Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy jest możliwa jedność????
 |  Wersja do druku
Marianna
 październik 28 2009 00:01   
Forum

Status: offline

Rafi.
Dlatego zaproponowalam - spotkajmy sie najpierw pod Krzyzem. Bo jesli nam bedzie naprawde zalezec - droga sie znajdzie.
Pan Jezus nie zostawi Swojego Kosciola.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 październik 28 2009 00:40   
Forum

najlepiej w jednym rycie i jednej duchowości,

Bez komentarza. Np duchowosc zakonu Kartuzow vs. Jezuitow.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 28 2009 01:21   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Marianna

Rafi.
Dlatego zaproponowalam - spotkajmy sie najpierw pod Krzyzem. Bo jesli nam bedzie naprawde zalezec - droga sie znajdzie.
Pan Jezus nie zostawi Swojego Kosciola.

Ech, gdybyś miała tak donośny głos jak Jan Chrzciciel - pomarzyć można. Confused

Quote by: robaczek2

najlepiej w jednym rycie i jednej duchowości,

Bez komentarza. Np duchowosc zakonu Kartuzow vs. Jezuitow.

To z natchnienia po lekturze "zawsze wiernych". Twisted Evil

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marianna
 październik 28 2009 01:37   
Forum

Nie trzeba tu miec donosnego glosu.
Wystarczy przestac marzyc i ZWROCIC SIE DO KRZYZA.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 28 2009 07:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Marianna

Nie trzeba tu miec donosnego glosu.
Wystarczy przestac marzyc i ZWROCIC SIE DO KRZYZA.

Dzięki za to delikatne napomnienie.

Przypomina mi to pewien pogląd/przesąd powszechny wśród Żydów: Mesjasz przyjdzie i przywróci wielkość narodowi wybranemu w dniu gdy wszyscy Żydzi będą przestrzegać Szabat. To dlatego w Jerozolimie można dostać kamieniem w samochód.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Marianna
 październik 28 2009 12:37   
Forum

Bez przesady Rafi.
Jesli na jakiejs ulicy ludzie siedza w soich domach i kazdy mysli, ze nadejda takie czasy, ze wszyscy sasiedzi beda do siebie milsi,
to moga sobie siedziec i marzyc. To wlasnie czekaja na kogos kto im to zorganizuje.
Mozna inaczej. Zwyczajnie byc milszym.
Tyle.

Wyrazam jedynie swoja opinie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 październik 28 2009 20:58   
Forum

Quote by: Rafi+F

Piusie, a wiesz w co wierzył Roger? Ratzinger nie miał problemów, problem mieli ci słabi, "obrońcy" wiary. Myślisz, że Ratzinger nie traktuje serio tego w co wierzy?
Wg mnie kontrowersyjne i małostkowe, szczególnie na tle zachowania Ratzingera, było zachowanie owych "obrońców" wiary.

Myślę, że traktuję dlatego później od owej Komunii się odciął.

Quote by: remigius

Nie próbuj Piusie być bardziej inkwizycyjny od Wielkiego Inkwizytora. Ratzinger musiał wiedzieć co robi udzielając komunii bratu Rogerowi. Nie mógł udzielić komunii przez pomyłkę - chyba, że brat Roger przyszedł w peruce i sztucznej brodzie. Poza tym "obrońcy" katolicyzmu mają pewnie mniejsze pojecie o tym czym powinna być obrona katolicyzmu - niż Ratzinger. Trzeba pamiętać, że Ratzinger był wieloletnim przewodniczącym Kongregacji Nauki Wiary, która jest w prostej linii następczynią Najwyższej Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji.

Nie jestem, poczytaj sobie co mówił o sobie sam Ratzinger, o tym co mówił o owej komunii i jak był postrzegany na soborze.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 28 2009 22:00   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Pius

Piusie, a wiesz w co wierzył Roger? Ratzinger nie miał problemów, problem mieli ci słabi, "obrońcy" wiary. Myślisz, że Ratzinger nie traktuje serio tego w co wierzy?
Wg mnie kontrowersyjne i małostkowe, szczególnie na tle zachowania Ratzingera, było zachowanie owych "obrońców" wiary.

Uważam, ze oświadczenie Watykanu, iż to było "przez pomyłkę" było tylko i wyłącznie po to, aby zamknąć usta malkontentów. Nikt tego oczywiście nie komentował. Tak to odebrałem wówczas i ni zdarzyło się nic, co by to zmieniło (świadczy o tym choćby dość długi czas oczekiwania na owe wyjaśnienie - czekali na wyciszenie ale środowiska "tradycyjne" wywąchały swoje 5 minut i rozdmuchiwali "problem"). Wypowiedź czysto polityczna Piusie. Ratzinger nie raz spotykał sie z Rogerem, znali się na stopie prywatnej, nie ma mowy o "pomyłce".

===

Cytat 
xxx
 październik 28 2009 22:30   
Forum

Uważam, ze oświadczenie Watykanu, iż to było "przez pomyłkę" było tylko i wyłącznie po to, aby zamknąć usta malkontentów. Nikt tego oczywiście nie komentował. Tak to odebrałem wówczas i ni zdarzyło się nic, co by to zmieniło (świadczy o tym choćby dość długi czas oczekiwania na owe wyjaśnienie - czekali na wyciszenie ale środowiska "tradycyjne" wywąchały swoje 5 minut i rozdmuchiwali "problem"). Wypowiedź czysto polityczna Piusie. Ratzinger nie raz spotykał sie z Rogerem, znali się na stopie prywatnej, nie ma mowy o "pomyłce".

W sumie ten akt mógł ocenić jako pomyłkę z prespektywy czasu i o to może chodzić. To, że go poznał i widział co robi to oczywiste, chiał uniknąć niestety "większego" skandalu jakim byłoby odmowienie, pewnie nawet by zamknął sobie tym droge do papiestwa. Wiekszego w cudzysłowie bo byłby on rozdmuchiwany przez ekumaniaków.

A co do pytania w co wierzył Roger to, tak naprawde nie wiem ... Słyszałem, że sie nawrócił na katolicyzm ale nie chiał sie przyznawac do tego dla dobra wspolnoty.. Co jest absurdem dla mnie, ale tak tez tlumaczono te komunie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 29 2009 12:45   
Forum Moderator
Moderator

O dziwo nikt nie rozpatrywał jeszcze jednego przypadku. Przy uroczystościach rodzinnych czasami dopuszcza się ze względów duszpasterskiej przystąpienie np. ewangelika jeżeli wyznaje on rzeczywistą, materialną obecność Jezusa w Eucharystii (o ile pamiętam jest to tak sformowane, że nie koniecznie musi to być wiara w transsubstancjacje). Mówiło się o przyjaźni JP2 i Rogera. Niestety obydwaj byli osobami publicznymi i takie wytłumaczenie było nie do przyjęcia (choć prawdopodobnie najbliższe prawdy nie ze względu na motywacje Ratzingera lecz ze względu na faktyczne przeżycia obydwóch).

Co do konwersji, to oficjalnie się temu zaprzecza. I prawdopodobnie nigdy jej nie było. A jednak (za Wiki, ale słyszałeś na pewno to też z innych źródeł):
"W 2006 Raymond Séguy, biskup diecezji Autun, do której należy Taizé, ogłosił, że brat Roger od 1972 okazywał otwarcie, iż w całości zgadza się z wiarą katolicką. Sam brat Roger w 1980, podczas jednego z europejskich spotkań młodych w Rzymie, wyraził to publicznie w obecności Jana Pawła II następującymi słowami: Znalazłem moją chrześcijańską tożsamość jednając w sobie samym wiarę mego pochodzenia z tajemnicą wiary katolickiej, nie zrywając z nikim komunii."

Twoja sugestia, że Ratzinger przestraszył sie ekumenistów jest bardzo małostkowa. Gdyby Ratzinger zamiast podawać Komunię pobłogosławił Rogerowi nikt nie miałby mu nic do zarzucenia, a taka praktyka jest częsta i na pewno Ratzingerowi znana (sam odprawiał nabożeństwa, a tak jak w Polsce bywa tak też i we Włoszech widziałem nie tylko dzieci ale także dorosłe osoby idące ze wszystkimi choć po błogosławieństwo i w ten sposób wyrażając chęć jedności w Jezusie).

Po naszej dyskusji jeszcze bardziej utwierdziłem się w tym, że Ratzinger doskonale wiedział co robi w wymiarze osobistym, nie było w tym polityki. Polityka była za to w późniejszym oświadczeniu Watykanu zamykającym wszelkie domysły i dyskusję.

Oczywiście to jest tylko moje osobiste zdanie, moze zbyt idealistyczne. Może się całkowicie mylę i tak jak sugerujesz polityka była najważniejsza od początku do końca.

===

Cytat 
xxx
 październik 29 2009 16:39   
Forum

O dziwo nikt nie rozpatrywał jeszcze jednego przypadku. Przy uroczystościach rodzinnych czasami dopuszcza się ze względów duszpasterskiej przystąpienie np. ewangelika jeżeli wyznaje on rzeczywistą, materialną obecność Jezusa w Eucharystii (o ile pamiętam jest to tak sformowane, że nie koniecznie musi to być wiara w transsubstancjacje). Mówiło się o przyjaźni JP2 i Rogera. Niestety obydwaj byli osobami publicznymi i takie wytłumaczenie było nie do przyjęcia (choć prawdopodobnie najbliższe prawdy nie ze względu na motywacje Ratzingera lecz ze względu na faktyczne przeżycia obydwóch).
.

Też słyszałem o takiej praktyce jednak jest to nadużycie. Nawet gdyby można było udzielać Komunii osobom które są poza kościołem, w przypadku ewangelików byłoby to świętokradztwo gdyż nie ma on możliwości spowiedzi. Chyba, że wzbudzą żal doskonały no ale wtedy przestaną byc ewangelikami.

Czytam te Wasze wizje jedności i wydają mi się nie tyle utopijne co złe. Jedność może być tylko w prawdzie, a nie w akceptowaniu kłamstwa i udawaniu, że się go nie widzi.

Jak może istniec wspólnota oltarza gdy za nim beda stały swieckie osoby symulujące Eucharystie i na dodatek zupełnie inaczej ją rozumujące...Czy gdy bart prosi Cie o chleb dasz mu kamien?

Tu macie prawdziwy ekumenizm i jednoś i jak widac nikomu nie narzuca się formy pobożnosci i rytu Mszy:

http://212.77.1.245/news_services/bulletin/news/24513.php?index=24513&lang=en

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 październik 29 2009 20:47   
Forum

Czy jest możliwa jedność????

Teoretycznie tak. A jeżeli coś jest możliwe w teorii musi być możliwe w praktyce, bo inaczej ta teoria jest jest zła...

Ale z 2 strony czy szatan przestanie kusić ludzi aby byli poza Kościołem? Moja odpowiedź się sypie...

Niby proste pytanie, szczerze mówiąc nie potrafię na nie odpowiedzieć. Jest to pytanie z gatunku czy wszystko jest możliwe. Czy Bóg mógłby potępić wszystkich ludzi... skoro jest wszechmogący to tak, ale z 2 strony jest nieskończenie miłosierny wiec jak to???

Pytanie z pozoru banalne może jednak się okazać istnym węzłem gordyjskim, znajdzie się jakiś Aleksander Wielki?

Poza tym to może, zadam pytanie łatwiejsze nawiązujące do tematu jak sobie te jedność wyobrażacie??

(ale ja bzdury pisze sorry) (:

Szatan musi przegrać przecież. Chrześcijanie muszą być razem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 29 2009 22:12   
Forum

Jasne, że jedność tylko w ortodoksji - a i to i to było starożytności - więc Exclaimation powrót do korzeni, a dla Medievala dodam przy zachowaniu głębszego zrozumienia w pewnych (wspólnych dla większości ) kwestiach.

Szatan musi przegrać przecież. Chrześcijanie muszą być razem.

Według mej wiedzy jedność chrześcijan nijak się ma do prawdziwego zdania, że "szatan musi przegrać."
Nic nie wiem by u "końca czasów" miała nastąpić jedność chrześcijan Eek!
Religia Chrześcijańska już teraz składa się z wielu religii, które wspólnie składają się na chrześcijaństwo.
powiem więcej
już mamy jeden Kościół z jednym przywódcą - Chrystusem - i jednym ludem bożym rozproszonym po wielu denominacjach
więc w pewnym sensie jedność już mamy, tylko trzeba iść pod krzyż i poczuć płynącą z niego wszechogarniającą, nieuwarunkowaną Miłość - przyjąć ją do serca i umysłu i przekazać bliźnim
(Marianno natchnęłaś mnie ) Razz

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
robaczek2
 październik 29 2009 23:58   
Forum

tylko trzeba iść pod krzyż i poczuć płynącą z niego wszechogarniającą, nieuwarunkowaną Miłość - przyjąć ją do serca i umysłu i przekazać bliźnim[/p]

No Marianna to bardzo ladnie napisala.
Tylko nie wiem czy pojawiajace sie na tym watku, czy wogole na forum Kosciol (i wszedzie indziej) tego typu okragle wypowiedzi nie beda nas obciazac w przyszlosci z powodu:
- nie bedziesz bral....
- nigdy was nie znalem...
Ja bym prosil o przetlumaczenie tego na zrozumialy jezyk, bo mozna sobie rzucac "ustami wyznasz" "isc pod krzyz" "kocha Jezusa" itp ale podobnie jak w jednosci malzenskiej nie o to chodzi. A pod krzyzem to byli Krzyzacy.
A jednosc jest mozliwa - Bartlomiej na papieza (nastepnego) - to tak w zwiazku z nastepnymi wydarzeniami

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 październik 30 2009 13:33   
Forum

Uwazam, ze zaczyn jednosci przede wszystkim trzeba szukac w sobie, a nie zaczynac od form zewnetrznych, poniewaz nie mozna nikomu nic narzucac.
Trzeba zdac sobie sprawe, czy jednosc chce sie budowac z caloscia Kosciola, czy tylko z jego wybrana grupa. Jest to sprawa zupelnie osobista.
Jezus nie czynil podzialow i zapewne jest Mu milszym Kosciol trwaly i jednoczacy sie w Jego Osobie.
To co pisze nie jest ani nowe, ani orginalne. Przypomnijcie osobe Jana Pawla II; w ksiazce W. Giertycha (akurat wpadla mi do reki) tez czytam: "Kosciol zatem musi trwac u stop krzyza przyjmujac z wiara jego tajemnice."

Yasmin. Ja tez wierze w ostateczne zwyciestwo nad zlem.
Robaczku2. Te ladne, cytowane przez Ciebie slowa napisal Dezerter.
Dezerterze. Popieram. Od korzeni nie mozna sie odcinac. Duzo racji. Potrzeba powrotow. (Niekoniecznie ortodoksja).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 październik 30 2009 15:09   
Forum

Według mej wiedzy jedność chrześcijan nijak się ma do prawdziwego zdania, że "szatan musi przegrać."
Nic nie wiem by u "końca czasów" miała nastąpić jedność chrześcijan

Ja kto nic nie wiesz, a modlitwa Jezusa?
J 17, 20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę8, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.

Czy mozna nie wierzyć Jego własnym słowom?
Zwycięstwo Pana Jezusa jest zawsze porażką szatana.

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 październik 30 2009 16:46   
Forum

"The wife of a Church of Ireland bishop has converted to Catholicism in a move unprecedented in modern Irish church history"
Zona "biskupa" przeszla do krk.
"Biskup" dalej w zgromadzeniu anglikanskim.

Biskup robaczek2.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 październik 30 2009 17:04   
Forum

Wiec mozliwe jest nawet prywatne zblizenie kosciolow. Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 październik 31 2009 13:55   
Forum

Z wywiadu z biskupem:
"Kässmann jest luteranką. Była zwierzchnikiem największego Kościoła krajowego w Hanowerze. Jest niesamowicie zdolna. Miała 6 konkurentów mężczyzn i wygrała zdecydowaną większością głosów. Zaledwie 10 głosów łącznie otrzymali jej konkurenci…"

Dla mnie jest problem wiekszosci glosow. Jezeli nie ma decydenta to jest to jedyne rozwiazanie. Czy zawsze dobre?

biskup robaczek2

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 październik 31 2009 14:13   
Forum

“św. Ireneusz, piszący w II wieku, nazywa go principalitas potentior (naczelnym zwierzchnictwem) - i że zwykł on rozstrzygać wszelkie wynikłe spory, zarówno doktrynalne jak dyscyplinarne”

biskup Szurman:
“Poza tym na początku stolice chrześcijaństwa były cztery: Jerozolima, Cezarea, Konstantynopol i Rzym. Czemu całe chrześcijaństwo mamy budować na prymacie Piotrowym? “

Z dwoch zdan sprzecznych tylko jedno moze byc prawdziwe. Kto klamie?
Ireneusz?
czy
Szurman?

Biada klamcom.

biskup robaczek2

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 31 2009 15:47   
Forum

stolica w Konstantynopolu powstała dopiero w IV wieku, więc jaki początek?
A patriarchatów od chwli przyjecia chrześcijaństwa przez Cesarstwo było pięć:
Patriarchaty Rzymu, Konstantynopola, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
robaczek2
 październik 31 2009 16:06   
Forum

Patriarchaty Rzymu, Konstantynopola, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy [/p]

"biskup Szurman:
“Poza tym na początku stolice chrześcijaństwa były cztery: Jerozolima, Cezarea, Konstantynopol i Rzym"

Ja tam sie nie znam. Nie bylem tam.
Ale Cie ostrzegam przyjacielu.
Albo Ty klamiesz, albo biskup Szurman - biada klamcom.

Z biskupim pozdrowieniem
biskup robaczek2

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 październik 31 2009 16:29   
Forum

robaczek mógłbyś 2 raZY jeśniej napisać,o co Ci chodzi? Nic nie rozumiem.

Dlaczego tytułujesz siebie biskupem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 31 2009 17:12   
Forum

Patriarchaty Rzymu, Konstantynopola, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy

"biskup Szurman:
“Poza tym na początku stolice chrześcijaństwa były cztery: Jerozolima, Cezarea, Konstantynopol i Rzym"

Ja tam sie nie znam. Nie bylem tam.
Ale Cie ostrzegam przyjacielu.
Albo Ty klamiesz, albo biskup Szurman - biada klamcom.

Z biskupim pozdrowieniem
biskup robaczek2[/p][/QUOTE]

biskupie pozdrowienie to coś cennego - dzięki

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
robaczek2
 październik 31 2009 18:13   
Forum

robaczek mógłbyś 2 raZY jeśniej napisać,o co Ci chodzi? Nic nie rozumiem.

Dlaczego tytułujesz siebie biskupem?

Chodzi mi o tytul watku - o jednosc. Jednosc nalezy budowac na Prawdzie.
Kazdy kto z Prawdy jest...
Ja jestem Prawda....

Tymczasem Marianna cytuje za JPII ladne slowa: “Kosciol zatem musi trwac u stop krzyza przyjmujac z wiara jego tajemnice." - tylko jak to przetlumaczyc na nasze i kto ma to zrobic? Kto lub co jest tutaj na ziemi straznikiem Prawdy?

Biskup Szurman powiada: "Poza tym na początku stolice chrześcijaństwa były cztery: Jerozolima, Cezarea, Konstantynopol i Rzym. Czemu całe chrześcijaństwo mamy budować na prymacie Piotrowym? Może jednak lepiej wokół Chrystusa? Może zgodzimy się, że chrześcijaństwo stoi na Chrystusie i wokół tego będziemy budować jedność."
a nasz przyjaciel Medieval Man mu zaprzecza. Wiec ktos sobie kpi z Prawdy. Nie wolno uzywac nadaremno.

Tytuluje sie biskupem na takiej samej zasadzie jak wielu innych. Po prostu zebrala sie jakas grupa i postanowili tego czy tamtego (alba tamta) biskupem. Albo i papiezem.
A co? Powiem Ci w tajemnicy, ze ta grupa z ktora sie czasami spotykamy przy kieliszku zastanawia sie nad mianowaniem mnie apostolem. To tak za przykladem:
"Pastor kościoła Andrzej Stepanov został ordynowany do pastorskiej posługi w Kościele Ewangelicznym Ambasada Boża w Kijowie przez apostoła pastora Sunday’a Adelaje. W ordynacji brali również udział pastor Joseph Materra oraz członkowie Rady Duchowej Kościoła Ambasada Boża z pastorem Natalią Potopajewą na czele. Pastor jest członkiem ICA (International Coalition of Apostles), organizacji założonej przez Petera Wagnera."
A jakie tam wzniosle slowa, ho, ho.
Z biskupim pozdrowieniem - biskup robaczek2

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 31 2009 18:56   
Forum

Ja jestem Prawda....

Tymczasem Marianna cytuje za JPII ladne slowa: “Kosciol zatem musi trwac u stop krzyza przyjmujac z wiara jego tajemnice." - tylko jak to przetlumaczyc na nasze i kto ma to zrobic? Kto lub co jest tutaj na ziemi straznikiem Prawdy?

Biskup Szurman powiada: "Poza tym na początku stolice chrześcijaństwa były cztery: Jerozolima, Cezarea, Konstantynopol i Rzym. Czemu całe chrześcijaństwo mamy budować na prymacie Piotrowym? Może jednak lepiej wokół Chrystusa? Może zgodzimy się, że chrześcijaństwo stoi na Chrystusie i wokół tego będziemy budować jedność."
a nasz przyjaciel Medieval Man mu zaprzecza. Wiec ktos sobie kpi z Prawdy. Nie wolno uzywac nadaremno.

przeczytalem ten tekst biskupa Szurmana.
Zgadzam się, że na Chrystusie.

Biskup jednak nie zadaje sobie trudu odpowiedzi na pytanie, które stawia biskup robaczek2 o to, "kto lub co jest tutaj na ziemi strażnikiem Prawdy" lub o to komu Chrystus (o budowanie wokoł którego upomina się Szurman, mijając się z prawdą co do stolic chrzescijanstwa - zresztą, co stolice mają wspólnego z Prawdą?) powierzył klucze Kościoła i na kim ten Kosiół chciał budować.

Dla mnie, jako zdecydowanego rzymskiego katolika biskupstwo Szurmana jest bliższe biskupstwu robaczka2 niż biskupstwu o jakim pisze św. Paweł.
Ale to moja osobista opinia z którą nikt nie musi się zgadzać

===

Cytat 
xxx
 październik 31 2009 18:57   
Forum

Ja jestem Prawda....

Tytuluje sie biskupem na takiej samej zasadzie jak wielu innych. Po prostu zebrala sie jakas grupa i postanowili tego czy tamtego (alba tamta) biskupem. Albo i papiezem.
A co? Powiem Ci w tajemnicy, ze ta grupa z ktora sie czasami spotykamy przy kieliszku zastanawia sie nad mianowaniem mnie apostolem. To tak za przykladem:
"Pastor kościoła Andrzej Stepanov został ordynowany do pastorskiej posługi w Kościele Ewangelicznym Ambasada Boża w Kijowie przez apostoła pastora Sunday’a Adelaje. W ordynacji brali również udział pastor Joseph Materra oraz członkowie Rady Duchowej Kościoła Ambasada Boża z pastorem Natalią Potopajewą na czele. Pastor jest członkiem ICA (International Coalition of Apostles), organizacji założonej przez Petera Wagnera."
A jakie tam wzniosle slowa, ho, ho.
Z biskupim pozdrowieniem - biskup robaczek2

1. W tym przypadku Medieval ma racje i nie kpi sobie z prawdy.
2. Gdybym ja i mój kolega ogłośili, że jestes pół-kobietą pół-salamandrą która potrafi wróżyć też byś w to uwierzył? W planach mamy orzeczenie jakobyś był synem Supermena i centaura Chejrona który potrafi czarować i zna datę końca świata.

3.

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 październik 31 2009 19:39   
Forum

1. W tym przypadku Medieval ma racje i nie kpi sobie z prawdy.
2. Gdybym ja i mój kolega ogłośili, że jestes pół-kobietą pół-salamandrą która potrafi wróżyć też byś w to uwierzył? W planach mamy orzeczenie jakobyś był synem Supermena i centaura Chejrona który potrafi czarować i zna datę końca świata.

No nie wiem czy Medieval nie kpi sobie z prawdy piszac "mijając się z prawdą co do stolic chrzescijanstwa" - aby bylo dyplomatycznie.
Moja stolica biskupia jest oczywiscie tego samego gatunku co moje pochodzenie od szlachetnych postaci, ktore wymieniles.
Ale odnosze wrazenie, ze dosyc duzo jest tego typu biskupow. A nawet papiezy.
Nie wiem czy dobrze wiem ale chyba w zgromadzeniach Baptystow jeszcze nikt sie nie osmielil aby okreslac sie biskupem.
Poniewaz polskie okreslenie "pasterz" bylo by zbyt bliskie okresleniu biblijnemu mamy niezobowiazujace i nie za bardzo wiadomo co znaczace pastor.
Ale co to konkretnie znaczy, ze "Kosciol zatem musi trwac u stop krzyza przyjmujac z wiara jego tajemnice."
albo "Czemu całe chrześcijaństwo mamy budować na prymacie Piotrowym? Może jednak lepiej wokół Chrystusa"?
Z ktorymi to okresleniami niewatpliwie wszyscy sie zgadzamy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 31 2009 20:06   
Forum

No nie wiem czy Medieval nie kpi sobie z prawdy piszac "mijając się z prawdą co do stolic chrzescijanstwa" - aby bylo dyplomatycznie.
Moja stolica biskupia jest oczywiscie tego samego gatunku co moje pochodzenie od szlachetnych postaci, ktore wymieniles.
Ale odnosze wrazenie, ze dosyc duzo jest tego typu biskupow. A nawet papiezy.
Nie wiem czy dobrze wiem ale chyba w zgromadzeniach Baptystow jeszcze nikt sie nie osmielil aby okreslac sie biskupem.
Poniewaz polskie okreslenie "pasterz" bylo by zbyt bliskie okresleniu biblijnemu mamy niezobowiazujace i nie za bardzo wiadomo co znaczace pastor.
Ale co to konkretnie znaczy, ze "Kosciol zatem musi trwac u stop krzyza przyjmujac z wiara jego tajemnice."
albo "Czemu całe chrześcijaństwo mamy budować na prymacie Piotrowym? Może jednak lepiej wokół Chrystusa"?
Z ktorymi to okresleniami niewatpliwie wszyscy sie zgadzamy.

masz rację:
Medieval kpi sobie z prawdy, z tej konkretnie "prawdy".
I masz racje twierdząc, że z tymi to okresleniami niewatpliwie wszyscy sie zgadzamy
Z czego nic nie wynika
Tak samo jak zgadzamy sie z Twoim "biskupim" tytułem
Z czego wynika o wiele więcej

===

Cytat 
robaczek2
 październik 31 2009 20:48   
Forum

I masz racje twierdząc, że z tymi to okresleniami niewatpliwie wszyscy sie zgadzamy
Z czego nic nie wynika

Niestety.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,41 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty