Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy zna ktoś muzułmanina, który przeszedł na chrześcijaństwo?
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 październik 29 2004 20:09  (Czytany 3265 razy)  

Tak jak w temacie, bo jak do tej pory słysze ze to chrzescijanie maja słaba wiare i co chwila ktorys z nich przechodzi na islam, okazuje sie za ta porwana "polka" to muzulmanka, te dwie włoszki  albo już przeszly albo  maja zamiar przejsc na islam, o czym rozpisywala sie prasa włoska.Moim zdaniem to dowód na nieudolność kosciolow chrzescijanskich albo zmierzch chrzescijanstwa w ogole, bo  co  powoduje ludzmi ze wybieraja islam  a nie zostaja przy naukach jezusa??Dlatego  to pytanie , interesuje mnie czy jest dendencja ogolna , czy osiedlajacy sie muzułmanie  przyjmuja chrzescijanstwo skoro jest takie wspaniałe?? moze ksieza powinni ruszyc tylki i zaczac nawracac wreszcie  a nie tylko sciagac pieniadze za pogrzeby, chrzty itp bo  za kilkadziesiat lat okaze sie ze europejczycy sa muzulmanami.

===

Cytat 
Joel
 październik 29 2004 20:28   
Forum

Status: offline

ja znam.w moim zborze jest jeden byly muzulmanin.Jednak ma wiele cech arabskich i ten dziwny "błysk" w oczach....

===

Joel

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: dawid1976
 październik 29 2004 22:25   

Wuitaj!

Moim zdaniem to dowód na nieudolność kosciolow chrzescijanskich albo zmierzch chrzescijanstwa w ogole, bo co powoduje ludzmi ze wybieraja islam a nie zostaja przy naukach jezusa??

skąd chcesz wiedzieć że te włoszki były prawdziwe naśladowcynie Jezusa? A ta polka jeżeli była chrześcijanką, skompromisowała wiare żeniąc się z muzumanem. żaden rozsądny Chrześcijań by tego nie zrobił.Prawdziwy naśladowca Jezusa zachęca innych Jezusa naśladować. Więc gdyby naprawde byli w nauce Jezusa, nawet by nie myśleli o zmianie religi. Czy ludzie w Polsce nigdy nie zrozumnieją że same chodzenie do Kościoła nie robi człowieka Chrześcijanina, podobnie jak chodzenie do McDonnalda nie robi człowieka Hamburgera (cyt: Keith Green)?

Dlatego to pytanie , interesuje mnie czy jest dendencja ogolna , czy osiedlajacy sie muzułmanie przyjmuja chrzescijanstwo skoro jest takie wspaniałe??

tak, sam to widziałem. w Polsce za mało muzumanów jest aby to zauwarzyć, ale w niemczech jest ich kilka milionów, najewiększy meczet w Europie jest w Hanau, nie daleko gdzie mieszkałem.
Specjalnie po 9/11 muzumanie na całym świecie się do Chrześcijaństwa nawrócają. Z nieoficjalnych stron mojego kościoła (nieoficjalne by chronić misionarzów), w krajach ostro muzumanskich, w zakryciu jest mnóstwo nawruceń w kościołach domowych.

moze ksieza powinni ruszyc tylki i zaczac nawracac wreszcie a nie tylko sciagac pieniadze za pogrzeby, chrzty itp bo za kilkadziesiat lat okaze sie ze europejczycy sa muzulmanami.

łatwo jest pokazać palec na kogoś. ale kiedy świadczyłeś(łaś) TY ostatni raz o twojej wiarze do kogoś nie wierzącego?

Pozdrawiam

===

Cytat 
Gość forum: Jur
 październik 30 2004 01:22   

Dawidzie dlaczego zaraz "kompromitacja wiary"? Jest wiele czynnikow ktore odgrywaja role w "przejsciu".Wszystko zaczyna sie od MILOSCI.Nie ma specjalnego problemu gdy oni,chrzescijanka i muzulmanin,zyja np w Polsce.Problemy zaczynaja sie gdy Ona jedzie do Jego kraju.Poniewaz znam kilka "przypadkow",Turcja i Tunezja,moge cos na ten temat powiedziec.Praca "misjonarska" polega na szykanach, dyskryminacji,ponizaniu i nawet biciu.Zderzenie dwoch kultur moze byc brutalne.Taka niewiasta pozostaje SAMA,ukochany maz musi sluchac STARSZYCH,o milosci ani mru mru. Itu uzylbym slowa "proba wiary" albo "slabosc". Dawidzie nie jestem przekonany co do "mnostwa nawroconych",ale to tylko "slowa".
Dwa slowa do Goscia,ksieza i misjonarze juz dawno nie uzywaja przemocy(a uzywali?)do nawracania "niedowiarkow".Wolna wola ,wolny wybor,kieruj sie tym co "Ci serce mowi".

===

Cytat 
Tadeusz Sołtys
 listopad 11 2004 16:19   
Forum

spotkałem; przed kilkoma laty mieszkałem przez kilka miesięcy w Sarajewie pośród rzeszy muzułmanów i poznałem tam Jacę, która należała (być może nadal należy, bardzo możliwe) do jakiegoś chrześcijańskiego kościoła, a u niej w domu odbywały się spotkania biblijne, na których byłem kilka razy; natomiast narzeczony Jacy (dziś już prawdopodobnie jej mąż) był byłym muzułmaninem; na imię mu było bodaj Damir lub Beczia (miał chyba dwa imiona); samo jednak Sarajewo w przeszłości było chyba terenem chrześcijańskim, dopiero w wyniku podbicia tych terenów przez wyznawców islamu stało się miastem w większości muzułmańskim

===

taDEUSz (heil Schindler!!)

Profil   Email 
 Cytat 
jasmin23
 czerwiec 03 2005 20:00   
Forum

skąd chcesz wiedzieć że te włoszki były prawdziwe naśladowcynie Jezusa? A ta polka jeżeli była chrześcijanką, skompromisowała wiare żeniąc się z muzumanem. żaden rozsądny Chrześcijań by tego nie zrobił.Prawdziwy naśladowca Jezusa zachęca innych Jezusa naśladować. Więc gdyby naprawde byli w nauce Jezusa, nawet by nie myśleli o zmianie religi.

ciekawe co ty masz na muśli mówiąc że żaden rozsądny chrześcijanin nie związałby się z muzułmaninem...Obrażasz ludzi...może o tym nie wiesz ale jest coś takiego jak miłość a to że akurat trafia ona na różnowierców może mieć jakiś ukryty cel...

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 czerwiec 03 2005 22:40   
Forum

Jasmin,

ciekawe co ty masz na muśli mówiąc że żaden rozsądny chrześcijanin nie związałby się z muzułmaninem...Obrażasz ludzi...może o tym nie wiesz ale jest coś takiego jak miłość a to że akurat trafia ona na różnowierców może mieć jakiś ukryty cel...

wybrałaś sobie ładne Arabskie imię Wiesz, na tym forum przeważnie bronię Muzumanów,
jednak jeśli ktoś naprawde posmakuję prawdziwą miłość Pana, nie będzie tą miłość zagrażał poprzez kogoś nie uznającego Jezusa jako Pana. Jeśli Pan Jezus jest na pierwszym miejscu w Twoim życiu, i jeśli jest ON Twoją pierwszą miłością, to automatycznie chciała byś kogoś mieć kto dzieli tą samą żywą wiare, i w ten sposób możecie wrastać razem w Chrystusie. Czy chciałabyś z kimś być wiedząc że ty pójdziesz do nieba a on nie?

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 czerwiec 03 2005 23:34   
Forum

Niedawno w programie I polskiego radia był reportaż o muzułmaninie zamieszkującym ktoryś z krajów rdzennie muzułmańskich na bliskim wschodzie. Człowiek ten przeszedł na chrześcijaństwo. Po prostu doświadczył cudu, jakby objawienia i zrozumiał, że to wlaśnie Ewangelia Jezusa jest Prawdą Objawioną. Opowiadał ponadto, że z kolei w krajach arabskich sukces chrześcijaństwa byłby zapewne większy, ale "tambylcy" nawet nie wiedzą co to jest Biblia. Ten ex-Muzułmanin zajmuje się więc upowszechnianiem Ewangelii w swoim kraju. Mówił, że odnosi niemałe sukcesy, bo jego ziomkowie chętniej mu ufają, niż gdyby przyszedł do nich jakiś biały ksiądz...

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
jasmin23
 czerwiec 04 2005 10:17   
Forum

Quote by dawid1976: Jasmin,

wybrałaś sobie ładne Arabskie imię Wiesz, na tym forum przeważnie bronię Muzumanów,
jednak jeśli ktoś naprawde posmakuję prawdziwą miłość Pana, nie będzie tą miłość zagrażał poprzez kogoś nie uznającego Jezusa jako Pana. Jeśli Pan Jezus jest na pierwszym miejscu w Twoim życiu, i jeśli jest ON Twoją pierwszą miłością, to automatycznie chciała byś kogoś mieć kto dzieli tą samą żywą wiare, i w ten sposób możecie wrastać razem w Chrystusie. Czy chciałabyś z kimś być wiedząc że ty pójdziesz do nieba a on nie?

Pozdrawiam

Dawid

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałam ale o ile się nie mylę to sugerujesz iż innowiercy trafiają do piekła...To odpowiedz mi na pytanie kto trafi do nieba chrześcijanin który czyni wiele zła czy nie wierzący który czyni wiele dobra...a może obydwoje zostaną równo potraktowani przez Boga...Myślę że odpowiesz mi że to Bóg zadecyduje o tym kto zostanie zbawiony...ale ja chciałabym wiedzieć co TY na ten temat myślisz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 czerwiec 04 2005 14:41   
Forum Moderator
Moderator

jaśmin, odrzucając ewangelię, traci się zbawienie, tak mówi Pismo Św.
Mówi jeszcze, że nie masz pewności, czy Twój mąż zostanie zbawiony. Wiele ryzykujesz, ponieważ związujesz się na całe życie z mężczyzną, który nie wierzy w Chrystusa, a według Koranu powinien być też negatywnie do niego nastawiony. I to może on będzie chciał Cię nawracać?

Pozdr.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
jasmin23
 czerwiec 04 2005 15:38   
Forum

Quote by Izrael: jaśmin, odrzucając ewangelię, traci się zbawienie, tak mówi Pismo Św.
Mówi jeszcze, że nie masz pewności, czy Twój mąż zostanie zbawiony. Wiele ryzykujesz, ponieważ związujesz się na całe życie z mężczyzną, który nie wierzy w Chrystusa, a według Koranu powinien być też negatywnie do niego nastawiony. I to może on będzie chciał Cię nawracać?

Pozdr.

Kto Ci powiedział że w Koranie jest napisane że ktoś ma być źle nastawiony do Chrystusa.Niestety muszę się z tym nie zgodzić.Nie wiesz o tym że Jezus jest uznawany jako jeden z największych proroków islamskich...Nie jest przez nich odrzucany...

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 czerwiec 04 2005 17:02   
Forum

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałam ale o ile się nie mylę to sugerujesz iż innowiercy trafiają do piekła...To odpowiedz mi na pytanie kto trafi do nieba chrześcijanin który czyni wiele zła czy nie wierzący który czyni wiele dobra...a może obydwoje zostaną równo potraktowani przez Boga...Myślę że odpowiesz mi że to Bóg zadecyduje o tym kto zostanie zbawiony...ale ja chciałabym wiedzieć co TY na ten temat myślisz

Jasmin,

moje myśli na ten temat całkowicie ustosonkowuje do dobrej nowiny (Ewangelia znaczy dobra nowina):

Ewangelia Jana 5:24
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.
Ewangelia Jana 14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.
24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was.
26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Zbawienie będzie jedynie przez łaske wierząc i ufając w Jezusa. Ufność w Jezusa ratuje przed sądem który normalnie każdy człowiek w wieku odpowiadzialności musiałby (jako skazany) przejść.

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 czerwiec 04 2005 20:19   
Forum Moderator
Moderator

Quote by jasmin23:
Quote by Izrael: jaśmin, odrzucając ewangelię, traci się zbawienie, tak mówi Pismo Św.

Pozdr.

Kto Ci powiedział że w Koranie jest napisane że ktoś ma być źle nastawiony do Chrystusa.Niestety muszę się z tym nie zgodzić.Nie wiesz o tym że Jezus jest uznawany jako jeden z największych proroków islamskich...Nie jest przez nich odrzucany...

Mylisz się; wiem, kim jest Jezus Chrystus według Koranu. Tylko prorokiem. Sam Allach wielokrotnie wspominał, by "nie dodawać mu zadnych współtowarzyszy" (co zresztą sam potępia), co jest oczywistą aluzją do Jezusa Chrystusa Boga i Ducha świętego Boga.
Chrzescijan i Żydów, którzy nie nawróca się na islam, czeka piekło.

Itd, itp. Powinnaś się zastanowić, czy warto ryzykować. wiem, miłość, ale czasem trzeba z własnych pragnień zrezygnować, Bóg jest mądrzejszy.

Pozdrawiam

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 05 2005 20:59   
Forum

Quote by jasmin23:

Pozdr.

Koran odrzuca następujące zdania o Jezusie:
* że jest Synem Bożym (albowiem według Koranu Najwyższy jest tak daleko od skażonego rodzaju ludzkiego, że jest niepodobieństwem, żeby miał Syna);
* że umarł (Żydom zdawało się, ze Go zabili);
* w konsekwencji, że zmartwychwstał.

Innymi słowy, Koran bardzo szanuje Jezusa, który jest prorokiem, ale NIE JEST Synem Boży, NIE umarł za nasze grzechy i NIE ZMARTWYCHWSTAŁ.
To nie jest Jezus, w któego wierzą chrześcijanie. "Bo jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wiara wasza i w grzechach swoich pomrzecie".
Innymi słowy, jeśli Koran ma rację, nikt z nas nie jest zbawiony. Czy ty jesteś zbawiona?

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty