Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 papież JPII. bożek, bałwan, ojciec święty?
 |  Wersja do druku
strk
 marzec 01 2005 17:53   
Forum

Status: offline

do pana marcina.
1. nie wsadzam papieża do grobu. ale (jak mniemam), jestem człowiekiem inteligentnym i widzę, że czas papieża się kończy. czy chcesz tego czy nie. czy chcesz to widzieć i wiedzieć-twoja sprawa. papież nie jest nieśmiertelny.
2. nigdzie nie podważyłem uznania żywionego przez protestantów dla papieża. nawet o tym nie wspomniałem. tak jak o zwierzchnictwie i zastępstwie Chrystusa.
3. zmiana poglądów? wszystko jest możliwe. nie nam decydować. ja podałem mniej lub bardziej prawdopodobne hipotezy
4. papież jest autorytetem kwestionowanym. pan gg wyjaśnił
5. imho. proszę poszukać w guglu. ja tak zrobiłem
6. porównanie z "wywrotowcami" nie miało na celu obrażenie kogokolwiek. poza tym było imho.
7. nazwiska pisze się dużą literą, a nie z dużej. zepsuty mam capslock i shift
8. nikogo nie oceniam, zwłaszcza jak kogoś nie znam. oceniam poglądy na podstawie wypowiedzi.
9. czyżby wydawało się tobie, że każdy kto nie podziela zdania watykanu, jest automatycznie homosexualistą dokonującym aborcji, eutanazji, a na dodatek żyjącym w związku nieformalnym?
10. kościół chrześcijan-babtystów jest mi również bliski. również nie uznaję kultu maryi, świętych, odpustów itp.
11. skojarzenie z moherowym beretem-patrz punkt 8. .oczywiście do "dywizji moherowych beretów im o.dyr.t. rydzyka" się nie nadajesz. jesteś zbyt liberalny
12. zobaczyłem to

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 marzec 01 2005 17:56   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by ggacki:
To jaki tam z Ciebie katolik?

GG

Ano taki, co własnie przygotował bardzo obszerny artykuł pt. "Nie znalazłem tam Boga" z nadzieją na publikację w "Słowie Prawdy" (lada dzień go otrzymają do poczytania). Musiał byś widzieć, jaką tam zrobiłęm jazdę. Nie na Maryję, ale na miejsca "objawień" - sabktuaria w Lourdes, Fatimie i La Salette i istotę "objawień", co do których uważam, że stoi za tym szatan. W La Salette zaczęło się moje nawrócenie - czyli zwrócenie plecami do rzw. "Maryi", a twarzą do Boga-Ojca.

no to możemy sobie rękę podać. jeśli ten artykuł pojawi się w sieci, podaj link.

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 02 2005 00:11   
Forum

Zrozum wreszcie - gdzie należy Kościołowi wytknąć błędy, KŁAMSTWA i grzechy - tam to czynię. Gdzie zaś należy bronić i jeśli kogoś należy bronić - to bronię. Tak po prostu.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 marzec 02 2005 15:09   
Forum

ależ ja to zrozumiałem. chciałem tylko pokazać tobie, że można myśleć i mówić o pewnych sprawach inaczej niż wszyscy. pokazać, że istnieją inne opcje, a nie tylko twoja/wasza/ich jedyna słuszna. mam nadzieję, że ta krótka polemika uświadomiła tobie, że oprócz homosexualistów są jeszcze inni ludzie, mający poglądy różne od twoich.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Abecedka
 marzec 20 2005 17:38   
Forum

Quote by TT: : TO dziwne, że potrafimy w kraju, w którym jest ponad 90% katolików tak bardzo oburzać się na Kościół, a w Stanach, gdzie katolików jest znacznie mniej, jest zupełnie inaczej, bo gdzież jakikolwiek polityk publiczy obiad rozpocznie od modlitwy, a swoje przemówienie zakończy GOD BLESS POLAND

Może w tym rzecz. W Polsce formalnie jest ponad 90% Katolików. Oczywiście są to liczby zawyżone. Ale biorąc pod uwagę katolikó, protestantów, prawosławnych... ile ile na prawdę jest wierzących w Boga?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 20 2005 17:42   
Forum

Quote by Monika75:Może w tym rzecz. W Polsce formalnie jest ponad 90% Katolików. Oczywiście są to liczby zawyżone. Ale biorąc pod uwagę katolikó, protestantów, prawosławnych... ile ile na prawdę jest wierzących w Boga?

A na jakiej podstawie twierdzisz, że są zawyżone? Takie są oficjalne statystki państwowe. Jeśli uważasz, że dane te są niewiarygodne, to przytocz dowody, a nie rzucaj pustymi stwierdzeniami, O.K.?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Abecedka
 marzec 20 2005 17:54   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by Monika75:Może w tym rzecz. W Polsce formalnie jest ponad 90% Katolików. Oczywiście są to liczby zawyżone. Ale biorąc pod uwagę katolikó, protestantów, prawosławnych... ile ile na prawdę jest wierzących w Boga?

A na jakiej podstawie twierdzisz, że są zawyżone? Takie są oficjalne statystki państwowe. Jeśli uważasz, że dane te są niewiarygodne, to przytocz dowody, a nie rzucaj pustymi stwierdzeniami, O.K.?

To są statystyki OCHRZCZONYCH. Ilu ochrzczonych w dorosłym zyciu wyznaje katolicyzm? Ja sama znam kilkadziesiąt osób, które według "oficjalnych statystyk" są katolikami, a w rzeczywistości są albo protestantami, albo ateistami. Te oficjalne statystyki opierają się na liczbie ujętej w rejestrach chrztów. Nikt nie badał jakiego wyznania są dorośli (ponoć miało być takie pytanie w ostatnim spisie powszechnym.... ale ostatecznie nie zostało tam ujęte).

Zresztą nie ważne..... to nie miejsce na dyskusję o tym. Problem dotyczył tu czegoś innego: ile dorosłych na prawdę wierzy w Boga i pozwoliłoby na jego obecnośc w życiu (obecność Boga, a nie obecność KK).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 20 2005 18:05   
Forum

Statystyka ochrzczonych, czyli KATOLIKÓW. Krk bowiem uważa, że każdy ochrzczony jako katolik pozostaje katolikiem, choćby porzucił Kościół. A więc statystyka jest prawdziwa. Inna sprawa, że nikt nie jest w stanie powiedzieć jak wielu katolików żyje po katolicku. Problem ten dotyczy zresztą także protestantów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Abecedka
 marzec 31 2005 21:48   
Forum

Quote by Marcin W: Statystyka ochrzczonych, czyli KATOLIKÓW. Krk bowiem uważa, że każdy ochrzczony jako katolik pozostaje katolikiem, choćby porzucił Kościół. A więc statystyka jest prawdziwa.

Statystyka jest prawdziwa, ale tylko i wyłącznie z punktu widzenia KRK. To że KRK kogoś uważa za katolka nie ma żadnego znaczenia. Chrzest w KRK nie jest świadomym wyborem człowieka (poza nielicznymi przypadkami kiedy chrzest przyjmują ludzie dorośli świadomi tego co robią). Czy gdyby dzisiaj powstała np. jakas nowa partia i zapisała w swoim statucie że wszyscy blondyni z zielonymi oczami stają się jej członkami, oznaczałoby że tak rzeczywiście jest????
Ważne jest to kim człowiek się czuje i według jakich zasad żyje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Onufry
 marzec 30 2010 21:36   
Forum

Onufry to jak widać bakcyl niemal jak jesienna grypa - ale ten trzyma cały rok i od niego jak na razie nie ma lekarstwa. Własnie w trzy stacje TVP transmitowały akcję zapobiegania chorobie Onufry. Onufry jest jednak bardzo sprytny.
Zarażeni ludzie stworzyli hymn (Onufraida) dla szkół, które dostąpiły zaszczytu noszenia imienia Wielkiego Onufrego Złośliwego, który panoszył się w zamierzchłych czasach na ziemii.
Autorem słów i melodii jest szal. prof. Hieronim Onufroideńczyk - powinien dostać za to jakieś szal. (czyt szaleństwo).
Tak brzmi refren i pierwsza zwrotka:
Onufry nasz my Twoim śladem
Chcemy się piąć po szaleństwo.
Czerwonych łun przepiękny błysk
Poślij , Onufry nasz.
--------------
Nie mamy lękać się w życiu niczego
Sławić i przodków i dziadów
których historia znaczyła chwałą
czerwoną wielką gwiazdą!

Hymn w swej formie oczywiście w niczym nie przypomina pieśni o Wielkim Stalinie, Mao Tse-tungu czy równie Wielkim Kim Ir Senie,

„Wielki Onufry - Największy Moralny Autorytet Świata" - frazes z determinacją godną lepszej sprawy, powtarzany do znudzenia przez wszystkich urzędników, teraz już IV Rzeszy Nazistowskiej Zjednoczone Jewropy - od wójta z Pcimia po prezydenta ( no tego łysego w okularach). Nie chodzi tu o negowanie tej opinii - nie można temu bowiem przypisać ani prawdy, ani fałszu, bo nie jest to forma zdaniowa, lecz emocjonalny okraszony lewackością panegiryk. Polskie elity przegapiły jednak myśl Wielkiego Lwa Tołstoja: „Wiara w Onufrego powoduje, że błędy jego przyjmowane są za wzorce". Dla osób, którym myśl ta jest bliska, sama instytucja autorytetu jest podejrzana, potencjalnie szkodliwa, a w najlepszym razie - nieznacząca. Prof.dr hab. szal. inz. mgr. lic Onufreńczyk Onufrowski ujęła to tak: „Jeśli upada instytucja autorytetu moralnego, to dobrze, bo to podejrzana instytucja, zachęcająca do dzielnego myślenia, a przy tym - w odróżnieniu od autorytetu naukowego - niekontrolowana". Tym samym budowniczowie kultu Onufrego w Polsce znaleźli się w nad wyraz dwuznacznej sytuacji, bo wspomniany frazes znaczy tyle, co następny: „Oto człowiek, który ma być dla was ołtarzem waszego rozsądku, samodzielności myślenia i wolności". Mało zachęcające, prawda?

===

Religia jest obrazą godności człowieka.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 30 2010 23:07   
Forum

Onufry, jestem Twoim fanem...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 30 2010 23:12   
Forum

Zło podnosi łeb w Mordorze.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 31 2010 10:30   
Forum

Dla mnie Jan Pawel II byl czlowiekiem,ktory do swojej misji ewangelizacyjnej rozmial pokochanie tego imperfekcyjnego czlowieka.Kochal swiat,jego tradycje i oddawal czesc tem co ksztaltuje nasza swiadomosc- swiatowa Kultre i wiedzial jak z niej czerpac.Mial do tego dany m Charyzm pokornego czlowieka a tak wielkodusznego.Nie urazil nigdy nikogo,uczyl co to jest kochac i wybaczac,kochal go caly swiat i znal go caly swiat.On to czynil wielka Msze wspolnie z wielkimi Charyzmatykami i Pasterzami tego swiata w smie na uczte Baranka...

Wspaniala i niezastapiona postac.On jeden zdawal sobie sprawe co to jest Katolizm i jaka sile za soba niesie-destrkcyjna i inna.

Tego czlowieka nigdy nie zapomne.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 31 2010 12:31   
Forum

Co nam zostało z tych lat ?
Zaczynam od wątku pozornie bez znaczenia, czy potrafimy dojrzale patrzeć na osobę papieża ?
Co to w ogóle znaczy dojrzale ?
W moich stronach legendą okrył się kapłan który młodym kandydatom do małżeństwa stawiał problem :
brał każde z osobna na stronę i zadawał pytanie " jaka wadę zauważyłeś w swoim ukochanym /nej/ ?
Jeśli młodzi nie potrafili takowych wymienić a biologia i grzech nie wymuszały aktu przysięgi małżeńskiej
doradzał odłożenie ślubu z powodu braku dojrzałości ...
Co to ma wspólnego z Janem Pawłem II ? no ma... zapis filmowy nie kłamie, wiwaty i okrzyki w tych miejscach
które wymagały raczej ciszy zastanowienia .
Jan Paweł II , największy człowiek którego udało mi się zobaczyć , moim zdaniem największy z Polaków
jakie miał wady ? nie miał ? ja nie pytam o jego niedoskonałości natury osobistej / sam swoich mam dosyć/
mam na myśli wady urzędującego papieża, nie miał takowych ? nie wiem ...
Istnieją dwa okresy "polskie " JP2 ten tryumfalny do ok 1990 roku i inny już późniejszy w którym kościół
w Polsce zdawał się kurczyć / trwa to dzisiaj /skąd to się wzięło ?
To był człowiek walki, walki z totalitaryzmami , potrafił jak nikt wskazać ich słabe strony , to robił skutecznie
taki był jego życiorys, problem zaczyna się po upadku rzeczonych totalitaryzmów , owo zagospodarowanie
opuszczonej przestrzeni i to jest ta właśnie słaba strona .
W mojej prywatnej ocenie ok 70-80 % jego nauki społecznej NIE JEST WYKONALNA w kategoriach
pracy indywidualnej , można ja spełnić jedynie ORGANIZACYJNIE.
Najważniejsza luka to odpowiedź na pytania :
a/ z jaka ideologią
b/ pod czyim przewodnictwem
c/w jakich strukturach.
Zostało jedynie bezradne napominanie... pogańskiego państwa aby ono raczyło wypełniać ... naukę kościoła.
Bardzo mylący obraz, "Niech zstąpi Duch Twój" apotem nic, tylko brama stoczni, człowiek ze zbyt dużymi
wąsami a potem ... to już jedynie walący się mur berliński.
Tamta siła kościoła polegała min. na tym,że posiadał on struktury wykonawcze.
Skąd to wiem , ano przebywając na "emigracji wewnętrznej" / starsi wiedzą co to jest / zabawiałem się w opracowywanie
hipotetycznych struktur "S" nie wiedziałem wówczas ,że "S" później zdradzi.
odkryłem wówczas zastanawiającą symetrię pomiędzy kościołem a właśnie tą organizacją, powodzenie
kościoła było powodzeniem "Solidarności" i odwrotnie .TO BYŁY NIEFORMALNE STRUKTURY KOŚCIOŁA!
proszę zwrócić uwagę na to ,że to był największy okres rozkwitu znaczenia kościoła.
Ale czy to jest takie odkrywcze ? Jedynie ewangelizacja pełna tzn. poparta czynem ma sens.
A sam Jan Paweł II cóż , dał z siebie tyle ile mógł a nawet więcej, oby takich więcej, problem w tym abyśmy przestali
go oklaskiwać a wzięli się ... do roboty.
Nie ma większego pomnika wystawionego ku jego pamięci niż REALIZACJA jego nauczania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 kwiecień 01 2010 10:57   
Forum

Dla mnie jak to kiedyś ktoś trafnie powiedział, to Breżniew Watykanu, a poza tym populista i podróżnik, za duzo słów za mało konkretnych czynów ot chocby w sprawach niewygodnych (vide pedofilia o której MUSIAŁ WIEDZIEĆ)
Neguję także jego wielką rolę w obaleniu socjalizmu. Niestety ten ustrój sam się skończył i ani Wałesę ani papieża nie można uznać za kogoś kto obalił ustrój. Zresztą eks komuniści nadal są u władzy, więc o jakim tutaj obaleniu ustroju mówimy.

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 01 2010 11:29   
Forum

Quote by: anthem

Dla mnie jak to kiedyś ktoś trafnie powiedział, to Breżniew Watykanu, a poza tym populista i podróżnik, za duzo słów za mało konkretnych czynów ot chocby w sprawach niewygodnych (vide pedofilia o której MUSIAŁ WIEDZIEĆ)
Neguję także jego wielką rolę w obaleniu socjalizmu. Niestety ten ustrój sam się skończył i ani Wałesę ani papieża nie można uznać za kogoś kto obalił ustrój. Zresztą eks komuniści nadal są u władzy, więc o jakim tutaj obaleniu ustroju mówimy.

taaaa... jasne... beznadziejna prowokacja
W ogóle to przejął wladzę w Kościele w wyniku zamachu stanu, kierowany był z Moskwy będąc jej agentem, żeby zniszczyć Kościół od środka, jego encykliki i tysiące stron nauczania nie dorastają poziomem do pięt książce o wojnie polsko-ruskiej, nie miał tak naprawdę na nic i na nikogo zadnego wpływu, ponoć nigdy w zyciu nie przeczytał nawet Biblii, a w ogóle to to od wielu lat został podmieniony przez Goauldów z Chulak w celu zniewolenia naszej planety.
Na szczęscie odkrył to wszystko i zniszczył spisek pułkownik anthem, jednak o tym nie wolno głośno mówić, bo cała ludzkośc przeżyłaby zbyt wielką traumę
Neutral

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
LuTom
 kwiecień 01 2010 11:48   
Forum

Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Dobre ! dobre Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz