Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy jestes wspolczesnym Demasem ??
 |  Wersja do druku
eskratus
 kwiecień 19 2006 14:34  (Czytany 1125 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 04/17/06
Postów:: 36

Demas ,
towarzysz sw.Pawla apostola.Jak podaje Pismo , opuscil Pawla umilowawszy swiat doczesny , dlaczego ? To pytanie dla wspolczesnego czlowieka , ktory odchodzi najpierw ze wspolnoty Kosciola , pozniej decyduje sie na porzucenie chrzescijanstwa.
Ale.........jak pokazuje historia , po wielu wielu latach , czlowiek w dzungli roznych atrakcyjnych filozofii i ideologii dochodzi do wniosku , iz doszedl do pustyni , gdzie stoja zmurszale pomniki ich autorow.Demas , podobnie jak zydzi ktorzy odeszli od Jezusa , kiedy do nich mowil o sobie jako o chlebie , nie chcieli zrozumiec tego co chcial im przekazac.
Podobnie zachowuje sie dzis wiekszosc ludzi , ktorzy patrzac na zly przyklad wielu Pasterzy stwierdzaja , ze jesli tak ma byc to dziekuje.Pawel bedac faryzeuszem mial oprocz tego swoj charakterek , ktory kazdy z nas posiada.Nie raz nie dwa czytajac np.Dzieje Apostolskie , mozna wyczytac jego stosunek do przodujacych osob w kosciele np.Piotra , kiedy zwrocil Mu uwage.O Demasie natomiast nie pisze nic wiecej , tradycja tez chcac niechcac milczy.Co moglo spowodowac jego odejscie , jest trudna sprawa do okreslenia.Natomiast biorac pod uwage inne wydarzenia - odejscia lub odrzucenia Ewangelii - mozna wysnuc jeden wniosek , brak checi do jej zrozumienia lub nieodpowiedni czas.Ludzie obecnej doby szczegolnie mlodzi,poszukuja tzw.Gotowych Recept od pojawiajacych sie najrozniejszych nauczycieli.
Czy student medycyny , chcac zostac lekarzem zrezygnuje z powodu niezrozumienia niektorych terminow medycznych , czy raczej jego pasja i zamilowanie do zawodu zmobilizuja Go do ich poznania ?
Tak samo jest ze wspolczesnymi Demasami , ktorzy bez poznania i doswiadczenia Chrystusa odchodza od Niego i od Kosciola.Zastanow sie i przemysl

===

Jezus Chrystus sola w oku dla dzisiejszego swiata
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 kwiecień 23 2006 16:27   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/07/05
Postów:: 1294

Pod tym względem Islam bije Chrześcijaństwo na głowę - tam nie można odejść Nie ma tam Demasów tylko Death man's.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana