Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy jest możliwa jedność????
 |  Wersja do druku
Rafi F
 maj 18 2010 20:45   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

???? Chyba musze zapytać czy masz halucynacje? Ja pisze cały czas o protestantach którzy dopuszczają aborcje... Pisałeś o protestantach ogólnie. A w szczególności o kościołach wymienionych przez towarzysza robaczka.

Piusie, cały twoja wypowiedź jest pyszna. Wpierw mówisz, ze KRK nie dopuszcza wyjątków i zawsze (sic!) potępia aborcję, a za chwilę chwiejesz się jak choragiewka nie mogac zdecydować, czy ratować dziecko nienarodzone, czy matkę. Mówisz, ze zycie to zycie. Czyżby życie przewyższyło kodeks katolicki? Wprowadziło w ślepy zaułek? Jednak są sytuacje, gdy jest własnie życie za życie i nie sa wcale rzadkie. Sztucznej macicy ani "przeszczepu" dziecka jeszcze nie wymyśleliśmy.
Jeżeli faktycznie tak jest jak mówisz, ze życie poczęte jest chronione bezwzględnie, nawet kosztem zycia matki i ze tego naucza i wymaga KRK niby w imię miłości nauczanej przez Jezusa, to ... to jest to potworne. Innego słowa na tą ludzką głupotę nie mam jak POTWORNE.

Będąc tak chwiejnym w swej postawie (niby 100% ochrony dziecka, ale juz watpliwości gdy życie za życie) smiesz najeżdzac na kościoły, które świadome tego, ze zycie przewyzsza wszelkie sztywne prawne rozstrzygnięcia głoszą z pokorą, ze aborcja jest zawsze złem ale dopuszczają ją w konflikcie zycia z zyciem, gdy nie ma innego wyjścia?? I jeszcze insynuujesz, ze dla dla mamony?? Zawiodłem się, kiedys byłes rozsadniejszy.

Wykluczenie w biblii znajdujemy jako srodek ostateczny i to tylko w celach wychowawczych a nie jako karę zasadniczą. Jezus szedł do grzeszników, bo własnie grzesznicy potrzebuja zbawienia, nie unikał ich, nie wyrzucał, nie wykluczał. Wręcz przeciwnie: gościł u nich odmieniając ich serca.
Warszawa ma 1,7 mln zameldowanych mieszkańców, z tylko pracującymi tam ponad 2 mln. Uwzględniając, ze to "światowe" miasto mozna liczyc 100000 homoseksualistów. Ilu mają duszpasterzy? Ilu chce z nimi pracować, ilu potrafi? A czy nie sa to owe zaginione owieczki? Cóż, łatwiej wykluczyć a potem palcem wskazywać tych, którzy chca się z problemem lepiej czy gorzej zmierzyć. Czy to jest istotą katolicyzmu?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 maj 18 2010 20:50   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Marianna

Polecam! W tym roku przybeda ich nowe miliony potrzebujacych milosci. Do milosci uregulowania prawne nie sa potrzrebne.

Tak Marianno, do miłosci nie trzeba dużo. Zwłaszcza gdy idzie się na pogrzeb kobiety, która zdecydowała urodzic zamiast się leczyć i widzi puste oczy jej dzieci. Zwłaszcza gdy zapewnia się wyjacych z bólu w hospicjum o Jego miłości. Tak marianno, miłośc ma wiele obliczy, nie tylko te tkliwe chwytające za serduszko. Świat nie jest tak czarno-biały.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
milka
 maj 18 2010 21:11   
Forum

Quote by: Pius

Poza tym to może, zadam pytanie łatwiejsze nawiązujące do tematu jak sobie te jedność wyobrażacie??

Dobre pytanie. Po co ta jednosc? Co z ta jednoscia zrobicie? Jak jednosc nastanie, co potem? Ta idea jednosci, czyja ona? Komu ona sluzy?
Uwazam osobiscie te idee ekumenii za glupia. Ekumenizm to jest druga wieza Babel - gdzie ludzie zbieraja sie dla jednej ideii, pod jednym haslem dla samozadowolenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 18 2010 23:00   
Forum

Quote by: Rafi+F

???? Chyba musze zapytać czy masz halucynacje? Ja pisze cały czas o protestantach którzy dopuszczają aborcje... Pisałeś o protestantach ogólnie. A w szczególności o kościołach wymienionych przez towarzysza robaczka.

PIUS NAPISAŁ

Co do aborcji, to nawet gdyby ona nie odpychała od chrześcijaństwa, bo przecież te wspólnoty to zaakceptowały po to żeby właśnie mieć jak najwięcej wyznawców, to co to za chrześcijaństwo?

[url]
TY ODPISAŁEŚ

Buuuuu, ale pojechałeś po bandzie. To bardzo niebezpieczne tym bardziej, że wspólnota KRK robi i robiła wiele tolerując ludowe chrześcijaństwo dla utrzymania owieczek. Będąc złośliwym jak ty powiedziałbym nawet, że uchwaliła dogmat vox populi Twisted Evil
Myślę, że dalej nie będziemy rozmawiać w takim wrogim tonie, zgoda? Jeżeli masz wątpliwości, to przypomnij sobie słowa Jezusa, gdy przybyli naskarżyć, że ktoś z poza uczni uzdrawia w Jego imieniu.

Gdzie ty masz cos o innych protestantach? a na to odpisałeś buuuu pojechałeś.

[url]
Piusie, cały twoja wypowiedź jest pyszna. Wpierw mówisz, ze KRK nie dopuszcza wyjątków i zawsze (sic!) potępia aborcję, a za chwilę chwiejesz się jak choragiewka nie mogac zdecydować, czy ratować dziecko nienarodzone, czy matkę. Mówisz, ze zycie to zycie. Czyżby życie przewyższyło kodeks katolicki? Wprowadziło w ślepy zaułek? Jednak są sytuacje, gdy jest własnie życie za życie i nie sa wcale rzadkie. Sztucznej macicy ani "przeszczepu" dziecka jeszcze nie wymyśleliśmy.
Jeżeli faktycznie tak jest jak mówisz, ze życie poczęte jest chronione bezwzględnie, nawet kosztem zycia matki i ze tego naucza i wymaga KRK niby w imię miłości nauczanej przez Jezusa, to ... to jest to potworne. Innego słowa na tą ludzką głupotę nie mam jak POTWORNE.

Będąc tak chwiejnym w swej postawie (niby 100% ochrony dziecka, ale juz watpliwości gdy życie za życie) smiesz najeżdzac na kościoły, które świadome tego, ze zycie przewyzsza wszelkie sztywne prawne rozstrzygnięcia głoszą z pokorą, ze aborcja jest zawsze złem ale dopuszczają ją w konflikcie zycia z zyciem, gdy nie ma innego wyjścia?? I jeszcze insynuujesz, ze dla dla mamony?? Zawiodłem się, kiedys byłes rozsadniejszy.

Jaka chwiejność? Przecież Ci cały czas pisze, ze trzeba 2 życia na raz ratowac jak sie nie da to trudno, ale nie życie dziecka kosztem życia matki! Przestań kluczyć i przyjmij to do wiadomości, ze KK w takich przypadkach jak te wspólnoty NIE DOPUSZCZA ABORCJI, nie mozna zabić dziecka żeby matka żyła. Nie wiem na jakiej podstawie lekarz podejmuje decyzje kogo ratować jak może tylko jedno przeżyć!Ale na pewno NIE MA ZASADY ZABIJEMY DZIECKO ŻEBY ŻYŁA MATKA!Widzie, ze już powoli wycofujesz sie z tego, ze KRK dopuszcza aborcje. Jeżeli dla Ciebie potępianie aborcji jest potworne to ja nawet nie znajduje słów żeby Ci odpisać.......

W ogóle gdzie pisałem dla MAMONY? Moze zaczniesz mi wmawiać, że twierdzenia jakbym był inkarnacją buddy

W sumie to Ty nie widzisz różnicy (moim zdaniem udajesz) miedzy mówieniem, że homoseksualizm to grzech a tym, że ksiądz jest gejem. Wiec tutaj będzie jeszcze trudniej...

[url]
Wykluczenie w biblii znajdujemy jako srodek ostateczny i to tylko w celach wychowawczych a nie jako karę zasadniczą. Jezus szedł do grzeszników, bo własnie grzesznicy potrzebuja zbawienia, nie unikał ich, nie wyrzucał, nie wykluczał. Wręcz przeciwnie: gościł u nich odmieniając ich serca.
Warszawa ma 1,7 mln zameldowanych mieszkańców, z tylko pracującymi tam ponad 2 mln. Uwzględniając, ze to "światowe" miasto mozna liczyc 100000 homoseksualistów. Ilu mają duszpasterzy? Ilu chce z nimi pracować, ilu potrafi? A czy nie sa to owe zaginione owieczki? Cóż, łatwiej wykluczyć a potem palcem wskazywać tych, którzy chca się z problemem lepiej czy gorzej zmierzyć. Czy to jest istotą katolicyzmu?

Wykluczenie środek ostateczny żeby później napisać, ze nie wykluczał....

(11) Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich.

(Ew. Marka 6:11, Biblia Tysiąclecia)

2 Jana

10 Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
11 albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów.

Oczywiście to są zaginione owieczki i KK podaje im rękę ale w Prawdzie! Mowi wróćcie do Jezusa, odrzucie grzech! Wspólnoty gejowskie im mówią nic nie musicie zmieniać... Tak samo z aborcja. Naprawdę nie widzisz różnicy? KK nie potępia homoseksualisty ale jego czyny, dla jego dobra, wspolnoty gejowskie nie potepaiaja czynow i ci ludzie ida na zatracenie.

Wiesz my wierzymy w Boga i dla nas salus animarum suprema lex, nawet jezeli to jest trudne niewygodne i powoduje ataki, wszystko masz w PS opisane.

Masz ruchy PRO które robią spotkania dla tych kobiet, Masz ksiedza 24h i rozne inne akcje które pomagają wyjsc z homoseksualizmu. Ale nikt Ci w KK nie powie homosekuazlizm jest dobry czy, ze aborcja jest dobra bo to kłamstwo. Nie wymagaj od nas rzeczy sprzecznych z chrześcijaństwem. Wymagaj od chrześcijan zeby byli chrześcijanami i powiedz, ze nie mozna byc za aborcja i za dewiacjami.

Z mojej strony to tyle co chciałem napisać bo zapętlam się w off-topie ale nie moge wytrzymać niektórych rzeczy ktore odbieram jako manipulacje i pomówienia. Nie ma sensu pisanie po 100 tego samego plus odpowiadanie na nowe zarzuty. Z Bogiem.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 18 2010 23:08   
Forum

Quote by: milka

Poza tym to może, zadam pytanie łatwiejsze nawiązujące do tematu jak sobie te jedność wyobrażacie??

Dobre pytanie. Po co ta jednosc? Co z ta jednoscia zrobicie? Jak jednosc nastanie, co potem? Ta idea jednosci, czyja ona? Komu ona sluzy?
Uwazam osobiscie te idee ekumenii za glupia. Ekumenizm to jest druga wieza Babel - gdzie ludzie zbieraja sie dla jednej ideii, pod jednym haslem dla samozadowolenia.

Fałszywy ekumenizm który ma stworzyć synkretyczna religie tak.

Ja prawdziwy ekumenizm widzie jako Jeden Święty Powszechny i Apostolski Kościół. Wszyscy ludzie zgromadzeniu w Prawdzie, różne obrządki, różne charyzmaty, różne prAktyki pobożnościowe, różne różności ale wiara taka sama.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 18 2010 23:15   
Forum Moderator
Moderator

Jaka chwiejność? Przecież Ci cały czas pisze, ze trzeba 2 życia na raz ratowac jak sie nie da to trudno, ale nie życie dziecka kosztem życia matki! Przestań kluczyć i przyjmij to do wiadomości, ze KK w takich przypadkach jak te wspólnoty NIE DOPUSZCZA ABORCJI, nie mozna zabić dziecka żeby matka żyła. Nie wiem na jakiej podstawie lekarz podejmuje decyzje kogo ratować jak może tylko jedno przeżyć!Ale na pewno NIE MA ZASADY ZABIJEMY DZIECKO ŻEBY ŻYŁA MATKA!Widzie, ze już powoli wycofujesz sie z tego, ze KRK dopuszcza aborcje. Jeżeli dla Ciebie potępianie aborcji jest potworne to ja nawet nie znajduje słów żeby Ci odpisać.......

Tłumaczę ci jak krowa na rowie: nie tylko i nie zawsze lekarz podejmuje takie decyzje! Nie ma przymusu leczenia! Przykładem jest hemoterapia (zabija dziecko). Przykładem jest tez wiele komplikacji ginekologicznych gdzie sama rozwinięta ciaza juz jest sporym zagrozeniem a poród nawet cesarką praktycznie wyrokiem smierci. Nie są to teoretyczne dyrdymały (jak twoje rozwazania) ale konkretne przykłady istniejących, ludzi (poszukaj na forum kim jest moja żona).
Zachowujesz się jakby lekarz był poza kościołem i próbujesz wszystko zwalić na jego głowę. To nawet wygodne: zwalić problem na kogoś innego. To tak jak funkcja kata : to on zabija a my mamy czyste rączki. Niezła hipokryzja.

NIGDZIE nie mówiłem, że jest zasada: zabij dziecko aby ratować matkę.
Mówiłem, że sa sytuacje życie za zycie i każde rowiązanie jest tu równie złe i że w KRK nie obliguje w takim przypadku do oddania zycia przez matkę.

POTWORNE jest to, że wg ciebie jest zasada: zabij matkę aby uratować dziecko!

===

Cytat 
xxx
 maj 18 2010 23:23   
Forum

Tłumaczę ci jak krowa na rowie: nie tylko i nie zawsze lekarz podejmuje takie decyzje! Nie ma przymusu leczenia! Przykładem jest hemoterapia (zabija dziecko). Przykładem jest tez wiele komplikacji ginekologicznych gdzie sama rozwinięta ciaza juz jest sporym zagrozeniem a poród nawet cesarką praktycznie wyrokiem smierci. Nie są to teoretyczne dyrdymały (jak twoje rozwazania) ale konkretne przykłady istniejących, ludzi (poszukaj na forum kim jest moja żona).
Zachowujesz się jakby lekarz był poza kościołem i próbujesz wszystko zwalić na jego głowę. To nawet wygodne: zwalić problem na kogoś innego. To tak jak funkcja kata : to on zabija a my mamy czyste rączki. Niezła hipokryzja.

NIGDZIE nie mówiłem, że jest zasada: zabij dziecko aby ratować matkę.
Mówiłem, że sa sytuacje życie za zycie i każde rowiązanie jest tu równie złe i że w KRK nie obliguje w takim przypadku do oddania zycia przez matkę.

POTWORNE jest to, że wg ciebie jest zasada: zabij matkę aby uratować dziecko!

No i jak mam nie odpisywać?

Jak mi wmawiasz, że ja taka zasadę głoszę?

Post wcześniej napisałem:

Przecież Ci cały czas pisze, ze trzeba 2 życia na raz ratowac jak sie nie da to trudno, ale nie życie dziecka kosztem życia matki! Przestań kluczyć i przyjmij to do wiadomości, ze KK w takich przypadkach jak te wspólnoty NIE DOPUSZCZA ABORCJI, nie mozna zabić dziecka żeby matka żyła. Nie wiem na jakiej podstawie lekarz podejmuje decyzje kogo ratować jak może tylko jedno przeżyć!

Przecież to jest równoznaczne z potępieniem twierdzenia: zabij matkę aby ratować dziecko.

Takie teksty to już przegięcie, nie wiem jak mozna tak blednie odczytac to co pisalem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 19 2010 07:12   
Forum Moderator
Moderator

Przecież Ci cały czas pisze, ze trzeba 2 życia na raz ratowac jak sie nie da to trudno, ale nie życie dziecka kosztem życia matki! Przestań kluczyć i przyjmij to do wiadomości, ze KK w takich przypadkach jak te wspólnoty NIE DOPUSZCZA ABORCJI, nie mozna zabić dziecka żeby matka żyła. Nie wiem na jakiej podstawie lekarz podejmuje decyzje kogo ratować jak może tylko jedno przeżyć!

Przecież to jest równoznaczne z potępieniem twierdzenia: zabij matkę aby ratować dziecko.

Takie teksty to już przegięcie, nie wiem jak mozna tak blednie odczytac to co pisalem...

Czyli wg ciebie tak (w kolejności twierdzeń:
"trzeba 2 życia na raz ratowac jak sie nie da to trudno,"
"nie [ratować] życie dziecka kosztem życia matki!"
"nie mozna zabić dziecka żeby matka żyła"

To ja się pytam: skoro ani życia matki ani dziecka nie mozna poswięcic, to maja umierac oboje? Bo przeciez przeczysz sam sobie!
Jeżeli jednak ma ktos być uratowany, to czy automatycznie potępisz stronę decydującą??
Dotarł absurd twoich wywodów?? Dotarło, ze prawo przedstawiane przez ciebie jest ludzka butą?
Powiem więcej: wg twoich twierdzeń w takich sytuacjach trzeba poswięcic matkę - za to nie ma ekskomuniki i mozna spokojnie zaraz później do Wieczerzy przystąpić.

Dalej:
"Nie wiem na jakiej podstawie lekarz podejmuje decyzje kogo ratować jak może tylko jedno przeżyć!"
To ja ci tłumaczę ponownie, może dotrze: dlaczego lekarz? Często ma decydować matka (ojciec, rodzina). I dlaczego nie przyjmujesz do wiadomosci, że lekarz to takze katolik, ma sumienie i kieruje się naukami wspólnoty KRK. Nie możesz na niego zwalić wszystko co ci nie pasuje.

===

Cytat 
Rafi F
 maj 19 2010 07:40   
Forum Moderator
Moderator

Piusie
Pewnie znów będziesz chciał zrobić unik, więc zadam konkretne pytanie:
lekarz/matka/ojciec/inni jest w sytuacji, że nie da się ratować obojga lub szanse sa nikłe i jest ostatni dzwonek na podjęcie decyzji aby ratować albo matkę albo dziecko. Jakie sa wytyczne KRK w takim przypadku:
a) ratować dziecko (niedopuszczalna aborcja)
b) ratować matkę (przecież "nie życie dziecka kosztem życia matki")
c) sprawa otwarta wg sumienia

W przypadku dowolnej odpowiedzi jakie sankcje koscielne grożą lekarzowi/matce/ojcowi/innym ?

Klarowne?

===

Cytat 
Marianna
 maj 19 2010 09:41   
Forum

Polecam! W tym roku przybeda ich nowe miliony potrzebujacych milosci. Do milosci uregulowania prawne nie sa potrzrebne.

Tak Marianno, do miłosci nie trzeba dużo. Zwłaszcza gdy idzie się na pogrzeb kobiety, która zdecydowała urodzic zamiast się leczyć i widzi puste oczy jej dzieci. Zwłaszcza gdy zapewnia się wyjacych z bólu w hospicjum o Jego miłości. Tak marianno, miłośc ma wiele obliczy, nie tylko te tkliwe chwytające za serduszko. Świat nie jest tak czarno-biały.

Refi. Dlaczego mezczyzni probuja decydowac o kobietach? Czym jest kobieta? Powloka zenetrzna upstrzona mazidlami, sciagajaca wzrok facetow? Robocik, ktory posprzata,
ugotuje i poda pod nos? Lalka z sex shopu? Koziol ofiarny, skoro mowicie, ze cale zlo na Ziemi jest z powodu kobiety?

KOBIETA JEST PRZEDE WSZYSTKIM CZLOWIEKIEM !!!

Co za tym idzie - ma rozum i wolna wole. Ma wlasne sumienie. Do spraw czyjegos sumienia nikt z zewnatrz nie ma wgladu!
Niektorzy wola sami umrzec niz pozbawic kogos zycia. (R.m. od ludzie). To jest ich wola, ich wybor. Jesli probujesz narzucic komus swoja wole, licz sie z tym, ze ta osoba z Twojego powodu moze zyc z ogromnym obciazeniem grzechem. Wezmiesz za to odpowiedzialnosc? Czy to czyjs egoizm musi byc gora niezaleznie od konsekwencji? (Przypomne rozpaczliwy list kobiety namowionej do aborcji, opublikowany na Koasciol.pl.)
Czy wiesz kim byla Gianna Beretta Molla? http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/gianna_molla/
Zawsze uwazalam, ze majac kogos przed soba nalezy przede wszystkim widziec w tej osobie czlowieka, a inne sprawy, chocby plec osoby, odsunac na dalszy plan.

P.S. Zaliczam sie do osob mowiacych w czasie modlitwy: "ze bardzo zgrzeszylem" - od: ja - czlowiek! Polecam wszystkim paniom.
Feministka nie jestem, a ci faceci (mezczyzni?) gloszacy parytety dla kobiet, niech mi lepiej zejda z oczu.
Rafi. Jestem czlonkiem Kosciola, a Ty nam prawisz o wytycznych? Co to, PZPR?

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 19 2010 11:04   
Forum Moderator
Moderator

Marianno,
znamy się długo, myślałem, ze znasz moje poglądy lepiej. Są bardzo zbliżone do twoich.
Postawę legalistyczną przedstawia Pius. Chcę mu uświadomić do jakich bzdur taka postawa prowadzi. Mit, że KRK nigdy nie dopuszcza do aborcji i w konsekwencji aborcja zawsze prowadzi do wykluczenia z KRK jest jednym z najniebezpieczniejszych.
Dodatkowo takie jego stanowisko jest dla niego podstawą do dyskredytowania innych kościołów (nazywanych przez niego wspólnotami - za takie cos kiedys dostawało się bana, szkoda ze tak nie jest i dziś), które pokornie, świadome złożoności problemu jasno określają postawę podobną do twojej czy mojej.

Podałaś przykład włoski, a tymczasem podobna sytuacja była w Polsce. Było przy tym trochę szumu ale w zasadzie uszanowano prośbę rodziny aby nie wykorzystywać tego medialnie (głównie za sprawa nieugiętej postawy męża odmawiającego wywiadów i apelującego o uszanowanie prywatności szczególnie w obliczu śmierci jego żony i matki dziecka)

Poczekam jeszcze na odpowiedź Piusa, może poszuka gdzie pobłądził (nawet podpowiem : B16 w Australii).

===

Cytat 
xxx
 maj 19 2010 12:31   
Forum

Piusie
Pewnie znów będziesz chciał zrobić unik, więc zadam konkretne pytanie:
lekarz/matka/ojciec/inni jest w sytuacji, że nie da się ratować obojga lub szanse sa nikłe i jest ostatni dzwonek na podjęcie decyzji aby ratować albo matkę albo dziecko. Jakie sa wytyczne KRK w takim przypadku:
a) ratować dziecko (niedopuszczalna aborcja)
b) ratować matkę (przecież "nie życie dziecka kosztem życia matki")
c) sprawa otwarta wg sumienia

W przypadku dowolnej odpowiedzi jakie sankcje koscielne grożą lekarzowi/matce/ojcowi/innym ?

Klarowne?

Przeciez pisałem juz chyba 3 posty temu: Nie wiem na jakiej podstawie lekarz podejmuje decyzje kogo ratować jak może tylko jedno przeżyć!

Szkoda ze nie czytasz. A 10 postów wcześniej pisałem, że zapewne nie ma reguły.

Nie wiem czemu sie pieklisz skoro znów sam zacząłeś wprowadzać ludzi w błąd, że gdy jest zagrożone życie matki matki KRK dopuszcza aborcje. Teraz przedstawiasz sytuacje gdzie nie tyle zycie matki jest zagrożone co tylko jedno ma szanse przeżyć i należy odpowiedzieć kto. KOLEJNA MANIPULACJA! Ile mozna... człowieku skoncz z ta erystyka bo kogos wykończysz nie na gruncie dyskusji ale na gruncie zniesmaczenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 19 2010 12:34   
Forum

Marianno,

Dodatkowo takie jego stanowisko jest dla niego podstawą do dyskredytowania innych kościołów (nazywanych przez niego wspólnotami - za takie cos kiedys dostawało się bana, szkoda ze tak nie jest i dziś), które pokornie, świadome złożoności problemu jasno określają postawę podobną do twojej czy mojej.

Czyli tu zbanowany byłby Jan Paweł II? Pięknie! Mysle, że 1 kto by tu dostał bana to Pan Jezus bo on w sprawie grzechu nie uznawał kompromisów....

Ja zadam bana dla Ciebie gdyż obrażasz nauczanie mojego Kościoła odnoście wspólnot protestanckich.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 maj 19 2010 13:02   
Forum

Rafi. Jestem przekonana, ze dzisiaj o aborcji rozmawialibysmy inaczej gdyby nie fakt, ze nam tak bardzo spowszedniala. Dane WHO sa przerazajace!

Zrobie pewne porownanie.
v - nie zabijaj.
Zolnierz na wojnie (czyli juz liczy sie ze smniercia) staje oko w oko z wrogiem. Ma wybor: on albo ja.
Kobieta dostaje kolejne wyniki; nastepne pogorszenie, sytuacja zasadniczo jest pewna. Staje przed wyborem: ono albo ja.
Chyba sie nie myle, ze latwiej jest strzelic do wroga, niz wydac wyrok na wlasne dziecko? Szczegolnie jesli juz od samego poczatku darzy sie je miloscia.
Ale sytuacja moze okazac sie znacznie trudniejsza, jesli kobieta ma juz kiloro dzieci i zyje ze swiadomoscia, ze musi jej starczyc dla dzieci by dac im milosc, cieplo, opieke - troche godnego zycia. Powstaje pytanie: oni albo ono (w nieco innym znaczeniu). Tak naprawde, kobieta zostaje z tym sama, a nad nia tylko Pan Bog. Tego sie nie da rozstrzygnac z "zimna krwia".
Ogolnie rzecz biorac, calkowity zakaz aborcji stoi w zgodzie z Dekalogiem, natomiast sytuacja indywidualna (mam nadzieje, ze jest tak jak sie slyszy) zawsze rozpatrywana indywidualnie. Bo, sprawa najtrudniejszych wyborow oraz sumienia jest nadzwyczaj delikatna.

Nie walcz z Piusem, a postaraj sie zrozumiec jego postawe.
Przyznam, ze nic nie bede miala przeciw, by w poszczegolnych denominacjach zastanowic sie nad aborcja raz jeszcze. Dlaczego? Jako chrzescijanie powinnismy zyc w zgodzie z Dekalogiem, oraz naukami Chrystusa zachecajacego nas do gonego zycia na Ziemi i osiaganiu zycia wiecznego. Wiec - dla Chrytusa i dla nas samych.

P.S.
Rafi. Owszem, poznalam Twoje zdanie, choc byc moze nie do konca. Smile

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 19 2010 13:33   
Forum Moderator
Moderator

Piusie, ponieważ zabrakło ci odwagi zmierzenia się z tematem przypomnę (bo nie wierzę, ze kiedys tego nie wiedziałeś), że KRK dopuszcza aborcję jeżeli nie jest ona celem samym w sobie czy środkiem np. "regulacji" poczęcia ale występuje w wyniku leczenia, ratowania zdrowia/życia. Przykładem bardzo obrazowym może być np. ciąża pozamaciczna. KRK nie potępia matek, które ratując zdrowie narażają życie nienarodzonego dziecka. Mówił o tym Benedykt XVI na spotkaniu młodzieży w 2008 w Australii oraz była tez wypowiedź z Watykanu w zeszłym roku, wypowiedź Kongregacji Nauki Wiary
Zanim więc będziesz Piusie wszystkich ekskomunikował czy zarzucał komuś manipulację zapoznaj się z całością nauczania KRK, bo inaczej wyśmiewając inne kościoły nauczające podobnie wyśmiewasz swój własny.

Z mojej strony "dyskusja" z toba zamknięta. Czy z tego cokolwiek wyniesiesz, to juz twoja sprawa. Życzę dalszego zgłębiania nauczania KRK.

Przypomnę ci także, ze gdy Benedykt XVI w czasie wizyty w Polsce gościł w parafii luterańskiej w W-wie mówił o kościołach, nie o wspólnotach.

Ogolnie rzecz biorac, calkowity zakaz aborcji stoi w zgodzie z Dekalogiem, natomiast sytuacja indywidualna (mam nadzieje, ze jest tak jak sie slyszy) zawsze rozpatrywana indywidualnie. Bo, sprawa najtrudniejszych wyborow oraz sumienia jest nadzwyczaj delikatna.

Ależ oczywiście. Szkoda tylko, ze masz wątpliwości - nie jest to twoja wina. Nauczanie powinno byc bardziej jednoznaczne/całościowe inaczej część odbiera je jak Pius, a cześc ma wątpliwości. Źle, że nie zawarto całości nauczania w KKK, nie byłoby tylu nieporozumień.

===

Cytat 
xxx
 maj 19 2010 14:46   
Forum

Piusie, ponieważ zabrakło ci odwagi zmierzenia się z tematem przypomnę (bo nie wierzę, ze kiedys tego nie wiedziałeś), że KRK dopuszcza aborcję jeżeli nie jest ona celem samym w sobie czy środkiem np. "regulacji" poczęcia ale występuje w wyniku leczenia, ratowania zdrowia/życia. Przykładem bardzo obrazowym może być np. ciąża pozamaciczna. KRK nie potępia matek, które ratując zdrowie narażają życie nienarodzonego dziecka. Mówił o tym Benedykt XVI na spotkaniu młodzieży w 2008 w Australii oraz była tez wypowiedź z Watykanu w zeszłym roku, wypowiedź Kongregacji Nauki Wiary
Zanim więc będziesz Piusie wszystkich ekskomunikował czy zarzucał komuś manipulację zapoznaj się z całością nauczania KRK, bo inaczej wyśmiewając inne kościoły nauczające podobnie wyśmiewasz swój własny.

Z mojej strony "dyskusja" z toba zamknięta. Czy z tego cokolwiek wyniesiesz, to juz twoja sprawa. Życzę dalszego zgłębiania nauczania KRK.

Przypomnę ci także, ze gdy Benedykt XVI w czasie wizyty w Polsce gościł w parafii luterańskiej w W-wie mówił o kościołach, nie o wspólnotach.

Ależ oczywiście. Szkoda tylko, ze masz wątpliwości - nie jest to twoja wina. Nauczanie powinno byc bardziej jednoznaczne/całościowe inaczej część odbiera je jak Pius, a cześc ma wątpliwości. Źle, że nie zawarto całości nauczania w KKK, nie byłoby tylu nieporozumień.

Dzieki, ze wklejasz linki ktore potwierdzaja co mowie:

„To prawda, że często przerwanie ciąży jest dla matki przeżyciem dramatycznym i bolesnym, ponieważ decyzja o pozbyciu się owocu poczęcia nie zostaje podjęta z racji czysto egoistycznych i dla wygody, ale w celu ratowania pewnych ważnych dóbr, takich jak własne zdrowie albo godziwy poziom życia innych członków rodziny. Czasem zachodzi obawa, że poczęte dziecko będzie musiało żyć w tak złych warunkach, iż lepiej się stanie, jeśli się nie narodzi. Jednakże wszystkie te i tym podobne racje, jakkolwiek poważne i dramatyczne, nigdy nie mogą usprawiedliwić umyślnego pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej” (encyklika Evangelium vitae, nr 58).

Gdy chodzi o problem pewnych terapii mających na celu zachowanie zdrowia matki, to trzeba dobrze rozróżnić między dwoma odmiennymi przypadkami: z jednej strony zabiegiem powodującym bezpośrednio śmierć płodu, zwanym czasem niewłaściwie aborcją „terapeutyczną”, który nigdy nie może być dozwolony, gdyż jest bezpośrednim zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej, a z drugiej strony zabiegiem, który sam w sobie nie jest aborcją, choć może wywołać jako uboczny skutek śmierć dziecka:

Wielkie dzięki za ten lin potwierdził wszystko co pisałem.

Co do tego co mówił B16 to może używał nazw własnych, KK naucza tu jasno tak jak w sprawie aborcji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 19 2010 15:31   
Forum Moderator
Moderator

Wiesz co Pius, trzeba miec ogromne ego albo bardzo złą wolę aby z tego dokumentu wyciągnąć tak wybiórcze wnioski jak ty.

Odpowiedz sobie na pytanie: czy usunięcie płodu wraz z częścią jajowodu (ciaza pozamaciczna) jest aborcją. Potem odpowiedz sobie na pytanie czy KRK to potępia. Jeżeli to ciebie nie zmusi to przemyśleń to czy aborcja jest poronienie wywołane hemoterapia. itd, itp.
Ty chyba uzywasz jakieś superekskluzywnej, nadwybiórczej definicji aborcji. ale jezeli tak, to nie komentuj stanowisk innych kosciołow, bo posługujesz się innymi pojęciami.
EOT

===

Cytat 
xxx
 maj 19 2010 15:48   
Forum

Wiesz co Pius, trzeba miec ogromne ego albo bardzo złą wolę aby z tego dokumentu wyciągnąć tak wybiórcze wnioski jak ty.

Odpowiedz sobie na pytanie: czy usunięcie płodu wraz z częścią jajowodu (ciaza pozamaciczna) jest aborcją. Potem odpowiedz sobie na pytanie czy KRK to potępia. Jeżeli to ciebie nie zmusi to przemyśleń to czy aborcja jest poronienie wywołane hemoterapia. itd, itp.
Ty chyba uzywasz jakieś superekskluzywnej, nadwybiórczej definicji aborcji. ale jezeli tak, to nie komentuj stanowisk innych kosciołow, bo posługujesz się innymi pojęciami.
EOT

Masz jak BYK: z jednej strony zabiegiem powodującym bezpośrednio śmierć płodu, zwanym czasem niewłaściwie aborcją „terapeutyczną”, który nigdy NIE MOZE być dozwolony, gdyż jest bezpośrednim zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej, a z drugiej strony zabiegiem, który sam w sobie NIE JEST aborcją, choć może wywołać jako uboczny skutek śmierć dziecka:

pisze o tym od początku....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 19 2010 19:58   
Forum

Rafi - na miłość boską - czytaj ze zrozumieniem! co pisze Pius
A Pius czy naprawdę nie widzisz, że doszliście do tego samego punktu z różnych stron i tak na prawdę się zgadzacie!?
Nie ma ważniejszego życia według nauki KRK! - koniec kropka. życie matki=życiu dziecka, ale ponieważ dziecko w brzuchu nie może mówić to decyzję podejmuje matka; ojciec; lekarz w zależności od sytuacji - i o co się tu kłócić?
Chrześcijaństwo a aborcja:
nie mam wątpliwości, że i Biblia i Tradycja Starożytna (a więc wspólna dla wszystkich chrześcijan) zabrania i potępia aborcje, podobnie jak czynny homoseksualizm.
Jak niektóre denominacje godzą te dwie rzeczy z chrześcijaństwem pozostaje dla mnie zagadką nieodgadnioną i niezrozumiałą . Powiem Ci Rafi, że prymat Piotra przy tym to dla mnie oczywistość Wink
pozdrawiam i miłości i spokoju życzę Big Grin

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,30 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty