Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 sprzecznosci?
 |  Wersja do druku
Gość forum: Kretolek
 listopad 18 2004 16:20  (Czytany 1064 razy)  

mam pytanie...
W Biblii znajduje sie bardzo duzo niescislosci...
np. Pan Bog kazał karac ręke a nie tepe narzedzie...
dlaczego wiec zniszczyl wojska Faraona??
poza tym, skad wziely sie wszelkie datki? konta bankowe Radia Maryja?
czy nie wyczuwacie tutaj zachowania sprzed kilku stuleci, kiedy sprzedawano odpusty, dostojnicy koscielni mieli na boku kochanki, a niektorzy nawet otwarcie sie przyznawali...
Na Kosciele mozna zrobic swietny interes! Ludzie- wspaniale zycie- zostac ksiedzem! Nie dosc ze szanuje Was kazda staruszka(oczywiscie glucha na radio ktore krzyczy o ksiezach-zboczencach), dajaca ostatnie grosze renty czy emerytury specjalnie dla ksiedza, ktory kiedys podobno slubowal ubostwo(książe Rydzyku?? pamieta ksiadz??)no i rzecz jasna sluby czystosci, szkoda, ze po moim malutkim miasteczku kreci sie kilka corek ksiedza, prawda??
ale coz to...w koncu ksiadz tez jest tylko czlowiekiem, tylko dlaczego klamca?(o ile pamietam to wbrew VIII przykazaniu)
ale kogo to obchodzi?? na pewno nie wybranca kosciola- ksiedza, traktowanego na rowni z Jezusem...:/
wiec na koncu zadam gnebiace mnie pytanie- O CO CHODZI W TEJ RELIGII??!!
skoro wladze w niej sprawuja ludzie(tak, niestety wybrakowani i niestety TYLKO LUDZIE) nieodpowiedzialnie lamiacy wymyslone przez siebie reguly

===

Cytat 
Gość forum: Loon
 listopad 18 2004 16:35   

jest bardzo wiele sprzacznosci...
zwłaszcza jak idzie o Biblię...
dlaczego Bóg kazdego kocha i mu wybacza kazdy jest równy itd ale jest cos takiego jak NARÓD WYBRANY? a egipcjan utopił... i Sodome i Gomore tez... czyzby wszyscy w niej byli winni?
Biblia to taka BAŚŃ z przesłaniami...ale trzeba to otwarcie powiedziec zeby nie byłp tepych wierzących ktorzy moga to zle przyjąć

moim zdaniem Kościół zabardzo sie miesza w zycie ludzi...
i te akcje charytatywne sa bardzo dobre i słuszne ale bez przesady
włacze sobie TV TRWAM i co widze?? NUMERY KONT. W Kanadzie, w USA, oddziały w Polsce...

a pozatym- mamy kochac ojczyznę ale Bóg chyba nieod razu wyznaczył granice Rzeczypospolitej Polskiej co?
a pozatym w ludowej kulturze jest pełno diabłów
własciwie to jestem pogankokatoliczka bo wierze w jednego Boga ale nie wierze w to ze Bóg jest tylko w metalowym krzyzyku i nie widze nic złego w modłach do np.ognian [krzak gorejacy...] a to raxczej czysto pogańskie

a pozatym czy fakt ze czytam sobie horoskopy itd to znaczy ze jestem grzesznica?

a pozatym wymagałabym wiecej wyjasnien dotyczacych wiary i jej okazywania.
Znam osobe ktora chodzi do spowiedzi i lamentuje ze ma grzech bo usłyszała na ulicy przeklenstwo. Normalne? Nie.
a jak jestesmy przy przeklenstwach- kto ustalił ze słowo np. *piiiii*A jest przeklenstwem? otóż-ludzie. wiec skad wiadomo ze Bogu sie to nie podoba? własciwie to kazde słowo mozna uznac za przeklenstwo patrzac takim sposobem myslenia.

nie twierdze ze kazdy ksiadz jest taki jak powiedzmy RYDZYK czy ksiadz z parafii Kretolka. Ale mozna na wiarze zrobic ogromny interes i sie dobrze bawic.

To jest temat rzeka...

===

Cytat 
rys
 listopad 28 2004 00:29   
Forum

Status: offline

Drogi gościu Loon i Kretolek
Z tego co ja zrozumiałam z twoich postów,to tyle,że w ogole nie czytałes Biblii, a to co mówisz to chyba pamietasz z religii.ja nie wiem czy Bóg każdego kocha Ty wiesz? Naród wybrany jest,Bóg swojemu synowi za matke ziemska wybrał żydówke, nie wybral slowianki czy germanki, tak widocznie chciał.Egipcjan nie utopił,sami sie utopili i to tylko Faraon i jego ludzie nie caly naród.Natomiast w Sodomie poczytaj to sie przekonasz czy wszyscy byli winni czy nie.Mówisz,że Biblia to "taka baśń" Ale jakaż piekna jest ta baśń i jaka prawdziwa.Jest to najcudowniejsza ksiega świata, ktora chociaż byla paloną przez św.inkwizycje to jednak przetrwała.A to,że krk miesza się w życie ludzi to juz inna bajka. Piszesz cos o granicach państwa, czy Bóg wyznaczał granice naszego państwa lub innego?Wspominasz o diabłach, jeżeli są w naszej kulturze to jest weselej.Dobrze,że wierzysz w jednego Boga bo nie ma dwoch ani trzech jest jeden Bóg i jego syn Jezus i w nich należy wierzyć.Ja tez nie wierze,że Bóg jest w krzyżyku,Bóg jest w niebie. ja w ogole nie wierze,że krzyżyk jest świety, to jest szubienica Jezusa narzędzie zbrodni. Modlitwa do ognia jest to pogański zwyczaj i co on Ci da zbawienie?Krzak gorejący nie jest pogański to był cud.Takie krzaki zreszta w tamtych rejonach zdarzają się.To,że czytasz horoskopy to nie jesteś grzesznicą tylko wierzysz w okultyzm a to jest demonizm i chrześcijanin nie powinien tego czynić.Ta osoba co tak lamentuje jest dziwaczką.Jeżeli chodzi o przeklenstwa, to każdy naród ma swoje zasady i kulturę i normalny człowiek powinien sie do tych dobrych zasad stosować.Boga w to nie mieszaj.Jacy są ksieża to wszyscy wiemy i czekamy na głęboką reformę. pozdrówka elka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: jo_tka
 listopad 28 2004 08:56   

Krzk gorejący rośnie podobno gdzieś w okolicach Kodnia...
A tak naprawdę, to wydziela olejki eteryczne, które pod wpływem wysokiej temperatury się zapalają. Olejki - nie krzak, dlatego się nie spala...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty