Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 papież JPII. bożek, bałwan, ojciec święty?
 |  Wersja do druku
Girolamo Savonarola
 styczeń 06 2005 10:45   
Forum

Status: offline

Quote by a1a1a1: Problem w tym, że papieże mają w swym ręku potężny instrument oddziaływania na władzę świecką - wezwanie do nieposłuszeństwa poddanych, jeśli władca drastycznie łamie prawo Boże. Co ciekawe stosowano to nie tylko w średniowieczu, ale i w XX wieku, przeciwko prezydentowi Meksyku (przypomniał o tym poseł Jurek w programie "Młodzież kontra". W przypadku Adolfa nie zastosowano ekskomuniki, choć był katolikiem, ani nie wezwano katolików do nieposłuszeństwa temu władcy. Widać nie zaszła taka potrzeba...

-------------------------------
Kolejne bardzo istotne spostrzeżenie - są zatem jeszcze na tym świecie ludzie którzy mają zdolność myślenia poza klerykalnymi "szufladkami". To - jak już gdzieś udowadniałem - jeszcze jeden dowód, że Kościołowi rzymsko-katolickiemu słusznie zatem zarzuca się chroniczną, nieuleczalną i bezdenną hipokryzję. Pod deklarowanym obłudnie płaszczem etyki, moralności i oszukańczej misji odkupienia człowieka znajduje się gnijąca od podstaw substancja, pełna arogancji, pychy i żądzy władzy. Dopóki katolicy nie poznają historii rzymsko-katolickiego Kościoła świętego, poza którym ponoć nie ma zbawienia i grzechów Jego Wielebnych a nawet Świątobliwych urzędników (i urzędniczek - a jakże!) to każda nawet największa bzdura, każde uświęcone czy usakralizowane kłamstwo albo fałsz, każde nawet najbardziej pokraczne hasło, idea, dogmat czy inny pomysł… przejdzie. To jest „wybitne” osiągnięcie ich Szatana, bo brak wiedzy przecież nie boli, a na głupotę i naiwność jeszcze lekarstwa nie wynaleziono. Wielu na szczęście już tę historię poznało!

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 06 2005 11:47   
Forum Admin
Admin

Quote by Savonarola: Pod deklarowanym obłudnie płaszczem etyki, moralności i oszukańczej misji odkupienia człowieka znajduje się gnijąca od podstaw substancja, pełna arogancji, pychy i żądzy władzy. Dopóki katolicy nie poznają historii rzymsko-katolickiego Kościoła świętego, poza którym ponoć nie ma zbawienia i grzechów Jego Wielebnych a nawet Świątobliwych urzędników (i urzędniczek - a jakże!) to każda nawet największa bzdura, każde uświęcone czy usakralizowane kłamstwo albo fałsz, każde nawet najbardziej pokraczne hasło, idea, dogmat czy inny pomysł… przejdzie. To jest „wybitne” osiągnięcie ich Szatana, bo brak wiedzy przecież nie boli, a na głupotę i naiwność jeszcze lekarstwa nie wynaleziono. Wielu na szczęście już tę historię poznało!

To jest piąty raz kiedy Pan przytacza tę mantre. I ostatni. Każde ponowne jej przytoczenie będzie skutkowało usunięciem komentarza. Uporczywe przytaczanie poskutkuje usunięciem Pana z forum.

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gość forum: Paweł Chojecki
 styczeń 06 2005 22:26   

Byłbym wdzięczny ,Pani Joanno, za merytoryczne ustosunkowanie się do mojej powyższej uwagi.

===

Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 06 2005 22:42   
Forum Admin
Admin

Quote by Paweł Chojecki: Byłbym wdzięczny ,Pani Joanno, za merytoryczne ustosunkowanie się do mojej powyższej uwagi.

Do tej?
Quote by Paweł Chojecki: Problem w tym, że papieże mają w swym ręku potężny instrument oddziaływania na władzę świecką - wezwanie do nieposłuszeństwa poddanych, jeśli władca drastycznie łamie prawo Boże. Co ciekawe stosowano to nie tylko w średniowieczu, ale i w XX wieku, przeciwko prezydentowi Meksyku (przypomniał o tym poseł Jurek w programie "Młodzież kontra".) W przypadku Adolfa nie zastosowano ekskomuniki, choć był katolikiem, ani nie wezwano katolików do nieposłuszeństwa temu władcy. Widać nie zaszła taka potrzeba...

Proszę odpowiedziec na następujące pytania:
1. Co się tam stało - czy papież wezwał lud do nieposłuszeństwa prezydentowi i z jakiego powodu?
2. Czy ów prezydent przed wyrazeniem takiej czy innej dezaprobaty przez Watykan zadeklarował, że ma gdzieś cały Kościół, i że w ogóle nie jest katolikiem?
3. Jaki skutek odniosła dezaprobata wyrażona przez Watkan?

Wtedy bede miała merytoryczne podstawy żeby się do czegokolwiek odnosić.

===

Cytat 
Girolamo Savonarola
 styczeń 06 2005 23:02   
Forum

[treść usunięta]

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Girolamo Savonarola
 styczeń 06 2005 23:46   
Forum

[treść usunięta]

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Girolamo Savonarola
 styczeń 07 2005 15:11   
Forum

[treść usunięta]

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
o. Michał Ap
 styczeń 07 2005 20:13   
Forum

A cóż to się stało z JE Savonarolą? Z jakich to powodów Joasiu miła "wykasowałaś" kandydata do zbawienia? Przecież po nawróceniu byłoby w niebie więcej radości z tego jednego, niż z tych 99 rozmodlonych faryzeuszy. Więcej wyrozumienia i ewangelicznej cierpliwości - Chrystus nie był przecież tak radykalny!
PS. Przypomnialo mi się, że on przecież już raz sprzeciwił się - tylko że słusznie Watykanowi - i za to spłonał na stosie. Teraz natomiast został zdjęty z ambony...

===

• Czasem mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 styczeń 07 2005 20:55   
Forum Admin
Admin

Quote by o.Michał Ap: A cóż to się stało z JE Savonarolą? Z jakich to powodów Joasiu miła "wykasowałaś" kandydata do zbawienia?

Ja go "uspokoiłem". Klasyczny troll.

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 styczeń 10 2005 13:44   
Forum

Pani Joanno. Powpłałem się na wypowiedź posła Jurka z PiS. Sytuacja miała m-ce w latach dwudziestych XX wieku w Meksyku, gdy władze tego kraju świadomie i zbrojnie zaczęły zwalczać kk. Więcej szczegółów oczywiście mógłbym znaleźć, ale wg. mnie nie ma to merytorycznego znaczenia w dyskusji o hitleryźmie.
Czy kwestionuje Pani nast. fakty:
1. Papieże przyznali sobie prawo wzywania w szczególnych sytuacjach katolików do nieposłuszeństwa świeckiemu włądcy
2. W odniesieniu do Adolfa nie skorzystali z tego prawa.

Mniemam, że tych faktów Pani nie odrzuca, więc proszę o ich wyjaśnienie bez szczegółowego wgłebiania się w kasus
meksykański (oczywiście wiedza na ten temat jest dostepna w podręcznikach historii, ale wg. nie wnosi nic do tematu).
Z poważaniem

Paweł Chojecki

===

Cytat 
mieszko
 styczeń 15 2005 02:03   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Jaka to była parafia, ksiądz, diecezja i najważniejsze: Dlaczego Pan nie zawiadomił Biskupa Diecezjalnego? Na pewno Pan przesadził. Czy modlitwy nie były czasem ZA, a nie DO Jana Pawła II? Jestem na 99% pzekonany, że ludzie modlili się za Papieża. A czy czasami na pomniku nie był zbudowany ołtarz? Proszę sobie wszystko przypomnieć.

Proszę Pana. Ja w żadnym momencie nie powiedziałem, że oni modlili się do papieża, bo to byłby czysta herezja. Ja stwierdziłem, że kult JPII przybiera taką już formę, że dochodzi do procesji prowadzących pod jego pomnik, gdzie ludzie klęczą i się modlą. Jest to dla mnie śmieszne. Zamiast pozostać w kościele, tudzież modlić się przy krzyżu etc, modlitwa byla prowadzona pod pomnikiem JPII, jest to dla mnie wielceż dziwne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
o. Michał Ap
 styczeń 15 2005 11:04   
Forum

Polskie media w jednym zdaniu pochopnie łącząc wiadomość o tym, że w 2005r. papież „nie przybędzie”, z brakiem powodów tej pielgrzymki, cyt: „gdyż „Świątynia Opatrzności jeszcze nie wybudowana...” - nareszcie odsłoniły pewne prawdziwe kulisy tych „wizyt duszpasterskich”. Postawiła w dwuznacznym świetle dotychczasową watykańską ściemę co do istoty pielgrzymek jako wizyt wyłącznie, stricte duszpastersko-ewangelizacyjnych, za absolutny priorytet mających wyłącznie „ubogacanie” szerokich mas płatników podatku od wiary i nadziei w szeroko pojęte dobra duchowe. Pierwotnie ponoć termin wyborów stanął tej wizycie na przeszkodzie. Teraz, w jednym zdaniu media, w tym TVP, nieszczęśliwie - a może na szczęście! - wreszcie połączyły całą skrywaną skrzętnie prawdę o pokropkowo-merkantylnej istocie białych nalotów z ponad ćwierć wieku obowiązującą oficjalnie wciskaną, ewangelizacyjną ciemnotą. Jest w tym oświadczeniu medialnym także słabo skrywany element szantażu: dacie na świątynię - będziecie mieli wizytę sprawdzającego istotę waszej „wiary zawsze przekładanej na pieniądze” rewizora - przepraszam! – papieża - przepraszam! - Ojca Świętego!
By wybrnąć jakoś z niezręcznej sytuacji nazajutrz nasze media, na czele z T(elewiziona) V(aticana) P(olonia), podały, że to, co obwieściły dnia poprzedniego to nie do końca prawda i że „papa” może przylecieć w każdej chwili. Znając wigor papieża i jego dyspozycyjność - dla podratowania reputacji i zatarcia złego wrażenia wszystko, a szczególnie jakiś energiczny ruch z jego strony, może się zdarzyć...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jolanta
 styczeń 15 2005 16:59   
Forum

Michale, co Ty tym razem cytujesz? "Fakty i mity"?
Daj spokój papieżowi,on już stoi nad grobem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
o. Michał Ap
 styczeń 15 2005 17:12   
Forum

A co Ty czytasz "Fakty i Mity"? Nie rób tego bo bedziesz miała robaki w głowie i koszmarne sny! Właśnie w trosce o papieskie samopoczucie i zdrowotność odradzam mu tej pielgrzymki tylko, że nie wiedzę powodów "politycznego kamuflażu" wokół przyczyn tej dyplomatycznej niedyspozycji. Po co owijać w kokon blamażu? Widocznie Pan Bozia nie sprzyja tej budowie ani takim wycieczkom swojego namiestnika. Nie tak dawno pytano czy pojedzie jeszcze do Polski - odpowiedział: "Jak Bóg da". No i jak widać Bóg nie daje. Amen!

===

Profil   Email 
 Cytat 
axter
 styczeń 15 2005 22:59   
Forum

Hej!

Karol Wojtyła jest cool gościu

No i ten Jego nick - Jan Paweł II - sam bym lepszego nie wymyślił

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 styczeń 29 2005 02:11   
Forum

Na temat Świątyni Opatrzności Bożej proponuję ciekawy artykuł:
"Do trzech razy sztuka...

Budowanie świątyń to od dawna nasza narodowa specjalność. Nie wiem, jakie są aktualne statystyki, ale jakieś dwadzieścia lat temu, za rządów generała Jaruzelskiego, budowano ich u nas rok w rok więcej niż we wszystkich pozostałych krajach Europy razem wziętych. Również w III Rzeczypospolitej osiągnięcia w tej dziedzinie muszą być spore. Świadczy o tym chociażby zakończona niedawno budowa bazyliki w Licheniu. Większej od bazyliki Świętego Piotra w Rzymie. Pamiętam z dzieciństwa takie hasło: “Stać nas na więcej i lepiej!”. Jeśli chodzi o budownictwo świątynne, prawdopodobnie obowiązuje ono nadal. Od paru lat hierarchowie katoliccy mówią o potrzebie budowy w Polsce jeszcze jednej, szczególnej świątyni - Świątyni Opatrzności Bożej... (całość na str. www.knp.lublin.pl w dziale Publicystyka)

===

Cytat 
Paweł Chojecki
 luty 13 2005 17:26   
Forum

Oto podstawa na której ówczesny papież mógł wezwać Niemców (katolików)do nieposłuszeństwa Hitlerowi:

27. Papież może zwalniać poddanych od wierności bezecnym.

Ostatni punkt tzw. DICTATUS PAPAE Grzegorza VII, który to papież skorzystał z tego nadanego sobie uprawnienia w stosunku do cesarza Niemiec Henryka IV - więcej:http://www.knp.lublin.pl/knp.php3?dz=7&te=69&co=h

W stosunku do Adolfa nie skorzystano z takiej możliwości, choć chyba nikt nie zaprzeczy, że był bardziej niegodziwym i bezbożnym władcą niż Henryk IV!

===

Cytat 
Wojtek K.
 luty 13 2005 22:19   
Forum

Od wiarygodnej osoby otrzymałem informację, że w Koszalinie stoi pomnik Jana Pawła II z napisem na postumencie "Ludu Pomorza, słuchaj! Jam jest Pan Bóg twój!"

Uważam, że nie tylko protestanci mogą się czuć zgorszeni takim czymś. Papież też nie jest bez winy - gdyby nie chciał tego, to wydałby dekret zakazujący papolatrii i stawiania mu pomników za życia.
A takiego dekretu nie wydał.
Któż więc łamie Pierwsze Przykazanie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 26 2005 05:20   
Forum

Quote by strk: jaki jest wasz pogląd? jak oceniacie jego działalnośc we współczesnym świecie? nagroda nobla. czy mógłby i powinien ją dostać? bałwochwalczo czczony. czy też nie? ikona katolickiej popkultury. czy wypaczenie i odstępstwo od wiary? a może jest już post o podobnym temacie? piszcie!

Niewielu jest w dziejach ludzi, którzy więcej zrobili dla świata! To należy stwierdzić obiektywnie! Nobel już dawno mu się należy. Zobaczcie, ile uczynił dla pokoju i dialogu! zauażcie, że jest on motorem wspólczesnego ekumenizmu! Upadek bloku komunistycznego to również po części jego zasługa.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 26 2005 10:50   
Forum

no właśnie. takich banalnych wypowiedzi na temat jest tutaj kilka. ja oczekiuję rczej konkretów, bo zdania "obiektywnie stwierdzić", "motor ekumenizmu" i "po części jego zasługa" niejednokrotnie się tutaj pokazywały-wytarczy prześledzić posty tego tematu. przypominam, że JPII nie jest papieżem wszystkich ziemian, a nawet wszystkich polaków. moim nie jest na pewno

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 26 2005 19:16   
Forum

Nie trzeba tu nic dodawać, bo ludzie są świadomi jego zasług. Spójrz, że jest on darzony wielkim szacunkiem także przez protestantów. Spójrz, jaki ma autorytet wśród najznamienirszych ludzi tego świata. A że przyczynił się do upadku komunizmu - wsparł "Solidarność" jak nikt inny! Już to wystarczy. Ale pomogła też prowadzona przez niego POLITYKA - ta właśnie polityka, za mieszanie się do której zwykło się w niektórych kręgach pseudo-chrześcijańskich lżyć i opluwać Kościół rzymski.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 26 2005 20:01   
Forum

eeeh, trudna polemika. to oklepane frazesy.
1. szacunek? owszem, ale szacunek należy się każdemu, bez względu na pozycje i wyznanie.
2. autorytet wśród najznamienitszych tego świata? owszem, ale nie on jeden.
3. przyczynienie się do upadaku komunizmu? owszem, ale ta teza jest nie tylko ryzykowna, ale i trudna do udowodnienia. sugerujesz, że przemiany w polsce nie miałyby miejsca bez tej jednej osoby? to mocno naciągane. poza tym omawiane już było w tym wątku.
przypomnę, że komunizm obaliło społeczeństwo i tacy ludzie, którzy nie bali się wystąpić przeciw. bardziej prawdopodobnym wydaje się fakt, że to stan wojenny i rozwaga ówczesnych rządzących(i protestujących) doprowadziła do przemian w roku 1989, niż polityka watykanu. być może zakulisowe gry stolicy piotrowej miały wpływ na sytuację w europie wschodniej-ale tylko być może.pozwolisz, że zapytam stalinowskim "a ile dywizji ma papież?"?
za szacunek(choćby powszechny) i bycie autorytetem(choćby najznamienitszych), oraz za prawdopodobne przyczynienie się do upadku komunizmu, nobla jeszcze nie przyznano.
co było do udowodnienia.

p.s. papież cieszy się szacunkiem i jest autorytetem. ale przez część społeczeństw linia watykanu (czyli papieża) dotycząca współczesnych problemów jest uznawana za wsteczną, niepostępową i nie przystającą do rzeczywistości.

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 28 2005 17:55   
Forum

Quote by strk:
p.s. papież cieszy się szacunkiem i jest autorytetem. ale przez część społeczeństw linia watykanu (czyli papieża) dotycząca współczesnych problemów jest uznawana za wsteczną, niepostępową i nie przystającą do rzeczywistości.

Tak... Tą część, która opowiada się za eutanazją, nieformalnymi związkami, homosksialozmem... Papież jest atakowany za "ciemnotę", bo broni tego, co jest napisane w Biblii. Gdyby Kościół miał być postępowy, to przestał by być Kościołem, bo musiałby pójść za światem zamiast za Chrystusem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 28 2005 18:50   
Forum

buhaha człowieku, co ty wypisujesz?
1. według ciebie tylko zwolennicy eutanazji i homosexualizmu (nie wiem czy to miałeś na myśli, bo nie bardzo zrozumiałem ten wyraz "homoskzialozmem"?) nie zgadzają się z watykanem??? ale o aborcji to zapomniałeś napisać?? z całym szacunkiem, ale IMHO masz poglądy prosto z anteny wywrotowca rydzyka.
poza tym sprecyzuj określenie "opowiadać się za homosexualizmem". tzn tolerować homosexualistów w swoim otoczeniu, czy być tym homosexualistą, czy może co innego?
2. nie napisałem o atakowaniu papieża, ale o tym że oprócz zwolenników aktualnego stanowiska aktualnego papieża, są też inni, którzy się z nim nie zgadzają.
3. po odejściu obecnego papieża są możliwe trzy drogi:
jeszcze bardziej konserwatywna i fundamentalistyczna, bardziej liberalna, bądź kontynuacja obecnej polityki.

co, jeśli watykan "zmiękczy" swoje stanowisko w sprawach np kapłaństwa kobiet, czy też metod antykoncepcji i zapobiegania zarażeniom hiv? według ciebie, skoro pójdzie za światem, to przestanie być kościołem. i co wtedy zrobisz? małą rewolucję? schizmę? założysz nowy kościół? oderwiesz się od KK?
czekam na odpowiedź.
tylko się pośpiesz, bo wiele znaków wskazuje na to, że obecny papież kończy swój pontyfikat...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 01 2005 00:15   
Forum

Papieżą to ty jeszcze do grobu nie wsadzaj, O.K.? A chciałęm zauważyć, że papież cieszy się uznaniem także u protestantów, co nie znaczy przyjęcia zwierzchnictwa, czy uznania go za zastępcę Chrystusa.

Krk nigdy nie wprowadzi kapłaństwa kobiet, bo jest to sprzeczne z nauką Biblii. Swego stosunku do innych, wymienionych już przeze mnie problemów też z pewnością nie zmieni.

Papież jest autorytetem moralnym NIEKWESTIONOWANYM. A wartość jego podkreślają nie tylko katolicy.

Co to znaczy niby IMHO??? A porównaniem do zwolenników "wywrotowca rydzyka" mnie obrażasz. Na marginesie - chyba zapomniałeś, że nazwiska pisze się z dużej litery! Wszyscy którzy mnie znają mogli by powiedzieć jak mylne są twoje poglądy odnośnie mojej osoby. Podstawowa zasada powinna być taka - JAL KOGOŚ NIE ZNASZ TO GO NIE OCENIAJ. Ja za to, za co należy Krk krytykować - tam go krytykuję, a gdzie trzeba go bronić tam go bronię. Czyżby wydawało się tobie, że każdy kto broni katolicyzmu jest oszołomem, ultrakatolikiem, który w innych widzi tylko heretyków i sekciarzy? Widzisz - tu się mylisz, bo obecnie bliższy mi jest Kościół Chrześcijan - Baptystów niż katolicyzm! Nie uznaję kultu Maryi i świętych, całego tego zamieszania wokół celebracji i odpustów... I co? Nadal się kojarzę Tobie z "Partią Moherowych Beretów" (czyli rydzykowcami)? A może wreszcie zobaczysz, że jestem po prostu człowiekiem, który poważa kogoś wartego szacunku i uznania? Pomyśl sobie o tym...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 01 2005 00:17   
Forum

Sorki za błędy w postach, ale mam na wpół wytartą klawiaturę - a zaliczam się do "klawiaturowców", którzy jak piszą patrzą głównie na klawiaturę... Kurcze czas już ją wymienić, ale nie ma kasy!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 marzec 01 2005 00:26   
Forum Admin
Admin

Quote by Marcin W:

Papież jest autorytetem moralnym NIEKWESTIONOWANYM. A wartość jego podkreślają nie tylko katolicy.

Kwestionowanym. Wprawdzie w polskiej prasie jest pokazywany jako niekwestionowany, jednak za granicą już niekoniecznie. Nie wnikam w prawdziwość i sensowność tych ocen, jednak występują one i nie są marginalne.

Quote by Marcin W: Widzisz - tu się mylisz, bo obecnie bliższy mi jest Kościół Chrześcijan - Baptystów niż katolicyzm!

Wiiitaj Bracie!! W Świętej Powszechnej Reformowanej Cerkwi Baptystycznej Oczywiście jedynozbawczej

Quote by Marcin W: Nie uznaję kultu Maryi i świętych, całego tego zamieszania wokół celebracji i odpustów...

To jaki tam z Ciebie katolik?

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 marzec 01 2005 00:31   
Forum Admin
Admin

Quote by Marcin W: Kurcze czas już ją wymienić, ale nie ma kasy!

Iiii tam... ja mam tą samą klawiaturę od 12 lat
Stara, ciężka, na kontaktronach (pamięta jeszcze kto takie?). Bardzo miękka, ale klawisze zaskakują z charakterystycznym piknięciem.

Odporna na walenie pięścią (bom furiat) i zalewanie napojami wszelakimi

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 01 2005 15:02   
Forum

Quote by ggacki:
To jaki tam z Ciebie katolik?

GG

Ano taki, co własnie przygotował bardzo obszerny artykuł pt. "Nie znalazłem tam Boga" z nadzieją na publikację w "Słowie Prawdy" (lada dzień go otrzymają do poczytania). Musiał byś widzieć, jaką tam zrobiłęm jazdę. Nie na Maryję, ale na miejsca "objawień" - sabktuaria w Lourdes, Fatimie i La Salette i istotę "objawień", co do których uważam, że stoi za tym szatan. W La Salette zaczęło się moje nawrócenie - czyli zwrócenie plecami do rzw. "Maryi", a twarzą do Boga-Ojca.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 01 2005 15:04   
Forum

Quote by ggacki:
Quote by Marcin W: Kurcze czas już ją wymienić, ale nie ma kasy!

Iiii tam... ja mam tą samą klawiaturę od 12 lat
Stara, ciężka, na kontaktronach (pamięta jeszcze kto takie?). Bardzo miękka, ale klawisze zaskakują z charakterystycznym piknięciem.

Odporna na walenie pięścią (bom furiat) i zalewanie napojami wszelakimi

GG

No widzisz... To nowsze jakieś bardziej chyba badziewskie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,23 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty