Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Zaprotestuj przeciw pogańskim modłom z Dalajlamą w kościele
 |  Wersja do druku
Łukasz
 listopad 04 2010 21:59   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by: Rafi+F

Witaj Kruku,
stosujesz argumenty ad persona wnioskuję więc z tego, że brak ci innych.
Jezus nauczał o miłości lecz nikogo do niej nie przymuszał. Ty chcesz ludzi do niej zmuszać.
Zauważyłem jedno: skrajną lewicę i skrajna prawicę łączy bardzo wiele, a przede wszystkim metody działania: terror.

Nie reprezentuje żadnej skrajnej prawicy bo takiego czegoś nie ma. Prawica zawiera się w trzech punktach - wolność, własność i sprawiedliwość. Stanowcze egzekwowanie tych wartości decyduje o istnieniu normalnego Państwa.

Owoce miłości nie wyrosną z czekania, ani nawet z biernej modlitwy. Miłość musi współpracować ze sprawiedliwością, odpowiedzialnością i wolnością, inaczej jest nic nie warta.

I nie mam zamiaru nikogo do niczego przymuszać bo jestem wolnościowcem.

Skrócę Ci: Volenti non fit iniuria - Chcącemu nie dzieje się krzywda. Parafrazując - Wiedz że możesz wszystko ale każdy Twój czyn będzie rozliczony.

Pozdrawiam serdecznie!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 listopad 04 2010 22:05   
Forum

Nieprorotestuje,a wrecz przeciwnie-popieram.

Popieram wszelkie modlitwy do Boga z ust wszelkiego Stworzenia-jezeli to ma byc na CHWALE PANA!

Jednego nauczono tak innego inaczej wierzyc i modlic sie aby miec wlasna relacje z Bogiem.Zebym nalezala do najbardziej noblijnej religii tego swiata-jezeli zabraknie mi mojej wlasnej relacji z Bogiem-nic to i na nic to.

Nie dziwie sie P I U S O W I i nie tylko.Wielu istnieje fanatykow -w kazdej religii znajdzie sie ktos taki extremalny.

Bylam w Turcji przed paroma dniami,te nawolywania na modlitwe- powodowaly ze sama sie zaczynalam modlic,to bylo piekne.

W moim zyciu istnieje niewiele osob,ktore uwazam za idealy moje wlasne tudziesz-do takich nalezal JP II,i jezeli ON Papiez uwazal za potrzebne uszanowanie innych religii,za potrzebne przeprowadzenie wspolnej mszy i uswiecenia Pana Boga wszelkimi ustami......to tak wlasnie ma byc.Pamietam jak Pan Jezus gdzies sie wypowiedzial; " ze ci co sa z nami nie sa przeciwko nam" i tak to trzeba postrzegac.Dalajlama,wspanialy czlowiek,Buddyzm ma wiele wspolnego z nauka chrzescijanskiej etyki i moralnosci itp.Wspaniala jest to religia jak tez wiele innych-ale niewielu chce wspolnie z nami sie modlic.Dalajlama,mysle (moje ososbiste) zabiega wszelikimi sposobami o poparcie dla swoich Braci ktorzy zostali bestialsko przez chinczykow mordowani-oni nie podniesli reki...tak jak nauczal Pan Jezus.

I jeszcze jedno, pamietacie jak Pan Jezus powiedzial,ze jezeli ktos sie czuje leprzym to niech pierwszy zuci kamien?...to ja zamienilabym to w powiedzenie:" jezeli ktos tu sie czuje leprzym przed Bogiem,to niech zuci pierwwszy kamien w Dalajlame"
P.S.
Witaj Rafii

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 08 2010 21:03   
Forum

Quote by: Dezerter

a odbyło się to spotkanie?