Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Bóg
 |  Wersja do druku
Gość forum: Mniejsza o to ...
 grudzień 22 2004 21:08  (Czytany 1958 razy)  


Niewiem czemu ale powoli dochodze do wniosku , ze Boga niema w srod nas ... Wszystkie swieta , ceremonie itp. wydaja mi sie wymyslone aby ludzie mogli udac troche kasy na zakupy i wogule wszystkie te sprawy zaczyna mi sie zdawac ze kreca sie wokol pieniadza ...

===

 
 Cytat 
Ps 83,19
 luty 22 2005 14:36   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/18/05
Postów:: 3

Czy Bóg istnieje? Wierze, że tak i przytoczę Ci słowa apostoła Pawła:
Rzumian 1.19,20:
"ponieważ to, co można wiedzieć o Bogu, jest wśród nich jawne, gdyż Bóg im to ujawnił albowiem jego niewidzialne przymioty - jego wiekuista moc i Boskość - są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki;"
Jeżeli chodzi o komercje świąt to masz rację, zachęcam Cie do studiowania bibli, a dostrzeżesz więcej takich rzeczy, bo od poznania Boga zależy bardzo wiele, zobacz co o tym pisał Chrystus:
Jana 17:3
"To znaczy życie wieczne; ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa."

Chrystus dał świadectwo, że słowo Boże jest prawdą:
Jana 17:17
"uświęć ich przez prawdę; twoje słowo jest prawdą."

Studiuj słowo Boże czyli Biblie a poznasz Boga:
Przysłów 2:1-7
"Synu mój, jeśli przyjmiesz moje wypowiedzi i zachowasz u siebie moje przykazania, aby swym uchem zwracać uwagę na mądrość, tak by skłonić serce ku rozeznaniu; jeśli też przywołasz zrozumienie i wydasz głos za rozeznaniem, jeśli będziesz tego szukał jak srebra i poszukiwał jak ukrytych skarbów, to zrozumiesz bojaźń przed Jehową i znajdziesz poznanie Boga. Gdyż Jehowa daje mądrość; z jego ust pochodzi wiedza i rozeznanie. I dla prostolinijnych zachowa on praktyczną mądrość; dla chodzących w nieskazitelności jest tarczą,"

Pozdrawiam i życzę dokładnego poznania

Cytowane wersety pochodzą z przekładu Nowego Świata

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 luty 22 2005 15:10   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 09/17/04
Postów:: 209

"Religia to opium ludu" nie bez racji zauważył tow. Marks.

Rzeczywiście, religia rozumiana jako wymyślony przez ludzi sposób pojednania się z Bogiem, czy raczej "przekupienia" Go określonym kanonem czynów, rytuałów i ofiar nie może w żaden sposób pomóc człowiekowi w życiu doczesnym, ani przyszłym
Hebr. 10,1-4
"Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą. Bo czyż nie zaprzestanoby ich składać, gdyby ci, co je składają, nie mieli już żadnej świadomości grzechów, gdy raz zostali oczyszczeni? Przeciwnie, one właśnie przywodzą na pamięć grzechy co roku. Jest bowiem rzeczą niemożliwą, aby krew wołów i kozłów mogła gładzić grzechy"
Kol. 2,20-23
"Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli: Nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj? Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie. Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów"
Fil. 3,4-8
"Chociaż ja mógłbym pokładać ufność w ciele. Jeżeli ktoś inny sądzi, że może pokładać ufność w ciele, to tym bardziej ja: Obrzezany dnia ósmego, z rodu izraelskiego, z pokolenia Beniaminowego, Hebrajczyk z Hebrajczyków, co do zakonu faryzeusz, Co do żarliwości prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości, opartej na zakonie, człowiek bez nagany, Ale wszystko to, mi było zyskiem, uznałem ze względu na Chrystusa za szkodę. Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa"
Dz. 17,22-29
"A Paweł, stanąwszy pośrodku Areopagu, rzekł: Mężowie ateńscy! Widzę, że pod każdym względem jesteście ludźmi nadzwyczaj pobożnymi. Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości, znalazłem też ołtarz, na którym napisano: Nieznanemu Bogu. Otóż to, co czcicie, nie znając, ja wam zwiastuję. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych. Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli; Z jego bowiem rodu jesteśmy. Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że bóstwo jest podobne do złota albo srebra, albo do kamienia, wytworu sztuki i ludzkiego umysłu"
Służy ona jedynie chwilowemu uciszeniu sumienia
Hebr. 10,2
"Bo czyż nie zaprzestanoby ich składać, gdyby ci, co je składają, nie mieli już żadnej świadomości grzechów, gdy raz zostali oczyszczeni?"
oraz kontrolowaniu i wyzyskiwaniu ludzi
II Piotra 2,3
"Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie"
II Kor. 11,19-20
"Chętnie bowiem znosicie głupców, wy, którzyście mądrzy! Znosicie bowiem, gdy was ktoś niewolnikami robi, gdy was ktoś wyzyskuje, gdy was ktoś łupi, gdy się ktoś wynosi, gdy was ktoś po twarzy bije"
I Tym. 6,5
"Ciągłe spory ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą, że z pobożności można ciągnąć zyski"

Jeśli Cię to zaiteresowało, zapraszam po więcej: http://www.knp.lublin.pl/knp.php3?dz=6
Paweł Chojecki

===

 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
teofil777
 luty 23 2005 08:20   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/08/05
Postów:: 43

Jeśli bedziemy patrzeć na Boga tylko przez pryzmat religijnosci i obrzędowości, to rzeczywiście można dojść do takich wniosków. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, jeśli masz wrażenie jakiejś wewnętrznej pustki i niespełnienia, to choćbyś nie wiem jak bardzo angażował się religijnie, to nie wiele ci to pomoże. Podstawą jest twoja osobista więź z Bogiem. Jeśli "zaprzyjaźnisz" się osobiście z Bogiem, to On jest w stanie totalnie odmienić twój punkt widzenia na życie. Biblia mówi: "Skosztuj jak dobry jest Pan". Jeśli chcesz spróbować, to zachęcam cię, żebyś odwiedził stronkę: http://nextgeneration.republika.pl/bramka/bramka01.html na której jest opisane w prosty sposób jak zacząć życie z Bogiem.

16 lat temu pierwszy raz w życiu szczerze pomodliłem się do Boga słowami: "Boże jeśli jesteś i jeśli możesz zmienić moje życie, to chcę zaryzykować i spróbować". Wygląda na to, że takie maleńkie ziarenko wiary wystarczyło Bogu, bo odpowiedział na tą modlitwę!

Pozdrawiam
Tomek

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana