Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Wielka zmiana w moim zyciu
 |  Wersja do druku
Edinnet
 styczeń 29 2005 23:36   
Forum

Status: offline

Bog doskonaly... wg nas jest taki...
otoz dlaczego ten Bog stwarza swiat... ... wszechswiat... planety.. materie!!! dlaczego powoluje zycie na ziemi....... ludzi... amoze nawet wiuele innych cywilizacji... a dlaczego nie.. przeciez wszechswiat sie rozszerza... nie musimy byc wyjatkowi... mniejsza z tym
dlaczego Bog tworzy to wszystko... dlaczego walczy wg.. kosciola z szatanem... odwieczna walka.. ktora i tak wygra dobro.... hehe... fajna walka... ze znanym wynikiem...
NO... Bog tworzy przede wszytskim dusze.. potem ludzi itp.. przyrode..
Zyjemy na ziemi, ktora przesiaknieta jest zlem.. wyglada na to ze Bog stworzyl ja razem z szatanem... skoro tak to wyglada... dobra spolka...
Mowily jaskolki ze niedobre sa spolki... Dlaczego to robi??? Moe to jest taka umowa jak z Hiobem.. Bog stwarza ludzi.... a potem szatan wkracza do gry... i zobaczymy po ktorej stronie ludzie... bnoskie istoty stana... kogo lepszy swiat wybiora??? Moze tak jest???
Oki... bog tworzy... "poligon" doswiadczalny.. ale dlaczego... czy to ze dobro wygra... podniesie jego doskonalosc... MOze w zwiazku z tym Bog nie jest doskonaly.. ten co trzyma "piecze " nad nami?? Moze Bog potrzebuje sprawdzenia siebie.. tego co stworzyl... aby poznac siebie i swoja doskonalosc... ktora moze jest, ale nie wie czy nia jest, dopoki sie nie sprawdzi za pomoca malo rozwinietych istot, jakimi sa ludzie. Ludzie, ktorzy stworzyli cywilizacje oparta na materializmie... era pieniadza... czy to swiadczy o naszym wkladzie w imie Boga.. nie sadze.....
ups... reszte dokoncze potem... pozdrawiam.. nie myslcie ze jestem zly a caly swiat... ze to pisze... po prostu... burza mozgow

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 luty 01 2005 12:19   
Forum

Status: offline

Quote by Jolaaugust: No to bawmy się dalej.
Oczywiście, ludzie zmieniają z różnych powodów wyznania i mnie to nie dziwi i nie gorszy. Wielu jest takich nawet tu, co przeszło z kościoła do kościoła: Pani Joanna, MartaNB, Molier. Bóg jest jeden. Ale to nie to samo co pozostać tylko ex-... To jakby trwać w zawieszeniu. Po prostu czarno to widzę. Ale daleka jestem od osądzania kogokolwiek.

Małe sprostowanie. Byłem protestantem, w tym sensie, iż myślałem i wierzyłem jak protestant, uczęszczałem na nabożeństwa i religię luterańską, lecz do konwersji nie doszło (a miała nastąpić teraz w maju).

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty