Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 "W życiu piękne są tylko chwile". Czy aby napewno?
 |  Wersja do druku
shitsu
 styczeń 12 2007 19:37  (Czytany 2037 razy)  
Forum

Status: offline

Nazywam się Łukasz jestem zagożałym fanem polskiego zespołu Dżem (lecz za czasów kiedy śpiewał tam Rysiek).Moim zdaniem byL to człowiek wielki robił to co kochał i potrafił,czyli śpiewał.Wszystkie jego piosenki bardzo mi się podobały ale przedewszystkim jedna w której śpiewał to w co wieżył czyli "w Zyciu piękne są tylko chwile" i ja podzielam jego zdanie.
A jak wy sądzicie czy tylko chwile mogą być piękne?

===

w życiu piękne są tylko chwile

Profil   Email 
 Cytat 
shitsu
 styczeń 14 2007 15:12   
Forum

jak sądzicie czy tylko chwile są piękne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Wieslaw1gr
 styczeń 14 2007 18:17   
Forum

Całe życie składa się z chwil.
I życie będziesz miał piękne, jeśli każdą chwilę przeżyjesz pięknie, wielbiąc Pana swoją postawą.

Wiesław

===

Nawet diabeł wierzy, że Bóg istnie. Czy więc wystarczy to do zbawienia?!

Profil   Email 
 Cytat 
shitsu
 styczeń 14 2007 19:06   
Forum

Wiesiek(chyba moge tak do ciebie mówić)ja też skrupulatnie przejżałem twó profil. mówisz że bogu zawsze prubujesz zaufać, pochwalam to ale musze ci sie przyznać że ja cały czas szukam sensu życia i jak narazie nic nie wiem do końca.Może dlatego że niepotrafie jeszcze mu zaufać ale to chyba przyjdzie z wiekiem i z moim rosnącym z dnia na dzień doświadczeniem w poromuwiewania międzyludzkiego.
Narazie jeśli chodzi o poruszony przezemnie temat to w moim życiu piękne chwile przeplatają się z tymi(niestete) gorszymi.
Podpowiedz mi jak mam to zmienić jak stać się innym zaspokojonym duchowo ifizycznie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 15 2007 06:30   
Forum Moderator
Moderator

Quote by shitsu:
Narazie jeśli chodzi o poruszony przezemnie temat to w moim życiu piękne chwile przeplatają się z tymi(niestete) gorszymi.Podpowiedz mi jak mam to zmienić jak stać się innym zaspokojonym duchowo ifizycznie.

Jakie niestety ? Chcesz żyć na górze z czekolady i nie dostać mdłości od przejedzenia ? W pełni szczęśliwy i tylko szczęśliwy możesz być tylko po śmierci w bliskości Pana.
NIGDY za życia nie bedziesz zaspokojony fizycznie i duchowo. ZAWSZE będzie np. niedosyt, czy zaniepokojenie. Aby być człowiekiem WOLNYM wystarczy zaufać JEZUSOWI i nie przywiazywać nadmiernej wagi do jakichkolwiek dóbr ziemskich. U JEZUSA napijesz się do pełna, ale jeżeli w centrum będzie sukces, forsa, "spokój" ducha, czy chociażby przyjemności, to NIGDY nie będziesz miał dość, lub będziesz szukał coraz to bardziej ekstremalnych bodźców - drabinka wymagań rośnie.

Krótko - do świata trzeba zachować dystans i korzystać z niego umiarem pamiętając o Panie, co nie wyklucza wielkiej kariery zawodowej, czy sukcesu majątkowego, byleby nie był on centrum Twojego życia.

Tyle w teorii, w praktyce wychodzi to różnie :/

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 15 2007 06:37   
Forum Moderator
Moderator

Co do Ryśka i jego twórczości.
Jestem pełen podziwu dla jego talentu i wrażliwości, siły ekspresji i formy przekazu. Mógłby te dary boże wykorzystać pełniej i tworzyć do dziś gdyby nie szukał owych chwil przyjemności w wódzie i narkotykach.
Dobrze, że mi przypomniałeś, muszę odkurzyć kolekcje. Jednak Dżem najlepiej brzmi z winylu

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 styczeń 15 2007 15:43   
Forum

"powiedział Pan
daje wam ogień
Ludzie podali sobie ręce i żyli w zgodzie
Żyli w zgodzie z ptakami...)
Ta... Rysiek był wielki - przyjmij Panie jego zbolałą duszę.
Dżem na koncercie to były
naprawdę piękne chwile

Wiesław pięknie ci napisał
a Rafi właśnie przeżywa piękne chwile "na winylu" i wspomina czasy, gdy był "czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec
muszę...."

ech zazdroszczę mu bo ja moich winyli nie mam na czym posłuchać

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
shitsu
 styczeń 15 2007 19:00   
Forum

Ty przynajmniej masz te winyle.A co mi pozostało? słuchać nagranych od kolegi cd.Zawsze coś ale nie to samo co w orginale.Ale najbardziej szkoda mi że Ryśka nie słuchałem jak jeszcze chodził między nami.

A tak wogóle to nie chodzi mi żeby cay czs być nasyconym ale przynajmnie w części spełnionym.Marzy mi się tylko kochająca żona, dziecko,i w miare dobre warunki materialne.
czy wymagam zbyt wiele? chyba nie?
ale wiem jedno że na to wszystko sam muszę zapracować ciężką pracą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty