Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 czerwiec 16 2021 08:16   
Forum

Status: offline

Big Grin Big Grin Big Grin

Eh ! na jakim świecie ci ludzie żyją ? tak, mam na myśli publikatory kk , jak można wymagać od wiernych zachowana wiary w świecie realnym skoro samemu żyje się w świecie wirtualnym ? oto na łamach sąsiedniej strony pojawił sie artykuł prof. dr Halika [ Czechy ] w której to wypowiedzi Halik stwierdza ,ża przyczyną szybszej niż zakładano sekularyzacji w Polsce jest ...jest ukryty sojusz pomiędzy hierarchią kościelną a ugrupowaniami rządzącymi … aaa ! … tu go boli .

Masz ci los ...to u niego w Czechach kościół jet w stanie agonii dlatego ,ze było z byt wielu patriotów w kościele ? a ja słyszałem coś wielce odwrotnego ? tam w Czechach przecież sami bez narodowcy , kosmopolici uciekający od pasterstwa czy polityki [ jak zwał tak zwał ] prawda to czy kłamstwo ?

To kościół w Europie jest w stanie "odliczania" bo co wtrącał się do polityki ?wydaje mi się ,że był daleki od pasterstwa ... przed jego nazwiskiem widnieje tytuł naukowy doktora i co ? nie potrafi kojarzyć faktów na poziomie ucznia szkoły podstawowej ?

A to wypowiadając się o Polsce nie słyszał o tym ,że Polsce jest redemptorysta który dzięki patriotyzmowi jest silniejszy niż wielu biskupów polskich razem wziętych ...i cały{ !} kościół czeski ?

Zabawię sie w tłumacza niemieckiego od siedmiu boleści , jeszcze sto tysięcy profesorów a nasza ojczyzna [ Heimat ] zginie … czy tylko ojczyzna …a może i kościół ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 18 2021 12:17   
Forum

ZA PCh24
Księża z Bractwa św. Piotra wydaleni z parafii. Powodem ankieta Franciszka odnośnie sprawowania Mszy Trydenckiej"...
..."Księża z Bractwa św. Piotra wydaleni z parafii. Powodem ankieta Franciszka odnośnie sprawowania Mszy Trydenckiej
Arcybiskup Dijon wydalił księży z Bractwa św. Piotra, którzy od 23 lat posługiwali w bazylice św. Bernarda z Clairvaux w Fontaine-lès-Dijon. Sprawa ma bezpośredni związek z ankietą rozesłaną przez papieża Franciszka w celu uzyskania raportów odnośnie sprawowania Mszy Trydenckiej w diecezjach świata."
"CNA zwróciła się o wyjaśnienie tej sprawy do archidiecezji, której przedstawiciel wyraził „ubolewanie”, że księża z FSSP sprawują wyłącznie Mszę w „nadzwyczajnym rycie” i odmawiają „okazjonalnej koncelebry z innymi kapłanami w formie zwyczajnej”
..."Wierni zorganizowali petycję, aby przeciwstawić się arbitralnej decyzji hierarchy, która w ciągu pierwszego tygodnia zebrała 2500 podpisów. Archidiecezja odpowiedziała jednak, że takie działanie „nic nie zmieni”, ponieważ większa część podpisów pochodzi spoza jej terenu."

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

O co tutaj chodzi , o rytuał ? chyba nie … warto reagować tak ostro w sytuacji kiedy np. kościół niemiecki wydaje się być bezkarny , skąd ta schizofrenia ? skąd taka pobłażliwość wobec jednych i histeryczne karanie innych ?

Tutaj chyba nie o rytuał tutaj chodzi , rytuał to tylko emblemat , to symbol takiego a nie innego zarządu instytucją , więcej to stosunek do podstawowych prawd moralnych .

Watykan już nie nie może cofnąć , nie ma dokąd , za daleko zabrnął , oto wojska faraona weszły już na dno morza ale ta droga nie dla nich została utworzona ..., stąd istnieje tylko ucieczka w zaświaty , walczy , gryzie , kopie ale to nic nie da . Jak już się zacznie walka opadnie zasłona milczenia instytucji i przekonamy się o ogromie machinacji tych co umyślili sobie walkę z Chrystusem ,to wyjdzie z instytucji jak przysłowiowa słoma butami ,a ci wydaleni , o . Pelanowski , Natanek i inni to mogą być przyszłe kadry odrodzonego kościoła , to się dzieje już naszych oczach i zadziwiająco szybko …nie nadążam za zmianami , jak dla mnie zbyt szybko to się dzieje .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 22 2021 14:39   
Forum

Dot. tekstu :
"Nie znajdziemy w Niemczech ratunku dla Kościoła w Polsce. Polemika z Kongresem Katoliczek i Katolików " -Tekst napisany przez red. Chmielewskiego .

"Swój tekst profesor Zoll kończy niezwykle cierpką uwagą. „Synod jest potrzebny jak powietrze, które trzeba wpuścić do tego Kościoła, w którym obok śliny plujących na prawo i lewo naszych współwyznawców bez maseczek unosi się jeszcze bardzo wiele bzdur, których jednak nie wolno bagatelizować, bo uderzają w godność człowieka” – pisze."
A więc polemika z profesorem , nieźle , sam nie należę do grona entuzjastów jego poglądów. parę razy pozwoliłem sobie na komentarz na tej stronie { pod innym pseudonimem } i … "weszło" jak już "odsłoniłem przyłbicę" i byłem użyłem "regulaminowej skierki " to nie weszło , ho ! ho ! a to sobie wyrobiłam "markę" wszelkie złe duchy uciekają !

A prawda jest taka kościół obumiera zarówno kiedy mamy do czynienia z "drogą niemiecką " jak i pod rządami hierarchii nie chcącej się podzielić bodaj milimetrem władzy z laikatem ...to też droga ku samozagładzie , to wybór między dżumą a cholerą , jedno i drugie zabija kościół .

Postawiłem tezę , że zanim zastanowimy się nad doborem lekarstwa to wypadało by zdiagnozować chorobę , zastanowić się nad przyczynami postępów laicyzacji. Bez tej diagnozy , bez określenia mechanizmów laicyzacji nie ma i nie może być doboru lekarstwa , to takie "szukanie po omacku " lekarstwa na zasadzie "wyzdrowieje albo umrze , zobaczymy co będzie " toż to intelektualna paranoja .
I co ? zdaje się ,że komuś nastąpiłem na odcisk [ nie po raz pierwszy ]

&&&&&&&&&&&&7
Czasem z boku widzi się lepiej , było tak ,że poganie patrzyli z podziwem na prawo Izraela , z podziwem obserwowali np. śmierć bohaterskich młodzieńców którzy woleli zginąc niż zjeść wieprzowinę , było tak ,że poganie patrząc na chrześcijan mówili '"patrzcie jak oni się miłują " a dzisiaj Joe Biden powiedział ,że nie wyobraża sobie aby odmówiono mu komunii św. jakby się dobrze zastanowić to on opluł godność instytucji ….bez żadnej reakcji [ jak bym go wyrzucił z kościoła na zbitą ...]

Dlatego mam wszelkie poszlaki ,że w tej materii już się nie da niczego naprawić , potrzebna jest nowa instytucja . Nowa nie tylko w kategoriach personalnych ale i zasad działania .

Pamiętam szokujące nagranie z egzorcyzmów Anneliese Michel , szatan jej ustami lżył egzorcystę epitetami w rodzaju "brudna świnio " ale to była w gruncie rzeczy pochwała ,źle jest kiedy szatan nas chwali , Biden jest tak pewny swego ,że pochwalił kościół ...za niewierność .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 25 2021 13:58   
Forum

Frown Frown Frown Exclaimation :B I B L I J N O - L E W A C K A P R Z E P L A T A N K A

"Katolicka parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ballyfermont w Dublinie wywiesiła tęczową flagę w związku z tzw. miesiącem homoseksualnej dumy. Dzięki protestom wiernych symbol homolobby zniknął z terenu kościoła.
Tygodnik katolicki „Famille Chretienne” zamieścił dossier dotyczące inwazji ideologii LGBT w szkołach kraju nad Sekwaną. Francuska edukacja wkroczyła na wyższy etap „oduraczania”. „Walka z nierównościami płci i stereotypami” dobiegła końca. Teraz szkoła zamierza niszczyć tożsamości płciowe uczniów – stwierdza tygodnik.

...." który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»Ale oni krzyknęli: «Odejdź precz!» I mówili: «Sam jest tu przybyszem i śmie nami rządzić! Jeszcze gorzej z tobą możemy postąpić niż z nimi!» I rzucili się gwałtownie na tego męża, na Lota, inni zaś przybliżyli się, aby wyważyć drzwi."

&&&&&&&&&&&&&&&&

"– W moim odczuciu dla takiego kraju jak Węgry nie ma miejsca w Unii Europejskiej – powiedział w czwartek premier Holandii Mark Rutte. Polityk bardzo ostro skrytykował nowe prawo na Węgrzech zabraniające m.in. promocji w szkołach ideologii LGBT.

– Dla tego kraju nie ma miejsca we Wspólnocie – powtórzył kilkukrotnie w czwartek Rutte. Polityk wezwał eurokratów do działania i ukarania Węgier. – Nie będę osobą, która podejmie taką decyzję. Ale trzeba działać krok po kroku – dodał."
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
" Wtedy ci dwaj mężowie, wsunąwszy ręce, przyciągnęli Lota ku sobie do wnętrza domu i zaryglowali drzwi. Tych zaś mężczyzn u drzwi domu, młodych i starych porazili ślepotą. Toteż na próżno usiłowali oni odnaleźć wejście.

Fałszywa narracja środowisk LGBT+ o prześladowaniu w rzeczywistości głośnej i opresyjnej mniejszości, zyskała kolejne wsparcie. Inicjatywę warszawskiej „parady dumy” wsparli liczni ambasadorzy. Niby chodzić ma o równość, niedyskryminację i tolerancję, a w rzeczywistości trwa ostra, ideologiczna wojna z tradycją. Czy tym razem MSZ wezwie zagranicznych dyplomatów na dywanik?"

&&&&&&&&&&&&&&&

" Gdy już zaczynało świtać, aniołowie przynaglali Lota, mówiąc: «Prędzej, weź żonę i córki, które są przy tobie, abyś nie zginął z winy tego miasta». Kiedy zaś on zwlekał, mężowie ci chwycili go, jego żonę i dwie córki za ręce - Pan bowiem litował się nad nim - i wyciągnęli ich, i wyprowadzili poza miasto. A gdy ich już wyprowadzili z miasta, rzekł jeden z nich: «Uchodź, abyś ocalił swe życie. Nie oglądaj się za siebie i nie zatrzymuj się nigdzie w tej okolicy, ale szukaj schronienia w górach, bo inaczej zginiesz!»

Ale Lot rzekł do nich: «Nie, panie mój! Jeśli darzysz twego sługę życzliwością, uczyń większą łaskę niż ta, którą mi wyświadczyłeś, ratując mi życie: bo ja nie mogę szukać schronienia w górach, aby tam nie dosięgło mnie nieszczęście i abym nie zginął.

"Sprawa „karania” Budapesztu za ustawę zakazującą ofensywy ideologii LGBT w szkołach odbiła się szerokim w świecie piki nożnej. Takiej ofensywy „tęczowej” narracji w świecie sportu i polityki dawno nie widziano. W grę zaangażowano sportowców, UEFA, władze miejskie Monachium, a nawet rządy Niemiec i Francji. Wszystko zaczęło się od chęci dokuczenia Węgrom „tęczowym” podświetleniem stadionu w stolicy Bawarii. UEFA pomysł odrzuciła, ale wtedy do gry weszli politycy.

Przypomnijmy, że na Allianz Arena doszło do wielu skandalicznych zachowań aktywistów LGBT, wtargnięcia na murawę boiska, wymachiwania flagami LGBT, które zasponsorowała niemieckim kibicom Monachijska Parada LGBT razem z Amnesty International, „tęczowej iluminacji” obiektów wokół stadionu czy oświetlania na „znak solidarności” stadionów we Frankfurcie i Kolonii. Ponadto jeden z niemieckich ministrów rozsiadł się na trybunie w „tęczowej masce”.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&7

Oto jest tu w pobliżu miasto, do którego mógłbym uciec. A choć jest ono małe, w nim znajdę schronienie. Czyż nie jest ono małe? Ja zaś będę mógł ocalić życie». Odpowiedział mu: «Przychylam się i do tej twojej prośby; nie zniszczę więc miasta, o którym mówisz.

Abraham, wstawszy rano, udał się na to miejsce, na którym przedtem stał przed Panem. I gdy spojrzał w stronę Sodomy i Gomory i na cały obszar dokoła, zobaczył unoszący się nad ziemią gęsty dym, jak gdyby z pieca, w którym topią metal.
Tak więc Bóg, niszcząc okoliczne miasta, przez wzgląd na Abrahama ocalił Lota od zagłady, jakiej uległy te miasta, w których Lot przedtem mieszkał.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Myślę ,że światu teraz trzeba ...dać po pysku za jego zuchwałość , za jego bezczelność , myślę ? raczej spodziewam się ,że nad światem wisi topór , te wszystkie covidy i coraz to liczniejsze trzęsienia to dopiero uwertura do zasaniczej cześci opery , a jaka jest nasza polska rola w tym spektaklu ...prawie żadna , Pan zrobi resztę my tylko mamy POWIEDZIEĆ ŚWIATU NIE , gromkie i zdecydowane Non Possumus , aby zagrzmiało , aby wywołać wściekłość a firmatorów sodomii ,Pan dokona reszty .

Problem w tym że jedno kazanie abp. Jędraszewskiego to ZDECYDOWANIE ZA MAŁO aby świat mówil o świadectwie o Panu danym przez Polskę to ,Węgry zaczynają dystansować Polskę ...w wierności Panu .Semper Fidelis? ...bez przesady .

"Słuchaj, Izraelu, ty dzisiaj masz przejść przez Jordan, aby wydziedziczyć NARODY WIĘKSZE I MOCNIEJSZE OD CIEBIE, miasta ogromne i umocnione pod niebo, lud mocny i wysoki, synów Anaka, znanych ci, o których słyszałeś: «Któż się ostoi wobec synów Anaka?» Niech ci więc dzisiaj będzie wiadomo, że Pan, BÓG TWÓJ, KROCZY PRZED TOBĄ JAK OGIEŃ POŻERAJĄCY. On ich zniszczy, On ich PONIŻY przed tobą, prędko ich wypędzisz, wytępisz, jak ci to przyrzekł Pan. Nie mów w sercu, gdy Pan, Bóg twój, pokona ich przed tobą: «Dzięki mej cnocie dał mi Pan tę ziemię w posiadanie»: bo z powodu nieprawości tych ludów Pan wytępił je przed tobą."

&&$$$$&&&&&&&&$$$$$$$$

Dwa świadectwa , raczej jedno świadectwo i jedno anty-świadectwo , jedno o. Pelanowskiego drugie ...byłego arcybiskupa ...na urzędzie sołtysa ...śmiać się czy płakać ?
Ale oficjalnego świadectwa wiary EP nie ma { dotychczas ] dotychczas wydaje się ,iż owo WIELE MOWIĄCE MILCZENIE skłania wiernych do wniosków, mówiących o tym, że oto biskupi przetwarzają słowa epopei narodowej ...sitwo ojczyzno moja ...ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto cię utracił ...właśnie tracą resztki powagi , a potem będzie płacz ...

Coś mi się wydaje ,że wobec skali zgorszenia o Pelanowski i ten b. arcybiskup po jednej stronie Pana na sądzie Ostatecznym [ to tylko osobiste odczucie nie pewność ]nie będą stali , nie wiem , co skłoniło arcybiskupa to tej ośmieszającej decyzji [ trzymają go za "za łeb hakami " ?] ale mam poważne podejrzenia ,ze za rok albo tuż przed wyborami samorządowymi wyciągnie się "raport " ze sprawowania urzędu ze wszystkimi nieudolnościami jakie w tej sytuacji są możliwe , ile on ma lat ? 75 ? no …bez kompleksów, bez urazy, jesteśmy zbliżonym wieku ...co Ty robisz Stary Pierniku ? nie masz z czego żyć ?
Biorę odpowiedzialność za słowa

: Question

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 26 2021 14:26   
Forum

Aborcjonista [ kongresman Amerykański ] grozi biskupom: „Spróbujcie nie dać mi Komunii”

No ...no to co zrobisz kongresmanie ?

Jak to starczy być kongresmanem i to wystarczy aby grozić biskupom ? to on taki wielki czy oni tacy tchórzliwi ?

Gdybym był biskupem to nazajutrz wyleciałby " jak z procy "z kościoła "tak sobie wyobrażam np. św. .Ambrożego, jak tchórzliwi ...to ja to rozumiem , znam i strach , wiem co to jest …będę liberalny , ja nie potępiam za brak odwagi ale za SZKODLIWE TRWANIE CZŁOWIEKA BOJAŹLIWEGO NA STANOWISKU WYMAGAJĄCEGO ZDECYDOWANIA I ODWAGI wie ,że zajmując urząd szkodzi Chrystusowi bo szkodzi Kościołowi , to się nazywa rozmyślne zatwardziałość w w grzechu , o ile wiem to jet to forma grzechu przeciw Duchowi św. NIE BĘDZIE TO WYBACZONE ANI W TYM ŻYCIU ANI W PRZYSZŁYM , i oni chcą zbawiać świat ?

Nie ceremonie są potrzebne kościołowi teraz ale odważny przywódca ,pasterz wiedzący czego chce , na co się naraża ale mimo tego wierny Panu , nowy biskup powołany na stanowisko w diecezji X , pracował tu i tam , napisał pracę naukową na temat Y … eh !
KIM OBSADZA SIĘ STANOWISKA ? jakie cechy predestynują do jego piastowania ?

" Rzekł Pan do Samuela: «Dokąd będziesz się smucił z powodu Saula? Uznałem go przecież za niegodnego, by panował nad Izraelem. Napełnij oliwą twój róg i idź: Posyłam cię do Jessego Betlejemity, gdyż między jego synami upatrzyłem sobie króla».

"Zaprosisz więc Jessego na ucztę ofiarną, a Ja wtedy powiem ci, co masz robić: wtedy namaścisz tego, KTÓREGO CI WSKAŻĘ».

"Pan jednak rzekł do Samuela: «Nie zważaj ani na jego wygląd, ani na wysoki wzrost, gdyż nie wybrałem go, nie tak bowiem człowiek widzi

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 29 2021 10:47   
Forum

Question

"Wedle szacunków, aż 70 proc. katolików albo odrzuca rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii, albo nigdy nawet o niej nie słyszało. Jak wskazał bp Thomas Paprocki w rozmowie z Michaelem Vorisem, osoby które przyjmują Ciało Chrystusa jako pewien symbol, a bywa, że czynią to w stanie grzechu ciężkiego, popełniają świętokradztwo.

&&&&&&&&&&&&&&&&&

"To jest przerażające widzieć te liczby pokazujące, jak wielu NA POZÓR PRAKTYKUJĄCYCH katolików nie rozumie, co oznacza rzeczywista obecność Chrystusa. Są tu różnorakie konsekwencje. "
no...konsekwencje są , wiele można o nich mówić ale JAKIE SĄ PRZYCZYNY ? skąd to się wzięło , KTO ich takiej postawy nauczył ? i nic cisza …a przecież to nie stało się z dnia na dzień , to PROCES WIELOLETNI , kto o nim mówi ? …nikt nie mówi , nikt nie analizuje wielebni księża profesorowie …
jakiś tam postrzeleniec na krańcach Sieci , bez większego znaczenia

.
&&&&&&&&&&&&&&&

– Jeśli nie rozumieją tego, co robią, że w rzeczywistości przyjmują Ciało Chrystusa, i kiedy myślą, że jest to swego rodzaju symboliczne wspomnienie Ostatniej Wieczerzy, a nie uświadamiają sobie, że przyjmując rzeczywistą obecność naszego Pana do serca w stanie grzechu ciężkiego w zasadzie popełnia się kolejny grzech, popełnia się świętokradztwo… – dodał.

"Więc ten dokument z Aparecidy mówi, że głowy państw i ustawodawcy nie powinni przyjmować Komunii św., jeśli są rzecznikami aborcji i eutanazji i innych grzechów ciężkich – podkreślił."

Takie osoby nie powinny być dopuszczone do Komunii św., a jednak jest wielu ludzi, biskupów, księży, szafarzy Komunii św., którzy lekceważą ten kanon. Myślę, że kryje się za tym wszystkim – używając języka technicznego – coś, co nazywamy antynomizmem –

Zaraz , zaraz ale SKĄD się to wzięło ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

następny test :
„My chcemy Boga”. Co się stało z poznańskim etosem katolickim?"

"Poznański robotnik z 1956 roku wiedział doskonale, że to Bóg jest gwarancją wolności, że to Bóg także jest gwarancją zapewnienia potrzeb ekonomicznych człowieka. Ten sam robotnik wiedział, że warunkiem ludzkiej działalności, warunkiem zaspokojenia ludzkich potrzeb jest wolność, ale właśnie taka wolność, która jest darem Boga i która znajduje swoje spełnienie właśnie w zawierzeniu Bogu. I wreszcie ten sam robotnik, domagając się chleba, domagał się tego produktu, który będąc dzielony i rozdawany uczy podstaw ekonomii społecznej i ekonomii rodzinnej. "

Nie Drogi Autorze to zbyt skomplikowane rozumowanie , robotnik tak nie myśli , znam to środowisko .
"Kościół bez wątpienia od początku był według „czerwonych” największym i najgroźniejszym przeciwnikiem komunizmu. W jaki sposób próbowali oni „uporać się z problemem” – zarówno Kościołem jako instytucją, Kościołem jako kapłanami i Kościołem jako wiernymi .

No właśnie dlaczego kościół a nie kapitaliści ?a …czy przypadkiem marksizm nie jest w swej zasadniczej części swego jądra [ der Mehrvert ]plagiatem wyrwanych a całości części Biblii ? ja tym pisałem wielokrotnie , mówił , no , napomykał JP2 , więc siłą rzeczy TŁUMACZENIE ROBOTNIKOM PODSTAW SPOŁECZNYCH ŻYCIA ZGODNEGO Z BIBLIĄ BYŁO ZBĘDNE , jak w kościele nie usłyszeli to marksiści przypomnieli ...niechcący . Więc marksiści cierpieli na ideologiczną schizofrenię , z jednej strony niszczyli kościół a z drugiej przypominali o Biblii wcale jej nie nazywając , apotem jak ta ideologia upadła {?] to już nie ma kto o tym przypominać …zgadza się ? ksiądz o tym nie powie , w kościele o tum temacie cisza , tabu … a co to ma wspólnego z komunią świętą ?

&&&&&&&&&&&&&&

Kościół dzisiejszy w swej naturze przypomina trochę kogoś kto ma problemy z matematyką ,chce się jej uczyć podręcznika …ale nie po kolei …wyrywa najwygodniejsze fragmenty …. a potem staje przed problemami np. badania funkcji i …ucieka , co więcej to co poznał i opisał BEZ POZOSTAŁYCH CZĘSCI TRACI SENS.
a zaczęło się to wszystko od NARODU , tak narodu

"Jeśli pilnie strzec będziecie wszystkich tych poleceń, które ja wam dziś nakazuję pełnić, miłując Pana, waszego Boga, postępując według wszystkich Jego dróg i Jego się trzymając - wypędzi Pan wszystkie te narody przed wami i usuniecie narody większe i mocniejsze od was. Każde miejsce, po którym będzie chodzić stopa waszej nogi, będzie wasze. Granice wasze sięgać będą od pustyni aż do Libanu, od rzeki Eufrat aż do Morza Zachodniego. 25 Nikt przed wami się nie ostoi, strach przed wami i przerażenie będzie siał Pan, Bóg wasz, po całej ziemi, po której będziecie chodzić, jak wam zapowiedział."

&&&&&&&&&&&&&&&

Boskie algorytmy postępowania są zastanawiająco ze sobą powiązane , to kolejność NIE DO OMINIĘCIA , najpierw mnożenie i dzielenie a potem dopiero nauka o procentach , nie inaczej bo WSZYSTKO traci sens , wszystko diabli biorą.

Myśmy zaczęli jak Żydzi , odnowę kościoła od narodu , tak od narodu , ja to pamiętam "ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie " pamiętam ale nie jestem w stanie opisać jak ta pieśń śpiewano i ci co zachowali wierność i ci co przyszli "bo też byli przeciw" i...to jest prawidłowe , są silni wierze i słabsi [św. Paweł ] przecież już ST Pan powiedział Izraelitom ,że oddaje im Kanaan nie z powodu ich cnót ale z powodu nieprawości innych ludów a nad poprawą mają jeszcze popracować … myśmy nie byli idealni ale …komuniści byli gorsi , dlatego "dostali po głowie "

Tak więc sprawy narodowe były tymi które JEDNOCZYŁY IZRAEL , jak można tego nie wiedzieć ? przecież właśnie kwestie narodowe były fundamentem społecznym na którym można było budować odnowę moralną , takiej odnowy nie może głosić byle kto i kościół miał mir , nawet wśród ateistów .

A potem ? potem uznał że odniósł już zwycięstwo , ,że Polska jest już wolna i …nie ma potrzeby walki czyli co ? USUNĄŁ FUNDAMENT SPOŁECZNY swej dawnej wielkości , wrócił do starych jeszcze przedrozbiorowych nawyków za które wg. bł. Markiewicza został ukarany, zaczęły się znowu krzyczące nierówności społeczne , zaczęła się pod szyldem kosmopolityzmu inwazja przede wszystkim kulturowa i ekonomiczna innych narodów Amerykanów , Niemców , Żydów w przyszłości być może Chińczyków którzy zwalczali i zwalczają inne narody oskarżając o nacjonalizm te małe broniące swojej wolności po to by ukryć nacjonalizm własny … powtórka z historii ?jak to ojczyznę WOLNĄ pobłogosław Panie ? od kogo wolną ? przecież jeszcze do 2015 Polskę tak jak i inne kraje określano jako "państwa w posiadaniu " w domyśle w posiadaniu koncernów mocniejszych narodów , ja nie śpiewałem …nie chciałem …oszukiwać Boga .

Bez tego fundamentu społecznego kościół w Polsce jest goły jak święty turecki , ojczyznę wolną pobłogosław Panie ? a co ma tutaj błogosławić ? nijakość kapłanów których słowa obijają się bez sensu o mury świątyń ,nie trafiają do głów wiernych bo są oderwane od rzeczywistości ? jak bym Boga o to nie prosił … żeby Go nie obrażać .

Ze zdziwieniem usłyszałem z ambony ,ze Polski naród jest już wolny i pora odejść od polityki [ pasterstwa !] i trzeba wiarę "pogłębić" co to znaczy "pogłębić "?

do jakich postaw chce przysposobić wiernych , postaw które by świadczyły o "głębokości wiary "... ja widzę jedynie spłycenia …

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Biskup katowicki w mojej obecności powiedział ,że dla wielu , pierwsza komunia będzie i zarazem pożegnaniem z Chrystusem i to jest to "pogłębienie wiary " ?

Co to jest to pogłębienie ? to niezauważanie bliźnich , braci i szukanie Boga "w sercu " bogać tam … toż do tego trzeba być eremitą .

Nie Księże Biskupie , w sprawach religijnych nic nie dzieje się natychmiast , te dzieci przystępując do pierwszej komunii nie odchodzą , one JUŻ SĄ DALEKO OD BOGA , one nie odeszły one "tam nie były" one przyszły na festyn ludowy , tak jak ja kiedyś po mszy św. odpustowej krążyłem wokół kramarzy i w końcu kupiłem sobie korkowca [ młodzi nawet nie wiedzą co to jest ]

Dziecko nie tworzy pojęć intelektualnych ale WIDZI , jest bystrym obserwatorem , nauczyło się już ZNACZNIE WCZEŚNIEJ ,że słowa "przyjmij Jezusa do swego serca " w życiu bieżącym nie znaczą nic … a postawa dorosłych ? no cóż to tylko kontynuacja , dla nich kościół to tylko folklor bez znaczenia , taki sentyment młodości .

Zbudowaliście iglicę kościoła , jest na niej Krzyż i każecie ludziom przyjść do kościoła , ale to nie jest kościół to tylko jego zwieńczenie , brak fundamentów i murów , brakuje MIEJSCA DLA WSZYSTKICH , pod tą iglicą może się schronić jedynie mała grupka kapłanów , dla niej jest ta organizacja , ekonomia , nauka ,wszystko to jest formatowane NA UŻYTEK WEWNĘTRZNY instytucji , niekiedy z pominięciem istotnych fragmentów Pisma [ co wykorzystali marksiści ].
Krótkotrwała potęga społeczna kościoła w Polsce była budowana jednak NA WSPÓLNYM FUNDAMENCIE SPOŁECZNYM który …zbudowali komuniści a nazywany był brzydko ten fundament społeczny kościoła "urawniłowką " a co to ma wspólnego z Biblią ? ano ma …jak ktoś nie wie to niech sobie poczyta tym jak Jezus rozsyłał apostołów …

okazuje się więc ,że Pismo święte nawet używane w niecnych celach ma w Sobie moc tworzenia dobra …

Najpierw była woda , manna i przepiórki , prawo i sprawiedliwość większa niż u narodów sąsiednich a potem dopiero Ostatnia Wieczerza na początku nie do końca przez apostołów zrozumiana ,Pan posługuje się METODĄ KOLEJNYCH PRZYBLIŻEŃ na miarę małego rozumu ludzkiego , tak małego , on sam to powiedział a tutaj kościół który ludzi żyjących w absolutne innych , anty- ewangelicznych warunkach społecznych epatuje nauką o Miłości i Eucharystii , to tak jakby stawiał wieże iglicę kościelną, zwieńczenie budowli a zapominał o fundamentach , murach świątyni , to tak samo jakby pani od matematyki uczniom klasy pierwszej tłumaczyła co to jest rachunek różniczkowy …metodologiczna paranoja …ale u nas funkcjonuje [ ! ] , będą traktować dzieci Eucharystię jak ja w pierwszej klasie traktowałem suwak logarytmiczny wujka , leżał u mnie w pokoju obok książek ...bo ładnie wygląda ale co to jest i JAK SIĘ TYM POSŁUGIWAĆ …nie wiedziałem.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Co może łączyć te dwa z pozoru rożne teksty [ PCh 24 ] na pozór nic jeden o Eucharystii a drugi o sprawach społecznych ? rzeczywiście nic ? …doprawdy ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 03 2021 19:56   
Forum

Przychodzi mi polemizować z lubianym Autorem [ ks. Horak ]
"Przestrzeń Kościoła
Nie mam dobrych wiadomości dla tych, którzy dziś biadolą, że Kościół w naszych czasach musi działać w środowisku niereligijnym, w przestrzeni kultury materialistycznej ...
... "nie maja racji ci co biadolą, że Kościół musi działać w środowisku niereligijnym, w przestrzeni kultury materialistycznej i społeczeństwie bezpodmiotowym i sterowanym." doprawdy ? chyba jednak mają rację....

&&&&&&&&&&&&&&&&

"Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. Posiane na miejsce skaliste oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. "

&&&&&&&&&&&&&

Głosić Ewangelię można nawet Eskimosom w języku aramejskim ale czy Ją przyjmą to wcale inna rzecz , można głosić i Polakom , będą nawet wiwatować jak JP2 , ale później z braku prawa i zarządu , nieugruntowania wiary treściami MATERIALNYMI "spłynie po nich jak po kaczce "

Prawda , było źle z kościołem ale ZAWSZE [ oprócz dzisiejszych czasów ] uczył on wiernych JAK ŻYĆ aby osiągnąć zbawienie , nawet w katakumbach kościół MIAŁ WPŁYW NA POSTAWY WIERNYCH , dzisiaj kościół nie uczy jak żyć tylko CO MYŚLEĆ sobie w duchu aby osiągnąć zbawienie , nie , to nie to samo .Wychodzi na to ,że Pan się pomylił tworząc ST , dając Dekalog , sankcjonując na jakiś czas prymitywne jak na nasze standardy prawo Mojżesza …tyle niepotrzebnej pracy , po co ? wystarczy głosić , a prace społeczne …są niepotrzebne .

Jeżeli wszyscy miarodajni w kościele tak myślą to ...eh !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 10 2021 17:16   
Forum

Panie zlituj się nad kościołem !
jak bardzo się nie rozumiemy , co tak bardzo nas różni , że mamy INNY TEZAURUS ,inne pojęcia
jaki czort uczynił z duchowieństwa warstwę ludzi wykształconych pozbawioną ELEMENTARNEJ DLA CZŁOWIEKA umiejętności wyciągania wniosków ?
Cytaty z artykułu ze strony "kosciol wiara pl "

Proszę Księdza …a jednak OTOCZENIE ! Słowo trafia między ciernie i osty !

SKĄD wzięła się ta postawa ano …Z ZEWNĄTRZ KOŚCIOŁA , no tak , ale kościół tego nie widzi , on nie zajmuje się pasterstwem [ polityką ] tylko tym co się dzieje w duszy HIPOTETYCZNEGO , wytworzonego laboratoryjnie człowieka któremu to sztucznemu tworowi "zapomniano" [ ? ] wszczepić gen społeczny choćby na poziomie najmniejszych grup ludzkich , nigdy na oczy nie widział napomnienia braterskiego , spotyka się z milczącą aprobatą lichwy itd. itp. Dziw się potem że tą atmosferą "kawiarniano - akademicką kościoła przesiąknięty młodzian czy dziewczyna po prostu stwierdza { uważam że zgodnie ze swym sumieniem ] że tak naprawdę NIE ŻYJĄC WG. NORM , praw biblijnych po prostu nie jest wierzący , i tak to ktoś kto nie kończył teologii zagnał w przysłowiowy kozi róg teologów , samym tylko spostrzeżeniem ,ze nie istnieje kościół bez prawa które reguluje i KSZTAŁTUJE życie wiernych ,

im mniej kanonów prawa tym mniej kościoła , czego tutaj można nie rozumieć. Proszę Księdza … wszystko jest jasne i proste ..tylko nie dla absolwentów seminariów … Panie jak można tego nie rozumieć ???!!! jak nie ma praw boskich w społeczeństwie , narodzie nie ma Boga i tyle , proste ?
Dalej :
"Wydaje się, że przemodelowanie katechezy w środowiskowe, parafialne i ponad parafialne grupy i wspólnoty chrześcijańskie wydaje się palącą potrzebą. "

No tak , Księdzu Horakowi należy oddać należną rację , ale ...zanim takie decyzje sie podejmie ...to młodych w kościele już nie będzie , instytucja działać w tempie w którym żółw mógłby uchodzić za " Ferrari "

Nawyk myślenia ? tak . niestety tak ,ale skąd się on wziął ? ano przy czajono mnie do oświadczeń w rodzaju … jw.. a kończy się to wszystko na skupienie się na osobie POJEDYNCZEGO CZŁOWIEKA nie wspólnoty , dowód ? no to jak ma wyglądać PRAKTYCZNIE wspólnota na poziomie gminy czy parafii ? [ wolę gminę , ta jest po prostu biblijna ]
Pasterze tego nie wiedzą …. !

to tak ,jakby dać prawo jazdy który nie potrafi posługiwać się skrzynią biegów , mocne , prawda ?Cóż to za pasterz który podąża za stadem ? to stado jego prowadzi , jest prowadzony choć ma "papiery" na prowadzenie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 21 2021 09:00   
Forum

Na “ogromny wstrząs, wywołany przez Rzym” skarży się 43-letnia Gabrielle. Zwróciła uwagę, że od “tradis” [tradycjonalistów] motu proprio żąda komunii (wspólnoty) jak od żadnej innej grupy wiernych w Kościele. “Mamy wrażenie, że jesteśmy nieustannie pod lupą, podczas gdy inni mogą pozwalać sobie na otwarte krytykowanie papieża i nauczania Kościoła oraz podejmowanie takich tematów, jak podważanie celibatu księży, mówienie o kapłaństwie kobiet czy o błogosławieniu związków homoseksualnych” – powiedziała Gabrielle. To tylko jedna wypowiedź , jedna z wielu ,wycinek nastrojów . To fala której Franciszek chyba już nie zatrzyma , ponoć wybuch wulkanu poprzedza specyficzna " muzyka "

To wrażenie “dwóch ciężarów, dwóch miar” podziela też ks. Markiewicz, zwracając uwagę na “karanie księży i świeckich, przywiązanych do wielowiekowej Mszy św., podczas gdy biskupi w Niemczech tworzą niemal schizmę”.

&&&&&&&&&&&&&

Kard. Müller: Franciszek nie reaguje proporcjonalnie na zagrożenia jedności Kościoła …
.
&&&&&&&&&&&&&

" List Ojca Świętego do biskupów ws. Motu proprio „Traditionis Custodes”
Papież Franciszek wyjaśnia w nim powody opublikowania Listu Apostolskiego Motu proprio „Traditionis Custodes” o używaniu rytu przedsoborowego. " ...po co ? tłumaczy się ?

Język kościoła jest hermetyczny , co tam się dzieje ? nie wiem ,trzeba dumać , domyślać się łapać półsłowa ,nie mam już cierpliwości , niech się stanie to co się ma stać , wygląda to na początek rebelii ,Franciszek chyba chyba się cofa … ale nie wiem … być może będzie "szedł w zaparte "ale to tylko pogorszy sytuację .

Jeśli moje domysły są prawidłowe to mamy do czynienia ze szczeliną przez którą wyleje się to co było tłumione , to nie musi być wybuch siła przypominający luterański ale organizm kościoła jest osłabiony , choroba którą młody silny człowiek zwalczy dla słabego starca może być już śmiertelna , ale ...nie wiem .Skazany jestem jedynie na mowę ciała instytucji , ta jest niepokojąca , domyślałem się , pisałem o końcu instytucji w jej obecnej formie ,

ale ...że tak szybko ? obym nie miał racji , koniec Watykanu ? gdyby tak było to by była zapowiedź czegoś wielkiego z czego chyba jeszcze nie zdajemy sobie sprawy . Zanieczyszczony fekaliami afirmowanej sodomii zbrukany krwią dzieci w łonie matki świat , zanieczyszczony kościół , porządków wymaga jedno i drugie , ale nie ja o tym decyduję [ na szczęście ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 24 2021 11:30   
Forum

Frown

Zgadzam się Autorami wielu tekstów którzy twierdzą ,że nie o liturgię tutaj chodzi ale o DWA kościoły równoległe jeden nowinkarski "nowoczesny ,"postępowy [ jak by tego nie nazywać ] a drugi wierny rytuałowi ? taaam … przecież jeszcze kilka lat wstecz "łykał wszystko "nie to nie jest wierność rytuałowi a wierze ojców , nadchodzą burze dziejowe jeden kościół przetrwa drugi nie , jeden stoi na skale drugi na konformistycznych nowinkach , a dlaczego akurat liturgia ? bo , bo …. nie ma w KOŚCIÓŁ INNEJ MASOWEJ formy wypowiedzi , to tak jak z sprzedawanymi odpustami za czasów Lutra , one były jedynie soczewką SKUPIAJĄCĄ gniew ludu bożego , dodajmy gniew uzasadniony .

Ciągle ta sama herezja , wiara w to ,że insygnia oznaczają bezkarność …. to cecha kościoła upadłego .

Gdzie leży prawdziwa [ moi zdaniem ]praprzyczyna , gen samozagłady ] ano wyobraźmy sobie pustynię , na niej namiot z Arką Przymierza a wokół namiotu Amalekici , Filistyni i inni "tacy " namiot świątynny to …atrakcja turystyczna dla postronnych , nie ma Mojżesza , nie ma Jozuego , nie ma władzy świeckiej ,jest tylko Aaron , co on ma biedny robić ?

....ano zapewniać ,że on nie będzie szkodził Dagonowi i cielcowi i innym bóstwom , nie będzie znakiem sprzeciwu , chciałby się jakoś ze światem ułożyć , zrezygnuje ze wszystkich GESTÓW sprzeciwu ...co już raz zrobił w przypadku cielca a właśnie to teraz Watykan robi …. Chce prowadzić "dialog ze światem" który nie jest skłonny do jakiegokolwiek dialogu .Warunkiem takiego dialogu jest "opiłowanie pazurków Ewangelii " wygładzenie jej , wyciszenie tego co jest wyrzutem dla ludzkości , stąd te "lukrowane kazania "

Kościół upadający czy już upadły ?

Jego karanie jest WYBIÓRCZE , jednych karze drugich poklepuje po ramionach , Co ? że nic przeciw wierze ojców nie POWIEDZIAŁ , no.... jest na granicy takiego powiedzenia , zbliża się do wypowiedzenia bluźnierstwa coraz bardziej , ale …jest jeszcze oprócz mowy ust mowa ciała , gesty te są już …pogańskie .

Nie ma Mojżesza który by Aarona skarcił , kto może skarcić Watykan ? ….nikt , lub boży nie ma prawa głosu a gdyby nawet je miał ...to bałbym się masowego bluźnierstwa ludu a to że względu ogłupienie nauczaniem z ambony ignorującego Biblię , nie …nikt już tego nie powstrzyma .Ta część kościoła jest już stracona jak ..Saul , jeszcze fizycznie żyje ale pomimo tego jest martwy .

W moim domu mam opinię "mikro - Jeremiasza " tak jestem katastrofistą , zdaje sobie sprawę z tego ,że moje pisanie będzie społecznie funta kłaków warte, kiedy się to wszystko stanie , teraz to tylko stukanie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości