowiek zyje" i zyciu w ktorym mozna czerpac ze zrodla "zywota"-

a Ty piszesz:

za Petroniusz :
A pod wami pod waszymi stopami plynie zycie , normalne , szare, trudne ale prawdziwe.

To zycie pod stopami Petroniusz jest pozbawione Pana Boga i to nie jest to zycie prawdziwe-szkoda, ze nie widzisz roznicy.
Petroniusz:
Przemawiacie czesto w imieniu Boga z taka pewnoscia siebie jak byl by waszym kolega, kumplem. Jak byscie Go znali setki lat i nie jeden raz wypili wspolnie bruderschaft.

masz racje, trzeba aby wiedziec co mozna a co nie znac SWojego Boga Pana i zeczywiscie, ta nasza Chrzescijanska Wieczerza- nazywa sie Panska Wieczerza, bo Pan naucza co dobre a co zle
Bezdyskusyjnie wiecie kto bladzi, kto Go obraza, kto ma racje
,
W Slowie Bozym dowiesz sie kto bladzi kto Pana Boga obraza,a kto glosi i ma racje-powiada Pan Bog, ze tego ktorego On posle to" po uczynkach poznacie go".
Bog ponoc sam kieruje naszym zyciem

-kieruje zyciem swojego narodu, to prawda.
Wie najlepiej co dobre dla nas co zle. My mamy tylko zyc, pracowac, byc rozsadnie dobrym

-tak, Pan Bog wie najlepiej co dla nas jest najleprze, najzdrowsze i pokazuje jak mamy zyc oraz Slowo Boze mowi (list do Efezjan)2,8 ze :
Nie z uczynkow a z Laski :"Laska bowiem jestescie zbawieni przez wiare.A to pochodzi nie od was lecz jest darem Boga.NIE Z UCZYNKOW ,aby sie nikt nie chlubil".
Wmieszal sie w to zycie kosciol - krzykliwy, obrazalski , wyniosly , na szczescie juz nie msciwy. Moze jakas analogia? - nie ...po co......
Chwala Panu, ze mamy jeszcze Kosciol, ktory czuwa nad zyciem czlowieka i upomina Slowem Bozym.
Ktos w koncu przezyl nastepny tydzien, czwartek , ktory mial byc poza zasiegiem , przyniosl nadzieje. Malenka iskierke oswietlajaca pare nastepnych tygodni.Ktos inny musi zaczynac od nowa - majac 62 lata uczyc sie chodzic , mowic , jesc , pic. Dzisiejsza noc bedzie tez pierwsza noca, bez wlasnych nog, dla 14 letniej dziewczynki.

nic sie nie staje bez woli Pana Boga mowil Pan Jezus.
za Petroniusz Nie cytowalem slow z pisma swietego ,

Petroniusz,twoje slowa nie maja nic wspolnego z Pismem Swietym ani Zyciem o jakim Pismo Swiete nam daje Swiadectwo i o jakim naucza-o zyciu z woli Pana Boga.
Ktos inny musi zaczynac od nowa - majac 62

to dobrze ze istnieje szansa na poprawe ze ten ktos nie umarl w beznadzieji tego swiata,bo jak umrze to juz za pozno.
moze nie powinienem sie mieszac do dyskusjii?

zalujesz? nikt nie widzi Cie gdy to czytasz.

M A T E J A N K O,

jak zwykle bierzesz sobie nie te Slowa do serca, ktore sa do Twojego serca kierowane,a jesli chodzi o mnie to Chwala Panu ze jestem po tej stronie po ktorej jestem.
I bardzo mnie zasmucilas, nawet nie wiedzialam jaka krzywde mozna sobie wyrzadzic tym czym sie wyrzadza szukajac prawdy w "ezoteryce".
Bo co jest Twoja Swietoscia?

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 08 2008 06:36   
Forum

M A T E J A N K O,

jak zwykle bierzesz sobie nie te Slowa do serca, ktore sa do Twojego serca kierowane,a jesli chodzi o mnie to Chwala Panu ze jestem po tej stronie po ktorej jestem.
I bardzo mnie zasmucilas, nawet nie wiedzialam jaka krzywde mozna sobie wyrzadzic tym czym sie wyrzadza szukajac prawdy w "ezoteryce".
Bo co jest Twoja Swietoscia?

bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci. 9.Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; 10.lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie. 11.Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce. 12.Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany. 13.Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość. 1 Kor 13,1-13

Pozdrawiam

===

Cytat 
tadeusz
 czerwiec 08 2008 10:53   
Forum

Ze zdumieniem czytalem slowa : ze zycie pod stopami pozbawione jest Boga i nie jest to zycie prawdziwe. Moze stoje "zbyt" mocno na ziemi, ale wiem ze rozliczany bede z zycia a nie z modlitwy (nie wszyscy co mowia - panie , panie wstapia do nieba - chyba jakos to tak bylo). Bo praca jest modlitwa , bo codziennosc sprawdza nasza wiare w ogniu zycia a nie w zarliwosci modlitwy. Aby rozladowac troszeczke atmosfere przypomne stary kawal.
Do nieba , po wypadku drogowym przychodza: ksiadz i kierowca. Decyzja jest natychmiastowa: ksiadz do piekla , kierowca do nieba . Na protesty ksiedza Sw Piotr odpowiada:
ksiezulku - jak ty mowiles kazania , wszyscy spali
jak pan kierowca jechal - wszyscy sie modlili !!!!

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 08 2008 18:53   
Forum

petroniusz100,

Studiowanie starego testamentu pokazuje, ze Bog przyklada jednakowa wage do postu i modlitwy. Zauwazmy rowniez, ze gdy modlitwie towarzyszyl szczery post, Bog wychodzil w mocy by odpowiedziec na te modlitwy.

Moze stoje "zbyt" mocno na ziemi, ale wiem ze rozliczany bede z zycia a nie z modlitwy

petroniusz100
Nowy testament dale niezmienne swiadectwo waznosci postu i modlitwy w dwoch aspektach to jest w zyciu i nauce Jezusa, a takze Jego pierwszych apostolow.

Wszyscy ludzie Bozy, ktorych Bog kiedykolwiek uzywal i uzywa, byli i sa mezami postu i modlitwy. To jest rozumna sluzba (Rzym 12:1), sluzba sily i wladzy (Mat 17:21), sluzba poddania sie ciala duchowi (!Kor 9:27).
Zgodnie ze Slowem Bozym mozna podobac sie: a) Bogu (!Tes 4;1, Gal 1:10)
b) ludziom (Mat 25:3
c) wlasnemu brzuchowi (sluzenie mu)
(Rzym 16:18, Fil 3:19)

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 08 2008 18:53   
Forum

Bravo Matejanko za ostatni post - jak miło gdy przestajesz mówić o...a mówisz o tym co najwazniejsze - o Miłości, a w połączeniu z wymową postu Petroniusza o realizacji Miłości nie jako wzniosłej przeintelektualizowanej IDEI, lecz jako o wypełnieniu jej w szarej codzienności, jako Miłości bliźniego
i to tego zagubionego - grzesznika i "celnika", czy ezoteryka.

Petromiuszu - pisz częściej - twoje posty są czasami bardzo potrzebne

wróćmy może jednak do tematu wątku - bo wart tego
i
szalom!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.