Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Wolnośc wyznania a religia w szkole.
 |  Wersja do druku
Rafi F
 marzec 11 2009 08:23   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by: reguly

Quote by: Rafi+F

Długa droga przed nami, abyśmy pomimo przeszłości zaczęli się wszyscy szanować jako Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie.

Co by rzeczywiscie wszyscy wpierw powinnismy sie zaczac szanowac po prostu jako bracia i siostry...

Przy twoim trolowaniu i pogardzie dla chrześcijaństwa to dotychczas największa hipokryzja roku.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 11 2009 08:37   
Forum

Masz rację bracie w Chrystusie ja staram się to robić choć jak sam wiesz wiele złego jest poprzez uprzedzenia itp. Widzisz ja mam swoje zdanie o EKUMANIŹMIE ale jest to moje zdanie którego nie wywlekam na forum. staram się nie obrażać nikogo a jak atakuję to nie człowieka tylko problem który nas poróżnia. co mogę mieć np. do Ciebie czy Matejanki czy Blyy lub kogokplwiek innego poglądów też nie atakuję tyklo jak ktoś coś pisze błędnie powołując się na znane mi np. Pismo Święte i tak dalej jeżeli coś cię poruszyło w moim poście to wybacz. Szalom

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 11 2009 08:41   
Forum

Długa droga przed nami, abyśmy pomimo przeszłości zaczęli się wszyscy szanować jako Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie.

Co by rzeczywiscie wszyscy wpierw powinnismy sie zaczac szanowac po prostu jako bracia i siostry...

Przy twoim trolowaniu i pogardzie dla chrześcijaństwa to dotychczas największa hipokryzja roku.

Rafi uspokój się! Zarzucasz innym trollowanie i offtopy - a ten Twój post, to czym jest!? Ty masz już chyba obsesję na punkcie Regułego?!

Zarzucasz mu pogardę dla chrześcijaństwa - ja tego nie zauważyłem, zauważyłem natomiast coś zupełnie odwrotnego. Jesteś obłudnikiem i hipokrytą!

Zastanawiam się tylko, czy wytniesz tylko mój post, czy swój też?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Rafi F
 marzec 11 2009 09:11   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: opok

Rafi uspokój się! Zarzucasz innym trollowanie i offtopy - a ten Twój post, to czym jest!? Ty masz już chyba obsesję na punkcie Regułego?!

Zarzucasz mu pogardę dla chrześcijaństwa - ja tego nie zauważyłem, zauważyłem natomiast coś zupełnie odwrotnego. Jesteś obłudnikiem i hipokrytą!

Regulego wypowiedzi znam od dawna i wiele razy próbowaliśmy dojść do porozumienia. Jestem wobec niego uprzedzony, nie kryję tego. Nie jest to bezpodstawne, opieram się na własnych doświadczeniach. Jest to jedyna z osób która ciagnie niechlubną tradycję wolnej amerykanki na tym forum i robi wszystko aby względny spokój i przejrzysta atmosferę jaką zbudowali w tym kwartale forumowicze rozpieprzyć.
Dlatego tez każdą jego wypowiedź z założenia rozpatruje pod kątem trollingu, zapracował na taką opinię.

Wchodzisz między młot a kowadło nie mając najmniejszego rozeznania. Koniec off-topu.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Piotr
 marzec 11 2009 09:28   
Forum

Quote by: opok

Regulego wypowiedzi znam od dawna i wiele razy próbowaliśmy dojść do porozumienia. Jestem wobec niego uprzedzony, nie kryję tego. Nie jest to bezpodstawne, opieram się na własnych doświadczeniach. Jest to jedyna z osób która ciagnie niechlubną tradycję wolnej amerykanki na tym forum i robi wszystko aby względny spokój i przejrzysta atmosferę jaką zbudowali w tym kwartale forumowicze rozpieprzyć.
Dlatego tez każdą jego wypowiedź z założenia rozpatruje pod kątem trollingu, zapracował na taką opinię.

Wchodzisz między młot a kowadło nie mając najmniejszego rozeznania. Koniec off-topu.

Złóż broń panie moderatorze. I postępuj zgodnie z regulaminem forum. Koniec Offtopu.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Reguly
 marzec 11 2009 09:28   
Forum

Hipokryzja jest mowienie o wzajemnym poszanowaniu, w kontekscie mozliwosci bycia Siostarami i Bracmi jedynie w Jezusie Chrystusie...

Kopia i dalsze odniesienia zamiescilem w watku: Forumowicze na ubitej ziemi (marzec 11 2009 09:30), co by nie bylo, ze to znow ja jestem winny...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Greg76
 czerwiec 20 2010 21:36   
Forum

Moja córka jest w piątej klasie SP i jedno jest pewne: od szóstej nie chodzi na religię. Wypisuję dziecko z lekcji prania mózgu przez zakompleksioną katechetkę. Skończyło się. Zaczęła wystawiać oceny według systemu: jedna ocena za pracę na lekcjach, druga za chodzenie do kościoła. Myślałem, ze kołtuństwo w tym kraju już się kończy, ale widzę, że jeszcze daleka droga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 21 2010 02:40   
Forum

Quote by: Greg76

Moja córka jest w piątej klasie SP i jedno jest pewne: od szóstej nie chodzi na religię. Wypisuję dziecko z lekcji prania mózgu przez zakompleksioną katechetkę. Skończyło się. Zaczęła wystawiać oceny według systemu: jedna ocena za pracę na lekcjach, druga za chodzenie do kościoła. Myślałem, ze kołtuństwo w tym kraju już się kończy, ale widzę, że jeszcze daleka droga.

Czlowieku, to Ty przez piec lat posylales dziecko na religie?? Dobrze robisz, ze wypisujesz je. O mlode umysly trzeba dbac.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 21 2010 07:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Greg76

Hmm, czyli obowiązek chodzenia w niedzielę na msze jest dla ciebie nie do udźwignięcia lub niezrozumiały? OK, rozumiem, w niedzielę można różnie czcić Pana, choćby poświęcając ten dzień na szczególne okazanie miłości swojej rodzinie i duchowe rozmowy (no ale ja nie jestem katolikiem, nie mam obowiązku chodzenia na msze).
Quote by: suration

O mlode umysly trzeba dbac.

Słusznie mówi suration. Rozumiem, ze od tej chwili będziesz Greg76 razem z córką będziesz poznawał Słowo Boże codziennie czytając Biblię, pogłębiając swoją wiedzę o czasach okołojezusowych i szukając zastosowania nauk Jezusa w dniu dzisiejszym. Tak, takie dbanie o córkę mi się podoba (w końcu jestem protestantem).

No chyba że ... ale to zbyt przerażające ... chyba że masz na myśli, że nie będziesz zaprowadzał córki do kościoła, rozważał Słowa Bożego i kierował się nim w życiu, zostawisz chłonny umysł córki bez żadnej obrony na pastwę reklam McDonalda, Tesco, w objęcia świata Bravo i MTV. Nie, to niemożliwe, przecież uważasz się za katolika (w końcu to też chrześcijanie).

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty