Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Prześladowania chrześcijan w indiach
 |  Wersja do druku
Truman Capote
 styczeń 30 2009 17:09  (Czytany 2618 razy)  
Forum

Status: offline

Jestem przepełniony ogromnym smutkiem, że muszę zakładać takie tematy. Czy wiecie, że za mordowanie, prześladowanie chrześijan w indiach płacą jedzeniem i innymi artykułami pierwszej potrzeby? Że za zabicie księdza albo zburzenie kościoła dostaje się dolary i jest się bohaterem? Jak świat może na to pozwolić? Jak MY Polacy, Katolicy - ludzie wierzący możemy na to patrzeć i nie reagować? Gdy słyszę o takich rzeczach mam nadzieję na przywrócenie instytucji krucjat, jak za czasów średniowiecza! Jeśli Ci ludzie - nie mówie tylko o indiach ale także izraelu i większości bliskiego wschodu i azji południowej - nie potrafią się zachowywać jak cywilizowani ludzie to może my powinniśmy ich tego nauczyć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 30 2009 21:11   
Forum

posluchaj Ty Tumanie kapote!!!!

nie wypisuj takich bredni i nie szerz tu na tym szanujacym sie forum propagandy!. NO jak tak mozna?.Oni w Indiach akurat to maja swoj wlasny pronlem w tym wlasnie momencie....moze? he? prosze mi bez takich bez!

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 styczeń 30 2009 23:58   
Forum Moderator
Moderator

za niedługo Indio-chiny będą w Polsce - to się sami ich spytamy Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 styczeń 31 2009 03:20   
Forum

Czy Ty nawołujesz by z "ogniem i mieczem" wyruszyła nowa krucjata? Wolę tego nie komentować...
Zaręczam tylko, że Indie jakby chciały, to by Polaków pobiły jak chcą, a nawet i może z Europą katolicką mogli rywalizować. Już teraz są wstanie posiadać lotniskowce.

A odnośne prześladowań, to faktycznie w niektórych rejonach faktycznie mają ciężko. Kiedyś zdarzały się takie rzeczy wobec muzułmanów tam żyjących. Część ludzi nie chce chrześcijan w Indiach to i bandyckie zachowania się znajdują Confused

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 luty 02 2009 20:11   
Forum

Tragiczne i smutne
dla mnie szczególnie, bo Indie zawsze były dla mnie krajem bliskim, ze względu na ich kulturę, która jest mi bliska.
To smutne jak daleko współczesne Indie odeszły od nauk Buddy czy choćby Mahatmy Gandhiego - oto przykład, do czego może doprowadzić nacjonalizm...
ale
możemy coś zrobić nie jesteśmy bezsilni!
poniżej podaję stronę na której są adresy nie tylko emailowe na które możecie (i zróbcie to!)
wysyłać swój protest (są nawet gotowe teksty - wystarczy podpisać)
Ja wygarnąłem ambasadorowi swoimi słowami i bardzo od serca.
A malkontentom odpowiem od razu, że takie internetowe protesty sprawdziły się nie raz i nie jednemu już uratowały życie
Więc wzywam was do krucjaty mailowej
http://ien.pl/index.php/archives/1129

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Reguly
 luty 03 2009 13:27   
Forum

Nie dalej jak w czoraj w radiu cytowano BXVI o tym jak to apeluje by zapewniono prawo do wolnosci wyznania... szkoda, ze ten apel zdaje sie odnosic wylacznie do krajow (w tym konkretnie przypadku chodzilo bodaj o Turcje) gdzie to katolicyzm jest w zdecydowanej mniejszosci.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Andrzej
 luty 03 2009 14:20   
Forum

Nie dalej jak w czoraj w radiu cytowano BVI

co to jest BVI?
A czy jest taki kraj, gdzie katolicyzm jest w zdecydowanej większości a prawa do wolności wyznania nie są zapewnione?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Piotr
 luty 04 2009 09:46   
Forum

Quote by: medieval_man

Nie dalej jak w czoraj w radiu cytowano BVI

co to jest BVI?
A czy jest taki kraj, gdzie katolicyzm jest w zdecydowanej większości a prawa do wolności wyznania nie są zapewnione?

Nie słyszałeś o BVI? - to jeden ze Szwedzkich raperów, który zdobył sławę jako FTI, ale po trzeciej płycie zarobił troche kokosów, kupił Bentley'a w wersji VI i zmienił nazwę artystyczną na BVI - jako klasyki i jakości.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Reguly
 luty 04 2009 09:50   
Forum

co to jest BVI?

Sorki - naturalnie mialo byc XVI - juz poprawione...

Zgadnij (pamitajac, ze praktyka czesto rozni sie od teorii)...

===

Cytat 
Andrzej
 luty 04 2009 11:55   
Forum

wolałbym, żebys sam rozwinął ten temat - ja mogę źle odczytać Twoje sugestie - może Madagaskar? Cool

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Reguly
 luty 05 2009 08:12   
Forum

wolałbym, żebys sam rozwinął ten temat - ja mogę źle odczytać Twoje sugestie - może Madagaskar? Cool

Jak dla ciebie moze byc nawet Zimbabwe... Mr. Green

===

Cytat 
Rafi F
 luty 05 2009 09:00   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: reguly

Nie dalej jak w czoraj w radiu cytowano BXVI o tym jak to apeluje by zapewniono prawo do wolnosci wyznania... szkoda, ze ten apel zdaje sie odnosic wylacznie do krajow (w tym konkretnie przypadku chodzilo bodaj o Turcje) gdzie to katolicyzm jest w zdecydowanej mniejszosci.

Czyżbyś uważał, że są kraje katolickie w których nie ma wolności wyznania ?

Jak dla ciebie moze byc nawet Zimbabwe... Mr. Green

To nie jest odpowiedź ani na prośbę MM, ani na moją wątpliwość.

Rozwiń więc temat.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 luty 05 2009 09:38   
Forum

Quote by: Rafi+F

Uwazam, ze sa kraje w ktorych deklarowane prawa do wolnosci, nie znajduja odzwierciedlenia w rzeczywistosci...

Rozwiń więc temat.

Tzw. prosba MM zawierala ematikon wskazujacy, ze nie jest ona zadana na powaznie... Po drugie - skoro tolerowane sa wyzlosliwienia MM, to i ja sobie pozwolilem na jedno... Nie sadzilem jednak, ze bedzie to zaraz kolejny powod do zadania 'rozwiniecia tematu'... Tym razem nie mam jednak ani checi ani sil, by z tego powodu po raz kolejny sprzeczac sie o oczywistosci (chyba ze wystarczy ci to co napisalem wyzej) - innymi slowy jesli naprawde uwazasz, ze w jakis sposob naruszylem w tym watku obowiazujaca netykiete... to tnij.

===

Cytat 
Rafi F
 luty 05 2009 10:00   
Forum Moderator
Moderator

Uwazam, ze sa kraje w ktorych deklarowane prawa do wolnosci, nie znajduja odzwierciedlenia w rzeczywistosci...

Rozwiń więc temat.

Tzw. prosba MM zawierala ematikon wskazujacy, ze nie jest ona zadana na powaznie... Po drugie - skoro tolerowane sa wyzlosliwienia MM, to i ja sobie pozwolilem na jedno... Nie sadzilem jednak, ze bedzie to zaraz kolejny powod do zadania 'rozwiniecia tematu'... Tym razem nie mam jednak ani checi ani sil, by z tego powodu po raz kolejny sprzeczac sie o oczywistosci - innymi slowy jesli naprawde uwazasz, ze w jakis sposob naruszylem w tym watku obowiazujaca netykiete... to tnij.

Fakt, Madagaskar był kpiną. Pytanie wg mnie było poważne (choć pewnie nie spodziewał sie konkretnej odpowiedzi - miał rację). Z resztą niech sam się wypowie.
Jesteś po prostu znany z niejednoznaczności wypowiedzi.

Podsumujmy:
1) Zasugerowałeś, że Watykan wypowiada się stronniczo na temat wolności sumienia.
2) Zasugerowałeś, że są kraje katolickie w których nie ma wolności sumienia.

Krótko mówiąc przyrównałeś zwykłe mordy chrześcijan w Indii do jakieś wyimaginowanego prześladowania innowierców przez KRK w Katolickiej Nibylandii.

Cóż, ja teraz sugeruję, że się programowo czepiasz, masz kompleksy na tle KRK, brak ci odwagi do wycofania się z ryzykownej tezy i nie masz na swoje poparcie nic prócz filozoficznych ogólnych twierdzeń.
Prócz odwagi brak tobie zwykłej przyzwoitości - to tez moja sugestia.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 luty 05 2009 11:05   
Forum

Po pierwsze lubie gdy moi rozmowcy staraja sie myslec samodzielnie, dochodza do pewnych wlasnych wnioskow i dziela sie nimi w dyskusji (to znacznie ciekawsze niz wymienianiem sie cytatami). Po drugie niejednoznacznosci czasem w ogole umozliwiaja mi tutaj szanse wypowiedzi, ktore bez tego dopiero zapewne podelagaly by ostrej cenzurze (swoja droga ciekawe, ze rownie mocno nie przeszkadzaja wam niejednoznacznosci np. w wypowidziach glowy waszego Kosciola...)... Ale to wszystko tylko tak, gwoli wtracenia...

Podsumujmy:
1) Zasugerowałeś, że Watykan wypowiada się stronniczo na temat wolności sumienia.

Jesli tak chcesz to 'jednoznacznie' ujac... Zasadniczo uwazam raczej, ze bardziej wyraznie widzi krzywdy, ktorym niejako sam podlega, niz krzywdy do ktorych sam (mniej lub bardziej w sposob oczywisty lub swiadomy) sie przyczynia... Innymi slowy czesto punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia...

2) Zasugerowałeś, że są kraje katolickie w których nie ma wolności sumienia.

Jesli za kraje katolickie uznamy kraje, w ktorych dominuje katolicyzm, to uwazam ze deklarowane prawa do wolnosci wyznania nie zawsze sa w praktyce respektowane (np. w sytucaji gdy ponoc nikt nie ma prawa zadac od obywateli deklaracji okreslajacych ich system wyznaniowy, a jednoczenie w szkolach publicznych wymaga sie od rodzicow wyrazenia opini, czy chca aby ich dziecko uczeszczalo na lekcje religi (tam chetnie moge to rozwinac szerzej, jesli odblokujesz watek)).

Krótko mówiąc przyrównałeś zwykłe mordy chrześcijan w Indii do jakieś wyimaginowanego prześladowania innowierców przez KRK w Katolickiej Nibylandii.

A to juz jedynie twoja zwyczajna nadinterpretacja... Minowicie swoja uwaga nawiazalem jedynie, ze czesto latwiej jest dostrzec zadre w cudzym oku, niz belke we wlasnym (i zanim zacznie sie oceniac innych, moze wpierw nalezaloby sie dokladniej przyjzec sobie). Odrebna kwestia jest naturalnia skala obu zjawisk, ale i tego nie powinno sie raczej oceniac w oderwaniu od lokalnych uwarunkowan...

Cóż, ja teraz sugeruję, że się programowo czepiasz

Byc moze - ale to zasadniczo chyba nie stanowi naruszenia tutejszej netykiety?

masz kompleksy na tle KRK

Coz - jesli natarczywe wpychanie sie KRK w swery swieckie danego kraju (w tym mojego zycia) mozna nazwac komplekasami - to przypuszczalnie masz racje...

brak ci odwagi do wycofania się z ryzykownej tezy

...ryzykownej nie znaczy ze falszywej, a w tym swietle czemu mialbym sie z niej wycofywac? Chyba mam prawo do wlasnej opini i jej wyrazenia?

i nie masz na swoje poparcie nic prócz filozoficznych ogólnych twierdzeń.

Moze pozwolmy to ocenic sledzacym ten watek?...

Prócz odwagi brak tobie zwykłej przyzwoitości - to tez moja sugestia

W pelni szanuje twoje prawo do wlasnej opini co nie znaczy, ze musze je podzilac...

===

Cytat 
Andrzej
 luty 05 2009 12:06   
Forum

Fakt, Madagaskar był kpiną. Pytanie wg mnie było poważne (choć pewnie nie spodziewał sie konkretnej odpowiedzi - miał rację). Z resztą niech sam się wypowie.

Fakt, Madagaskar był kpiną, ale nie całe pytanie.
Fakt, nie spodziewałem się konkretnej odpowiedzi i (jak się okazuje) miałem rację.
Fakt, reguly jest znany z niejednoznaczności

co do calej reszty rownież zgadzam sie z Rafi_F

Czy mógłbyś reguly imiennie nazwać kraj, w ktorym większość katolicka nie respektuje prawa innowyznaniowców? i podać jak się to konkretnie wyraża?
Oczwiście, nadal nie spodziewam się uzyskania konkretnej odpowiedzi - chociaż liczę na nią

===

Cytat 
Reguly
 luty 05 2009 12:34   
Forum

co do calej reszty rownież zgadzam sie z Rafi_F

...Zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej.

Czy mógłbyś reguly imiennie nazwać kraj, w ktorym większość katolicka nie respektuje prawa innowyznaniowców?

Jak dla ciebie, uczynilem to juz wczesniej...

i podać jak się to konkretnie wyraża?

A tego konkretny przyklad podalem wyzej, w odpowiedzi dla Rafi_F'ego...

Oczwiście, nadal nie spodziewam się uzyskania konkretnej odpowiedzi - chociaż liczę na nią

Moze raczej pownienes zastanowic sie, czy nie ma w tym przypadkiem chocby czesciowo twojej winy (i zasadniczo bralbym tu caloksztalt twoich odniesien do moich wypowiedzi)? Widzisz - zasadniczo bowiem w dyskusji, nie uwazam za powazne traktowac kogos, kto wczesniej sobie np. - z tejze dyskusji - (co sam raczyles zaznaczyc) urzadza kpiny... Po prostu staram sie byc konsekwetny (w przeciwienstwie do co po nie ktorych)... no i niechcialbym cie pozbawiac przyjemnosci posiadania "racji" w drugim "fakcie" (calkowicie w tym miejscu pomijajac kwestie, na ile wowczas moglbym liczyc na rowne traktowania, gdybym w tamtym miejscu postapil tak jak sie tego niespodziewales)...

===

Cytat 
Rafi F
 luty 05 2009 13:20   
Forum Moderator
Moderator

MM:

Oczwiście, nadal nie spodziewam się uzyskania konkretnej odpowiedzi - chociaż liczę na nią[/p]

No to się przeliczyłeś, choć tego się w sumie spodziewałeś.

Moze raczej pownienes zastanowic sie, czy nie ma w tym przypadkiem chocby czesciowo twojej winy...

I jeszcze to twoja (i moja!) wina, bo tępimy gołosłowie.

reguly:
Jeżeli deklaracja, czy twoje dziecko będzie korzystało w szkole (lub poza nią) z lekcji religii (a także ewentualne pozwolenie wszystkich opiekunów prawnych na uczestniczenie w takich lekcjach) jest naruszeniem wolności sumienia i porównujesz to z mordem na tle religijnym, to ... gratulacje. To dotychczas jeden z największych buraków obok wymodlenia przez Pol zniknięcia Boga.

===

Cytat 
Rafi F
 luty 05 2009 14:45   
Forum Moderator
Moderator

Ciąg dalszy dyskusji o wolności sumienia w temacie Wolnośc wyznania a religia w szkole

Zachęcam do dyskusji w ww wątku. Jak na razie staneło na tym, że zostały złamane prawa człowieka i KRK depcze ludzką wolność z powodu ... wręczania karteczek z gotową deklaracją.

Wracając do wątku Indii:

O tak reguly, niech się KRK zamknie z powodu owych karteczek i nie wtrąca do mordowania chrześcijan w Indii ! Twisted Evil

===

Cytat 
Reguly
 luty 06 2009 12:54   
Forum

Zachęcam do dyskusji w ww wątku. Jak na razie staneło na tym, że zostały złamane prawa człowieka i KRK depcze ludzką wolność z powodu ... wręczania karteczek z gotową deklaracją.

...I jak mamy powaznie traktowac twoje decyzje, skoro sam najpierw przenosisz czesc dyskusji do odrebnego watku, a nastepnie w tym odowlujsze sie do tresci tamze kontynlowanych? Calkowicie pomijam ,ze twoje podsumowanie jest wylacznie towja osobista interpretacja, nie koniecznie znajdujaca odbicie w rzeczywistoscia (a co rozstrzygnac kazdy moze sam, sledzac dane dyskusje)...

Ciąg dalszy dyskusji o wolności sumienia w temacie Wolnośc wyznania a religia w szkole

O tak reguly, niech się KRK zamknie z powodu owych karteczek i nie wtrąca do mordowania chrześcijan w Indii ! Twisted Evil

Generalnie JW. Przedstawilem swoje stanowisko w tej kwestii zarowno w tym - jak i poczesci w wyodrebnionym - watku wczesniej... Nie zamierzam sie wiec powtarzac, ani dac wciagnac w tego rodzaju (jak powyzsza) slowne przepychanki. Innymi slowy - chcesz sobie stawiac falszywe tezy w moim imieniu - to sobie stwiaj, ale nie oczekuj, ze ja bede dowodzil ich prawdziwosci...

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 07 2009 00:15   
Forum Moderator
Moderator

A jak to jest z Tybetem??

Jakoś wszystko ucichło... kto jest tak naprawdę winny???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 07 2009 00:17   
Forum Moderator
Moderator

(i się zdublowało Razz)

A pytanie umieściłam w tym wątku ze względu na regułego - który i tak zaraz znajdzie stary podobny wątek - i więc nie ma sensu tworzenia nowego tematu Smile

Widzisz reguły - Twoją pracę też szanuję Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 luty 07 2009 17:42   
Forum

Quote by: paraklet

(i się zdublowało Razz)

A pytanie umieściłam w tym wątku ze względu na regułego - który i tak zaraz znajdzie stary podobny wątek - i więc nie ma sensu tworzenia nowego tematu Smile

Widzisz reguły - Twoją pracę też szanuję Smile

Gdyby tak rzeczywiscie bylo, skorzystala bys wpierw z wbudowanej w forum wyszukiwarki (po za tym ja tu tylko jestem wolontariuszem) Wink
p. tutaj:
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=161841

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 07 2009 23:03   
Forum Moderator
Moderator

Reguly nie muszę z niej korzystać, bo wiem, że zawsze mogę na Ciebie liczyć Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty