Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 pani ksiądz
 |  Wersja do druku
Marianna
 sierpień 03 2009 00:12   
Forum

Status: offline

Tak Piusie. Jest ciezko. Do Amsterdamu daleko.
Robie wszystko co moge, by trwac w tradycji, za co jestem pomowiona.
Ciezka proba.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 03 2009 00:27   
Forum

Quote by: Marianna

Tak Piusie. Jest ciezko. Do Amsterdamu daleko.
/p]

(3) Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli.

(2 List do Tymoteusza 4:3, Biblia Tysiąclecia)

(3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia,

(2 List do Tesaloniczan 2:3, Biblia Tysiąclecia)

Robie wszystko co moge, by trwac w tradycji.[/p]

(15) Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.

(2 List do Tesaloniczan 2:15, Biblia Tysiąclecia)

(6) Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas.

(2 List do Tesaloniczan 3:6, Biblia Tysiąclecia)

za co jestem pomowiona.
Ciezka proba.[/p]

(22) Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne:

(Ew. Łukasza 6:22, Biblia Tysiąclecia)

(14) Ale jeżelibyście nawet coś wycierpieli dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie obawiajcie się zaś ich gróźb i nie dajcie się zaniepokoić!

(1 List Piotra 3:14, Biblia Tysiąclecia)

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 03 2009 00:36   
Forum

NIech Pan ma Cie zawsze w opiece Piusie.

Dziekuje za Slowo.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 03 2009 00:38   
Forum

Quote by: Marianna

NIech Pan ma Cie zawsze w opiece Piusie.

Dziekuje za Slowo.

Dzięki Ciebie też. Byłem za granicą jest to wielka próba w Polsce mamy jeszcze sielankę.. Z Bogiem dobrej nocy!

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 sierpień 03 2009 10:44   
Forum

Kruku, off pozorny (nie zebym sie paliła do kontynuacji!) - przeciez cały topic się kręci wokół "kwestii kobiecej", a, jak juz w innym temacie ustalalismy, grunt to jasne zrozumienie uzywanych pojęć :-)

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Onufry
 marzec 30 2010 20:11   
Forum

CENZORED

osobnik śledzony...

osobnik wyeliminowany...

===

Religia jest obrazą godności człowieka.

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 marzec 31 2010 04:59   
Forum

PANI KSIĄDZ? - chętnie - zwłaszcza, że przecież KSIĄDZ PAN niewiele się od kobiety różni, przecież tez chodzi w sukiennce...

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 31 2010 08:02   
Forum

Quote by: anthem

PANI KSIĄDZ? - chętnie - zwłaszcza, że przecież KSIĄDZ PAN niewiele się od kobiety różni, przecież tez chodzi w sukiennce...

a mógłbyś czasami poważniej?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Ewa
 marzec 31 2010 10:19   
Forum

Nie mialabym nic przeciwko aby Pastorka byla Kobieta,nie do kazdego przemawia Pastor.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 31 2010 10:34   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: corka

Nie mialabym nic przeciwko aby Pastorka byla Kobieta,nie do kazdego przemawia Pastor.

Córko tu nie chodzi o to co do kogo przemawia tylko co jest dobre i jakie są standardy biblijne Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 31 2010 10:55   
Forum

i musze sie spierac...bo moim sercem czytana Biblia nie wykazuje zadnych standartow-wrecz przedziwnie jest zaczarowana tak po bozemu ,ze za kazdym razem czytam jakby cos innego bo inaczej rozumuje za kazdym razem,moze wczytuj sie,albo co...

nie bierz sobie do serca az nadto moich slow...ja nie potrafie sie podporzadkowac jestem corka jakby tego Tymochowicza? czy jak mu tam?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 31 2010 11:11   
Forum Moderator
Moderator

i musze sie spierac...bo moim sercem czytana Biblia nie wykazuje zadnych standartow-wrecz przedziwnie jest zaczarowana tak po bozemu ,ze za kazdym razem czytam jakby cos innego bo inaczej rozumuje za kazdym razem,moze wczytuj sie,albo co...

Córko droga ale tu nie chodzi o Twoje fantazjowanie na temat Biblii jak jest zaczarowana, jeśli chcesz to robić możesz założyć odrębny temat, był kiedyś takowy nazywał się "Trzeci testament". To są realne problemy apologetyczne, ludzie zadają poważne pytania i oczekuję raczej merytorycznych wypowiedzi - tak samo jest w temacie ze spowiedzią, to co piszesz zaciemnia odpowiedzi na realne problemy. Proszę Cię zwróc na to uwagę, ja będę tego pilnował.
Pozdrowka

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 31 2010 11:22   
Forum

ok ok

merytorycznie powiadasz? taka wlasnie merytorycznosc maja Protestanci Zielonoswiatkowcy- CHRZESCIJANIE.Ja nie wyssalam sobie tego z palca i staram sie byc teraz ale merytoryczna.A dziekuje i pozdrawiam i Wesolych Swiat KarolSmile.Postaram sie juz taka nie byc Wink) chyba ze nie wytrzymam...Frown(

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 marzec 31 2010 16:24   
Forum

Quote by: karol_dabrowski

Córko tu nie chodzi o to co do kogo przemawia tylko co jest dobre i jakie są standardy biblijne Smile

Do czorta z takimi standardami! To są naleciałości jeszcze żydowskie, po prostu meski szowinizm i tyle.
Zresztą u żydów to się zmienia i w jakimś odłamie mogą być rabinki.
A u nas? Ciemnogród, a zakonnice to są najwyżej przynieś wynies pozamiataj....
A mamy XXI wiek i równouprawnienie

===

Cytat 
Joanna Gacka
 marzec 31 2010 20:38   
Forum Admin
Admin

Przeczytałem argumenty Adamiak i ... zostawię przedstawienie ich Edith. Moje argumenty nie są tak mocno osadzone w KRK.
No może poruszę jedno: wg mnie na pierwszej wieczerzy paschalnej, na sederze Jezus był nie tylko z Apostołami. Jestem gotów zaryzykować twierdzenie, że zgodnie z judzką tradycją byli tak także inni uczniowie jak i kobiety idące za Jezusem, a także gospodarz domu z rodziną (w tym i dziećmi). Nie ma żadnego powodu przypuszczać, ze było inaczej.[/p]

To tak dla ciekawości: http://www.kyria.com/topics/spiritualformation/biblestudyanddevotions/womenlastsupper.html Wink

Przy czym proszę nie traktować tego jako mojej wypowiedzi w kwestii ordynacji kobiet Wink

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 31 2010 21:29   
Forum

Quote by: Admin

To tak dla ciekawości: http://www.kyria.com/topics/spiritualformation/biblestudyanddevotions/womenlastsupper.html Wink

Przy czym proszę nie traktować tego jako mojej wypowiedzi w kwestii ordynacji kobiet Wink

Ciekawe. Chciałbym sam zobaczyć owe ancient, wall-sized paintings of the Last Supper portraying women and children along with the men!
Sam kojarzę obraz Tintoretta z kościola San Giorgio Maggiore w Wenecji, gdzie przy Ostatniej Wieczerzy pojawiają się kobiety- służące.
na tej stronie: http://www.paradoxplace.com/Perspectives/Venice%20&%20N%20Italy/Venice/Venice%20Last%20Suppers.htm
Natomiast na obrazie Ostatniej Wieczerzy Tintoretta w San Marcuola tez jest służąca i kobieta-matka z dzieckiem i z kotem. Jednak jest to specyficzne przedstawienie Ostatniej Wieczerzy - typowo rodzinna pogawędka przy stole, bez napięcia spowodowanego zbliżającą sie Męką

Jeszcze gorsze jest przedstawienie Ostatniej Wieczerzy przez Tintoretto w kościele San Trovaso - tam Apostołowie są nieźle zawiani. najwidoczniej Pan zbyt wiele wody przemienil w wino... ale kobiet tam nie ma...

Dwie półnagie kobiety pojawiają się na obrazie w kościele San Stefano. Nie wyglądają jednak na uczennice czy apostołki....
Z bardziej współczesnych obrazów, wiele przedstawia obecność kobiet podczas Ostatniej Wieczerzy, np. Bohdan Piasecki.
Ale starożytne?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
karol_dabrowski
 kwiecień 01 2010 08:46   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: anthem

Quote by: karol_dabrowski

Do czorta z takimi standardami! To są naleciałości jeszcze żydowskie, po prostu meski szowinizm i tyle.
Zresztą u żydów to się zmienia i w jakimś odłamie mogą być rabinki.
A u nas? Ciemnogród, a zakonnice to są najwyżej przynieś wynies pozamiataj....
A mamy XXI wiek i równouprawnienie

EEe... To nie o to chodzi. Standardy dotyczą ról w kościele, a to nie ma nic wspólnego z równouprawnieniem. To że kobieta w jakimś kościele nie może być pastorem to w żaden sposób nie uwłacza jej godności. Jesteśmy podzieleni na płci i mamy różne obdarowania i różne zadania do spełnienia. To tak jak matka nie może być ojcem a ojciec matka (w sumie to może - ale to już jest pewna dysfunkcja)

===

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 kwiecień 01 2010 10:53   
Forum

Quote by: medieval_man

Quote by: Admin

Ciekawe. Chciałbym sam zobaczyć owe ancient, wall-sized paintings of the Last Supper portraying women and children along with the men!
Sam kojarzę obraz Tintoretta z kościola San Giorgio Maggiore w Wenecji, gdzie przy Ostatniej Wieczerzy pojawiają się kobiety- służące.
na tej stronie: http://www.paradoxplace.com/Perspectives/Venice%20&%20N%20Italy/Venice/Venice%20Last%20Suppers.htm
Natomiast na obrazie Ostatniej Wieczerzy Tintoretta w San Marcuola tez jest służąca i kobieta-matka z dzieckiem i z kotem. Jednak jest to specyficzne przedstawienie Ostatniej Wieczerzy - typowo rodzinna pogawędka przy stole, bez napięcia spowodowanego zbliżającą sie Męką

Jeszcze gorsze jest przedstawienie Ostatniej Wieczerzy przez Tintoretto w kościele San Trovaso - tam Apostołowie są nieźle zawiani. najwidoczniej Pan zbyt wiele wody przemienil w wino... ale kobiet tam nie ma...

Dwie półnagie kobiety pojawiają się na obrazie w kościele San Stefano. Nie wyglądają jednak na uczennice czy apostołki....
Z bardziej współczesnych obrazów, wiele przedstawia obecność kobiet podczas Ostatniej Wieczerzy, np. Bohdan Piasecki.
Ale starożytne?

Oni nie są wcale zawiani. No co teź ty piszesz? Nie widzisz że są w ekstazie???!!!
Przeczytaj najpierw argumentację niektórych osób pod tematem "Dlaczego klękają przed Maryja"

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,43 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty