Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 GRZECH CZY NIE GRZECH ????
 |  Wersja do druku
Gość forum: Marin Ciempiel I mój problem....
 listopad 27 2004 14:16  (Czytany 1355 razy)  

WITAM WAS DRODZY KOCHANI CHRZESCIJANIE....
MAM NASTĘPUJĄCY PROBLEM!

CZY MASTURBACJA JEST GRZECHEM?? NIE UKRYWAM ZE DOTYCZY MNIE BARDZO TEN JAKZE UKRYWANY I BUDZĄCY WIELE KONTROWERSJI TEMAT.. PRoSZĘ PISZCIE .

===

Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 listopad 27 2004 14:32   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Jeśli chodzi o odpowiedź Kościoła Katolickiego (bo nie wiem jakiego Pan jest wyznania) najlepiej odpowiada na to pytanie Katechizm. Jeszcze raz polecam stronę www.teologia.pl "Teologia w pytaniach i odpowiedziach" tam jest wiele problemów często bardzo szczegółowych dokładnie rozwiązanych. Ja zaś tylko przytoczę:

KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia «w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego»" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 9).

W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które mogą zmniejszyć, a nawet zredukować do minimum winę moralną.

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,03 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty