Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 ABC niewierzącego
 |  Wersja do druku
Morzan
 luty 10 2006 18:56  (Czytany 1459 razy)  
Forum

Status: offline

Wiem, że są na tym forum ludzie wierzący i na pewno macie kontakt z kimś kto nie wierzy.Jest to portal wielowyznaniowy więc chciałbym poruszyć tu kwestię dotyczącą każdego wyznania chrześcijańskiego.Prawie każdy człowiek, z którym rozmawiam, a gdy temat podchodzi do religii ( a który jest niewierzący) przytacza takie argumenty:

1.Skoro Bóg istnieje to czemu ludzie cierpią
2.Skoro eucharystia to ciało Chrystusa to czemu smakuje jak chleb, wygląda jak opłatek, a wino zostaje takie jakie jest.
3.Skoro naprawdę mamy być tacy święci, to dlaczego nie znam nikogo, kto by taki był, a przecież podobno Bóg jak się modlimy to da nam wszystko?

Tłumaczę im, na różne sposoby odpowiadając na te pytania, ale nikt z nich nie daje za wygraną.Czy wy też macie takie problemy i jak byście odpowiedzieli na takie zarzuty( do wierzących) i czy też z tych powodów jesteście niewierzący i zgadzacie się z tymi twierdzeniami( do ateistów, deistów i innych nie chrześcijan)

Pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 10 2006 20:35   
Forum

Ci niewierzący o których Ty piszesz to tacy wierzący tylko w ten sposób propaguja swoją odmiennosć. Jak dla mnie - to taki niewierzacy jest jak wierzacy.

1. Ludzie cierpia bo sami tego chca - wymyslili sobie Boga by móc cierpieć w jego imię. Człowiek cierpiący idzie przez życie lepiej - bo gdy mu sie cos nie uda to mówi że Bóg tak chcial. Zresztą łatwiej jest mówic że cosmnie boli, niz wstać i byc silnym. Cierpienie wpisane jest w wierzacych bo oni są ludźmi słabymi i tego chcą.
2. Bo rytuał ten jest zaczęrpniety ze starożytnego egiptu. Wtedy jadło sie chleb na cześc udanych zbiorów - ku chwale Boga. Wino piło się po smierci zmarłego - ku jego pamięci i pamieci o Bóstwie które weźmnie jego duszę.
3. Od dawna wiadomo że Bóg nic nie daje - prócz rzekomego życia po śmierci. I to jest tylko pocieszenie dla ludzi którzy są słabi i nie potrafiasobie w życiu radzić - tlyko to im moze dać zaświatowiec.

Te Twoje "wywody" to napisal chyba jakiś głupi ateista - który zadaje pytani i nie wie czy ma nie wierzyć, czy wierzyc.

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 luty 10 2006 20:42   
Forum

Rhodes, dedykacja dla ciebie:
Nasze życie jest krótkie i smutne. Nie ma lekarstwa na śmierć człowieczą, nie znamy nikogo, kto by wrócił z Otchłani. Urodziliśmy się niespodzianie i potem będziemy, jakby nas nigdy nie było. Dech w nozdrzach naszych jak dym, myśl jak iskierka z uderzeń serca naszego: gdy ona zgaśnie, ciało obróci się w popiół, a duch się rozpłynie jak niestałe powietrze. Imię nasze pójdzie z czasem w niepamięć i nikt nie wspomni naszych poczynań. Przeminie życie nasze jakby ślad obłoku i rozwieje się jak mgła, ścigana promieniami słońca i żarem jego przybita. Czas nasz jak cień przemija, śmierć nasza nie zna odwrotu: pieczęć przyłożono, i nikt nie powraca. Nuże więc! Korzystajmy z tego, co dobre, skwapliwie używajmy świata w młodości! Upijmy się winem wybornym i wonnościami i niech nam nie ujdą wiosenne kwiaty: uwijmy sobie wieniec z róż, zanim zwiędną. Nikogo z nas braknąć nie może w swawoli, wszędzie zostawmy ślady uciechy: bo to nasz dział, nasze dziedzictwo! Udręczmy sprawiedliwego biedaka, nie oszczędźmy wdowy ani wiekowej siwizny starca nie uczcijmy! Nasza siła będzie nam prawem sprawiedliwości, bo to, co słabe, gani się jako nieprzydatne.

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 11 2006 10:07   
Forum Moderator
Moderator

1. Ludzie cierpia przez swoja glupote i grzech. Bog szanuje wolnosc czlowieka i pozwala mu robic sobie krzywde bo inaczej moznabyloby nazywac go despota a o nas mowic, ze nie mamy wolnej woli
2. Nie chodzi o to ze sie ma zamienic tylko o to ze w chlebie i winie obecny jest Chrystus
3. Punkt pierwszy. Tylko Jezus jest doskonaly a my mozemy z wiekszym lub mniejszym powodzeniem go nasladowac. A opinie, ze nie zna sie nikogo wynikaja z powierzchownej oceny instytucjonalnego kosciola i zwyczajnej nieznajomosci prawdziwie nawroconych chrzescijan

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Beata
 luty 11 2006 13:16   
Forum

Cierpimy dlatego że Bóg uszanował naszą wolną wolę i pozwala nam grzeszyć. Nie chce robić z nas marionetek, które nie mają swojego zdania i czynią tylko dobrze bo inaczej nie potrafią.

Komunia smakuje jak opłatek, wino pozostaje winem ale ja po przyjęciu Komunii czuję się jakaś inna. Dopuki traktowałam przyjmowanie Komunii jak "nagrodę za dobre życie" było mi obojętne czy ją przyjmuję czy nie. Dziś zrozumiałam, że Komunia łaską Bożą, że przez jej przyjmowanie Bóg zmienia we mnie to czego ja sama zmienić nie potrafię, (pycha, zazdrość, gniew) - On to zabiera, przemienia. Ale najpierw trzeba przyjmować Komunię w poczuciu niegodności, trzeba zrozumieć, że jest Ona Łaską, darem. Trzeba przestać być "świętym" - Chrystus przyszedł do grzesznika.

Wcale nie mamy byc święci - poczytaj sobie historię króla Dawida - (Księgi Samuela) - zgwałcił Batszebę, zamordował jej męża, policzył Izraela itd. a jednak Bóg stawia go za wzór innym królom, z jego rodu wyszedł Chrystus. Dlaczego? Bo Dawid akceptował swoją przeklętą historię, którą robił z nim Bóg. Bo po każdym swoim upadku wracał i prośił Boga o przebaczenie (ucząc się pokory). Wiesz jaki byłbyś pyszny gdybyś nie miał upadków? Zobacz na faryzeuszy - uczciwie płacili dziesięcinę, nie chodzili do prostytutek (chyba) i nie zrozumieli Jezusa. Innym "cholernie" sprawiedliwym człowiekiem był Hiob (Kiedy jego dzieci się bawiły on składał Panu za to ofiarę itp.) i musiał go Pan Bóg wszystkiego pozbawić aby mógł on doświadczyć tego ,że Boże miłosierdzie jest DARMOWE i zawsze większe niż nasza sprawiedliwość.

===

Panie wskaż mi do nieba drogę!!!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 11 2006 19:19   
Forum

A ja lubię wielkich podejżliwych, demaskatorów, czyli koncepcje Freuda, Nietzschego, Sartre'a itd. dot. "Boga"

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
nowe
 luty 11 2006 21:02   
Forum

Quote by MacTavish: Rhodes, dedykacja dla ciebie:
Nasze życie jest krótkie i smutne. Nie ma lekarstwa na śmierć człowieczą, nie znamy nikogo, kto by wrócił z Otchłani. Urodziliśmy się niespodzianie i potem będziemy, jakby nas nigdy nie było. Dech w nozdrzach naszych jak dym, myśl jak iskierka z uderzeń serca naszego: gdy ona zgaśnie, ciało obróci się w popiół, a duch się rozpłynie jak niestałe powietrze. Imię nasze pójdzie z czasem w niepamięć i nikt nie wspomni naszych poczynań. Przeminie życie nasze jakby ślad obłoku i rozwieje się jak mgła, ścigana promieniami słońca i żarem jego przybita. Czas nasz jak cień przemija, śmierć nasza nie zna odwrotu: pieczęć przyłożono, i nikt nie powraca. Nuże więc! Korzystajmy z tego, co dobre, skwapliwie używajmy świata w młodości! Upijmy się winem wybornym i wonnościami i niech nam nie ujdą wiosenne kwiaty: uwijmy sobie wieniec z róż, zanim zwiędną. Nikogo z nas braknąć nie może w swawoli, wszędzie zostawmy ślady uciechy: bo to nasz dział, nasze dziedzictwo! Udręczmy sprawiedliwego biedaka, nie oszczędźmy wdowy ani wiekowej siwizny starca nie uczcijmy! Nasza siła będzie nam prawem sprawiedliwości, bo to, co słabe, gani się jako nieprzydatne.

Masz szkocką ksywkę, czyli nosisz spódniczkę?
Jeśli tak, to pod spód ubierasz slipy.

Rhodes jest ciekaw czy jesteś Male or Female.

Nie dajesz mu szans.
Marnościami na dokładkę wpędzasz go w depresję.

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Morzan
 luty 11 2006 21:13   
Forum

A jakie są podstawowe koncepcje tych demaskatorów Gocek
Przyznam, że nie zgłębiałem ich twórczości, a gdybyś mógł w skrócie nam przybliżyć ich koncepcje

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
nowe
 luty 11 2006 22:15   
Forum

Quote by nowe:
Masz szkocką ksywkę, czyli nosisz spódniczkę?
Jeśli tak, to pod spód ubierasz slipy.

Rhodes jest ciekaw czy jesteś Male or Female.

Nie dajesz mu szans.
Marnościami na dokładkę wpędzasz go w depresję.

Sorki Rhodes, chyba jesteś zdezorientowany.
Odwołuję się to tytułu wątku:
Ten problem dotyczy nas wszystkich:
Oto mamy dwie przeźroczyste kule - b.dużą a w niej mniejsza.
Duża kula wypełniona jest tlenem, lecz o tym, my nie wiemy.

Sfera mniejszej kuli wykonana jest z idealnie przeźroczystego szkła i posiada nieliczne otwory.

W jej wnętrzu żyjemy - my ludzie tęskniący za tlenem.
Niestety, jest go coraz mniej.
Wiadomo - zatruwamy się wzajemnie.
Atmosfera się zagęstsza trucizną.

Moje pytanie: Czy można dotrzeć do tlenu, aby wziąć pełny oddech?
[ów tlen to mój duch prawdy - to tak na marginesie]

Nawiasem mówiąc zagadnienie to przypomina problem wieży Babel, której wierzchołek sięgał nieba, czyli tlenu.
Ale Pan (YHWH-Elohim) zstąpił z nieba i pomieszał ludziom języki [ Gen 11], aby nie sięgnęli NIEBA [NIEBO=czysty tlen], które jest dopiero na zewnątrz dużej kuli, która także posiada, nieliczne otwory i jest tak samo przeźroczysta jak kula mniejsza.

Powiadam, że tak jest z nami, ludźmi planety Ziemia, Zadaj mi proszę Rhodes dalsze pytania, a ja Ci pomogę.
Moja analogia jest ścisła i dla mnie prawdziwa.

Jestem Twoim przyjacielem Rhodes.
Jeszcze raz moje pytanie: Czy można dotrzeć do tlenu, aby wziąć pełny oddech?

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 11 2006 22:35   
Forum

Quote by Morzan: A jakie są podstawowe koncepcje tych demaskatorów Gocek
Przyznam, że nie zgłębiałem ich twórczości, a gdybyś mógł w skrócie nam przybliżyć ich koncepcje

Pozdrawiam

Wielcy demaskatorzy wyjaśniają, że człowiek jest twórcą "Boga" - najkrócej to chyba tak można opisać.
Zacznę od ojca nowożytnego ateizmu Ludwika Feuerbach'a, który uważa, że: (źródło "Wprowadzenie do Filozofii" Jana Galarowicza)
Człowiek doświadcza swej skończoności jednostkowej a zarazem nieskończoności. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że owa nieskończoność jest własnością jego gatunku (ja umrę, ale będzie trwał rodzaj ludzki). Doświadczane w sobie cechy nieskończoności przypisuje człowiek pewnemu bytowi niezależnemu od człowieka. Następnie ten byt personifikuje i w ten sposób powstaje Bóg-hipostaza. "Bóg jest miłością, dobrocią, sprawiedliwością" człowiek przypisywał swoje najpiękniejsze cechy pewnemu obiektowi, który faktycznie nie istnieje, a który jest jedynie wytworem fantazji - Bogu.
Feuerbach powiada - rzeczywistą treścią teologii jest antropologia.
To taki trailer , polecam dzieła tych demaskatorów, zwłaszcza Feuerbacha, Freuda, Sartre'a, nawet Marksa oraz Ernesta Blocha. Sam czytałem mało, z braku czasu, natomiast dzieła czekają na półce

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Beata
 luty 12 2006 00:47   
Forum

Jeszcze raz odpowiedź na pierwsze pytanie - tyle, że już nie moja:

W mesjańskim programie Chrystusa, który jest zarazem programem królestwa Bożego, cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość, ażeby rodziło uczynki miłości bliźniego, ażeby całą ludzką cywilizację przetwarzało w "cywilizację miłości".

(Jan Paweł II, Salvifici doloris, 30)

===

Profil   Email 
 Cytat 
nowe
 luty 12 2006 06:34   
Forum

Quote by Beataf: Jeszcze raz odpowiedź na pierwsze pytanie - tyle, że już nie moja:

W mesjańskim programie Chrystusa, który jest zarazem programem królestwa Bożego, cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość, ażeby rodziło uczynki miłości bliźniego, ażeby całą ludzką cywilizację przetwarzało w "cywilizację miłości".

(Jan Paweł II, Salvifici doloris, 30)

BeataF
Pytasz o: Cierpimy dlatego że Bóg uszanował naszą wolną wolę i pozwala nam grzeszyć. Nie chce robić z nas marionetek, które nie mają swojego zdania i czynią tylko dobrze bo inaczej nie potrafią.

ODP: Ja znam dwóch bogów: kłamstwa i prawdy.
W logice negacja kłamstwa oznacza prawdę.
Nie u mnie!
U mnie Bóg prawdy idzie za bogiem kłamstwa i wyprowadza dobro ze zła.
Idzie już tak miliony lat.

Beata, chodź ze mną.

Bielmo spadnie Ci z oczu i zobaczysz prawdę.
bóg kłamstwa jest ojcem zła i ojcem cierpienia.

Beata,
jestem uczniem Jezusa Zmartwychwstałego - białego jak opłatek - powiedział Magdalenie; moli me tangere! - nie dotykaj mnie, gdyż jest czuły i delikatny jak źrenica oka.
Chodź ze mną, a poprowadzę Cię do Ducha prawdy.

Gdy przejrzysz, dalej pójdziesz sama

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Morzan
 luty 12 2006 10:24   
Forum

Gocek

A ty uważasz te teorie za prawdziwe?Przeczą one istnieniu Boga, a ja kiedyś czytałem twojego posta, w którym napisałeś, że wierzysz, że istnieje jakaś iskra, Byt, tylko nie dał się poznać.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Morzan
 luty 12 2006 10:33   
Forum

Nowe

Ja myślę, że można dotrzeć do tlenu.Ale ja tą drugą kulę nie opisywałbum jako kulę, tylko jako nieskończoną przestrzeń.Gdyby to była kula to i tak by był tlen w niej ograniczony, i mogłoby go nie starczyć dla przyszłych pokoleń.Myślę, żę można dotrzeć do tlenu i brać pełne oddechy, tylko po prostu niektórzy ludzie nie wierzą, że w naszym świecie są "otwory" przez które można nawiązać kontakt ze światem Boga.Ze świeżym tlenem, nieskażonym grzechem.Inni ludzie wierz ą, że są te otwory, ale boją się , bo brak im wiary, pewności,że jeśli pójdą za wysoko, to w istocie nie będzie żadnego otworu, tylko zamknięta przestrzeń.Inni,którzy są wiarą pewni,że otwory takowe się znajdują, dążą tam z całych sił, osiągając cel, i przekazują ten "tlen" tym, którzy chcą.Ja tak to rozumiem.

Chciałbym jeszcze spytać jak określiłbyś swoje wyznanie, gdyż chciałbym poznać poszczególnych uczestników tego forum

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
nowe
 luty 12 2006 10:51   
Forum

Quote by Morzan: Gocek

A ty uważasz te teorie za prawdziwe?Przeczą one istnieniu Boga, a ja kiedyś czytałem twojego posta, w którym napisałeś, że wierzysz, że istnieje jakaś iskra, Byt, tylko nie dał się poznać.

Pozdrawiam

Morzan,
tak byłoby, gdyby nie osobowe zło /fałszywa trójca/

Wtedy Elohim to: jestem, którego nie ma.

Rozważ całym sobą.

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 12 2006 13:47   
Forum

Czym jest wasza wolna wola bracia moi ? Czyż nie fikcja jaką chciano was otumanić ? Jaka wolną wole ma człowiek który płaci podatki ? Jaka wolną wolę ma dziecko które chrzcicie ? Jaką wolną wolę ma miłujący boga skazaniec w celi, jeśli ze wsząd mury, a i głos człowieka tylko z oddali ? A jeśli Ty, człowieku wiary, złamiesz 5 przykazanie to Tu cię osądzą, czy Twój Bóg Cie osądzi ? tak, to prawda, mozesz wybrac gdzie idziesz, kiedy wrócisz etc. ale czy możesz powiedzieć że coś masz jesli trzymasz w rękach tylko pół tego przedmiotu ?

Wasza wolna wola przejawia sie wyborem życia i śmierci, paradoksalnie życie dał wam bóg, a samobójcy będą potępieni. Wszak i tu skazani jesteście na przypadek.
Ale jeśli w śmierci i życiu wasza wolna wola i wciaz twierdzicie że ja posiadacie - to skorzystajcie z niej i zamilczice na zawsze.

MacTavish dedykacja dla Ciebie.
Cierpienie i niemożnosc - one stworzyły wszystkie zaświoaty; one i owo krótkie szaleństwo szczęścia, czego doświadczają tylko najbardziej cierpiący. Chorzy i umierający to byli, którzy wzgardzili ciałem i ziemią, i wynaleźli niebiosa i zbawcze krople krwi; ale nawet te słodkie a mocne trucizny wzięli z ciała i ziemii.
Umknąć chcieli swej niedoli a gwiazdy były dla nich za daleko. Westchnęli wiec: "Ach żeby tak istniały niebiańskie drogi, aby można się było przekraść w inny byt i szczęście. Tak oto wynaleźli swoje skryte szczęscie i krwawe napoje.

Nie gniewa mnie człowiek kiedy czule ogląda sie za swoją wiarą i o północy zakrada się do grobu swego boga; ale chorobą i chorym ciałem są nawet dla mnie jego łzy.

Ciało jest dla was rzeczą chorobliwą, toteż chętnie byście wyskoczyli ze skóry. Dlatego wsłuchujecie sie w kaznodziejów głoszących śmierć i sami prawicie o zaświatach. Słuchajcie lepiej bracia moi głosu zdrowego ciała; rzetelniejszy i czysszy to głos.

Wielu chorobliwych ludzi trafiało się zawsze pośród tych, którzy fantazjują i żądni są boga; wściekle nienawidza oni poznającego i tej najmłodszej z cnót która zwie się: rzetelnosć.

Morzan - byś sie chociaż nie przyznawał że JAKO WIERZĄCY nie znasz tych koncepcji. Z tego wynika że Twoja wiara ograniczyła Cie jedynie do jednego punktu widzenia.

Beataf - A czyż nie potrafisz miłowac i pielęgnować braci swoich nie cierpiąc przy tym ?

nowe- ...i nie trafisz do nikąd, tylko skończy sie Twoje życie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Morzan
 luty 12 2006 16:22   
Forum

Rhodes

A czy musze znac koncepcje wszystkich myslicieli?nie rozumiem cie

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 12 2006 16:26   
Forum

Tych najbardziej znanych krytyków wiary wydaje mi sie że wierzący znać powinien. Ja nie jestem wierzącym ale biblię czytałem. Filozofię chrześcijańska też poznałem. Warto zapoznac sie z czymś i "przygotować" sobie odpowiedzi na ewentualną krytykę. No ale cóż, to Twoja sprawa. Jednak taki fakt potwierdza to, że we wierze nie ma miejsca na rozum i kreatywne dążenie do prawdy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 12 2006 17:16   
Forum

Quote by Morzan: Gocek

Pozdrawiam

Jako miłośnik filozofii i pluralizmu światopoglądowego, nie wykluczam możliwości istnienia tej istkierki tego "arche". Teizm i ateizm uważam za wolny wybór człowieka, i na tym poziomie pojęcia te są równowartościowe. Natomiast dołączanie do teizmu lub ateizmu pewnych ideologii (teizm - religia instytucjonalna, ekspansywna, skodyfikowana, jedyna prawdziwa etc.) (ateizm - komunistyczna wersja, ignorancja, nierozróżnianie dobra od zła etc) tego nie akceptuję, bardziej jestem tego przeciwnikiem.
Wracając do demaskatorów nie uważam ich wywodów za prawdę absolutną, lecz jest tam wiele ciekawych kwestii (np: psychoanaliza Freuda), które w sposób naukowy, a czasami seminaukowy ukazują mechanizm człoweka, inną myśl antropologiczną. Jako, że interesuję się psychologią wywarło to na mnie niebagatelne wrażenie. Ciekawe jest też to, że są to wywody bardzo oryginalne, zrywające ze starymi powielanymi schematami. To jest coś zupełnie innego, jest w tym wiele prawdy o istocie człowieka, czyli jego swoistym fenomenie.
Ateizm jest moim suwerennym i racjonalnym wyborem. Rozmyślając i obserwując świat dokonałem wyboru, którego się nie wstydzę, lecz na dodatek jestem świadomy jego ograniczeń. Nie dodaję do ateizmu żadnej ideologii, nie mam monopolu na prawdę, ciągle szukam. Możliwe, że za jakiś czas zmienię poglądy - tego nie wykluczam, jedak obecnie moje JA skłania mnie ku ateizmowi racjonalnemu, broń boże wojującego (chociaż jak ktoś będzie mnie atakował, to będzie to wojujący )
PS. Deizm lub agnostycyzm, który w Twoim pytaniu od razu mi się skojarzył, jest często wyborem ludzi, których percepcja podobna jest percepcji ateistycznej, lecz nie mogą pojąć świata bez niego lub wybierają "Boga" bezinteresownego, bo coś musi być tym źródłem wszystkiego (niektórzy twierdzą, że Deizm - jest to przejściówka pomiędzy teizmem i ateizmem) - do moich ulubionych przedstawicieli tego nurtu należy Voltaire, czyli Wolter.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Morzan
 luty 12 2006 20:10   
Forum

Gocek

Dzięki za odpowiedź

Rhodes

Znam te postaci, ale nie zagłębiałem się w ich filozofię, gdyż dokonałem już wyboru, i za bardziej dla mnie interesujące uważam zagłębianie się w tematach z moim wyborem związanych, i to z pewnością wystarczy mi do obrony moich przekonań.Czytanie czegoś innego niż to co wybrałem mogłoby mi służyć co najwyżej do atakowania tych innych światopoglądów, czego wcale nie mam zamiaru robić, a nie pomogłoby mi w obronie moich racji.

Pozdrawiam

P.S. Gocek uważasz, że jestem agnostykiem lub deistą?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 12 2006 20:30   
Forum

P.S. Gocek uważasz, że jestem agnostykiem lub deistą?

Nie znam Ciebie jeszcze na tyle (nawet z wypowiedzi), żeby wygłosić taki osąd. Ale oczekuję, że ujawnisz najbliższy Twojej naturze światopogląd
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Beata
 luty 12 2006 20:33   
Forum

Do Nowe i Rhodes:

Moje przemyslenia na ten temat podałam w pierwszym poście. Drugi post miał być tylko cytatem słów papieża dla tych dla których jest/był On jakimś autorytetem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty