Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 9 pierwszych piątków miesiąca.
 |  Wersja do druku
Monachium
 listopad 02 2011 01:26  (Czytany 4442 razy)  
Forum

Status: offline

Witajcie.

Pamietam jeszcze za czasow pierwszej komunii...oj oj bardzo bardzo dawno temu, kilka lat. Coś bylo mowione o 9 pierwszych piątkach. Zwykle uczeszczam do spowiedzi i sakramentu komunii w pierwszy piatek co miesiac, ale jakos zapomnialem jaki byl cel.
Pamietam ze czesto chodze ale nie wiem czy systematycznie miesiac po miesiacu, tak że kieruje pytanie do was:
Czym są 9 pierwszych piatkow miesiaca, i czy aby je przejść w pelni, wymagana jest systematyczność (miesiac po miesacu bez przerwy)?

Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 listopad 02 2011 17:36   
Forum

Quote by: Monachium
Czym są 9 pierwszych piatkow miesiaca, i czy aby je przejść w pelni, wymagana jest systematyczność (miesiac po miesacu bez przerwy)?

Najpierw musisz rozpalić wielkie ognisko przed szałasem. Pamiętaj że gałęzie na ognisko muszą pochodzić z drzew tylko i wyłącznie liściastych zebranych dziewiątego każdego poprzedniego miesiąca. Jak już dym wzbije się w niebo okrążasz ognisko dziewięć razy w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Popiół z ogniska zbierasz łyżeczką do porcelanowego dzbanuszka koniecznie srebrną łyżeczką bo inaczej sie nie liczy, tak starannie zebrany popiół przechowujesz do każdego następnego pierwszego piątku żeby posypać sobie nim głowe przed rozpaleniem ogniska - żeby sie liczyło Confused
A tak troche bardziej serio - musiało ci się coś pomylić - wiara z magią albo jakoś tak. Nie wiem sprawdź to jeszcze Confused

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Monachium
 listopad 02 2011 18:07   
Forum

Quote by: pijany+pastor

Najpierw musisz rozpalić wielkie ognisko przed szałasem. Pamiętaj że gałęzie na ognisko muszą pochodzić z drzew tylko i wyłącznie liściastych zebranych dziewiątego każdego poprzedniego miesiąca. Jak już dym wzbije się w niebo okrążasz ognisko dziewięć razy w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Popiół z ogniska zbierasz łyżeczką do porcelanowego dzbanuszka koniecznie srebrną łyżeczką bo inaczej sie nie liczy, tak starannie zebrany popiół przechowujesz do każdego następnego pierwszego piątku żeby posypać sobie nim głowe przed rozpaleniem ogniska - żeby sie liczyło Confused
A tak troche bardziej serio - musiało ci się coś pomylić - wiara z magią albo jakoś tak. Nie wiem sprawdź to jeszcze Confused

Przepraszam, Czy ma Pan jakieś problemy emocjonalne albo traume z dzieciństwa?
Bo Twoja wypowiedź nie wygląda mi na równą poziomowi tego forum.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 listopad 02 2011 18:46   
Forum

Witajcie.

Pamietam jeszcze za czasow pierwszej komunii...oj oj bardzo bardzo dawno temu, kilka lat. Coś bylo mowione o 9 pierwszych piątkach. Zwykle uczeszczam do spowiedzi i sakramentu komunii w pierwszy piatek co miesiac, ale jakos zapomnialem jaki byl cel.
Pamietam ze czesto chodze ale nie wiem czy systematycznie miesiac po miesiacu, tak że kieruje pytanie do was:

Pozdrawiam.

http://www.kordiana.alleluja.pl/tekst.php?numer=1268

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 listopad 02 2011 18:49   
Forum

Przeprosiny przyjęte.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Monachium
 listopad 02 2011 20:02   
Forum

Quote by: pijany+pastor

Przeprosiny przyjęte.

Panie ''pastorze'' alkoholiku, nie chcialem Pana urazić tymi slowami, ale pragnalem podkreślić że wypowiedź którą Pan przedstawił jest nie tyle śmieszna co żalosna...

@Pius - Dzieki wielkie, Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 11 2011 22:16   
Forum

Witajcie.

Pozdrawiam.

Masz do wyboru:
- albo 9 kolejnych piątków
- albo 1 (!) odpust zupełny
- albo zamów już dziś za siebie msze gregoriańskie
- albo przepis pijanego pastora
moim chrześcijańskim z daniem wszystkie równie skuteczne i zastanawiam się ( i proszę Cię zastanów się również Ty też) czy aby nie obrażające Boga
szalom

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
xxx
 listopad 11 2011 22:47   
Forum

Quote by: Dezerter

Witajcie.

Pozdrawiam.

Masz do wyboru:
- albo 9 kolejnych piątków
- albo 1 (!) odpust zupełny
- albo zamów już dziś za siebie msze gregoriańskie
- albo przepis pijanego pastora
moim chrześcijańskim z daniem wszystkie równie skuteczne i zastanawiam się ( i proszę Cię zastanów się również Ty też) czy aby nie obrażające Boga
szalom

w Pismie Swietym jest raczej o tym, ze Boga obrażają tacy ludzie jak masz na zdjeciu (nie chodzi mi o JP2 (; ), a nie przystępowanie do Komunii czy Msza...To, że ktoś ufa w to co ustanawia i glosi Kosciol, to raczej cnota.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 11 2011 23:04   
Forum

w Pismie Swietym jest raczej o tym, ze Boga obrażają tacy ludzie jak masz na zdjeciu (nie chodzi mi o JP2 (; ), a nie przystępowanie do Komunii czy Msza...To, że ktoś ufa w to co ustanawia i glosi Kosciol, to raczej cnota.

a to się nie zrozumieliśmy Cool - ja nie o "cnotach" tylko o wierze chrześcijańskiej tej z Pisma Świętego - gdzie o dalajlamie nic nie pisze - zapewniam cię
a poza tym pius nie bądź ty świętszy od papieża Idea
Gdzie ?!? - ja napisałem, że Boga obraża "przystępowanie do Komunii czy Msza" - czytaj ze zrozumieniem Exclaimation
nawet mi to przez myśl nie przeszło - sam uczestniczę we Mszy Świętej co tydzień i prawie zawsze przystępuję do Komunii Świętej więc daruj sobie takie bezpodstawne teksty

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marianna
 listopad 12 2011 02:48   
Forum

Braterskie* upomnienie.

Katolik jest obronca, a nie napastnikiem. Mamy bronic wiary, a nie atakowac lub ponizac osoby z innych religii. Jesli uznam za sluszne oddam wyraz szacunku** Dalajlamie i nikt mi tego nie zabroni. Mam nasladowac Chrystusa, a On liczyl sie z kazdym i kazdego szanowal bez wyjatku. Nawet do szatana kuszacego na pustyni zwracal sie w sposob grzeczny.

Glos Boga ma byc dla nas zawsze pierwszy i najwazniejszy. Przyklad dany przez Chrystusa - swiety, bo wszystko co od Niego pochodzi (takze przyklad) jest swiete, a "wszystko" znaczy : nie ma nic co by nie bylo.

Nie nalezy zapominac, ze Bog jest Tworca roznorodnosci, a szatan tworca podzialow, ktorych Bog nie chcial. Nie nasza sprawa jest dzielic, a wbrew szatanowi laczyc.
Na czym polega ciezar dzisiejszych czasow? W duzej mierze na podzialach. Ktos probuje nas poszatkowac, a ja jestem temu przeciwna.

-----
* Pisze "braterskie", a nie "siostrzane", gdyz w sprawach wyzszych nie ma podzialu na plcie.
** Szacunku, ale nie najwyzszego szacunku, ktorego tylko Bog jest godny.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty