Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Polki - sytuacja kobiet a polityka koscielna
 |  Wersja do druku
Gość forum: Rita
 listopad 12 2004 20:09  (Czytany 1067 razy)  

Witam serdecznie!

Zagladam do Was w zwiazku z waznymi dla mnie poszukiwaniami informacji. Interesuja mnie, podobnie jak moje niemieckie kolezanki, Wasze opinie dotyczace zycia kobiet w Polsce. Byloby fajnie gdybysmy
podyskutowaly/podyskutowali o problemach, z ktorymi borykaja sie na codzien Polki.
Kobiece wspolnoty ekumeniczne na calym swiecie przygotowuja sie do marcowego Dnia Modlitwy Kobiet. W 2005 r. tematyka tego dnia i modlitw poswiecona jest Polsce i Polkom. Czlonkinie znajomej mi wspolnoty pragna poznac nasza sytuacje lepiej, dowiedziec sie z jakimi trudnosciami mamy doczynienia i co chcialybysmy zmienic.
Jestem tez ciekawa, jak oceniacie dzisiejsza sytuacje Polek, wynikajaca z polityki Kosciola katolickiego wobec kobiet i jaka ta polityka wg Was jest.
Jaka role wyznacza Kosciol kobietom? Czy jest on otwarty na zmiany wywolane podnoszeniem sie swiadomosci feministycznej kobiet?
Czy w Waszych parafiach tworza sie grupy wspierajace/mobilizujace rozwoj spoleczny kobiet? Na czyja pomoc w Waszych wspolnotach liczyc kobiety - moze istnieja sieci lub kola wzajemnej pomocy?
Czy wg Was sytuacja i rola kobiet w Kosciele katolickim rozni sie od tej w Kosciolach ewangelickich w Polsce?

Pozdrawiam cieplo, Rita

===

Cytat 
Gość forum: dawid1976
 listopad 14 2004 18:09   

Droga Rita,

prosze napisz do nas za 20 lat, bo jak narazie w tym kraju to ten temat jak z innej planety.

Pozdrawiam

===

Cytat 
Gość forum: jo_tka
 listopad 14 2004 19:22   

A co to jest "świadomość feministyczna kobiet"? Ta rosnąca?

Jaką rolę mi wyznacza Kościół Katolicki? A jakąś wyznacza? Jestem tym kim jestem - żyję, pracuję, trwam jakoś w Kościele - jestem sobą - po co mi wyznaczona rola? Dobrze mi ogólnie

A grupy wsparcia? Nie wiem. Ale nie wiem, jaki miałby być sens w tworzeniu przy kościele grup wsparcia dla kobiet, mężczyzn, nastolatków, itd. - po co to tak dzielić?

PS Również się nie mogę zalogować na własny nick bo mi odrzuca hasło...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,03 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty