Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 marzec 03 2021 12:31   
Forum

Status: offline

Laughing Out Loud

Zniewieścienie … moja lepsza polowa potrafi zauważyć ,że noszę skarpetki nie do pary, a dla mnie one są takie same , no prawie takie same – detalistka .
Jeśli ludzkość ma być ołtarzem ku czci Najwyższego to męska jego część stanowi o konstrukcji , podstawie ,żeńska go część go upiększa.
Analogia : ST po PODSTAWA a NOWY uzupełnienie , ok ?Chrystus powiedział sam ,że przyszedł nie po to aby zmienić ale po to aby uzupełnić .

Jeśli tak to męskość w kościele jest jak STRZEŻENIE TEGO CO NIENARUSZALNE , jak cerber , jeśli braknie mężczyzn kościele kościół UTRACI KIERUNEK DROGI , ani o jotę , tak powiedział Mesjasz. W ST bluźniercy , heretycy karani byli srogo , każdy kto chociażby raz w ręku trzymał teodolit wie jakie skutki niesie odstępstwo o choćby ułamek kąta .

Po czym poznać „ babę w kościele „ po tym ,że mowa Biblii jest dla „niej „ go ZA TWARDA , to... Słowa Jezusa , uciekają od Biblii jest dla nich za mocna ergo ni są słabi, uciekają o Słowa w różniste pracowania … co często , jakże bardzo często słychać ambony .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 04 2021 12:49   
Forum

Obraz Jezusa łagodnego nie jest prawdziwy. To obraz dla dzieci, za szkółki niedzielnej. Nazarejczyk wydał na siebie wyrok wyrzucając przekupniów z przedsionka świątyni. Był to gest symboliczny, ale groźny. Zbliżała się Pascha. Rzymianie tłumili z bezwzględnością wszelkie rozruchy w podbitych krainach. Sytuacja nie była dobra dla saduceuszy, czyli możnych kapłanów. Przebieg procesu przedstawiony w Ewangeliach odbiega od prawdziwego obrazu. Po pierwsze, aresztowanego nie wolno przesłuchiwać w nocy i dzień sabatu. To zakaz. Talmud przypomina o tym. Prawdopodobne proces został przełożony na czas po Pesach.Co wiemy o namiestniku Piłacie z pozabiblijnych źródeł? Był okrutnym despotą i nie przypomina człowieka z Ewangelii, który się waha. Był to człowiek bez skrupułów. W Ewangeliach przesunięto akcenty i winnym stał się lud żydowski, a nie Rzymianie. Kiedy spisywano księgi konflikt między chrześcijanami a Żydami był gorący. Winowajcą pisarze uczynili więc Żydów, którzy wybrali Barabasza, nie Jezusa. Nie było zwyczaju, by ułaskawiać przestępcę i Bar Abba, o czym pisał Ratzinger to inaczej "Syn Ojca''. Takie jest znaczenie tego zwrotu i wydaje się, że to postać fikcyjna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 06 2021 17:10   
Forum

Józef z Nazaretu , czytałem skomplikowane tłumaczenie jego imienia , ono oznacza „ sprawiedliwy „ sprawiedliwość to oznacza męskość no … „statystyce biblijnej” męskość i sprawiedliwość wydają się chodzić razem .

Zniewieścienie w kościele oznacza brak sprawiedliwości , to nie tylko w kontekście pedofilii , niesprawiedliwość to przed wszystkim BRAK RZETELNEGO SPOJRZENIA NA … SAMEGO SIEBIE , subiektywność ocen , a niewiasty odejść od własnego ego na ogół nie umieją w każdym razie dla nich to niemiernie trudne . Na przykład moja dawno już nie żyjąca sąsiadka rozpłakała się na wieść o śmierci Stalina … tak była wychowana , nie umiała spojrzeć dalej niż poza swoje cztery ściany domu i … rodzinę .

Maja mama … pamiętam , zanim wstałem, umyłem się zauważyłem ,jak mama szczotką dopieszczała mój pierwszokomunijny garniturek dumna jak paw ? …jak sto pawi a przecież jeszcze w nocy krzątała się wokół przygotowań do rodzinnego przyjęcia , skąd Ona na to brała siły …chłop tak nie potrafi …

ale rozmawiać z nią o polityce bym nie chciał, dobrze że była wierząca , siłą rzeczy stała po właściwej stronie, po stronie sprawiedliwości , sprawiedliwość w kościele oznacza obiektywizm , a obiektywizm to wyjście na zewnątrz swego światka ergo UJEDNOLICENIE KRYTERIÓW OCENY ergo JEDEN BÓG JEDNO PRAWO . Podejrzewam , że gdyby jednak urodziła się w innym DOMU...to być może byłaby w stanie zareagować jak owa w/w sąsiadka ...taki dom .Do dla niewiasty dom to” prawie bóg” [ wiem przeginam , ale celowo aby uplastycznić ]

Zniewieścienie ...no przecież ci co ukrywali ohydnych złoczyńców …bronili DOMU … eh ! Baby , a przecież oni nawet przed kamerami TV nie ukrywali ,że zostali tak ukształtowani , baby , po stokroć baby .

Ale nie to jest najważniejsze , od iluś tam lat kościół ulega stałej erozji , chłop ,mężczyzna jeśli już wali mu się dom to zaczyna SPRAWDZAĆ FUNDAMENTY , taki fundamentalista , bo choćby sprawdził jakość lakieru na podłodze , kolor farby którą pokryto ściany , jakość futryn to i tak mu to nic nie pomoże ,MĘŻCZYZNA DBA O RZECZY ZASADNICZE ! detale, ozdobniki mają dla niego mniejsze znaczenie .

Jeśli już się dziej źle w kościele to SPRAWIEDLIWIE WSKAZAĆ NA PRZYCZYNY NIEMOCY SPOŁECZNEJ KOŚCIOŁA , a tutaj nic … rozmowa ślepego z głuchym , no to jakie są przyczyny upadku kościoła ?

Wiem księża to „oślizła” nacja mają wyćwiczone podpowiedzi …przyczyną jest grzech ! alleluja !

Ok. no to wskazać należy jakie grzechy i KOGO …uciekną jak …....przed święconą wodą . A mężczyzna sprawiedliwie „weźmie to na klatę „ Zgrzeszyłem przeciw Jahwe [ Dawid ]

Papież tak nie powie , biskup też nie , raczej skona ,eh ! baby w męskiej skórze!

Ja mówię z „mocą „ jaką daje mi milczenie biskupów w tej materii , cała struktura organizacyjna instytucji to jeden wielki grzech , grzech cudzy , prowokujący do zła , w istocie to grzech szatana , dlatego tak pilnie zajmowałem się strukturą jaką dał ludziom Pan w ST , podział na władzę świecką i duchowną , bez tej pierwszej instytucja skończy jak Aaron przy złotym cielcu. Potrzebna jest także struktura pośrednia , takich nowoczesnych lewitów , to co piszę jest „niepodważalnym dogmatem wiary „ bo ...biskupi , papież ...NIE SĄ WSTANIE ZAPRZECZYĆ … a więc jednak to prawda !

Z Biblią nie warto polemizować.

&&&&&&&&&&&&&&&&

A szatan ? A szatan to stworzenie inteligentne , wykorzystał nieobecność Adama i wdał się z Ewa w rozmowy o polityce . Dzisiaj tez używa „Ewy „ do rozsadzaniem tego świata .
Oho ! Będę się chwalił , moja sąsiadka z drugiego bloku jest wziętą [ no …ja nazywam ich lewakami ] zwolenniczką tego bliku światopoglądowego , z dumą oświadczyła mi ,że na ich listach wyborczych jest znacznie więcej kobiet... jakaś gadziną dźgnęła mnie pod sercem i odparowałem ,że u nas za to jest więcej łysych i otyłych , więc kudy im do nas , i co ? zamurowało , widzieć ogłupiałą minę … bezcenne !

No tak … ale w żywe oczy niektóre media robią z naszych głów kapuchę , jaka to korzyść z tego że więcej kobiet czy łysych ? o dobru narodu decyduje PRZYDATNOŚC SPOŁECZNA POSŁÓW a nie cechy anatomiczne , za trudne ? słucham pani profesor , widzę na ekranie TV i dziękuję Panu że mnie nie stworzył takim jak ona[ bezwstydne nawiązanie do Biblii zamierzone ] ,eh ! Profesor !

Ale , ale …. ona twierdzi że jest profesorem tylko „profesorą „ no wspaniale ! to jednak można zachować szacunek dla profesorów no dla chociażby części ! W końcu profesor a profesora to nie to samo ...co widać i co słychać !

Dziękuje że nie jestem jak ten celnik , eh ! Przewrotność prawda ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 06 2021 21:04   
Forum

Kobiety i mniejszości seksualne stworzyłyby świat jak ten z ''Seksmisji''. Kopernik też była kobietą. Kobiety są bardziej emocjonalne, dlatego mądry C.S. Lewis napisał, że mężczyzna ma być w domu ministrem spraw zagranicznych. Jeśli pobije się dziecko pani K. z dzieckiem sąsiadki , pani K. zawsze będzie broniła swego dziecka. To chwalebne, ale często niesprawiedliwe, bo może syn pani K. opluł syna sąsiadki. W takich rozmowach są potrzebni mężczyźni, bo choć dzieci kochają, potrafią być obiektywni i sprawiedliwi. Skoro ja teraz widzę jak Hołownia płacze nad Konstytucją, zastanawiam się gdzie jest wstyd. Nie widziałem mego ojca smętnego czy płaczącego, o dziadku nie wspominam, bo to były chłopy na schwał. Brał udział w dwóch wojnach. Gdyby teraz wybuchła wojna, większość mężczyzn uciekłaby. Mają gdzieś patriotyzm, a ja nie udaję Niemca, nie mówię jak aktorzy, że Polska pod rządami PiS-u jest tyranią. To absurd. Skoro im się nie podoba niech wyjadą. Nie zrobią tego, bo tam sprzątaliby ulice, a nie byli aktorami. Ten Stuhr, ojciec i syn, Janda, a szkoda pisać. Oni ciągle chcą być uprzywilejowani. Nie potrafią grać fair. Na szczęście nie pamiętam ich nazwisk. Komunizm zdemoralizował ludzi. Nie tylko towarzyszy przy korycie, ale bierną społeczność. Początek lat osiemdziesiątych ,,karnawał Solidarności'' został szybko spacyfikowany przez Jaruzelskiego. Dlaczego księża mają być mniej zniewieściali? Musieliby sprawdzać już podczas egzaminów, czy ktoś jest homoseksualistą lub uznać jak niektóre kościoły protestanckie, że to im nie przeszkadza. Ja chciałbym, żeby kobiety miały więcej do powiedzenia w kościele, ale silne kobiety, a nie wielbicielki proboszcza. Luteranizm jako najbardziej sensowny odłam chrześcijaństwa w Polsce jest nieliczny. Ich interpretacja Biblii jest dobra. Religia musi ulegać zmianom, ewoluować. Egzegeza biblijna jest więc dziś inna niż kiedyś. Nauki przyrodnicze wykazały dużo błędów w Piśmie, ale skąd ludzie trzy tysiące lat temu mieli wiedzieć, że Wszechświat ma 13,7 miliarda lat i teoria ewolucji jest najlepszym wyjaśnieniem zmian dokonujących się w bardzo długim przedziale czasowym. Wykopaliska archeologiczne również sprawiły, że inaczej patrzymy na biblijne opowieści. Oprócz fundamentalistów. Ateizm dla ludu zrobił już zamieszanie wśród młodzież, która nie chce chodzić do kościoła i zamiatanie pedofilii pod dywan sprawiło, że ksiądz jest dziś synonimem obłudnika w dużych miastach.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 07 2021 20:10   
Forum

Pięciozłotówka cz. III

To było na dzień, dwa przed pierwszym dniem maja , miałem ochotę na …"nasze kawalerskie " za poręką dyrektora i szefa POP wziąłem kilku ludzi z brygady remontowej i uczyniliśmy to : na frontowym budynku firmy widniał napis oznajmiający miastu i światu że PROGRAM PARTII jest PROGRAMEM NARODU , wzięliśmy po banknocie pięćsetzłotowym z górnikiem popularnie nazywanym „brudasem „ i no...trochę alkoholu było . No tak, ale nam to nie zaszkodziło , myśmy się z tych napisów zaśmiewali , bo chłop posiada DYSTANS do otaczającego go świata , potrafi UMIEJSCOWIĆ swoją rolę w świecie , wy komuniści robicie sobie „jaja „ to my też . Z kobietami jest inaczej , one tego dystansu nie posiadają , dla nich świat to dom a reszta , to już różnie bywa .

Kobieta w polityce ? widziałem i rozsądne panie ale na ogół ….zachowują się jak , drób [pardon, obrażam gęsi ] gęgają , ale nie wiedzą o czym ! Pani …. prawniczka z UE, Czeszka ma by prawnikiem [ ups ,to chyba jednak prawniczka do prawnika to jej jeszcze brakuje ] a zachowuje się jakby ukończyła kurs fryzjerski to co mówi nadaje się na niezły scenariusz komediowy komedii z gatunku "Latającego cyrku …" czy ta istota stworzona przez Najwyższego potrafi w ogóle ZDEFINIOWAĆ POJĘCIE praworządności ? a zna takie pojęcia jak implikacja , koniunkcja , alternatywa ? wydaje się że do tej głowy to nie wejdzie ...za duże …

W Skandynawii przyjmuje się na ogól pogląd ,że jak kobiet jest > 50 % to i w polityce powinno być tyle samo , już nie chciałem jej dołować , i zapytać SKAD ONA WZIĘŁA TEN POGLĄD I CZYM JEST ON UZASADNIONY , przecież nie znajduje uzasadnienia w racjonalnym myśleniu , to jak np. .30 % kobiet regularnie ogląda tasiemcowe seriale to drogą analogii 30 % mężczyzn powinno też oglądać ? Użyję języka filmowego : nie ma w słowniku kulturalnego człowieka takich słów które by były w stanie oddać dostatecznie obelżywie ogrom lewicowej głupoty .

Szwecja jest jednym z tych krajów które na własnej skórze odczuły ten debilizm . Nie wiem jak jet teraz , ale kiedyś jeden z mędrców wpadł na pomysł aby przy przyjęciu na studia np. pedagogiczne ustanowić limit płciowy 50% kobiet i 50 % mężczyzn problem w tym ,że do tego zawodu mężczyźni się nie garnęli i szli na te studia ci chłopcy którzy chcieli uniknąć służby wojskowej [ Szwecja jest krajem bardzo zmilitaryzowanym ] jakie efekty ? Dziewczyny z predyspozycjami do bycia pedagogiem zostały utrącone , a ci okrutnie słabi jak idzie o predyspozycje chłopcy zostali przyjmowani ...bo byli mężczyznami ?to jest to równouprawnienie czy dyskryminacja ? dla wielu niewiast to ...za trudne …

Odbierałem paczkę na święta , z daleka przyglądałem się „roratom „ grono osób stojących przy jakiejś kolorowej tablicy , stoją jak na zebraniu egzekutywy POP, karnie posłusznie … dużo kobiet , podsłuchałem ...no trochę tam nie było żadnych mądrości , to były rzeczy, bieżące sprawy które my starzy załatwialiśmy bez tej szopki , po co komu te „młotkowanie „? to nie jest oddziaływanie na rozum tylko na emocje , na niewiasty to działa .

Zobaczyła mnie , poznała ,ona odchodzi na emeryturę za dwa lata ,zwierzyła mi się ŻE WOLI PRACOWAĆ Z CHŁOPAMI , wierzę ... a ściany oklejone na kolorowo na cały zakład , gorzej jak w komunie , tam było kilka haseł i to wszystko , a tutaj bolą oczy aby patrzeć na tą pstrokaciznę , jakieś nadzwyczajności ? taaam , jakieś pospolite bzdury .

Niewiasta NIE MA DYSTANSU do otaczającego ja świata , widziałem z daleka hale produkcyjną co to za panika ?ano „idzie audyt „! a cóż to za czort ?Dowiedziałem się ,że z centrali [ moja firma to teraz część wielkiego koncernu międzynarodowego ] co zobaczyłem ? Jakieś panie chodzą od hali do hali , inżynierki , a jakże ! Coś poradzą , coś usprawnią ? nie !one przyjechały z zagranicy ...sprawdzać porządek … wygląda na to, że mamy do czynienia z „orszakiem dyplomowanych sprzątaczek „ to ...do czego im ten dyplom ?do tych czynności wystarczy pani która w tym zawodzie robi powiedzmy dziesięć – piętnaście lat i zrobi to lepiej i dokładniej niż te panie z biura .

A reakcje naszych kierowniczek brygadzistek też nieswoiste ,”postaw to tutaj ….nie lepiej tutaj … „co to jest za kołomyja ? na mózg im się rzuca , maszyny mają „chodzić” i kwita , w tym przypadku , w przypadku zarządu niewiast ma to znaczenie , tam gdzie rządzą niewiasty maszyny mają chodzić ..”ładnie „ więc tutaj nie wystarczy być powiedzmy mechanikiem , powinien być jeszcze...plastyk , spec od plastyki pomieszczeń ,niech Pan nie usiłuje zrozumieć ...to może być dla Pana za trudne .

Skąd ta panika ? Przecież te panie z zagranicy pomimo dyplomów ...no ..na znające się na rzeczy nie wyglądają ,tutaj myślenie może szkodzić . Biegaj , denerwuj siebie i innych …a muzułmanie uważają ,ze pośpiech jest wynalazkiem diabła ..coś w tym jest .

Kobieta NIE MA DYSTANSU do świata ! Wie Pan , był taki dowcip z brodą , czym rożni się człowiek myślący od milicjanta ? …no... wtedy były najmodniejsze kawały o milicjantach . Położono przed niektórymi osobami „kapitał „ Marksa , człowiek myślący zrozumiał a milicjant ..uwierzył … Te panie pod tą tablicą zwierzeń , po iluś tam „młotkowaniach „ sprawiają wrażenie jakby uwierzyły, wspaniałe kadry diabła , taka to bez szemrania nałoży byłej kolejne koleżance nowe ciężkie obowiązki ...bo tak powiedziano przy tablicy , w kościele to już znamy ,od dawna znamy , można popełnić i największą podłość jeżeli biskup tak powiedział... to tak powinno być … on infułat jest jego sumieniem ,

&&&&&&&&&&&&

Nie będziesz miał bogów cudzych przed Mną , posłuszeństwo ważniejsze jest od ofiary [ Samuel do Saula ] i oto szatan via niewiasty egzekwuje swe plany konsekwentnie i w świecie i w kościele , oczywiście posłuszeństwo jemu , szatanowi , kobiety są tutaj bezcennym „surowcem „ nie pytają o rzeczy zasadnicze tylko o detale.

Dostanie parę groszy więcej ..zaniesie do DOMU … i po co jej sumienie ? dyrekcja decyduje , ona tylko pracuje …ONA MA DOM , proszę zapytać jak Pan ciekawy ,może to śmieszne w stosunku to jej wyksztalcenia formalnego ale …tak jest oto CAŁE UZASADNIENE JEJ EGO .

Tam gdzie pracowałem pani od BHP „tropi bez cienia wątpliwości , bez zawahania „kombinowane narzędzia „ którymi operatorzy ułatwiają sobie obsługę maszyn „ dlatego ,ze są złe ? Nie ...dlatego ze takie są przepisy …a mówili że to ponoć inżynierka , e ! To chyba jakaś plotka .A chłop , chłop jednak MYŚLI … i potrafi „przymknąć oko „

No...nie zawsze , bywają ogłupieni mężczyźni i … ta moja znajoma , słyszałem o niej że to „taaaka baba „ to w ustach robotników był komplement ,alleluja !

Tak się zaczyna totalitaryzm , najlepiej ujął to L. Kruczkowski „sumieniem dla Niemca jest drugi Niemiec „

….a sumieniem dla księdza jest... chyba jednak nie Biblia i chyba jednak nie Głos Boga , skąd wiem ? nie nikt tego nie mówi ja to WIDZĘ , mowa ciała , ot co.

W znanej Panu książce Orwella , knur Napoleon dochodzi do władzy via posłuszne , uległe owce .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 09 2021 21:32   
Forum

Pisałem przecież, że ministrem spraw zagranicznych powinien być mężczyzna, bo w polityce, kierowanie się emocjami to ''gorzej niż zbrodnia. To błąd'' jak mawiał Talleyrand. W lekkich czasach wyrosło pokolenie mężczyzn zniewieściałych. Robiono eksperymenty na szczurach i samce żyjące bez ryzyka stały się tchórzliwe. Niestety ja należę do tego pokolenia i nie wiem czy by sprostał, gdyby został zagrożony kraj. To mnie różni od mojego często przywoływanego dziadka. Urodził się w 1898 roku, a 1920 walczył z bolszewikami. Później został zawodowym żołnierzem i brał udział w II wojnie światowej, służył w AK. Szkolił chłopców. To było wspaniałe pokolenie '' Kolumbów'', kwiat młodzieży polskiej zamordowany podczas powstania warszawskiego, a później prześladowany przez komunistów. Wie Pan kupiłem niedawno uczciwą książkę o Żydach MacDonalda. W niej autor okazuje jak ten naród ma niecne cele w stosunku do naszej kultury. Oni są w posiadaniu mass mediów w USA. "New York Times'' to taka amerykańska ''Wyborcza''. Są panami w Hollywood. Nie chcą się mieszać z innymi rasami, ale chcą by biali mieszali się z imigrantami. Osłabiają Zachód. Byli w pierwszym szeregu w partiach komunistycznych swojego mistrza Marksa. W Polsce czterech najważniejszych polityków po 1945 roku to Żydzi: Berman, Minc, Zambrowski i jedyny nie- Żyd Bierut. W UB obok Bermana, słynna z okrucieństwa Luna Brystygier, brat Michnika, Stefan, Fajga Mindla zwana Brus- Wolińską. Później potomkowie polskich parobków chcieli mieć więcej władzy i 1968 roku pogonili niektórych Żydów. Pozwolono im wyjechać. Ten naród jest lojalny wobec siebie. Żyd może być każdym, wyznawcą judaizmu, komunistą, lecz nie może być chrześcijaninem. Trzymają się razem i są silni. Byli wyganiani z różnych krajów, ale sami też mieli problem z asymilacją. Woleli trzymać się razem. Chciałbym żeby Polacy byli bardziej solidarni, a nie dzielili się na dwie połowy: antypisowców, którzy nie mogą się pogodzić, że ciągle przegrywają i zwolenników tradycji. Z Zachodu dociera do Polski dużo głupstw, nie trzeba ich naśladować, oni stracili rozum i szykują świat bez płci, bez mamy i taty. Bzdury. Ale lewica jest groźna. Oni nie darują jeśli nie myślisz jak oni. Mistrzowie cenzury w TV, prasie, internecie. Jedynymi krajami gdzie jest więcej teraz wolności są w Europie Węgry i Polska. Orban zrobił jednak dużo zmian. Naród go ciągle wybiera. A w Brukseli czepiają się nas i Węgrów. Nie głosowałem za przystąpieniem do Unii. To zaraza, z której trzeba szybko wyjść.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 09 2021 21:47   
Forum

Drogi Panie !

JESTEŚMY CHORZY na chorobę „wściekłych teologów „ mózgi nam przeżarło „

No to „szeryf „ Episkopatu dostał rewolwer , może wystrzelić , ma złoczyńcę jak na dłoni , broń ma , czego EP nie ma …chyba nie ma chęci BRONIENIA KOŚCIOŁA .
Do czego mieszkańcom Polish- City potrzebny jest taki szeryf ? Nie lepiej wynająć innego ?..takiego zdolnego do walki .
Oto przedstawicielki tzw. strajku kobiet ogłosiły ,że ich głównym wrogiem jest kościół czyli min. ...ja . Ok . Jak chcą to niech mają ... ogłosić ekskomunikę dla WSZYSTCICH UCZESTNIKÓW I WSPIERĄCE MEDIA I INSTYTUCJE ok. czego tutaj można nie rozumieć ?

Niech tylko znikną z ekranów osobnicy w sutannach hańbiące kościół kolaboracją z wrogami kościoła , chociaż tyle dobrego .

Jak to by powiedział Roch Kowalki wróg to -wróg ,ale ten wyśmiewany za „lotność umysłu” szlachcic jest jednak mądrzejszy od ….
Jak se ogłosi to się zastanowi nad tym jakie kroki podjąć , no ..zacznie się coś dziać w kościele poza nowa falą apostazji .to jedna z ostatnich szans na to aby EP zacząć traktować POWAŻNIE a … dalej …dalej władze kościoła coraz bardziej będą kojarzona z.... PIS , wodzem jest ten kto dowodzi a nie ten kto chodzi w mundurze generała.

Jeśli ktoś daje się BEZKARNIE ..poniżać, poniżać Kościół Jego wrogom a w stosunku do najbliższych zachowuje twardość to jak ocenić takich ludzi ?

Jak by w tej sytuacji zareagował Dawid ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 10 2021 09:11   
Forum

Każdy z nas porusza trochę inny temat. Uporządkujmy to. Czy mężczyźni, oprócz wyjątków są teraz mniej męscy? Są, to nawet widać po ich ubiorze. Czy księża ulegli większej rozpuście i zamiatają wszystko pod dywan? Mamy w tej sprawie podobną opinię. Razi mnie, że nie ma kto bronić kościołów, razi mnie, że policja da się popychać feministkom, bo tak się boją Brukseli. Po co tam szli, żeby się bać? Gdyby tak za komuny pobito policjanta. Policjant jest od tego żeby bić, a nie dać się popychać przez jakąś czarownicę jak Lempart, złodziejkę. Kościół czemu taki wystraszony? Haki na nich mają? Nie mogę na to patrzeć. Jestem nerwowy i masę też mam, to lepiej żeby mnie tam nie było. Kibice mieli tylko odwagę. Im nie podskoczysz. Chodziłem na mecze mojego ukochanego klubu to wiem. Jeszcze w latach 80 - tych. Kolegę miałem wielkiego, prawie dwa metry, w barach metr. Trzech na na plecy mu skoczyło. Takie były mecze. A później ustawka i chłopcy wyciągali Panie, noże, siekiery, który co miał. Dziś ich synowie bronią kościołów, po ojcach zahartowani. Na EP bym nie liczył, na pojedynczych księży też. Może się zwykli ludzie wkurzą na ''elyty'' i zrobią porządek. Nie będą im w głowach mieszać, że nie ojca i mamy, tylko rodzic 1 i rodzic 2.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 12 2021 13:36   
Forum

Dlaczego bibliści chorują na zespół ''wściekłych teologów''. Ja jestem wściekły? O polskich biblistach z Kościoła katolickiego piszą, że są ''wierni, ale mierni''. To częściowo prawda. Jestem dociekliwy i nie uznaję autorytetów, sam muszę zbadać problem z taką wiedzą jaką mam. Gdybym uczył się w młodości przez pięć lat dzień w dzień, byłoby inaczej, ale jak mnie problem interesuje badam go, tłumaczę. W młodości byłem zainteresowany historią, archeologią i literaturą. Nadal jestem. Jest kilku dobrych teologów z Kościoła Katolickiego i Ewangelicko- Augsburskiego. Inne mnie nie nie interesują. Prawosławia, których wiernych w Polsce jest około miliona niestety nie znam, lecz szanuję. Katolicki teolog ks. Wacław Hryniewicz piszący o apokatastazie czyli odnowie wszystkiego stworzenia, bo są w Biblii wersety o możliwości okupienia wszystkich jest dobrym biblistą. Jakiś fanatyk odpisał mi, że nie znam się i mam problemy z logiką, bo piszę o apokatastazie. Zielonoświątkowiec. On się zna, bo skończył szkołę powszechną i Duch mu na ucho podpowiedział prawdę o Biblii i on nie musi się uczyć. Ma karcić profesjonalistów. Gardzić i nauczać profesorów biblistyki. Nie warto tracić czasu na rozmowę z nimi i ze Świadkami Jehowy. To sekta - Jehowcy i uzdrawiacze, którzy dziś pandemii nie mogą pokonać, a jak sami chorują leczą się w najlepszych szpitalach. A wcześniej wydłużali nogi, sprawiali, że odrastały inwalidom ręce, a jednemu nawet głowa. Znam luterańskich świetnie wykształconych profesorów jak Manfred Uglorz, syn Marek, Karol Karski. Ci ludzie kształcili się w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, doktoraty często bronili w Niemczech, pracowali w Katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego. Źle ich nauczono, nie znają się, nauka sprawiła, że rozum stracili jak pisała z pogardą o nich jedna moja znajoma? Kierowca wózka widłowego jest lepszym teologiem i pastorem? W Kościele katolickim również mają świetnych teologów. Joachim Gnilka, Joseph Ratzinger to wybitni znawcy. Ja kupuję książki teologów liberalnych od Rudolfa Bultmanna przez Eda Sandersa, Gezę Vermesa po Johna Shelby'ego Sponga. Nie lubię gdy ludzie zabierają głos, a nie są przygotowani do dysputy o religii. To sprawa ważna, ale ani lekarz nie może leczyć bez ukończenia szkoły ani krawiec szyć garniturów. Ci z sekt uważają się za wybranych i bez wykształcenia pouczają profesora teologii, który całe życie zajmował się biblistyką. Matematyków nie pouczają, bo oprócz zawodowców nikt się nie zna na matematyce. Dlatego, że jest trudna nikt nie zawraca im głowy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 14 2021 16:30   
Forum

Wściekły … wściekły to nad -aktywny .

„U wściekłych zwierząt często występują ataki szału, nieposłuszeństwo, agresja i otępienie. Obserwuje się również takie same objawy jak u ludzi. „[to z Sieci ]

Właśnie... otępienie ,

Widział Pan kiedyś przyjazd biskupa do parafii , ja dawno nie ,to co mi utkwiło w pamięci to owe dziewczątka recytujące słowa jakich dziecko nie używa . Kto to „szopki „wymyślił ?

Wściekłość to zanik instynktu samozachowawczego , w dobie gwałtownych ataków na kościół udawanie ,że nic się nie dzieje , podejmowanie jedynie tematów trzeciorzędnych , neutralnych , to dowód albo tchórzostwa albo bez mała złą wolę
.

Wściekłość to samozniszczenie , jak ktoś sprawia wrażenie jakby nie znal Biblii a tylko wpatrzony w oczy ekscelencji spełnia bez wahania jego ukryte lub wyimaginowane myśli sam siebie niszczy ,źle , kiedy owieczki polemizują z papieżem , gorzej jeśli zaczynają się z niego śmiać .

Wściekłość …? jak ktoś napisał coś i broni tego czegoś nie zważając na to , że owo „coś „ absolutnie nie przystaje do rzeczywistości , nie sprawdza się a jednak broni swej linii z męczeńskim zacięciem , to co jest jak nie utrata zdolności intelektualnych ?

„Ogniem i mieczem” H. Sienkiewicz

 ”...Tu chan skinął ręką i przerwał. Widząc na twarzy Subagaziego krew, a w oczach ból, żal i rozpacz, wypluł niedojedzone daktyle na rękę, następnie oddał je jednemu z mułłów, który przyjął je z oznakami czci nadzwyczajnej i zaraz spożywać począł  … „

Złośliwe , prawda ?jak się przyglądam niektórym kaznodziejom to …odnoszę podobne wrażenie podczas kazań .Drodzy kaznodzieje , teolodzy , myślicie , wściekłe , bezgraniczne posłuszeństwo instytucji chroni Was przed ośmieszeniem ?

Was ? to jeszcze „małe piwo” … Ośmieszacie kościół .

Kiedyś pisałem na innej stronie kk. zrezygnowałem , opuszcza się myśli „jedynie słuszne „ byłem wściekle cenzurowany ...bo przewidywałem kłopoty kościoła i to jeszcze przed ujawnianiem przypadków pedofilii .

A ja tą wściekłość rozumiem , bo oto [ kiedy jeszcze kopałem piłkę ] zjawia się młody kolega , nie wiadomo skąd i po iluś tam zajęciach w ciągu kilku miesięcy gra lepiej od ciebie , gdyby to było boisko i gdyby grał w drużynie przeciwnej zaatakowałbym bez pardonu ,wściekle , po kostkach . Kompleks Kaina ?

Zauważyłem ,że księża reagują alergicznie kiedy ktoś mówi słusznie …ale nie to co oni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 14 2021 18:21   
Forum

Czy ja bronię księży? Napisałem o fachowości niektórych wybitnych biblistów. Lecz nie to jest tematem rozmowy. Tak jak Pan jestem z innego pokolenia i moje koleżanki nie były takie jak te nieszczęsne, wulgarne dziewczęta. Gdybym miał taką córkę, to spaliłbym się ze wstydu i z wściekłości przywołał ją do porządku. Jednak ktoś te dziewczęta wychował. Taksówkarze mi opowiadają, że dziewczyny są gorsze od chłopaków. Nie należę do grupy ''onych'' czyli oblężonego Kościoła. Zna Pan moje artykuły, komentarze i piszę co myślę, co w dzisiejszych czasach jest trudne. Nie jestem związany z żadną instytucją. Mnie oprócz wad Kościoła katolickiego, jeszcze bardziej uderzyło cwaniactwo i cynizm niektórych pastorów zielonoświątkowych. Zupełnie nie rozumiem ich nauki, a spotkałem się z chciwością jakiej wcześniej nigdzie nie widziałem. Ich zabobony nie różniły się od zabobonów katolickich. Nawet były gorsze. Powiedzą, że jestem niewdzięcznikiem, bo chodziłem z zielonoświątkowcami do szkoły, lecz ja podczas egzaminu powiedziałem, że nie lubię tego Kościoła. Jeśli za jakiś czas zobaczę, a wiem, że tak się stanie, że nic się nie zmieniło, krzyknę głośniej niż red. Terlikowski, że Sodoma i Gomora. Sprawy zamiatane są pod dywan. Czy nie robiłem tego? Nie jestem lojalny wobec ludzi, jestem lojalny wobec zasad. I czy to będzie luteranin, czy prawosławny czy katolik powiem: źle się dzieje. Tracicie młodzież, w miastach wami gardzą, jest coraz więcej ateistów. Lecz Polska jest w Unii i będą na nas naciskać, bo to ich plan. Złości mnie mówienie PiS - my z Unii nie chcemy wyjść. Lecz ja nie widzę żadnej korzyści w przebywaniu w tym towarzystwie. A jaką Kościół przyjmuję postawę ''jest za, a nawet przeciw'' jak mawiał klasyk. Mam wyraźne poglądy i ich nie zmienię. Przeżyłem jedną bolszewię i nie mam zamiaru żyć w innej, nieco łagodniejszej ale podstępnej. Świat skręcił w lewo i mamy gender studies- bzdury nauczane nawet na KUL- u. Czy oni rozum stracili? Jeden broni byłych agentów SB, drugi bełkocze jak pijany, że płeć można sobie wybrać z piątku na sobotę. Poziom szkolnictwa w Polsce jest fatalny, a do seminarium idzie teraz kilku młodych ludzi, a chcieli ewangelizować Zachód. U nas już mamy szaloną młodzież naśladującą Niemców czy Francuzów. Bez zasad, bez uczciwości, z cwaniactwem, które widzieli u swych rodziców. Korupcja, nieuczciwość, lawiranctwo, kompleksy niższości i alkoholizm to wady naszego narodu. Ale zostało w nas trochę zdrowego, chłopskiego rozsądku i bitności, gdy nam mówią Prusacy jak mamy się zachowywać. Tylko donosiciele z PO słuchają niemieckich panów, bo oni tacy ładni i bogaci, a z nas takie wsioki. Niech każdy mówi o sobie. Za część imigracji do USA i Europy są odpowiedzialni Żydzi. Na szczęście w 2015 roku Polacy mieli już dość złodziejstwa i arogancji nieudaczników z PO- PSL. Do dziś nie mogą się z tym pogodzić i podjudzają feministki, młodzież lecz zwykły Polak ma ich gdzieś. Powinni odpowiedzieć za swe winy. Politycy, celebryci czy księża. Wszyscy są równi wobec prawa, które powinno być surowe.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 14 2021 19:17   
Forum

A czy nie sądzi Pan ,że należy "zresetować układ " ? widzi Pan wydaje mi się ,iż należy powrócić do źródeł , do Dekalogu i jego współczesnych zastosowań , do najprostszych pojęć , uczciwości , prawości , odwagi , ja widzę szalone możliwości w …ekonomii , w jej styku z etyką , widzi Pan mogę się spierać z moim znajomym protestantem o naturę Ducha św. i to nie ma końca , argument kontra argument ale jak już rozmawiamy o lichwie …o ...to co innego , widzi Pan cyfry wyrzucają poza obręb dyskusji każdego demagoga , sumienie ..Głos Boga w ludzkim ego , jestem jak ten poeta z " Wesela" dla ten świt już jest dla mnie zbyt skomplikowany... męczy , przestał ciekawić .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 15 2021 10:57   
Forum

Po namyśle :

KOŚCIÓŁ KATOLICKI FUNKCJONUJE WG. BŁĘDNYCH ZAŁOŻEŃ TYCZĄCYCH NATURY CZŁOWIEKA .
Jak to widzi Bóg – Stwórca ? Jak kształtował się naród wybrany ? Na pustyni , ok? Dlaczego na pustyni ? Bo tam nie ma „szumów” tego świata przede wszystkim mały jest pieniądz , jest on DRUGORZĘDNY w stosunku do rzeczy przy których wymianie uczestniczy , jest NARZĘDZIEM A NIE CELEM.

To nie jest ST tylko NT , nie sposób służyć Bogu i mamonie , w tym momencie NT i ST stanowią zastanawiająco spójną logicznie całość . Była najpierw materia , woda , manna materia , prawo a później dopiero teologia w TEJ A NIE INNEJ KOLEJNOŚCI , tako rzecze Biblia , my zabieramy się do rzeczy od „pupy strony „ od końca .Wczoraj , myślałem że w TV coś ciekawego usłyszę , w końcu „szczebel centralny „ …a tutaj same rozważania od strony miłości ,ale ani słowa o tym , że miłość do Boga to SPEŁNIANIE JEGO PRAWA ! ot , dyplomowany głosiciel „kulawej miłości „

JEŚLI KOSCIÓL MA BYĆ ZNAKIEM SPRZECIWU WOBEC ŚWIATA TO MUSI TO SIĘ OBJAWIĆ W PRAWIE I EKONOMII , inaczej w ogóle nie jest znakiem sprzeciwu , inaczej mowy nie ma o ewangelizacji , nie ma Ewangelii bez ST, to takie trudne ?

Wadliwa koncepcja człowieka objawia się w WIERZE ,heretyckiej wierze ,że oto można powiedzieć kilka słów , pomodlić się , a ewangelizacja jakoś tak sama z siebie się stanie … głupich nie sieją [ pardon ] A Pan „Konstruktor człowieka „ zdaje się ,że nie za wysokie ma zdanie o mocy naszego ducha skoro zaczynał od materii i „kindersztuby prawa „ my się oceniamy wyżej , pycha poprzez upadek , tak to było ?

Fakt , Pan rozesłał apostołów i powiedział co maja czynić ale uwadze uczonych w piśmie uszło [ sic !] że wysłał apostołów do narodu już ukształtowanego prawem! … mądrej głowie dość po słowie więc nie kontynuuję .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A jednak sporo ludzi nie wierzy koncernom , nawet w obliczu śmierci wielu , uważa że z tymi szczepionkami "jest coś nie tak " nie ufa w ogóle wielkim koncernom , nie tylko branży farmaceutycznej , tak jak by to była jakaś moralna kloaka tego świata , nie wierzy bankom , kościołowi też nie … nie ufają ludziska temu co WIELKIE . Czy tak musi być ? ,,,chyba tak , byt duża wielkość jest … śmiercią , jakiś czas temu jakiś Portugalczyk poddał się operacji przysadki mózgowej , za szybko rósł , przekroczył bardzo szybko 2 m wzrostu i układ kostny , serce , nerki nie nadążyły by by za wzrostem . A w koncernach nie ma pojęcia " za dużo " oni chcą więcej , więcej , więcej aż do …kolapsu . Była kiedyś taka bajka o rybaku i złotej rybce , kluczową rolę odgrywa żona rybaka … to ten sam charakter .Dlaczego kościół nie uderza świata w tą jego piętę Achillesa ? ludzie już nie ufają , przestają ufać światu …ale to jeszcze nie znaczy że ufają kościołowi , ot co.

Dlaczego ja o tym ? Ano wydaje mi się ,że gdyby nawet nie nastąpiły gwałtowne wydarzenia światowe [ jestem katastrofistą } to i tak owe wielki molochy skazane są na śmierć .

EKONOMIA TEGO ŚWIATA JEST QUASI RELIGIĄ , tam gdzie rodzaj ludzki zakłada NIESKOŃCZONOŚĆ ROWOJU SWYCH DZIEŁ mamy do czynienia z heretycką religią [ z prochu powstałeś i w proch się obrócisz tutaj nie ma nieskończoności ] nieskończoność to … Bóg albo bożek tego świata , nie ma religii bez nieskończoności .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Tak poza tematem : ile to pieniędzy wydają możni tego świata na poszukiwania życia poza ziemią , toż to krocie , czego szukają , przeraża ich głucha pustka kosmosu ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

…„Lot i upadek Ikara stanowią szeroko rozpowszechniony  symbol  ludzkiego dążenia do realizacji własnych celów WBREW NATURALNEMU PORZ¥DKOWI ŒWIATA, a jednocześnie symbol nadmiernej ambicji. Jest on częstym motywem w sztuce, przeważnie realizującej przypisywaną mu treść symboliczną, występującym już w greckim malarstwie wazowym i freskach pompejańskich. Jednym z bardziej znanych późniejszych realizacji jest  Upadek  Petera Bruegla Starszego  (Bruksela,  Musées Royaux).”...

A ja ktoś mówi “ja tutaj nic nie mogę zrobić biznes to biznes “to czemu on daje świadectwo ? ano przyznaje prymat pieniądzu jako WARTŚCI NACZELNEJ , kościół milczy … na pohybel …sobie samemu , Przy takim stosunku do pieniądza …Bóg już nie jest potrzebny , wasze przepowiadanie jest zbędne , zaczyna się od DANIA ŚWIADECTWA czego kościół nie robi , od spuszczenia wojsk faraona w otchłań , czego kościół zdaje się lękać , BEZ WIDOCZNEGO DLA ŚWIATA ŚWIADECTWA KOŚCIOŁA NIE BĘDZIE ŚWIADECTWA WIERNYCH .

Rok 1934 , papież Pius wydał encyklikę „ Quadro . Ann. „Mówi się w niej o zastąpieniu wolnego handlu PRZEMOCA GOSPODARCZĄ i potrzebie opracowania nowych struktur co do tej pory zrobiono ? ...nic .
Kogoś dziwi postęp laicyzacji ? mnie nie … gdybym był członkiem kapituły przyznającej ordery za ową laicyzację to niewątpliwie krzyż kawalerski takiego orderu należy się bezsprzecznie instytucji kk , mocne co ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 15 2021 11:45   
Forum

PIĘCIOZŁOTÓWKA CZ IV

Pięciozłotówka cz IV

Ileż to atramentu pochłonął ten fragment Ks Daniela ?

"Ty, królu, miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed tobą; wielki był ów posąg, potężny jego blask, a straszny jego wygląd.
Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś
i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi, jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny. Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je. Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię."
Były wielokrotne wyliczanki jakie królestwo oznacza jaki metal , dużo tego ale koniec końców - upadnie .
.
Niby inna historia , inne miejsce ale …prawie to samo … z gliny jesteśmy i do gliny wrócimy , ci najwięksi wrócą z największą spektakularnością .
To znaczy ,że te rządy na pasku wielkich koncernów , nawet pasuje , nogi jego z żelaza i gliny …. mają wiele siły , broń nuklearną, takiej to broni nie mają , nawet cząstki tej siły dawne mocarstwa nie posiadały ale są słabe ….tak że poddają się naciskom lobby i ruchom społecznym .

Nie tak dawno p. Z. Romaszewską nie wpuszczono na pogrzeb J. Lityńskiego …towarzysza z lat opozycyjnych , to w Polsce żyją obok siebie da plemiona , nie jedno , wrogie , coraz bardziej wrogie to sytuacja pustyni , z lat Mojżeszowych , tutaj ST może się być lepiej sprawdzać niż NT ...taka historia , ile na to potrzeba czasu ? kontrowersyjny kapłan ks. Lemański powiedział że do zmian sposobu myślenia w kościele trzeba dwa trzy pokolenia księży ..dużo , z tą "szybkością reakcji "kościół może obudzić się z ręką w katakumbach .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

No to przyjrzyjmy się koncernom via zakład pracy , można coś powiedzieć o elitach tego świata na podstawie podstawowej komórki , zakładu pracy , można ,dla biologów to żaden problem , mając jedną tylko komórkę można powiedzieć na co choruje cały organizm .
Kim są włodarze świata ? ? śmieszne ?...nie …

NA PEWNO NIE SĄ WŁAŚCICIELAMI ZAKŁADÓW PRACY , a więc kim są ? Są właścicielami pakietów większościowych akcji , bezimiennych , to własność grup kapitałowych a więc ZBIOROWA ergo …socjalistyczna , więc jesteśmy w domu , łatwiej mi to pojąć ...bo ot moja młodość , był taki film „Poszukiwana poszukiwany” [ znakomita rola w. Pokory ] na pytanie „kim jest pani mąż „ żona odpowiada jest …dyrektorem … ale czego ? Niewiasta nie umie powiedzieć , po prostu dyrektorem raz tego raz innego , to się nazywało „karuzela dyrektorska „ teraz można powiedzieć „karuzela grup kapitałowych „
NIE LICZY SIĘ CO POTRAFISZ , LICZY SIĘ DO JAKIEJ GRUPY SPOŁECZNEJ NALEŻYSZ

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Zebrałem obserwacje z kilku zakładów pracy ...to samo .Właściciel się tak nie zachowuje !

1 .straszliwa ilość papierzysków , dane mi było zajrzeć , toż to bzdury , bzdura goni bzdurę, znajomy operator obrabiarki powiedział mi ,że wcale więcej nie pracuje nad materią tylko wypełnia papiery , niekiedy dublujące się , wyniósł no uczciwiej było by powiedzieć wykradł „opeelkę” [ co to za czort ?]którą miał podpisać , dowiedział się ,że prędkość maszyny reguluję ruchem gałki potencjometru ...alleluja ! … to on tego nie wiedział ?wyniósł i i nikt nawet tego nie zauważył ...tyle tego jest , Przecież jako właściciel wyrzuciłbym na zbitą …

2.W moim byłym zakładzie dowiedziałem się ,że działy pracują w okrojonym składzie , redukcje , no tak … „efektywność zatrudnienia „ ale KIM TYCH LUDZI CHCE ZAKŁAD ZASTĄPIĆ ? Powiedział mi ,że gdyby nagle zachorowało by kilka kluczowych osób dział stanie …przecież tak nie zachowuje się właściciel ! To „jego chleb „ Gdzie można ich wyszkolić ? na pewno nie w szkole , człowiek uczy się zawodu w pracy...ale kogo to obchodzi , ty było tak , przychodził o pracy „młody „ i przy starszych się przeszkoli , teraz nie ma na to CZASU , od razu tu i teraz , jutro nie istnieje , jest słabszy okres w produkcji ...to ludzi wysyła się na urlopy .CO będzie jak zacznie się to wszystko kruszyć ?

3. Zakład pracuje na coraz to gorszych surowcach , bo tańsze , bywa , że przynosi to straty , przecież właściciel nie kupuje „kota w worku „ Zakład który MA SWEGO WŁAŚCICIELA nie psuje sobie dobrej marki , toż to "strzał w stopę ".

4. Skąd te przerosty administracyjne ? No … jak nie ma właściciela to każdy chce zaczepić gdzieś „swojego „człowieka , komuś pomoże a czasem ów „ktoś „pomoże jemu . No dobrze ale to nie jest już kapitalizm !Tak to nie jest już kapitalizm , w sytuacji kiedy można już być właścicielem zakładów konkurujących ze sobą to nie jest już kapitalizm .

Resume : cała gospodarka strefy euroatlantyckiej jest chora , chora bo WYNATURZONA . Wynaturzone są też treści które za pomocą mediów wspiera … nie ma ekonomii bez sprawnie działających zakładów , jeśli to się nie zmieni ...to Azja nas „zeżre „
Ci co lubią tropić ślady szatana …mają teraz używanie , skąd to się wzięło . Skąd ten brak kontroli właścicielskiej ?ano …żeby była kontrola właściciela to musi taki istnieć .
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Kim jest współczesny kapitalista , ot nie jest imienny właściciel zakładów np. Forda czy Hipolita Cegielskiego , Wedla itd. to nie jest właściciel zakładu tylko właściciel konta o numerach takich … i takich ….TYLKO TO GO OBCHODZI .

A zakłady ? Dziś można być właścicielem fabryki butów w Tokio nie mając pojęcia czym się różni zelówka od obcasa , jutro można kupić bo ja wiem fabrykę samochodów w Turynie nie wiedzą czym się różni skrzynia biegów od dyferencjału , no tak ale ktoś MUSI TYM ZARZĄDZAĆ i tutaj pora na klasę menedżerską , oni mogą wykorzystywać dyletanctwo formalnych właścicieli … i to robią .Kiedyś w starej Polsce jak jaśnie panu nie chciało się wziąć do roboty zlecał ta funkcję zarządcom a sam wojażował "po Paryżach "zajmował się organizacją kuligów itp. Rzeczypospolita upadła …

&&&&&&&&&&&&&&&

Kazali menedżerowi zwiększyć dochodowość to ja zwiększa ale kosztem czego ? ano kosztem PRZYSZŁOŚCI ZAKŁADU. Jest to ] moi zdaniem forma grzechu przeciw naturze .Wg. Stwórcy istnieje czas orki, siania , czekania na wzrost i żniw , współczesny kapitalista NIEUSTANNIE CHCE ŻĄĆ . Tniemy pensje , tniemy zatrudnienie , tniemy koszty surowców , utrzymania maszyn ,sprzedajemy towar coraz to gorszej jakości , byle teraz byle już 'nie pytaj mnie o jutro to za tysiąc lat " [ piosenka ]

Po co te debilne [ moim zdaniem] szkolenia , WSPÓLNE dla wielu zakładów , wielu branż , wielu właścicieli ? ano po to aby UNIFIKOWAĆ system zarządu , szybko przejmować zakłady , szybko je sprzedawać , bez komplikacji wynikających z różnic branż .

Przypomina to postawę człowieka który dokonuje żniw pszenicy , sprzedaje swe pole[ już go nie obchodzi] po to aby kupić pole np. buraków cukrowych …przed zbiorami , ciągle gna ciągle ucieka … przed czym ? czy aby nie przed rzetelną pracą ?

Jak powstała potęga Chin ?ano oni szli śladami kapitału zachodniego ,kupowali to czego pozbyto się bo już nie dawało wystarczającej stopy zysku bo już wyeksploatowane , przywracano te firmy do życia zadowalając się systematyczną pracą i czekaniem …aż wrośnie krzywa koniunktury dla tych a nie innych zakładów... ale już oni już tych zakładów nie odsprzedadzą … bo oni mają GODPODARZA …państwo , ono" trzyma za pysk" tych wielkich amatorów łatwych szybkich zysków .

&&&&&&&&&&&&

Czas … Arabowie uważają pośpiech za wymysł diabła , coś w tym jest , świat cierpi na " ekonomiczną biegunkę " Szatana jest tyle ile go na tym świecie , musi się śpieszyć , dalej czeka na niego pora dręczenia , pogania ludzi aby tracili rozum , musisz mieć WSZYSTKO JUŻ TU I TERAZ , jesteś młody , tylko tu i teraz , później się nie liczy będziesz zza stary , zadłużaj się , bądź niewolnikiem ,rób łotrostwa jakich jeszcze świat nie znał , później już tylko grób . A ja pamiętam jak oboje z żoną cieszyliśmy się kiedy jako młodzi wówczas małżonkowie sprawiliśmy sobie ... nową szafę .

Śp. kard. S. Wyszyński powiedział ,że kłamstwo jest detaliczne , sklepikarskie, zgadza się , ono musi NIEUSTANNIE UDOWADNIAĆ SWOJĄ PRAWDZIWOŚĆ , musi się śpieszyć .

A my też mamy podążać za nim ? a po co ? nie lepiej diałać ODWROTNIE niż szatan ? a nie lepiej zamiast go gonić powrócić do tego co sprawdzone ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 15 2021 19:10   
Forum

Chcieliście absurdu w ekonomii, no to go macie. Pchaliście się do Unii, by dostać ochłapy, a nie widzieliście, że ten biurokratyczny organizm źle funkcjonuje. Stany Zjednoczone miały rozsądną gospodarkę w XIX wieku i do kryzysu w latach 20- tych. Tam panował protestancki kult pracy. Teraz i tam chcą więcej socjalizmu. Nie przejmowałbym się tym, bo absurdalne idee rozpadają się po jakimś czasie. Kres czeka socjalistyczną Unię. Przed wojną w biurach pracowało dużo mężczyzn i sprawy były załatwiane szybko. Teraz kobiety oponowały urzędy, szkolnictwo i źle to działa, bo niewiasta nie jest skupiona na swoim zadaniu jak mężczyzna, tylko myśli o pracy i o dzieciach i o chorej teściowej, plotkuje, a jak facet ogląda mecz czy naprawia samochód, jest tylko na tym skupiony, nie myśli o stu sprawach. Wtedy myśli o aucie.Tak nas ukształtowała ewolucja. Kobieta pilnowała gromadki dzieci. Jasiu spał, Dorocie się odbiło, Józek zaczął płakać, a Kasi przyssała się do piersi i kobieta musiała to wszystko ogarnąć. I tak jest dzisiaj. Mężczyzna poszedł na polowanie i był skupiony jak powalić z kolegami potężnego mamuta. Nie mógł wtedy myśleć o teściowe. Zginąłby. Może kiedyś ludzie zrozumieją, że ich eksperymenty, zwłaszcza stworzenie raju na Ziemi nigdy się nie powiedzie. Dlatego ja stary konserwatysta cenię mądrość poprzednich pokoleń, a na zmiany w społeczeństwie reaguję z niechęcią. Rozwój technologiczny, nie sprawił, że człowiek stał się moralnie lepszy. Groźna broń w rękach fanatyka sprawi, że wymorduje więcej ludzi niż w czasach kiedy miał tylko dzidę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 16 2021 12:29   
Forum

Zgadza się , jeden z tych koryfeuszy PRL-u Jerzy Putrament ...ale czasem zdarzało mu się powiedzieć coś sensownego , powiedział [to był chyba magazyn „Pegaz „J. Fillera ] że najbardziej boi się nowoczesnej techniki wojskowej w ręku chama , podzielam , podzielam chcąc uzupełnić ,że można się bać nowoczesnych środków społecznego przekazu w ręku s ….syna [ Pan jest mężczyzna to Pan zrozumie . wiedzą że tzw. człowiek współczesny to właśnie ten „syn” pozbawionych elementarnego poczucia przyzwoitości w zestawieniu z możliwościami technicznymi ...źle to wróży .
No tak ale my tutaj jesteśmy na profil religijnym … nie jestem socjalistą ale jestem ...komunistą , zaskoczyłem prawda ?

&&&&&&&&&&&&&&&

Słowa komuna , komunia nie wymyślili wcale komuniści , to plagiat dokonany z premedytacją przy czym kościół depozytariusz wiary ...nie bronił swego dziedzictwa ?...ciekawe prawda ?
Kiedyś spytano M. Ghandiego co on sądzi o socjalizmie , odpowiedział ,że socjalizm jest ...w nas , ile to lat musiało minąć zanim go zrozumiałem ?
Załóżmy ,że leci Pan nad terenami dżungli , drugi raz przelotu nie będzie widzi Pan człowieka jest w potrzebie , wylądować Pan nie może ale ma Pan piętnaście sekund aby zrzucić mu ...ma Pan do wyboru dwie rzeczy laptopa czy siekierę ?

Na pierwszy rzut oka laptop jest cenniejszy , prawda ? No nie ...ten człowiek nie umie się tym posługiwać , z ludźmi i systemami jest podobnie , to co nazywamy nie wiadomo dlaczego komunizmem musiało upaść bo LUDZIE NIE POTRAFIĄ SIĘ NIM POSLUGIWAĆ , kościół nie nauczył … zaraz pojawiły się „sklepy dla wybranych , przemoc i niewolenie propagandą , to ja już wole tradycyjny feudalizm czy kapitalizm .

Widzi Pan kościół Piotra i Pawła to była wspólnota ale z czasem .. w instytucji wyrosły paniska , nie będą niszczyć tego co uzyskali , zostawili to ateuszom , a oni wiedzą co z tym zrobić …

Komunizm to była idea która wstrząsnęła światem , to nie przypadek , bo to był plagiat z biblii [ np. II Tes. ] plagiat szczególny , bo osoba plagiatowana sprawia wrażenia jakby chciał uciec nie broniąc swego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 17 2021 12:35   
Forum

Nie ma kościoła bez wspólnoty...to widać , a teraz pora na prowokację , zamierzoną

Czym się różni wspólnota kościoła od „wspólnoty Stołu Pańskiego ? Tym czym demokracja od „demokracji socjalistycznej” czy „liberalnej” ja ich nie odróżniam .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Komunizm jako system społeczny ma wiele wspólnego z małżeństwem , takim dobrym , udanym na nie ma targów „twoje – moje „ już na pierwszy rzut okiem widać ,że jest to dostępne dla nielicznych . Pojęcie „mas Ludowych” jest tutaj śmieszne . Tym bardziej pojęcie rewolucji proletariackiej jest tutaj zaprzeczeniem komunizmu , ergo NIE MA KOMUNIZMU BEZ CHRZEŚCIJAŃSTWA …. amen.
Pójdę dalej on , to pojęcie komunizmu nie jest dostępne dla wszystkich członków kościoła … już święty Paweł pisze o słabszych braciach w wierze , oni tego nie zdzierżą
.

Tak ..ale tutaj trzeba powiedzieć wszystko , komunizm jest gleba na której wyrosnąć może chrześcijaństwo , każde ziarno ma swoją glebę na której wzrasta , innej gleby wymaga agawa , kaktus innej wymaga ryż ,ziarno słowa wyrasta na glebie wspólnoty , kościół w Polsce przećwiczył to w ciągu ostatnich trzydziestu lat . Ziarno wrzucone w na glebę kapitalistycznego egoizmu uschnie ...co widać . Mądrej głowie dość po trzydziestu latach eksperymentów ..może nie każdej głowie ...co widać nadal stosuje się te same metody pracy spodziewając się innych rezultatów niż dotychczas .

Socjalizm [ jak zwał tak zwał ] dokonał „urawniłowki „ to nie było chrześcijaństwo ale ziarno wrzucone na tą glebę wzrastało lepiej niż w kapitalizmie [ jeśli to jest kapitalizm ]dodatkowo sowiecki socjalizm ZJEDNCZYŁ KOSCOL W KATEGORIACH POLITYCZNYCH czy jak kto woli pasterskich , jak brakło wspólnego wroga to ...” lufa w krzokach „ nie wiadomo wokół czego ten kościół zjednoczyć bo programów społecznych , konkretnych wizji społecznych zdolnych do poruszenia pasterskiego kościół nie posiada, tutaj będę brutalny …społeczny eunuch .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Niewygodne pytanie : kiedy ten kościół komunistyczny istniał , w czasach Piotra i Pawła to pewne , w czasach kiedy jezuici dokonywali prób wskrzeszenia tej idei w Paragwaju co świetnie ostało opisane w sztuce „Święty eksperyment "czy na filmie „Misja” { czasem i jezuitom zdarza się robić coś dobrego ]
on istniał przez jedno historyczne mgnienie oka w ..Polsce
„ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi ..itd. Zstąpił , zadziałał a myśmy , my kościół nabrali trochę powietrza i dalej ...nura w błoto .Dalej nudne , kazania ..o niczym .

&&&&&&&&&&&&&

Napisałem jestem katastrofistą , coś a la komunizm może powstać także na gruncie spodziewanych przeze mnie kataklizmów , wojennych , naturalnych , myślę, że to nieuniknione , Pan ..tak mi się wydaje , nie pozwoli bez przerwy się obrażać . Wiec co możemy zrobić ? Tutaj i teraz , może zastanowić się JAK TEN KOŚCÓŁ POWINIEN W PRZYSZŁOSCI WYGLĄDAĆ .

Jedno jest pewne ta jak kiedyś w Antyku , Ameryce Południowej tak jak i teraz taki realny wspólnotowy kościół będzie zaciekle zwalczany przez szatana we władzach państwowych i kościelnych …będą was wykluczać ze świątyni .

Więc jeszcze raz komunizm nie jest i ie może być ustrojem państwowym , co najwyżej religijnym to też nie dla wszystkich .

A jednak za nim tęsknimy ...my rodzaj ludzki np. utopijni socjaliści czy hipisi , to jest jak z rekordem w skoku w dal ,bodaj 9, 05 m. on jest nieosiągalny dla wielu dobrych skoczków , ale mimo tego ,że nieosiągalny stanowi PUNKT ODNIESIENIA , tak jak Kilimandżaro w Afryce , ludzie na niego nie wchodzą ale on pokazuje z daleka +- 70 km gdzie się jest , tak samo w naukach społecznych kościoła może stanowić punkt orientacyjny , wstydliwy ale fakt .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 17 2021 15:22   
Forum

Kilka słów o Nowym Testamencie. Prawdziwych, nie według doktryny. Nieraz młodzi idealiści uważają Jezusa za pacyfistę i socjalistę. Dlaczego? Jezus był tylko apolityczny. Co się stało jednak po śmierci Nazarejczyka? Pierwsze pokolenie zaczęło oczekiwać nadejścia Królestwa Bożego i pozbywało się dóbr. Królestwo nie nadeszło. Zostali bez niczego. Paweł musiał wiec zbierać pieniądze na zbór w Jerozolimie, który był zbyt rozrzutny. Jednak młodzi ludzie nie czytają Biblii, a jeśli już niektórzy sięgną, co w naszych coraz bardziej laickich czasach jest wyjątkiem, nie rozumieją jej. Ich pasterz nie rozumie Pisma, to i wierni nie mają pojęcia o trudnych zagadnieniach. W Kościele Ewangelicko - Augsburskim mają wykształconych pastorów i jest w nim najmniej nietrafnej interpretacji czy zabobonów. Niestety jest to nieliczny Kościół. Reformacja w Polsce szybko wygasła, była zbyt płytka. Dlatego pisanie o chrześcijańskiej komunie powinno być raczej przestrogą, gdyż społeczność w której będą obowiązywać nakazy z Kazania na Górze jest nieżyciowa. Może tylko ,funkcjonować albo w bardzo krótkim czasie ( takie były oczekiwania), albo może istnieć tylko wtedy gdy grupa jest nieliczna i odcięta od świata. Trochę jak esseńczycy. W zderzeniu z siłami świata zawsze się rozpada. Dlatego, gdy eschatologiczna gorączka minęła, zaczęto budować struktury Kościoła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 18 2021 12:13   
Forum

Masz ci los m a ile czasu powstawał feudalizm czym kapitalizm a ile czasu powstawały gminy chrześcijan ? Przecież to było postępowanie ad hock , Jezuici zrobili to bardziej konsekwentnie i zostali zniszczenie przez …instytucję kościoła i państwa bo …stanowili KONKURENCJĘ zarówno gospodarczą [ dla państwa ] i religijną [ dla instytucji kościoła , jak więc można mówić o „nieżyciowości „ ?

Załóżmy ,że ma Pan jakiś „wehikuł czasu „ stoi Pan nad brzegiem oceanu a tutaj bracia Wright szykują się pierwszego w historii lotu samolotem [ całe 300 m] odwodził by Pan ich od tego bo „tylu już próbowało „ bezskutecznie ?

Jesteśmy jak w tym zagadnieniu ten „pijany kierowca” jeździmy od lewej strony do prawej zawadzając o krawędzie drogi, albo głosimy apoteozę systemu rysując obraz nieomal nieba albo uważamy gminy chrześcijan za efemerydę i romantyczny akt strzelisty . Tymczasem brakuje nam dojrzałości i …męczy nas SYSTEMACZNA PRACA , my chcemy tutaj i teraz ,natychmiast , najlepiej na tacy , a tutaj rzeczywistość jest po prostu szara , to CIERPLIWE dopasowywanie do siebie elementów społecznej układanki a przede wszystkim [ tak piję do instytucji ] wymaga to wyjścia z wieczernika i wejścia [ jak Chrystus ] między pospólstwo pracę doktorską czy magisterską pisze się jednak przyjemniej , można napisać opracowanie w temacie ...jak to państwu powinno wyręcza duchowieństwo w dziele pasterstwa ergo wypełniania posługi władzy ...której ono nie wypełnia ..zajęte samym sobą [ Ezechiel ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 18 2021 13:08   
Forum

Powstał Kościół i czy on był od samego zarania zły? Gdy czasy są złe, mamy więcej męczenników. Kościół z chrześcijańską wiarą oraz rzymskim prawem i grecką nauką stanowił fundament Europy. A Unia Europejska uważa, że początki Europy to Oświecenie z jej zbrodniczą rewolucją francuską. ''Wolność, równość, braterstwo albo śmierć". Tak brzmi całe hasło, zresztą niedorzeczne, bo nie można pogodzić wolności z równością. Mam nową książkę o ludobójstwie w Wandei, krainie, która broniła religii i króla. Wycięto w pień odważnych chłopów. Rewolucjoniści zabawili się okrucieństwami. Rozbierano kobietę i mężczyznę i związywani powrozami. Wypływano na jezioro, gdzie skrępowanych topiono. Nazywali to ''ślubem''. U nas pisał o krwawym stłumieniu Armii Katolickiej i Królewskiej historyk Paweł Jasienica,lecz teraz tych książek jest dużo. Nie lubiłem Francuzów od dziecka. To generalizowanie. Nie podobał mi się ich język, uwielbiałem angielski, ale sprawy które Anglicy załatwiali spokojnie, Francuzi z ich temperamentem rozwiązywali z gwałtownością. Niech przykład buntu w Wandei przeciw rewolucji będzie przykładem bohaterskiego zachowania Kościoła. Złe strony Kościoła są znane.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 19 2021 21:30   
Forum

Jechałem kiedyś do Wrocławia z młodą dziewczyną. Wspomniałem, że będę studiował teologię. I wtedy dostrzegłem jej zupełny brak zainteresowania tą dziedziną. Mogła sobie nawet pomyśleć: "Ale dziwny gość'' lecz nie chciała powiedzieć. Kiedyś mówiono, że teologia jest najważniejszą z nauk, ale tak mówiono i o filozofii, dziś często traktowanej niepoważnie i o matematyce. Szanowanej, bo nierozumianej. Dziewczyna była artystką. Mógłbym powiedzieć: pokaz mi swoje obrazy i jeśli byłyby słabe, rzekłbym: po co zajmujesz się czymś do czego brak ci talentu, a zresztą współczesne obrazy są beznadziejne. Dziecko ładniej rysuje. Zawsze dobrze rysowałem, lecz inni ludzie szli na ASP. Ci którzy niczego nie potrafili, oprócz kilku zdolnych. Jej niechęć do religii uznałem za dziwną. Wydaje mi się, że ciekawość sprawia, że chcemy wiedzieć więcej, również lęk przed śmiercią (choć niektórzy nastolatkowie mówią, że nicość ich nie przeraża.Są młodzi, zdrowi i bez wyobraźni) skłania nas do szukania odpowiedzi na pytanie: co będzie potem, skąd wziął się Wszechświat etc. Wiem, że niektórych ludzi nie interesuje to zupełnie. Dostrzegam, że młodzież w Polsce jest coraz mniej religijna i spadek religijności będzie trwał. Wyrosło pokolenie ludzi, których interesują tylko dobra materialne. Idealni konsumenci wielkich firm. W Polsce ludzie wychodząc ze zgrzebnego, szarego komunizmu, zachłysnęli się bogactwem. Nic w tym złego, lecz wiem, że wielu ludzi interesuje tylko chudy boczek, sprawny samochód i wyjazd do Grecji i kupowanie smartfonów. Nie maja pasji, nie czytają, nie chcą brać ślubu. Poziom czytelnictwa w Polsce jest tragiczny. Poziom szkolnictwa się obniżył. Studia są dla wszystkich. Wyhodowano idealnych konsumentów, więc Kościoły są bezradne. Ich młodzi kapłani również są z pokolenia miłośników tabletów, mediów społecznościowych, które uzależniły ich jak używki. Człowiek pierwszy raz ma w kieszeni urządzenie, które sprawia, że niczego nie musi pamiętać, na wielu rzeczach nie musi się znać. Smartfon mu podpowie. Nawet jak się nazywa, gdy zapomni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 20 2021 18:32   
Forum

.”Nie maja pasji, nie czytają, nie chcą brać ślubu. Poziom czytelnictwa w Polsce jest tragiczny. Poziom szkolnictwa się obniżył. Studia są dla wszystkich. Wyhodowano idealnych konsumentów, więc Kościoły są bezradne. Ich młodzi kapłani również są z pokolenia miłośników tabletów, „
R. Kurpios

Powiedział Pan ...wszystko .
Poziom czytelnictwa W Polsce jest tragiczny , poziom szkól się obniżył ? a to on jest niższy niż za czasów Mojżesza czy wyższy ? Dlaczego to nie przeszkadzało Mojżeszowi ? Jak ludzie są niewykształceni to ŁATWIEJ jest im „opchnąć „ podstawowe prawdy wiary , ludzie niewykształceni łatwiej je przyjmują , bo w ich mózgach BRAKUJE KONKURENCJI .Nadmieniam ,że oba wielkie totalitaryzmy XX wielu są dziełem intelektualistów .

„Wyhodowano idealnych konsumentów ? KTO wyhodował , nigdy samo się nie wyhoduje , więc kto wyhodował ? Co ?walczący ateiści ? Ok , TO KTO M NA TO POZWOLIŁ ? Co to za pasterz który pozwala obcemu robić ze stadem co mu się żywnie podoba ? Gdyby to było moje stado to bym wylał z roboty na zbitą …

Błąd tkwi już w samym PROFILU wykształcenia , ktoś kto ukończył

teologię a priori NIE NADAJĘ SIĘ DO SPRAWOWWANIA WŁADZY , kościół jest jak autokar którym ,kieruje ktoś kto nie ma bladego pojęcia o kierowaniu , są takie samorodne talenty , mogą kierować i bez prawa jazdy , ale to rzadkość najczęściej jednak ktoś kto siada za kierownica MUSI MIEĆ KWLIFIKACJE FORMALNE , politologia , teoria organizacji i zarządzania , analiza systemowa itd., itp. , więc co to jest ? To jest …POWRÓT DO STAREGO TESTAMENTU ,podział na Mojżesza i Aarona .

Współczesny Aaron niech sobie rządzi tym wszystkim co jest w pobliżu Arki Przymierza , strefą przyświątynna ale władzę na kościołem niech zostawi w spokoju , bo pojawi się złoty cielec … tako pisze Biblia .

Teolog , to ktoś który zaprzecza Biblii ? Drogi Panie Robercie , gdyby działalność teologów była na WŁAŚCIWYM MIEJSCU nie było by problemu ? Ale jak Pan wie z pomocą tej nauki NIE SPRAWUJE SIĘ WŁADZY , za pomocą np. analityki medycznej czy filologii romańskiej czy podobnych nauk też nie , Platon nie miał racji !!! to nie te czasy ,na naszych oczach jego koncepcja władzy w przypadku kk wali się w gruzy .,

Dożywany do tych czasów , kiedy Biblia daje znać o sobie właśnie w tej dziedzinie , sztuki sprawowania władzy , ja „dziecię „ z baśni Andersena ma odwagę krzyknąć „król jest nagi !” zamieńmy więc władzę Watykanu na …kogoś posłusznego Biblii .

Nie ma chrześcijaństwa bez posłuszeństwa Biblii , posłuszeństwo jest ważniejsze od ofiary { Samuel ] no tak ale jak j napiszę „posłuszeństwo „to ktoś z Watykanu powie „ posłuszeństwo nam „ i tutaj ma Pan trochę racji , bo gdyby poziom czytelnictwa byłby nieco wyższy to każdy kto choć raz miał ją [ Biblię }w ręku może powiedzieć łżesz Watykanie zejdź mi z oczu Kapłanie Baala „

Każdy kto choć raz słyszał o Archaniele Michale może się w tym stanie rzeczy zastanowić się czy nie warto porzucić grzesznej [ co widać } instytucji . Grzesznej nie ze swej ludzkiej słabości ale działającej wedle grzesznych scenariuszy , służącej złemu , dawniej gdyby ktoś to czytał takie słowa to byłby dla niego szok , dzisiaj już nie … dzisiaj to już nikogo nie dziwi , po owocach mamy ich poznawać czyż nie ?Wylałbym z roboty na zbitą …

Ten jeden raz wystarczy , Biblia jest w podstawowych zasadach nauka dla prostaczków , tylko są ludzie którzy żyją z jej komplikowania .. i tutaj jest problem .

A co to jest dialog ekumeniczny ? Oto dostojni teolodzy myślą , jakby tutaj usunąć skutki rozbicia wyznawców Jezusa przez te różnice w chrześcijaństwie które by NIGDY NIE POWSTAŁY gdyby nie teolodzy , złośliwe ale czy nieprawdziwe ?

uchowaj Panie to nie o p. R. Kurpiosie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 20 2021 21:55   
Forum

Ma pan rację pisząc, że teolodzy zagmatwali wiele prawd. Ale najpierw dokonałbym podziału na teologów złych i dobrych. Bo można mówić, że są oni niepotrzebni, ale przykładem amatorskiego, niezawodowego podejścia do Biblii są faceci, którzy założyli sektę Świadków Jehowy czyli Russell, a później Rutherford. Czytałem zeznania Russella, który oszukiwał i twierdził, że zna grekę. Jacy twórcy, taka sekta. Uważa Pan, że Biblia jest księgą prostą, łatwą do zrozumienia i choć są sprzeczności, nie warto zwracać na nie uwagę, bo czy ważne jest czy Goliata zabił Dawid czy Elchanan. Dlatego potrzebni są bibliści, by stwierdzić, że w Biblii nie ma mowy o czyśćcu, że idea Trójcy Świętej, czyli w dogmaty, w które Pan wierzy jest niewyraźną namiastką. To w co Pan wierzy wymyślił Ireneusz z Lyonu, Orygenes, Św. Augustyn. Dogmaty powstały na soborze w Nicei i Konstantynopolu w IV wieku. Oni dopisali i usystematyzowali nauki bardzo niepewne. Biblia nie daje odpowiedzi na pytanie: co się dzieje z ludźmi po śmierci i nie teolodzy wprowadzili bałagan. Nie ma odpowiedzi w Piśmie, bo obok tradycyjnego nieba i piekła, jest idea anihilacji grzeszników i apokatastazy - odnowy wszystkiego. W prawosławiu pierwszym teologiem nazywają Jana. Słusznie, bo ten człowiek, którego nie znamy, świetnie znał grecką filozofię. To on wprowadził termin ''Logos'' i przypisał go Jezusowi. Drugim teologiem był Paweł, który jako Żyd, nie pisał wprost o Jezusie Bogu, ale ci dwaj teolodzy zamienili galilejskiego męża Bożego jakim był Jezus w Boga. Ireneusz pisał już bez ograniczeń o bóstwie Jezusa. Dlaczego? Ponieważ pisma żydowskie wpadły w ręce hellenistów, którzy dokonywali deifikacji ludzi, a to Aleksandra Macedońskiego, a to, któregoś z cesarzy. Jeśli ktoś mi pokaże mocne dowody zmienię zdanie, ale wie Pan, czegoś mnie nauczyli w czasie studiów i jestem dociekliwy. ''Uwierzcie, o nic nie pytajcie, bądźcie jak dzieci'' to akurat słowa, które nie pasują do mojej osobowości. Mogę powiedzieć, Jezus spieszył się, dlatego drążenie problemu wydawało mu się stratą czasu. Jednak Żydzi lubią drążyć i dlatego zdobyli najwięcej nagród Nobla zwłaszcza z nauk ścisłych czy medycznych. Mój zawód, moja pasja to analiza tekstu. Ktoś musi się tym zajmować, a ja zostałem nieźle przygotowany do takiego zajęcia. Lubię to. Dlatego tłumaczę książki biblistów. Nie należę do świetnych fachowców, ponieważ nie znam hebrajskiego. A Biblię trzeba czytać w oryginale. Może Pan drwić z teologów, ja byłem na różnych kierunkach studiach i wolę historię, ale nikt z wiernych nie ma wiedzy sprawnego biblisty, ani amator, który udaje lekarza, ani samouk udający filozofa, ani facet po korespondencyjnym kursie biblijnym udający pastora. Ludzie, którzy czytają Biblię mają wrażenie, że są wręcz mądrzejsi od profesjonalistów. Nie mogą być. Nie mają narzędzi badacza, który od 30 lat siedzi w Katedrze Nowego Testamentu i Języka Greckiego w Warszawie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 21 2021 14:27   
Forum

Jedna ze znanych polskich biblistek, która mnie uczyła, skończyła Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie, a w niej teologię ewangelicką. Jest tam również wydział teologii prawosławnej i starokatolickiej. Skończyła również Instytut Filologii Klasycznej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała później na Uniwersytecie Fryderyka Wielkiego w Bonn. Doktorat obroniła w ChAT, habilitację uzyskała w 2008 roku. Jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego. Są ludzie, którzy powiedzą: no i co z tego i są ludzie, którzy powiedzą ''fałszywi nauczyciele nie znają Biblii'' jak powiedziała pewna niewiasta. Nie jestem człowiekiem, który leczy kompleksy ''samozwańczych nauczycieli'' ( to nie o Panu) i nie jestem miły dla szaleńców. Pisałem już o tym tyle razy. Biblia przestrzega przed nauczycielami niedouczonymi, którzy szerzą złe doktryny. I nie mówcie jak ta nieszczęsna dziewczyna ''Twój rektor nie zna się na Biblii''. Ona się zna, bo zajrzała do niej i nagle doznała oświecenia. Bez żadnej szkoły i bez chęci do nauki. Jest to postawa często spotykana w nowych zborach. Różnie siebie nazywają. Kiedyś dziekan, powiedział mi: wierzą w Boga, daj im spokój. No, tak, ale o was mówią, że jesteście z piekła rodem. Tego nie powiedziałem i nie mam czasu na zajmowanie się dziwnymi kościołami. Po co o tym pisze? A nuż Pan się obrazi. Pisałem o niewieście, ale spotykam u wielu ludzi postawę antyintelektualną. Czy się to komuś podoba np. Budce, który chce zlikwidować historię i teologię, ''bo te kierunki nie przystają do współczesnego świata'' (nie te kierunki nie przystają do Borysa Budki) potrzebni są i historycy i bibliści.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 22 2021 14:59   
Forum

Po zastanowieniu , my się wcale nie różnimy poglądami , my po prostu rzeczy ujmujemy Z INNEJ PŁASZCZYZNY , z innego punktu odniesienia . Pan sprawia wrażenie kogoś kto pracuje naukowo a ja …ja jestem "praktykiem z ulicy "

Wie Pan dlaczego na terenie kanonicznym chrześcijan ,w Europie Islam jest taki mocny a chrześcijaństwo dostaje "po pupie " ? bo ma naprzeciwko sobie MATERIALIZM PRAKTYCZNY , a cóż to za czort ? on nie twory spójnych logicznie systemów myślowych , nie mówi wprost "Boga nie ma " ale za pomocą prawa , ekonomii , obyczajowości, środków społecznego przekazu UCZY JAK ŻYĆ "jakby Bóg nie istniał "

Chrześcijaństwo współczesne w zasadzie nie uczy jak żyć ale jak "przyjąć do serca " prawdy wiary , Islam odwrotnie on w zasadzie on jest samą praktyką , samym prawem i co ? po rezultatach i ich poznajemy , ten zachodnioeuropejski socjalizm jest prochem wobec Islamu o ile "leje chrześcijaństwo "

Wniosek : z materializmem praktycznym można walczyć jedynie praktycznie on jest niewrażliwy na słowa a my praktycznie bez prawa , bez MAJĄCEJ ZASTOSOWANIE doktryny społecznej + stosownych struktur możemy sobie jedynie …pogadać .

Oto Polska, państwo polskie udzielając w tamtym roku azylu , bodajże ośmiu osobom z Norwegii czy Szwecji , tych co to ociekały przed odebraniem im dzieci dało na tamtym terenie większy impuls ewangelizacyjny niż wszystkie kazania razem wzięte …nic dodać nic ująć . W tym miejscu czasoprzestrzeni działać skutecznie oznacza to umieć działać PRAKTYCZNIE .

i jeszcze jedno - PROSTOTA , jeśli mówimy o pasterstwie inaczej nazywanym polityką prostotą jest bardziej cenna niż skomplikowane choćby najbardziej słuszne wywody , oto hasło "rodzina pięćset + " zrobiło największą furorę w ciągu ostatnich lat dlatego ,że:

A/ ujmowało prostotą , jest cenne bo od ludzi prostych nie wymaga zbyt daleko idącej kontemplacji , ten kto wymyślił koło był bardziej genialny od twórców lasera .
B/ było spełnione , egzekwowane .

To jak Islam … proste reguły życia , dające się pojąć NA POZIOMIE PODSTAWOWYM , oraz no cóż to jedna tych obietnic wyborczych która została spełniona , jest słowo i jest materia .Jest ciało i jest dusza .Na tym jednym udanym posunięciu obecne władze "wożą się " praktycznie do dziś bo proste i egzekwowane .

A co do religii …u nas jest tylko słowo …materii nie ma no to ile spornych spraw w kościele ,załatwiono w ubiegłym roku za pomocą napomnienia braterskiego ? a były takie spuśćmy wie zasłonę litości nad biednym Episkopatem .

&&&&&&&&&&&&&&&

Przodkowie chrześcijan to nomadzi , spróbujmy więc zrozumieć naszych przodków a będziemy wiedzieli dlaczego Islam jest taki skuteczny , anegdota arabska :
Na statek płynący "gdzieś" wsiada jako pasażer gramatyk ,zapytał marynarza czy zna kanony gramatyki arabskiej [ skomplikowane ]kiedy usłyszał odpowiedź ,ze nie zna odpowiedział marynarzowi ,że stracił on pół życia .

Po kilku dniach żeglugi zerwał się straszny sztorm , statek zaczął przeciekać trzeba było skakać do wody , marynarz zapytał gramatyka czy potrafi pływać , kiedy ten odpowiedział mu że nie usłyszał komentarz : to straciłeś całe życie.
Ot co , karawana nie może objuczać się w nieskończoność napotkanymi po drodze błyskotkami , musi zabierać rzeczy najpotrzebniejsze BO STANIE W DRODZE …jak chrześcijaństwo , a więc AKSJOLOGIA !

Tam ,na pustyni brak aksjologii może mieć swoje tragiczne konsekwencje , ktoś kto zapomina o bukłaku z wodą a zbiera napotkane po drodze ametysty może skończyć tragicznie .i tak jest z chrześcijaństwem , zajmuje się "medalikami " a straciło rzeczy ZASADNICZE .

Dla ilustracji : to ile to spraw spornych w łonie kościoła załatwiono ubiegłym roku za pomocą napomnienia braterskiego tak jak nakazał Mesjasz ? a był chociażby JEDEN taki przypadek ? więc o czym my tutaj …a czy to nie jest przypadkiem zgorszenie { św. Paweł } chrzęstu rozrywanych szat nie słyszę … dla nas to nieważne , zapominamy wziąć bukłaki z wodą na pustynię … A ateiści ze swoim prawem Islamowi mogą "skoczyć "...właśnie dlatego ,że zabrali ze sobą do Europy to co potrzebne zostawiając ornamenciki gdzieś w Algierii czy Pakistanie , jeszcze raz : wzięli ze sobą to co POTRZEBNE .

A prawo należy tych rzeczy najpotrzebniejszych bo w PRZESTRZEGANIU PRAWA ZAWIERA SIĘ NASZA MĄDROŚĆ tako rzecze Jahwe , kto zaprzeczy ? no tak , ale nasze ambonowe nauczanie nastawione jest na rozważanie a nie na przestrzeganie … kto jest więc mądrzejszy ? to bolesna nauczka dla chrześcijaństwa , na razie nie przyjmuje jeszcze tego do wiadomości , ale to przyjmie …. odnoszę wrażenie ,że Pan jednak postawi na swoim … co widać .

Więc oni, muzułmanie są mądrzejsi ,w świetle Biblii oni są mądrzejsi choć w stosunku do nas niewykształceni , a więc mądrość to nie to samo co wykształcenie , co widać …

A taki muslim nie pójdzie ze skargą na swojego współwyznawcę do sądu państwowego , chrześcijanin pójdzie … widzi Pan jakie to proste ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 22 2021 16:37   
Forum

W islamie, prostych synów pustyni nie interesuje co ty myślisz sobie o Allahu. Wyznajesz ich credo i jesteś muzułmaninem. Ważne jest co mówisz i jak działasz. Masz więc rozkładać kocyk i modlić się na ulicy. Polemiki teologiczne nie są potrzebne. To prawda. Byli jednak myśliciele muzułmańscy. Przed chwilą czytałem o religijności na świecie i napisano tam i tak istotnie jest, że w siłę rośnie ruch zielonoświątkowców, krytykowany przeze mnie. To też prosta wersja chrześcijaństwa. Wierzy się w dosłowność Biblii, jest dużo śpiewu, gry na gitarach, tańca, wiary w uzdrowienia, które są porażką, wiary w demony. To dla mnie niezrozumiałe. Jestem niemiły, gdy ktoś mi mówi o zabobonach. Chociaż nie można wykluczyć, że takie byty istnieją. Jeśli jednak ktoś chce niech sobie wierzy. Nic mi do tego. Chrześcijaństwa nie da się już spoić prawem czy dyscypliną, bo jest tyle odmian, tyle było rozdziałów. W islamie są szyici i sunnici. Zresztą czy mamy być twardzi jak purytanie i zaglądać ludziom do sypialni? Sam jestem przeciwnikiem ekumenizmu, łączenia się, bratania, poklepywania po plecach. Mam swoje poglądy, jestem ich pewny, ale nie narzucam innym poglądów, nie dyskutuję z innymi. Ta nasza dysputa jest raczej wyjątkiem. Mam naturę filozofa, cokolwiek by to znaczyło. Nieraz chciałbym sobie odpocząć i poczytać książki historyczne. Czytam o hetmanie Żółkiewskim i o potędze Rzeczypospolitej w XVII wieku. Widzi Pan i było dużo różnych religii. Uciekali do nas Szkoci i Holendrzy. Król Stefan Batory cz Zygmunt III Waza nie prześladowali innowierców. Później wygoniono arian, ale to w czasie Potopu. Ja nie mam takiej szczodrobliwości, bo niektórych bym pogonił, a dziś nie wpuszczał ludzi innej kultury, którzy chcą nas pokonać. Miękkie te chłopy w Europie, nasi dziadowie dali by sobie radę i ze zwariowaną młodzieżą. Dziwne czasy. Jak Pan sam napisał dwa plemiona. Zawsze byli targowiczanie, zdrajcy, oszuści udający księży czy pastorów. Bezradność rządzących zadziwia mnie. Przecież mieli wypalać żelazem pedofilię i rozliczać aferzystów. Jeszcze nie potrafią? Gadają o tej Unii, jak ona wspaniała i dają się Zachodowi oszukiwać. Oni nie popuszczą. Dlatego Niemcy grają dobrze w piłkę, bo są pewni siebie i uparci.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 22 2021 20:57   
Forum

Dziś była rocznica zamordowania 80 ludzi w Brukseli. Widać ciągle mało, bo oni na Zachodzie nadal płaszczą się przed Arabami. Merkel mogła ich zaprosić do siebie i zapewnić wikt i opierunek. Kiedy zauważyła, że nie garną się do pracy i mają gdzieś białych, postanowiła podzielić się nimi z innymi krajami. Już miała sługę Tuska i Kopacz otworzyłaby wrota dla muzułmanów. W Polsce są niskie zasiłki, więc nie przyjechało by ich wielu, chyba, że na łowy na europejskie kobiety. Czuję nieraz upokorzenie, że Europa stała się domem wariatów. Myślałem, że już wymyślono najgłupsze ideologię. Myliłem się. Europejczyk stał się głupszy niż kiedyś. Nie będę się nad tym rozwodził, ponieważ mijają różne cywilizacje, minie więc czas Zachodu. Z jego dawną kulturą, religią, technologią. Chociaż biali są zdolni, w testach matematycznych lepsi mogą być tylko Żydzi i Hindusi. Widzi Pan piszę o inteligencji rasy, o grozie poprawności politycznej, ponieważ jeśli mi czegoś zabraniają, buntuję się. Nikt mi nie będzie mówił co mam myśleć o rasach, nacjach, religiach, płciach, Polakach, Żydach. Myślę co chce, a staram się być racjonalny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 23 2021 16:41   
Forum

Big Grin Oj , Pan raczy nie doceniać prawa .

No to jeszcze raz moja "Zdrowaśka "

"Strzeżcie ich i wypełniajcie je, bo one są waszą MĄDROŚCIĄ I UMIEJĘTNOŚCIĄ W OCZACH NARODÓW, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: «Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny». Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy? Któryż naród wielki ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję "

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Proszę popuścić wodze wyobraźni : w pierwszym przypadku nawet nie potrzeba wyobraźni , to rzeczywistość , oto w wiadomościach telewizyjnych pojawią się papież i mówi „coś tam „ nieokreślonego z którym to „coś „ nie wiadomo co uczynić i gdzie zastosować a nieco później pojawiają się migawki w których R. Lewandowski zdobywa kolejną bramkę , jak Pan myśli którą to informację zapamiętam no ...na kwadrans po informacjach ? Żeby nie rzucać kamieniami do cudzego ogródka ja …wierzący i praktykujący katolik zapamiętałem to drugie … Lewandowski bije na głowę papieża MOCĄ , jeśli tak to MOC NIE JEST PO STRONIE PAPIEŻA .

A teraz proszę sobie wyobrazić sytuacje taką ,ze kiedy w wiadomościach pojawi się papież okładający ekskomuniką wszystkich tych którzy w ramach jednego kościoła gnębią swych współbraci lichwą to kto ma większa moc Lewandowski czy papież ? CO SIĘ MIENIŁO ,OSOBA CZY TREŚĆ PRZEKAZU ? Proszę zerknąć ma moją „zdrowaśkę „ prawo Drogi Panie Robercie Prawo …

Obawiam się ,ze taka wiadomość wyparła by z pierwszych stron nawet finał Mundialu , dotarła by do innych odłamów chrześcijaństwa piorunem , dotarła by do muzułmanów lotem jaskółki . Taka jest moc prawa .ergo PRAWO BOSKIE I JEGO WYPEŁNIANIE JEST ŹRÓDŁEM MOCY ? Pasuje ?
Jeśli kk jest w swych naukach pozbawiony mocy … to już wie Pan dlaczego , nie ma w tym nauczaniu prawa.

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
A ...co jednoczenia chrześcijan prawem… spodziewam się ,z e w chrześcijaństwie np. w kościołach reformowanych zaczęła by się dyskusja w temacie „a my to gorsi ?”
Temat bardzo aktualny i ...bardzo polski , oto mamy przed sobą dwa WOGIE SOBIE PLEMIONA , Pan uczynił ta nieprzyjaźń , staje PiSowiec przeciw Peowcowi , matka przeciw córce , Filistyn przeciw Żydowi , TUTAJ NIE MA DYSKUSJI ! DECYDUJE MOC ARGUMENTÓW... a cóż jest mocniejsze dysputy o tym kim jest Jahwe a ki Dagon a kim jest Moloch czy Baal ? Jakie są przymioty Ozyrysa a jakie Horusa . IZARAEL MOGŁ SIĘ OBYĆ BEZ TEOLOGII ...bo prawo było teologią , ono przemawiała MOCĄ ...nieludzką mocą .
Łączyć chrześcijan należy od TEGO CO WSPÓLNE ,a nie tego co dzieli , a teologia dzieli , kto zaprzeczy ? ale Sprawiedliwość już nie dzieli , krzywdę ekonomiczną odczuwa tak samo protestant jak i katolik czy prawosławny , JĘZYK SPRAWIEDLIWOŚCI JEST JĘZYKIEM UNIWRSALNYM to od czasów spożycia owocu wiadomości o ty co dobre co złe , jak ktoś chce się z kim porozumieć to musi używać TEGO SAMEGO JĘZYKA . Inaczej się nie dogada .

$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Co może połączyć chrześcijan ? Ano będę złośliwy ….wspólny wróg ...za jakiś czas jeśli nie odwrócą się tendencje to Polska będzie graniczyć ze Zjednoczonymi Emiratami Brandenburgii a co jest jądrem Islamu ? …prawo Panie Robercie , prawo , Prawo lepsze niż muzułmańskie i STOSOWANE NA CODZIEŃ to „cios między oczy zadany Islamowi …innej broni kk nie ma i posiadać nie będzie … no co innego ? Państwo laickie ? więcej powagi ono już ugina się. pod samym sobą .

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Pora na „przewrót kopernikański w kościele „

no po księdzowemu „ musimy odmienić nasze serca [ oho ! wychodzi mi przedrzeźnianie ] a teraz poważnie przestać myśleć o tym co my sądzimy o Bogu , snuć nie poparte dowodami spekulacje a zacząć myśleć JAK WYPELNIAĆ JEG WOLĘ ,w ten sposób kościół ODZYSKA UTRACONĄ MOC a co jest lepszym instrumentem niż prawo ?

Nawet taki tytan jak Jan Paweł II … przyjechał , tłumy wiwatowały śpiewały, odjechał ...i to samo , żadnej zmiany ...gleba skalista … nie ugruntowana wiedza żadna wiedza , dymek na wietrze . A cóż jest lepszym sposobem na ugruntowanie wiedzy niż prawo STOSOWANE NA CODZIĘŃ ? jak Pan wie … zapomniałem po łacinie więc po polsku : powtarzanie , powtórki są MATKĄ NAUKI , pasuje ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kurpios
 marzec 23 2021 18:37   
Forum

Napisałem, że w islamie nikt nikomu nie zagląda do głowy, a ważne są czyny. Jestem zwolennikiem surowego prawa, trochę jak stary liberał, bo jest teraz w natarciu liberalna lewica. A to coś zupełnie innego. Człowiek ma mieć dużo wolności, bo nie jest dzieckiem, ale jeśli przekroczy prawo, ma być surowo ukarany. Pisałem przecież o karze śmierci, którą popieram, ale się oburzyli niektórzy. Wysunąłem kilka znanych argumentów, nie było odpowiedzi, tylko stwierdzenie, że mamy się miłować. Co to za argument? Proszę sobie poczytać, bo tu pisałem o korzyściach z kary śmierci. Lubię chłodną dyskusję, a nie emocjonalny szantaż. Mój adwersarz przyznaje wtedy, że nie ma nic do powiedzenia, jest jak panienka- idealistka, która myśli, że świat jest wspaniały, bo wychowywała się w bogatej rodzinie i w bezpiecznej dzielnicy.Tak w Starym Testamencie prawo jest bardzo ważne i wbrew pozorom to Żyda cieszy. Rabin Neusner pisał, że przestrzeganie prawa to radość, a nie okowy, które nas męczą. Mówią, że Jezus miał dość swobodny stosunek do Prawa. Nie znalazłem tego w Nowym Testamencie. Współczesna teologia pisze, że Jezus był przede wszystkim Żydem. Dlatego musiał przestrzegać prawa. Przyszedł zbawić Izrael. Głoszenie Ewangelii całemu światu to nakazy z końca ksiąg. Najpierw Izrael, nie rzuca się pereł przed wieprze. Moce słowa, ale ja takiego Jezusa lubię. Nie wchodźcie do wiosek nieżydowskich. Samarytanie byli traktowani jako obywatele gorszej kategorii. Dlatego napisano przypowieść o dobrym Samarytaninie. Chcę surowego prawa w Polsce, bo ja nie biorę łapówek, ani nie kradnę i poważnego traktowania swoich wyborów. Postanowiłeś być księdzem, pastorem, popem, to mniej ci wolno.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 24 2021 13:05   
Forum

IĘCIOZŁOTÓWKA część V.
Skoro tak ,to pora na następny krok – pora uświadomić sobie w jakim punkcie historii jesteśmy .

Zna Pan oczywiście ten fragment Biblii w którym Mojżesz odchodzi od Izraela zostawia władzę Aaronowi a on sam miotamy emocjami ludu zgadza się na wytopienie złotego cielca , to podobnie jak my , podobnie to nie to samo , Kiedy zjawił się Mojżesz Aaron NATYHMIAST oddal mu władzę .

Gdyby pojawił się Mojżesz współczesny Aaron będzie z nim walczył , wyklinał od czci i wiary , tamten izraelski bodaj usiłował się tłumaczyć , ten nowoczesny wcale przed nikim tłumaczyć się nie chce , jemu ta władza się należy ...bo on sam sobie ją przyznał …i basta , sam sobie przyznał , tak ,samo duchowieństwo to sobie przyznało , ongiś to lud Rzymu uczestniczył w wyborze namiestnika Chrystus na ziemi i …jak do tej pory nikt nie podważa prawomocności wyboru .To wszystko odbyło się metodą „rugów chłopskich „ nikt laikatu o zdanie nie pytał !

No tak , jeśli władza jest takim jego hobby czy jak kto woli obsesją to pal to licho …żeby tylko tą władze sprawował dobrze … ale duchowieństwo tą robotę , posługę władzy fuszeruje non stop …jak Aaron .

ale on współczesny Aaron nie potrafi rządzić … we wszystkim co społeczne [ a jest tego dużo ] odwołuje się do państwa … jest tak zaślepiony ,ze „nie zauważą „ że państwo obecne TO NIE JEST PĄŃSTWO CHRZEŚCIJAŃSKIE [ Pan to rozumie , dzieci ze szkoły podstawowej ot rozumieją ale wykształcone duchowieństwo …nie , za trudne …] to jak jakby św. Piotr zwracał się do cesarza aby mu pomógł uporządkować życie kościoła bo …on sam nie daje rady ,tragiczne ? Nie , gorzej to jest śmieszne !

ile to dokumentów i to całkiem oficjalnych ma zawarty zwrot „państwo powinno „ a tutaj „g....” Nic nie powinno ,NIE MA TAKIEGO OBOWIĄZKU, to Piotrowi a nie cezarowi Pan dał władzę , jak nie daje rady to niech odda władze komuś kompetentnemu , Aaron izraelski oddał władzę ten współczesny trzyma się tych pastorałów jak pijany płotu [ pardon} widziałem … jak kierowca jest pijany ale zza kierownicy osunąć go bez użycia siły się nie da !

Nie pytałem , ale intuicyjnie wyczuwam ,że zna pan tą polską trylogię , sporo niej licencia poetica ale wyczucie ducha czasu w niej jest , trudno żeby było inaczej , tamte wydarzenia dla na nas prehistoryczne dla tamtych ludzi to dzień wczorajszy , zna Pan to porównanie osób marszałka Lubomirskiego i J. Radziwiłła , pisarz ujął to nadzwyczaj celnie , Radziwiłł umarł winniejszym , Lubomirski szkodliwszym , ot i sedn problemu , szkodliwość pozostawania duchowieństwa na pozycji władzy nie polega na tym że jest ono szczególnie złe , szczególnie grzeszne a le na tym ,że SAMĄ SWOJĄ OBECNOŚCIĄ NA TYCH POZYCJACH SZKODZI NIEPOMIERNIE BARDIEJ NIŻ OSOBY będące zdeklarowanymi wrogami .l

Radziwiłł chciał korony i otwarcie po nią sięgał , Lubomirski alias duchowieństwo nie , To Pan jest Głową my nie , ale ! …. TO MY DECYDUJEMY A NIE PAN o tym co w kościele się dzieje !

To jak z tą panną co to chce a się lęka [ wiem jestem paskudny ] jak już masz władzę to ją spełniaj ergo WEŹ RAZEM Z WŁADZĄ OPDPOWIEDZIALNOŚĆ jedno z drugim jest nierozłączne , a tutaj...masz babo placek ! „ lubię chodzić z insygniami... ale użytku nich nie zrobię … jak coś pójdzie dobrze to będę się pchał na ołtarze a jak nie …ot wola boska .Właśnie … wola boska czy szatańska ?

„Nic nie mogłem zrobić „ doprawdy ? w historii kościoła aż roi się od osób które mogły zrobić wile choćby z zakresu władzy ale nie zrobiły niczego , pomodliły się i czekały , na co ? Na co czekały ? na zatracenie ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

No dobrze ale co to ma wspólnego z pięciozłotówką , tą komunistyczną , aluminiową , z rybakiem , Pan jest młody, proszę zobaczyć w Internecie ,znak czasu- ekonomia , jakby ci najświatlejsi z laikatu mieli głowę na karku - to by weszli w rolę rybaka Piotra , w sieć ekonomiczną można łowić małe ryby ale i duże , instytucję można zmusić do respektowania swych obowiązków DROGĄ EKONOMICNĄ …jeśli się nie zreflektuje i zacznę w końcu swych obowiązków traktować poważnie . Jest taka możliwość .
Repetytorium z politologii , jednym z źródeł władzy jest oprócz stygmatyzacji [ namaszczenie ] siły militarnej czy panowania nad obiegiem informacji jest także [ a może przede wszystkim WŁADZA EKONOMICZNA , no ale na razie dosyć .

Pieniądz niszczy { Judasz ] ale i buduje [ wdowi grosz ] zależy jak się go używa .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,34 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości