Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy każdy Żyd jest Żydem??
 |  Wersja do druku
Grigorij
 grudzień 29 2005 13:31  (Czytany 2229 razy)  
Forum

Status: offline

Ciekawi mnie, czy kazdy kto jest narodowosci Żydowskiej, jest wyznania zydowskiego. Czy moze byc np Chrześcijaninem, Mułzumaninem i uwazać sie za Zyda jako członka narodu?? Czy ja jako "nie-Żyd" mógłbym zostać przyjety do ich religii?? Nie to, że chce sie do nich dołączyć, ale ciekawi mnie to

===

!! Жыве Беларусь !!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 29 2005 14:14   
Forum

znalazłem kiedyś takie ciekawe teksty nsa ten temat
bez uprzedzeń
albo to
wyobraźcie

ciekawe...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 29 2005 14:23   
Forum

Dobrym przykładem Żyda, nieżyda jest J.Em.Ks. Jean-Marie Kard. Lustiger, emerytowany Arcybiskup Metropolita Paryża.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 29 2005 14:27   
Forum

Teraz nie można zmienić tematu, ale powinno być: "Czy każdy Żyd jest żydem??"

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 29 2005 14:29   
Forum

Quote by mateuszwroc: Dobrym przykładem Żyda, nieżyda jest J.Em.Ks. Jean-Marie Kard. Lustiger, emerytowany Arcybiskup Metropolita Paryża.

No tak, tylko, że Lustiger nigdy nie uważał się za obywatela państwa żydowskiego. Lustiger jest Francuzem, którego rodzice byli żydami (on sam też do wieku młodzieńczego - ochrzcił się w czasie wojny 25 sierpnia 1940 roku) z Polski

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 grudzień 29 2005 14:30   
Forum

Quote by mateuszwroc: Teraz nie można zmienić tematu, ale powinno być: "Czy każdy Żyd jest żydem??"

myślę, że intencją było raczej pytanie: czy każdy żyd jest Żydem?

===

Cytat 
Gocek
 grudzień 29 2005 19:41   
Forum

A czy można być Polakiem nie będąc Katolikiem?

Ciekawi mnie, czy kazdy kto jest narodowosci Żydowskiej, jest wyznania zydowskiego. Czy moze byc np Chrześcijaninem, Mułzumaninem i uwazać sie za Zyda jako członka narodu?? Czy ja jako "nie-Żyd" mógłbym zostać przyjety do ich religii?? Nie to, że chce sie do nich dołączyć, ale ciekawi mnie to

Karol Marks, Benedykt Spinoza, Zygmunt Freud i wszystko jasne

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Jacek
 grudzień 29 2005 20:13   
Forum

Żydami byli między innymi: Jezus, Maria, apostołowie Piotr, Jan, Jakub, Paweł i wielu innych.
Z czasem Żydem zaczęto nazywać każdego (prawdziwego lub domniemanego) potomka Izraela (Jakuba).
Dziś tego określenia niektórzy używają w celu obrażenia lub zdyskredytowania kogoś.

Chrześcijanie opisani w Biblii sami chcieli być Żydami. Żyd w tłumaczeniu znaczy: ‘chwalony przez Boga’.
W dzisiejszych czasach Żydem może być każdy kto swoim postępowaniem poświadcza swoją miłość do Boga.
W Biblii czytamy:

Rzymian 2: 29 „Albowiem nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. Taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga.”

O tym kto będzie uznany za Żyda decyduje Bóg. Nie każdy kto się podaje za Żyda nim jednak jest.
W księdze Objawienia czytamy:

Objawienia 2: 9
Znam twój ucisk i ubóstwo – lecz jesteś bogaty – i bluźnierstwo tych, którzy podają się za Żydów, a jednak nimi nie są, ale są synagogą Szatana.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości