Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 slogan?
 |  Wersja do druku
Tadeusz Sołtys
 grudzień 25 2004 19:12  (Czytany 1488 razy)  
Forum

Status: offline

są tacy, którzy wierzą i twierdzą, że "poza Kościołem nie ma zbawienia"; w takim razie co się stało z: Henochem, Noem, Abrahamem, Izaakiem, Jakubem-Izraelem, Dawidem i innymi? bo za ich czasów Kościół jeszcze nie został założony, więc do niego nie należeli... czy więc ktoś ośmieli się stwierdzić, że Bóg posłał ich do hadesu? że ich odrzucił czy potępił, bo nie należeli do Kościoła? poza tym nauka katolicka jest taka, że Kościół powstał w chwili, gdy żołnierz rzymski przebił bok JEZUSa i wypłynęły krew i woda, i w tych wodzie i krwi ma swój początek Kościół; ale na górze Tabor w czasie przemienienia JEZUSa ukazali się Mojżesz i Eliasz, i rozmawiali z JEZUSem - wygląda więc na to, że już wtedy oni byli zbawieni, zanim JEZUS został ukrzyżowany

===

taDEUSz (heil Schindler!!)

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 grudzień 25 2004 21:16   
Forum

Quote by asmoDEUSz: są tacy, którzy wierzą i twierdzą, że "poza Kościołem nie ma zbawienia"; w takim razie co się stało z: Henochem, Noem, Abrahamem, Izaakiem, Jakubem-Izraelem, Dawidem i innymi?

jak zawszze pytanie AsmoDEUSza mnie rozśmieszają. Kościół, to nie instytucja, tylko wspólnota zbawionych. Należą do niej WSZYSCY zbawieni, w tym Henoch, Dawid, Abraham i pozostali.

Tadziu, zanim znowu coś palniesz, poczytaj trochę więcej, niż broszurki idiotów.

Przy okazji, skąd wziąłeś tę naukę o powstaniu Kościoła, bo czytam taką brednię po raz pierwszy.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Tadeusz Sołtys
 grudzień 27 2004 15:55   
Forum

Maciek, wziąłem ją z pamięci...

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 grudzień 27 2004 16:35   
Forum

do asmodeusza: dlaczego wybrales taki dziwaczny nick?

wydaje mi sie ze twoim zyciowym celem jest atakowanie krk?!
kosciol pewnie nie bral pod uwage tamte czasy. moze jedynie czasy nowotestamentowe?

pozdro

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 grudzień 27 2004 18:33   
Forum

Asomdeuszu,

tak z ciekawości, z jakiego wyznania/wspólnoty/religji cokolwiek jesteś?

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 grudzień 27 2004 21:05   
Forum Moderator
Moderator

Zdaje się, że Piotr w którymś liście mówi, że gdy Jezus był martwy, był w otchłani, by uwolnić sprawiedliwe dusze. Jedna z teorii jest taka, że Jezus po prostu zszedł do Szeolu, w którym byli sprawiedliwi (wierzący i bogobojni ludzie zyjący przed Chrystusem) i grzesznicy. Jezus Chrystus uwolnił sprawiedliwych i zabrał ich do nieba. Tak pewnie było.

Nie rozumiem, skąd Twoje pytanie? skąd te problemy?

Pozdr.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Tadeusz Sołtys
 styczeń 04 2005 02:16   
Forum

milka - rzeczywiście, nieraz już na tym forum krytykowałem to, co rzymsko-katolickie; ale jestem "fanem" katolickich akcji charytatywnych, tego nie mam zamiaru krytykować

dawid1976 - jakiś czas temu przez kilka lat byłem często i gęsto praktykującym katolikiem, obecnie nie przynależę formalnie do jakiejkolwiek "grupy wyznaniowej"; jestem niekatolickim nieobrzezańcem

milka - wybrałem nick asmoDEUSz, bo:
a) wprawdzie w katolickiej Biblii jest mowa o Asmodeuszu jako złym demonie, ale w mojej Biblii nie ma tego (brak księgi Tobiasza, według wielu nienatchnionej przez Boga); w takim przypadku Asmodeusz jest (być może) rzekomym demonem
b) nie zaprzeczę, obranie takiego nicku miało być pewnym rodzajem antykatolickiego sprzeciwu
c) być może za zaletę imienia ASMODEUSZ należy uznać fakt, że wewnątrz niego znajduje się słowo DEUS (po łacinie: BÓG); nie wiem, czy przesadzę, ale ASMODEUSZ możnaby z tego powodu tłumaczyć "niosący Boga"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 styczeń 04 2005 15:03   
Forum

Przepraszam - ja w sprawie ASMODUESZA :-)

Otóż wedłu etymymologii pochodzi ono z Persji i oznacza aēszma 'gniew'; daēwa 'demon'

Patrz
http://www.slownik-online.pl/kopalinski/CADED026B30927E6412565CB00521712.php

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty