Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 brak rozgrzeszenia
 |  Wersja do druku
tekla2
 listopad 13 2007 01:11  (Czytany 4733 razy)  
Forum

Status: offline

Mieszkam z chlopakiem za granica mamy ustalona date slubu ale to jeszcze daleko-w przyszlym roku.Owszem dosc czesto wspolzylismy. Ostatnio bedac do spowiedzi nie dostalam rozgrzeszenia poniewaz ksiadz stwierdzil ze nadal bede zyla w grzechu, nastepnego dnia poszlam do innego ksiedza i ten rozgrzeszenia mi udzielil z tym ze ja nie powiadomilam go o tym ze dzien wczesniej rozgrzeszenia nie dostalam. Po tej spowiedzi nie wspolzyjemy z narzeczonym, postanowilismy wytrwac i to traktuje jeko postanowienie poprawy. Strasznie mnie teraz meczy sumienie ale boje sie isc do spowiedzi, nie wiem co zrobic. Czy teraz juz zostane odrzucona przez kosciol i BOGA????????

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 listopad 13 2007 01:23   
Forum

Quote by tekla2:Czy teraz juz zostane odrzucona przez kosciol????????

Nie Kościół nikogo nie odrzuca.

Quote by tekla2:
Strasznie mnie teraz meczy sumienie ale boje sie isc do spowiedzi, nie wiem co zrobic.

Jeżeli Panią męczy sumienie to znaczy że coś jest nie tak...

Quote by tekla2: Mieszkam z chlopakiem za granica mamy ustalona date slubu ale to jeszcze daleko. Ostatnio bedac do spowiedzi nie dostalam rozgrzeszenia poniewaz ksiadz stwierdzil ze nadal bede zyla w grzechu, nastepnego dnia poszlam do innego ksiedza i ten rozgrzeszenia mi udzielil z tym ze ja nie powiadomilam go o tym ze dzien wczesniej rozgrzeszenia nie dostalam.

Podczas spowiedzi powinno się powiedzieć czy ostatnim razem sie dostało rozgrzeszanie, kiedy się spowiadało czy odmówiło się pokutę itd.

Nie powinna Pani dostać rozgrzeszenia jeżeli Pani mieszka z chłopkiem i jest to powodem grzechu.

Jedynym sensownym wyjściem jest pójście jeszcze raz do spowiedzi i przedstawienie tej sprawy spowiednikowi. On Pani też poradzi co dalej robić. Inaczej nie uspokoi Pani sumienia.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 listopad 13 2007 13:59   
Forum

Moim zdaniem Ksiadz, nie dajac Ci rozgrzeszenia, chcial Cie tylko przestrzec(I cel osisagnal)Przed czym? Ja znam historie kolegi, ktory rowniez mieszkal ze swoja partnerka i wspolzyl. Poszedl do Ksiedza, i obiecywal, ze wyjdzie za nia. On byl przekonany ze tak bedzie. Co sie okazalo? dziewczyna go rzucila.
(Nie wiem, czy zrozumialas moja aluzje)
Czasem jest tak, ze Ksieza, mimo, ze nam sie wydaje, ze oni nas nadto upominaja, oni sie o nas troszcza, przestrzegaja.
Rok do slubu to hoho...nie wiesz co sie moze wydarzyc przez ten czas.

Strasznie mnie teraz meczy sumienie ale boje sie isc do spowiedzi, nie wiem co zrobic.

Ja bym na Twoim miejscu poszla szybciutko do spowiedzi i wyrzucila to z siebie.
Docen swoje delikatne sumienie! Ono Ci dobrze podpowiada!

Zycze powodzenia i odwagi!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 listopad 13 2007 14:51   
Forum

sie zastanawiam...

Nie powinna Pani dostać rozgrzeszenia jeżeli Pani mieszka z chłopkiem i jest to powodem grzechu.

co złego w mieszkaniu razem i współżyciu bez slubu??
w polsce jest bardzo duzo par która chce juz razem mieszkać, razem zyć, mają nawet nieslubne dzieci, i co w tym złego??
na slub często trzeba czekać rok, czasem nawet dłużej... i zapewie trzeba tez duzo wydać (koszt slub, wesela, "coś do picia" itp) wiele par nie stać na to.
zwykle przed slubem wiele par "sprawdza" jak sie bedzie zyło po slubie,
co bedzie jesli po slubie para bedzie niezadowolona z współżycia seksualnego np z powodu ipontencji małżonka??
mimo ze przed slubem nawet o tym nie wspomniał??
sakrament slubu to sakrament na całe zycie, ludzie nie lubią mieć nieprzyjemnych niespodzianek po slubie.
zeby zawrzec slub trzeba mieć pewność pod kazdym względem.

a co do księdza, uwazam ze zle zrobił nie dając rozgrzeszenia, w religii katolickiej ponoć bóg jest miłosierny, wybacza kazdemu, zna kazdego sytuację.

pzdr.
m7

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 13 2007 15:08   
Forum Moderator
Moderator

Bog Cie nigdy nie odrzuci. Wazne jest, ze postanowiliscie zmienic swoje postepowianie!!

Super, z calego serca zycze wam duzo sil i duzo zaparcia w tym temacie - jezeli jednak bedzie ciezoko to myslcie o szybszym slubie jezeli sprawa jest juz w waszych sercach przesadzona

I pamietaj, ze Bog nie kocha Cie dla Twoich postanowien, ale dla tego, ze jestes jego corka. Slyszalem kiedys historie pewnego bardzo bozego czlowieka, ktory mial malutkiego syna. I kiedys wrocil po ciezkim dniu do domu i syn wskoczyl mu na kolana pokazujac kwadratowego potworka z 3 kreskami imitujacymi wlosy i z wystajacymi u dolu kwadratu patykami oznaczajacymi nogi. Na pytanie "co to jest?" malec uchwycil sie szyji ojca i powiedzial "To jestes Ty tatusiu" - wiec ten odpowiedzial "piekne! chodz, zawiesimy to na lodowce". Jakis czas pozniej kiedy juz wszyscy spali, ojciec rozmawial z Bogiem i opowiadal o tym co robi w zyciu i jak bardzo sie dla Boga wysila. W odpowiedzi uslyszal "To pieknie! Chodz powiesimy to na lodowce"...

Bog kocha swoje dzieci, docenia ich wysilki i nie zastanawia sie czy Was odrzucic, ale jest wzruszony wasza decyzja. Trzymajcie sie tego, bo to co postanowiliscie jest dobre.

No i dodam PS do Mathiasa777
1. Sex jest zarezerwowany dla malzenstw. Sex poza malzenstwem to grzech
2. Bardzo duzo ludzi sciaga muzyke z internetu i lamie przepisy drogowe - to nie znaczy, ze sa to zachowania dobre.
3. Slub mozna dostac od reki, wesela nie trzeba robic jak nie ma pieniedzy, wodki tez nie trzeba kupowac jak sie nie ma pieniedzy,
4. W malzenstwie nie chodzi o sex. W malzenstwie chodzi o oddanie. Zreszta osoby, ktore maja jednego partnera w zyciu i zyja w stalym zwiazku to osoby, ktore swoje zycie seksualne najczesniej uznaja za udane i wartosciowe
5. Bog jest milosierny, bo oddal swojego syna zeby ludzie mogli miec zycie wieczne. Bog jest milosierny i wybaczajacy, a nie glupi i obojetny.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 13 2007 22:49   
Forum

Quote by tekla2: Ostatnio bedac do spowiedzi nie dostalam rozgrzeszenia poniewaz ksiadz stwierdzil ze nadal bede zyla w grzechu,

no i przyznasz, że miał racje
nastepnego dnia poszlam do innego ksiedza i ten rozgrzeszenia mi udzielil (...)Po tej spowiedzi nie wspolzyjemy z narzeczonym, postanowilismy wytrwac i to traktuje jeko postanowienie poprawy.

no przyznasz, że miał racje - jest postanowienie poprawy - jest rozgrzeszenie

Jeśli cię męczy sumienie to powinnaś porozmawiać z księdzem - choć moim zdaniem nic strasznego się nie stało bo uważam, że obydwie spowiedzi były pełne i ważne, W pierwszej nie dostałeś rozgrzeszenia i sprawa zamknięta . Zmieniłaś podejście do waszego współżycia zrozumiałaś, że powinniście zaczekać do ślubu i stąd 2 spowiedź i rozgrzeszenie. Wszystko OK
Czy teraz juz zostane odrzucona przez kosciol i BOGA????????

Dziewczyno bój się Boga! - skąd ten pomysł??
Ani przez kościół ani przez Boga, Jego serce się raduje z waszej miłości bo on jest Miłością.
A nawet jak nie wytrwacie w swoim postanowieniu to pamiętaj, że grzeszyć jest cechą ludzką i nikt ani na ziemi ani w Niebie cię z tego powodu nie odrzuci.
Pozdrawim i dużo miłości życzę i ...wytrwania

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,19 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty