Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Apel w sprawie kandydatów do ETPC
 |  Wersja do druku
Łukasz
 styczeń 17 2010 21:49  (Czytany 1684 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Komu na sercu dobro Ojczyzny i Europy, niech podpisze apel

Działajmy chociażby nawet w taki sposób, by uchronić przyszłe pokolenia od totalitaryzmu.

Z Bogiem!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 styczeń 17 2010 22:24   
Forum Moderator
Moderator

zabijesz mnie ale uważam że to wszystko co ganisz ma swoje plusy...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Remigiusz P. Garbiec
 styczeń 17 2010 23:45   
Forum

Są różne podejścia do własnej sytuacji bycia chrześcijaninem i wynikających z tego obowiązków w obszarze publicznym.

Wg mnie nie powinno się angażować w próby ustanowienia jakiegokolwiek totalitaryzmu - ani ateistycznego totalitaryzmu cywilizacji śmierci, ani totalitaryzmu wymuszającego wierność nauczaniu JP II za pomocą ustaw i policji.
Uogólnianąc ten pogląd - wydaje mi się, że Bóg jest zainteresowany osobistą relacją z każdym wierzącym i oczekuje od każdego z osobna wierności nauczaniu biblijnemu. Chce także zdobywać nowe osoby dla chrześcijaństwa (i zasad takich jak świętość życia od poczęcia) przy pomocy pokojowej ewangelizacji w duchu miłości. Bez wypraw krzyżowych, inkwizycji i psów łańcuchowych teokracji w ETPC.
Wg mnie uzasadnione protesty polityczne oraz obywatelskie nieposłuszeństwo ze strony chrześcijan, były by uzasadnione jedynie w sytuacji prób wprowadzenia ustawodawstwa nakazującego powszechną aborcję w pewnych przypadkach (tak jak w Chinach). Oznaczałoby to naruszenie prawa do życia zgodnie z własnymi przekonaniami - polityczny nakaz sprzeniewierzenia się Bogu.
W sytuacji kiedy każdy Polak może swobodnie zdecydować, czy jest chrześcijaninem i nie akceptuje aborcji, czy też jest np. ateistą i aborcja jest dla niego czynem moralnie neutralnym (bo sama moralność jest jedynie produktem ewolucji) - nie ma co podnosić politycznego rabanu. Nie dążmy do przełożenia Biblii czy encyklik papieskich na ustawy. Skoro odruchowo nie akceptujemy państw z prawem szariatu, to nie próbujmy zszariatować Polski czy Europy.
Orężem w propagowaniu chrześcijaństwa i zasad społecznych z nim związanych jest Ewangelia, a nie parlament, trybunał, prokuratura, czy służba więzienna.

W każdym razie za ateistów mordujących nienarodzone dzieci mogę się modlić, mogę przekonywać ich do zmiany myślenia, ale nie będę podpisywał niczego co potencjalnie mogłoby uczynić ich przymusowymi niewolnikami Boga lub papieża.

===

"A ja odnioslem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyscie na nas sie nauczyli nie rozumieć wiecej ponad to, co napisano". (Paweł z

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 18 2010 12:05   
Forum

To co teraz napiszę proszę nie traktować absolutnie serio :
Skąd wiem ,ze Mesjasz nie ukończył seminarium duchownego ? ano , gdyby je ukończył to powiedziałby nie
"Odtąd nie ryby ale ludzi łowić będziesz " ale " odtąd nie rybę ale człowieka łowię będziesz"
I tu jest problem, ojcowie kościoła nie potrafią działać zespołowo.
Zgadzam sie z Remigiusem o tyle , o ile o ile kościół nie powinien liczyć na "łaskę "pogan ale samemu realizować
swoje ideały, boć w końcu nie cezarowi powierzał władzę Jezus ale św. Piotrowi , on ma w ręku pastorał.
I tu jest problem , on nie potrafi tego robić...
Obserwuję absolwenta teologii/ dyskretnie / wspaniały człowiek, nie dostał pracy w swoim zawodzie, jest
magazynierem, cierpliwie znosi zaczepki kolegów, ja stary złośliwiec gotowy w każdej chwili "uglebić"
każdego "saracena " któryby szukał okazji zawsze go podziwiałem, ale władzy bym mu nie powierzał,
on tego po prostu nie potrafi.
Tak, masz racje Remigiusie Bóg jest zainteresowany osobista relacją pomiędzy sobą a człowiekiem ale to wcale
nie znaczy ,że wyklucza działania dobrze zorganizowanych zespołów ludzkich.
" GDZIE DWÓCH SPOTKA SIĘ W IMIĘ MOJE " itd.
Kto i kiedy powiedział, że owych dwóch może się spotkać jedynie w celu modlitwy ? a pracować razem nie może ?
Najlepiej widać to w Polsce, przy sprawnej organizacji walczący poganie "mogą pójść do Canossy
rzewne łzy wylewając" biorąc oczywiście stosunek sił . A jak jest... każdy widzi...
A biorąc pod uwagę watki uczuciowe , to chyba mam prawo czuć się upokorzony jeżeli mój kościół
kościół którego mam honor być członkiem , ustawia sie jak petent w trybunale europejskim,
pierwsi chrześcijanie o nic nikogo nie prosili ! jak bardzo od tych czasów się zmieniliśmy....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 styczeń 18 2010 19:48   
Forum Moderator
Moderator

W sytuacji kiedy każdy Polak może swobodnie zdecydować, czy jest chrześcijaninem i nie akceptuje aborcji, czy też jest np. ateistą i aborcja jest dla niego czynem moralnie neutralnym (bo sama moralność jest jedynie produktem ewolucji) - nie ma co podnosić politycznego rabanu.

Tylko co zrobisz remigiusie jak aborcja zacznie być dotowana z pieniędzy publicznych? Tych samych pieniędzy na które idą Twoje/nasze podatki? Będziesz zadowolony? Katolik ma nie tylko nie zgadzać się z czynem aborcji, ma mu także skutecznie przeciwdziałać! (choćby to miało oznaczać jakąś wyimaginowaną niewolę dla ateistów).

Zdrówko.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,07 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty