Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy jestem potrzebna tu , na tym swiecie????
 |  Wersja do druku
justyna hołubowska
 wrzesień 04 2006 21:27  (Czytany 1926 razy)  
Forum

Status: offline

ok , pierwszy raz piszę te głupie coś i tamte na forum serwis czy coś takiego są poprosty nie w tym miejscu co trzeba. No ale do rzeczy . Więc zastanawiam się czy każdy jest do czegoś potrzebny na tym zapyziałym świecie? Ja do niczego się nie przydaję , co więcej stwarzam tylko same problemy . Czy Bóg wie o tym jak mi ciężko i specjalnie każe mi się męczyć !? Czy myśl że lepiej byłoby sobie ulżyć jest grzechem ? Ludzie ! Czuję się taka samotna i niepotrzebna! To jest takie okropne kiedy lżysz w nocy sama w łóżku i wtulasz mocno zapłakaną twarz bo czujesz że jesteś taki sam i nikt do ciebie nie podejdzie i nie powie że bez ciebie nie było by tego czy tamtego... !

===

>Chwalcie Pana niebios ! Chwalcie Go na cytrze!

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 05 2006 00:34   
Forum

Powiem krótko.
Nikt nie jest sam na tym świecie.
Skoro tak myślisz, ustałaś w wierze.
Ten, który jakies 2000 lat temu zostal przybity za Ciebie do drzewa, caly czas jest z Toba, bo obiecal ze bedzie z nami az do skonczenia swiata.
Moja rada. Zaufaj Mu, a zobaczysz, ze predzej czy pozniej Twoje zycie sie zmieni. Na plus oczywiscie. Nikt Ci nie obiecuje złotych gór, ale zaufaj Mu i bądź wytrwała, a zobaczysz ze wiele sie zmieni.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 05 2006 10:36   
Forum

Kochana Jusis,
ile razy stawialam sobie to pytanie...hmm
Nie wiem czy czlowiek rodzi sie z pewna "funkcja" w znaczeniu, ze musi spelnic jakas role w zyciu...czy tylko ot tak....
Zastanow sie, ze nie zawsze..dzieje sie tak, ze nie wiesz co robic w zyciu..
Nie zawsze czujesz sie taka samotna...To nie bylo i nie jest tak od zawsze...I nie zawsze co zrobilas to bylo ZLE!
Tylko...tak sie dzieje czasem,ze takie pojawiaja sie mysli..gdyz "rodza" sie sytuacje? Taki trudny moment,ktory nalezy zwalczyc! Obalic jak zla ustawe! Przetrwac! Nie poddac sie!Wyciagnac wnioski!Zmienic nastawienie,spojzec inaczej,swierzej...
Odrodzic sie...jako zupelnie ktos inny, nowy..z nowym doswiadczeniem.Taka Jusis o wiekszym bogactwie duchowym, gdyz dojzalsza...silniejsza,ktora wszystko potrafi,ktora niczego sie nie leka, nie boi, ktora podchodzi z usmiechem do rzeczy..ktore Ci kiedys podstawialy "noge".
Jak to moj tata kiedys powiedzial?"corus,gdybym ja sie tak przejmowal-to bym mnial same siwe wlosy na mojej skroni",a ja ryczalam i myslalam sobie-ten to ma dobrze mowic! jak moj Marcin mnie nie chce,teraz to milo wspominam..A, ze dorosli maja zawsze inne zdanie? phe! z nimi, oni tez byli kiedys w naszym wieku, i tez nie zawsze wiedzieli co jest najleprze..a kiedy siegaja po odpowiedzialnosc...to zawsze musi byc ktos winny..bo oni sa tacy dorosli i poukladani-ze nie pasujemy w ich "ramki" zyciowe.Wielu doroslych nawetnie przyznaje sie do swoich bledow,wpadek zyciowych...wiesz to by popsulo ich image!.Napisz jak teraz sie czujesz.Pa.Trzymam kciuki!Papa

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 wrzesień 05 2006 11:44   
Forum Moderator
Moderator

Droga Justynko
Doskonale rozumiem co czujesz. Byłem również w tym miejscu. Też czułem się niepotrzebny nikomu, czułem że stwarzam same problemy i w ogóle że nic pozytecznego na świecie nie robię a same głupie rzeczy itp. Powiem Ci po pierwsze co najważniejsze: Bóg Cię taką nie widzi! Jest to fundament by sobie uświadomić. Wejdź w relację osobową z Nim i postaw Go na pierwszym miejscu, uczyń Go sensem, a nawet jak wszystko inne straci sens to On zostanie. Bóg wie jak Ci ciężko ale często ten stan stwarza pewien rodzaj ułudy - dajemy się oszukać że Bóg się nie troszczy i że jest daleko. Pamietaj On myśli o Tobie same dobre rzeczy! On jest blisko każdego z nas. Powiem Ci jak ja z tego wyszedłem. Widzę już pierwszą rzecz. Jesteś wrażliwą osobą - stan w jakim trwasz pomoże Ci w przyszłości pomagac innym, czującym się podobnie, to Bóg włozył w Ciebie ten dar wrazliwości. Warto więc żyć dla innych, rozejrzeć się kto może potzrebowac pomocy - moim problemem było często to że koncentrowałem się na sobie i swoim stanie i to sprawiało że czułem iż moje zycie nie ma DLA MNIE sensu, ale nie brałem pod uwagę że może miec sens gdy służę innym i trwam w relacji z Ojcem Niebieskim który mnie kocha. Po drugie świat jest zapyziały, ale my jesteśmy by czynić go lepszym. I każdy istnieje po coś i jak mówi Pismo nie ważne w jaki sposób się znaleźlismy na tym świecie, nasze życie ma pełną wartośc , cel i sens - gdyby tak nie było nie byłoby Cię. Masz jakieś zadanie i warto go szukać. JA tez nie za bardzo widze czasami po co istnieję, nie robię ani nie umiem nic wielkiego, ale gdbyby mnie nie było? sprawy mogłyby wyglądac o wiele inaczej. Co ważne - wiem że masz dobro w sobie, jak każdy - jesli chcesz mieć przyjaciół wyjdź do ludzi, spróbuj, daj siebie a wierzę że prędzej czy póxniej na pewni usłyszysz ze bez Ciebie nie byłoby tego czy tamtego ... Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 05 2006 12:17   
Forum

Mnie Jestes jakos potrzebna..i przezywam , ze sie nie meldujesz.( szkoda,ze Cie nie ma....).Szkoda, ze nas nie ma gdy sie potrzebujemy!

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 05 2006 13:13   
Forum

"Na stercie śmieci w przydrożnym rowie zakwita lotos, ciesząc się i radując oczy."

smutek, żal, melancholia, to co nazywamy cierpieniem. Gdy następnym razem pojawi się smutek powiedz sobie: "o smutek się pojawił" gdy to bedzie melancholia:"o melancholia" i usmiechnij się.My ludzie niemamy żadnej władzy nad tym co nas dopada.czasem jest to radość, czasem żal. Nieuciekaj już od cierpienia, musisz z tym się zmierzyć.
Sam przeżywałem bardzo ciężką depresję. Człowiek szcześliwy to nie czlowiek który nie cierpi tylko człowiek który już niemusi przed tym cierpieniem uciekać. Gdy bedziesz tak obserwować wszelkie stany emocjonalne jakie by niebyły to w końcu pojawi się owoc. Gdy bedzie pojawiał sie smutek to bedzie smutek gdy radośc to radość , cierpienie nie bedzie miało nad toba juz zadnej władzy. My buddyści nazywamy to medytacją.
Pozdrawiam

P.s Może ktoś się może nie zgadzać z moim niechrześcijańskim światopogladem,ale to moja taka uniwersalna rada na cierpienie.

===

"Żyjemy prawdziwie szczęśliwi, przyjaźni pośród wrogich. Pośród wrogich ludzi trwamy wolni od nienawiści." Pan Budda

Profil   Email 
 Cytat 
dzięcioł
 wrzesień 05 2006 17:59   
Forum

"W Nim bowiem WYBRAŁ NAS PRZED ZAŁOŻENIEM ŚWIATA,
abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem,
Z MIŁOŚCI PRZEZNACZYŁ NAS DLA SIEBIE jako przybranych synów poprzez Jezusa Chrystusa,
według postanowienia swej woli"

List do Efezjan 1,4-5 - usiądź sobie spokojnie,postaraj się choć na chwilę zapomnieć te wszystkie rzeczy, które Ty sama o sobie myślisz, otwórz Pismo Święte i p o s ł u c h a j jak Bóg mówi do Ciebie te słowa... byc może natrafisz na jakiś inny fragment, który przyciągnie twój wzrok - wierzę, że Bóg będzie do Ciebie mówił i powie Ci PRAWDE o Tobie, tylko spróbuj się otworzyć - wiesz, ja też miałam taki problem, że wydawało mie sie, że jestem tak , siaka i owaka i bardzo trudno było mi na początku wziąć pod uwagę możliwośc, że jestem w błędzie, na pierwszym miejscu jakby stawiałam MOJE spojrzenie na siebie - potrzebowałam roku, żeby zaufać Panu Bogu, żeby Jego Słowo wziąć do serca, żeby wziąc Je osobiśćie i zrozumieć, że Bóg mówi do mnie, do Kamili XXX... to nie jest łatwe, ale Słowo Boga będzie działało w Tobie nawet jeśli Ty nie będziesz na początku nic czuła-bo to jest w końcu słowo Boga, które ma moc(rozwlekam się tyle na ten temat, bo nie wiem jak często czytasz Pismo, a z Twojego postu odniosłam wrażenie, że chyba nie często-jeśli się mylę to przepraszam za przynudzanie-chciałam pomóc tak jak umiem Smile )

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 wrzesień 05 2006 18:16   
Forum

Powiem krótko. Gdybyś nie był potrzebny, to byś nie istniał. Polecam I Bóg beze mnie jest mały"

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 wrzesień 05 2006 18:21   
Forum

Powiem krótko. Gdybyś nie była potrzebna, to byś nie istniała. Polecam I Bóg beze mnie jest mały" oraz książkę Johna i Stasi Eldredge pt. "Urzekająca".

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 10 2006 19:10   
Forum

My istniejemy bo jesteśmy potrzebni. Wtedy wszystko co istnieje, istnieje dlatego, że jest potrzebne. Praksologia - teoria celowego działania. Wg. człowieka wszystko musi mieć cel - to, że istnieją bakterie, pasożyty i choroby, które one wywołują też ma jakiś cel - gnębić nas potrzebnych

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Sewer
 wrzesień 10 2006 20:08   
Forum

Ludzie ! Czuję się taka samotna i niepotrzebna! To jest takie okropne kiedy lżysz w nocy sama w łóżku i wtulasz mocno zapłakaną twarz bo czujesz że jesteś taki sam i nikt do ciebie nie podejdzie i nie powie że bez ciebie nie było by tego czy tamtego... !

Kiedyś też mailem taki problem. To chyba dojrzewanie.
Aż kiedyś wyszłem do szkoły rano (zazwyczaj tak wychodzę 6) zmroził mnie poranny chłód poczułem zapach lasu (bo blisko mieszkam) słyszałem śpiew ptaków. I tak pomyślałem kurde świat, jest piękny każdy ma swoje miejsce. Człowiek dostaje życie po to żeby coś z nim zrobić jest tyle rzeczy do zrobienia. A problemy a kto ich nie ma.
Po prostu żyj, pełniom życia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 22 2006 00:26   
Forum

Jusis miewa sie dobrze.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email