Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Co to za religia?
 |  Wersja do druku
Iwona
 sierpień 01 2007 22:33  (Czytany 1188 razy)  
Forum

Status: offline

Czy może ktoś mnie uświadomić co to za religia w której: ważną role odgrywa różaniec, święta sa takie same jak w religii (rzymskokatolickiej) lecz nieco wcześniej lub później, mężczyzna zostaje obrzezany.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 01 2007 23:25   
Forum

Żeby uniknąc trollingu w postaci pytania A to taka religia w ogóle istnieje?, zapytam inaczej... Na jakiej podstawie sądzisz, że taka religia w ogóle istnieje (trochę inaczej, a jednak )? Gdzie o niej słyszałaś, od kogo, w jakim kontekście? Będzie nam łatwiej, jeśli przybliżysz nam, skąd w ogóle taką informację masz.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek

PS. Hm... Zasadniczo dokładniej od religia rzymskokatolicka byłoby chyba powiedzieć: religia - chrześcijaństwo, wyznanie - katolicyzm, obrządek - łaciński.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Iwona
 sierpień 02 2007 09:59   
Forum

Te informacje uzyskałam od osoby, którą poznałam, bardzo mnie interesowało jaka ma religie, bo pochodzi z Syrii. Pomyślałam, ze jest wyznawca Islamu, ale jak zapytałam czy to prawda to się okazało, ze nie. Uzyskałam nie wiele informacji (te o których wspomniałam) i dlatego bardzo mnie to zastanawia. Z tego wywnioskowałam, ze jest chrześcijaninem ,ale dokładnie jakiego wyznania to nie jestem pewna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 sierpień 02 2007 10:28   
Forum

W Syrii jest wiele Kościołów. najbardziej pasuje ten opis do syryjskiego Koscioła ortodoksyjnego wywodzacego sie z Koscioła jakobitów i pozostającego w unii z Rzymem

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty