Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Biblia z klocków LEGO
 |  Wersja do druku
Ewa
 styczeń 17 2006 21:46  (Czytany 3649 razy)  
Forum

Status: offline

http://www.thebricktestament.com/

Co myślicie na ten temat? W zasadzie nie tyle na sam pomysł opowiadania biblijnych historii przy pomocy klocków Lego, a na to, w jaki sposób to zostało przedstawione (zwłaszcza Prawo Mojżeszowe)?

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Matija
 styczeń 18 2006 13:38   
Forum

Biblia była natchnieniem dla wielu, ale kto by się spodziewał, że również producenci klocków znajdą coś dla siebie.
Mam tylko nadzieję, ze spowoduje to iz młodsi zainteresowani klockowymi opowiesciami, zapragną także dokładniej poznać historie biblijne, w oryginale :]

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 18 2006 13:47   
Forum

Nie mam czasu aby cała tą" biblię" przejrzeć, choć widać, że w bardzo niekonwencjonalny sposób jest zrobiona.
Wg. mnie przydałoby się aby przed opublikowaniem, sprawdziło to jakieś bardzoej kompetentne grono, stwierdziło zgodnośc itd.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 styczeń 18 2006 14:05   
Forum

to zadna biblia tylko bluznierstwo, juz jakis czas temu sobie to poogladalem, spodobalo mi sie dopoki znalazlem obrazek lego faceta bzykajacy drugiego,

co do samego goscia to tez jakis nieudaniec, kaze sie nazywaz reverant, ale przez zaden kosciol nie dostal ordynacji,

poprostu olewac takie glupoty, to nie zadna biblia,

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 18 2006 14:31   
Forum

http://www.thebricktestament.com/

Przeca kazda ksiega/czesc jest oznaczona 'literkami' ostrzegajacymi jakiej tresci nalezy sie spodziewac...

Ratings Guide :
N = nudity S = sexual content V = violence C = cursing

wiec skad to zaskoczenie? A ze glupoty?... Nie, to po prostu zabawa klockami.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Grievous
 styczeń 18 2006 23:09   
Forum

Bluźnierstwo i tani chwyt komercyjny (lub liberalna prowokacja....) - ciekawe co jeszcze wymyślą - niech spróbują z Koranem to ktoś straci głowę (dosłownie). Biblia powinna być studiowana w oryginale bo kolejne Jej interpretacje nieważne ze względu na jakie intencje są wypaczeniem Jej treści. A co do "Nie, to po prostu zabawa klockami." Regula to - religia i sprawy z nią związane nie powinny być obiektem żadnej zabawy za pieniądze (takie klocki przecież kosztują).

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 styczeń 18 2006 23:58   
Forum

Pomysł co najmniej dziwny... Ja tam wolę poczytać od czasu do czasu. Kultura pisana zostaje wypierana przez kulturę obrazu, którą trudno wartościować. Statystyki mówią, że Polak jest jednym z największych konsumentów TV w Europie...
Wprawdzie freski i płaskorzeźby średniowieczne miały służyć ewngelizacji prostego ludu. Teraz to chyba już nie ma z tym problemów (mówię o Europie). Czy przyda sie to ludziom nie znającym słowa pisanego? (Internet wśród analfabetów???) Co najmniej wątpliwe...
Może dla dzieci... ale jeśli tak to część scenek to rzeczywiście nie powinno się tam znaleźć.
To co zastałem sprawia wrażenie pewnej karykatury Bibli i odbiera jej powagę jako księgi świętej. Może się mylę, ale tak to odebrałem. Zabrakło mi poczucia sacrum. Czy w chrystianizacji cel uświęca środki? Oto jest pytanie...

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 19 2006 09:29   
Forum

Quote by Grievous: Bluźnierstwo i tani chwyt komercyjny (lub liberalna prowokacja....) - ciekawe co jeszcze wymyślą - niech spróbują z Koranem to ktoś straci głowę (dosłownie).

Jakis czas temu bylo glosno o obozie koncentracyjnym z klockow Lego...

Biblia powinna być studiowana w oryginale bo kolejne Jej interpretacje nieważne ze względu na jakie intencje są wypaczeniem Jej treści.

Nawet te akceptowalne przez KK?

A co do "Nie, to po prostu zabawa klockami." Regula to - religia i sprawy z nią związane nie powinny być obiektem żadnej zabawy za pieniądze (takie klocki przecież kosztują).

Papier i farba drukarska na Biblie tez...
Nazwalem to natomiast 'zabawa' gdyz wyraznie widac, iz ta witryna nie ma pelnic roli ewangelizacyjnej...
Inna sprawa, ze co raz czesciej slyszy sie o obrazie uczuc religijnych, ale to w gruncie rzeczy efekt polapki, w ktora same zlapaly sie pewne wspolnoty chrzescijanskie - w walce o wyznawcow z grubsza zalozyly, ze kazdy sposob ewangelizacji jest dobry, ale ta metoda okazala sie mieczem obusiecznym - skoro kazdy sposob jest dobry pewne wartosci sie upowszechnily do tego stopnia ze staly sie zwyczajnie porduktem marketingowym, zaczeely dzialac zwykle prawa rynku... Skoro bowiem pewne wspolnoty mogly zaczac odnosic pewne korzysci poprzez propagowanie pewnych przekazow to kwestia czasu bylo by zaczeli to sotosowac pozostali dla wlasnych celow. Z tego m.in powodu zadko kiedy podobne dzialania sa podejmowane wobec Koranu - ta religia swoje wartosci uznala za swego rodzaju dobro ekskluzywne, swoje wartosci uczynila nie dorga do celu ale wlasnie celem (zwroc uwage ze potepiaja nawet wersety koranu jako dzwionki w telefonach komorkowych mimo, ze teoretycznie mogloby sie to przyczynic do rozpowszechnienia jego tresci). A Biblia (i kilka innych, pewnych symboli chr-janskich)? Nie napisze jak jest powszechna bo mogloby sie to zle skojarzyc... Np. w czesci choteli w USA jest np. jako standartowe wyposazenie pokoi, doczekala sie wielu tlumaczen w tym na rozne slangi - takze w Polsce), interpertacji, opracowan... wersja kieszonkowa, dla dzieci, po kaszubsku, ilustrowana... a ilosc wydrukowanych egzemplazy jest z chluba przytaczana przy kazdej mozliwej okazji. Skoro wiec pewne symbole zosaly uzyte niemal jako produkt masowy (z zalozeniem, ze w ten sposob dotrze sie do wiekszej rzeszy osob) zaczelo tu dzialc sprzezenie zwrotne... Produkt stal sie na tyle rozpoznawalny, ze stal sie na swoj sposob atrakcyjny takze dla innych. Posze sie bynajmniej nie obrazac na pewne sformulkowania uzyte prze zemnie w powyzszej wypowiedzi ale chodzilo mi w ten sposob o zaznaczenie kilku istotnych kwesti. Reasumujac - do poki pewne wartosci/symbole religijne peda w masowym obrocie tak dlugo beda czesto wykozystywane do innych celow i tym trudniej bedzie je chronic przed (piszac wprost) zeszmaceniem. Innymi slowy powszechnosc Kosciola ma swoje plusy ale ma tez minusy oraz pewne konsekwencje na ktore mozemy sie oburzac ale ktorych raczej nie wyeliminujemy (no chyba, ze przez zastrzezenie znakow towarowych... ale ze trudno o to w religiach i w kwesti chocby takich symboli jak krzyz, mamy wlasnie pewne dyrektywy o ochronie symboli - niestety jest ona mniej precyzyjna niz ta o ochronie znakow towarowych). Najnowszy z tego rodzaju przykladów mozna znalezc tutaj lub tutaj.

===

Cytat 
dawid1976
 styczeń 19 2006 09:50   
Forum

reguly,

przestań bić kijem w mrówisko,

klocki lego ani nie stanowią biblie ani obóz katolicki,

oczewiście że klocki lego bądź inna sztuka mogą sie posłużyć przekazaniu treści Bibli, podobnie jak robiły to wspaniałe dzieła artystyczne ostatnich 2000 lat,

ale takie dzieja mogą również przycznić sie do rozmazywania i do błędnego przekazywania treści Biblii,

w przypadku tego gościa, to nie żadne dzieło ale zabawa klockami lego w przerwach obiadowych, na dodatek widać zaraz że gość ma bardzo zwęższone pojęcie o Biblii,

co do klocków, moje dzieciaki z klubu dla dzieci już ladniejsze dzieła lego stworzyły,

chiał bym tego gościa pochwalić ale nie moge, nie posiada więcej niż małe pudełeczko lego,

ma kiepską fantazje,

słabo sie zna ba Biblii,

co tu więcej komentować? No chyba że o sztuke nie można sie kłucić, ale można co do treści Biblii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 19 2006 10:03   
Forum

Ów "wielebny" na swojej stronie (www.thereverend.com) tak o sobie pisze: "Bigger than Jesus, slimmer than Buddha" - "Większy niż Jezus, chudszy niż Budda". Ciekawy jestem, co konretnie miał na myśli pisząc, że jest "Większy niż Jezus".

I jeszcze jeden rodzynek ze strony "Wielebnego" - piosenka pod tytułem... "Jesus Had a 12-Inch Penis"!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 19 2006 10:31   
Forum

klocki lego ani nie stanowią biblie ani obóz katolicki,

Alez wlasnie o to mi chodzi ze nie stanowia!!! I z tad nie rozumiem z kad caly ten watek tutaj i okreslanie tego szumnie bluznierstwem... Okreslajac to bliznierstwem sami podkreslacie tylko zwiazek tamtego serwisu z biblia... o co wiec do mnie pretensja. Wlasnie dla tego dla mnie tamten serwis to zabawa klockami a nie droga przkazu religijnego ktory wart jest komentarzy tego rodzaju.

oczewiście że klocki lego bądź inna sztuka mogą sie posłużyć przekazaniu treści Bibli, podobnie jak robiły to wspaniałe dzieła artystyczne ostatnich 2000 lat,

Jak wyzej - to co sygnalizowalem - doskonaly dowod na potwierdzenie mojej wczesniejszej wypowiedzi... Skoro moga posluzyc przekazaniu tresci Bibli, to ronie dobrze Biblia moze posluzyc jako przekazanie tresci o klockach... Sprzezenie zwrotne, miecz obusieczny... Nie dajmy sie natomiast zwariowac, bo nam zacznie piana do ust naplywac...

ale takie dzieja mogą również przycznić sie do rozmazywania i do błędnego przekazywania treści Biblii,

O to chodzi... Skro moga posluzyc... pozostaje tylko dyskusyjna forma tego przekazu i intencje... Akcja spotyka sie z reakcja. Prosze nie odbierac w tym miejscu mojej odmiennosci wyznania w sensie stawiajacym mnie w opozycji, jako przeciwnika - ja tylko staram sie opisac pewien mechanizm ktory moze nam sie podobac lub nie ale ktory zachodzi - ale skoro istnieja spolecznosci wykozystujace wszelkie mozliwe formy do szerzenia wiedzy o swym wyznaniu, to podobne srodki moga wykozystac spolecznosci przeciwne temu wyznaniu lub chcace na tym zwyczajnie zarobic. I prosze nie miec do mnie o to pretensji - nie ja jestem autorem tamtej strony i nie ja zapodalem jej link tutaj... i nawet bedac innowierca, czy majac takie mozliwosci, tego rodzjau strony z pewnoscia bym nie postawil bo dla mnie jest to zwyczajnie niepowazne. Nie mozna bowiem budowac swojego swiatopogladu jedynie poprzez przeciwstawianiu sie innemu - znacznie rozsadniejsze uwazam pracowaniem nad wartosciami gloszonymi przez siebie niz skupianie sie na wartosciach ktorych sie nie podziela.

w przypadku tego gościa, to nie żadne dzieło ale zabawa klockami lego w przerwach obiadowych, na dodatek widać zaraz że gość ma bardzo zwęższone pojęcie o Biblii,

I tu sie z toba jak najbardziej zgodze (no moze po za kwestia jego pojecia o Biblii - to ze wykozystal je w ten sposob nie znaczy ze go ma je zawezone).

co tu więcej komentować? No chyba że o sztuke nie można sie kłucić, ale można co do treści Biblii.

Ale jak chyba zgodnie ustalilismy trudno to odnosic tak naprawde do Biblii - ze zacytuje: klocki lego ani nie stanowią biblie ani obóz katolicki

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 19 2006 10:32   
Forum

Quote by Marcin W: Ów "wielebny" na swojej stronie (www.thereverend.com) tak o sobie pisze: "Bigger than Jesus, slimmer than Buddha" - "Większy niż Jezus, chudszy niż Biblia".

Nie znam perfekcyjnie angielskiego ale chyba chudszy niz Budda?

===

Cytat 
Marek Marczak
 styczeń 19 2006 14:25   
Forum

Tak ang. Biblia to " the Bible"
Ale nawet jeśli tak to ów "wielebny" jest co najmniej dziwakiem

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 styczeń 19 2006 19:00   
Forum

'yo mama is sooo big' wziete ze slangu afroamerykanskiego: twoja mama jest taka gruba ze...

a wiec przetlumaczyc to trzeba:

grubszy od Jezusa chudszy od Budy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 19 2006 23:25   
Forum

Quote by reguly:
Quote by Marcin W: Ów "wielebny" na swojej stronie (www.thereverend.com) tak o sobie pisze: "Bigger than Jesus, slimmer than Buddha" - "Większy niż Jezus, chudszy niż Biblia".

Nie znam perfekcyjnie angielskiego ale chyba chudszy niz Budda?

Fakt - nastąpiło przekłamanie. Już poprawione. dzięki za uwagę.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 20 2006 00:45   
Forum

Quote by dawid1976: 'yo mama is sooo big' wziete ze slangu afroamerykanskiego: twoja mama jest taka gruba ze...

a wiec przetlumaczyc to trzeba:

grubszy od Jezusa chudszy od Budy

No, nie do końca pewne. Bo mógł to przyjąć dokłądnie tak, jak ja myślę. To by pasowało do takiego pokroju ludzi jak ulał!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,54 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty