Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 pierścień atlantów
 |  Wersja do druku
Gość forum: pierścień atlantów
 grudzień 31 2004 16:38  (Czytany 6711 razy)  

Witam wszystkich forumowiczów. Mam następujace pytanie dotyczace pierścienia atalntów albo atladów. Słyszałem ze sa one tak jakby sprzeciwieniem sie chrześcijańswu i duzo ludzi nosi je bez świadomości ze to pierscienie atlantów. Czy macie moze wiecej informacji na ten temat? Wiem ze kiedys w jakims czasopiśmie kościelnym był taki artykuł. Moze ktos miałby linka do strony związanej z tym pierścieniem. Przedewszystkim chodzi mi o to co na ten temat ma do powiedzenie Kościół. Bo chciałbym ustrzec kolege przed tym ze własnei pierścieniem.... Z góry dziękuje za jakieś informacje i pozdrawiam !!

===

Cytat 
Gość forum: to jest ciekawe
 grudzień 31 2004 20:30   

Nie wiele wiem na ten temat ale tez chcialam sie tym pierscieniem zainteresowac i innymi symbolami rowniez, ale nie wiedzialam jak sie nazywa. Znalazlam w necie jakas strone, ale pewnie ju widziales
http://republika.pl/pierscien_atlantow/

===

Cytat 
Gość forum: aga158
 kwiecień 07 2005 11:00   

więcej o pierścieniu atlantów można przeczytać w,,Miłujcie się''z nr. gudniowego 20004r. lub nr.lutowego 20005.Wtedy po raz pierwszy dowiedziałam się, że coś takiego istnieje i ma złą moc.W kilka dni później zobaczyłam go na palcu mojej koleżanki.Myślę że ona jest nieświadoma co nosi dlatego postanowiłam nic jej nie mówić.Jest ona mądrą dziewczyną i nie zauważyłam jakiś zgubnych wpływów na niej.Nie ma też żadnych złych skłonności.Myślę że gdybym ja coś takiego nosiła i nic bym nie wiedziała to też by nic nie było.Nie za bardzo wierzę w moc tego pierścienia,chyba tu działa bardziej autosugestia być może nie mam racji.A wy co o tym sądzicie?

===

Cytat 
macli
 kwiecień 18 2005 22:39   
Forum

Status: offline

Trzeba naprawde duzo dobrej woli, zeby uznac samo noszenie jakiegos pierscionka za sprzeciwianie sie chrzescijanstwu.

Przeczytalem tez polecana strone o pierscieniu i musze przyznac, ze niezle sie usmialem.
Czytajac prosze zwrocic uwage na fragment o "dlugich analizach" ktore pozwolily ustalic, ze wzor pierscienia pochodzi z Atlantydy (ktora jest krajem MITYCZNYM) oraz na fakt, ze H. Carter byl przez pierscien chroniony i nie dosiegla go klatwa Tutanchamona, a pozostalych uczestnikow wyprawy owszem (dla wyjasnienia podaje, ze: Howard Carter zmarl w 1939 roku, Lady Evelynv w 1980, Sir Alan Gardiner zyl 84 lata, D.E.Derry zmarl w 1969 majac 87 lat, a jedyna osoba zmarla przedwczesnie byl Lord Carnavon).

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
pawel949
 kwiecień 19 2005 16:11   
Forum

Śmieszna stronka.

Długie analizy pozwoliły połączyć niespotykany wzór pierścienia z cywilizacją Atlantów - prastarych mieszkańców Atlantydy.

Najlepsze są te analizy.
Myślę, że powiązanie motywu pierścienia z Atlantydą jest poprzez tzw krzyż atlantydy (atlantydzki). Prawidłowy (bo "hokus-pokus" podaje inną wersję) jest odmianą krzyża celytyckiego z potrójnym okregiem wokół przecięcia ramion i był stosoway w kościele w dawnych czasach.

Żadna rzecz sama z siebie nie jest dobra albo niedobra. Taką staje się w rękach człowieka - również za sprawą jego wiary. A tu mamy jasne wskazówki w co wierzyć.

A co do pierścienia to jest ładny, motyw ciekawy (3x3) więc jak komuś sie podoba...

===

Profil   Email 
 Cytat 
[użytkownik zablokowany]
 kwiecień 20 2005 22:20   
Forum

Znakiem krzyza oznaczano ;"Niebianska planete Nibiru- "Ojca Boga Anu- szefa Elohim" w/g zapisow Szummeryjskich! rownoznacznie zaznaczno te Planete- cialo niebieski skad przybyli Elohim na Ziemie-jako dysk z promieniami!
--------------------------------------------------------
zas "atlantydzi"..? w/g tego co nam przekazal z zaszlyszanych opowiesci w Egipcie "uczony" grecki- zalozyli cywilizacje w Egipcie!;po "Potopie"...?
Jednak indentycznosc Panteonu bogow ( choc pod innymi nazwami) - oraz nauka stricte - ta sama co u Szumerow,eliminuje ten poglad! Inna sprawa,ze trwajacy pond 9-m-cy POTOP ca 14 000lat temu ( fakt geologiczny)uniemozliwial zasiedlenie niziny koryta Nilu!Nawet Eridu- Eden- gdzie wyprodukowywano po Potopie odmiany roslin,zboz ,drzew i zwierzat hodowlanych- zalozony byl na stokach gorskich i stamtad pochodzi!(dowody;archeologow, paentologow i biologow)!
Gdyby nawet chodzilo o ten najwczesniejszy Eden- czyli z okolo 200 000 lat temu- po cofnieciu sie glacjalu - gdzie nowo stworzeni Adamy i Chavy tam pracowali i uzyskali "poznanie"- to i tak delty i niziny bagienne Rzek nie nadawaly sie jeszcze do zasiedlania- skoro wybierano tereny na stokach gorskich!!

"Krzyz Zycia" albo ten sam Anu- symbol ciala niebieskiego w promieniach- byl objawiony faraonowi Ehtantonowi na dlugo zanim Hebrajczycy emigrowali z Egiptu! Zatem symbol ten- jest znany w czasach pzredbiblijnych i pozniej az do rozpowszechnienia go przez Chrzescjan!
Burus

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Remigiusz P. Garbiec
 kwiecień 21 2005 15:39   
Forum

Krzyż Atlantydów, celtycki, czy koptyjski (ankh) są symbolami pogańskimi związanymi z czczeniem martwych bogów (utożsamianych w tradycji kościelnej z demonami), a to, że takie formy krzyża przyjął Kościół w póznej starożytności nie jest rzeczą dla niego chwalebną.

===

"A ja odnioslem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyscie na nas sie nauczyli nie rozumieć wiecej ponad to, co napisano". (Paweł z

Profil   Email 
 Cytat 
[użytkownik zablokowany]
 kwiecień 21 2005 22:23   
Forum

Quote by remigius: Krzyż Atlantydów, celtycki, czy koptyjski (ankh) są symbolami pogańskimi związanymi z czczeniem martwych bogów (utożsamianych w tradycji kościelnej z demonami), a to, że takie formy krzyża przyjął Kościół w póznej starożytności nie jest rzeczą dla niego chwalebną.

-------------------burus--------------->
Zanim na scene historii wkroczytli Celtowie-czy tez "Koptyjczycy"- Chrzescjanstwo juz istnialo od wiekow wielu!tazke ich symbol przejety od Egipcjan-czy Szumerow ;"Niebianskiej Planety Najwyzszego Boga- Anu!
-----------------------------------------------
Jest prawie pewnym,ze ta wiedza o "bogach" z Nibiru-( a wiec i jej symbol=krzyz) dotarla do wszystkich zakatkow Ziemii- ( bo i w Am Pol- ow wystepuje i w Azji!- rownierz!

Burus

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 czerwiec 09 2005 15:19   
Forum

Osobiscie spotkalem sie z opinia, iz pelni on tzw. role odgromnika zlej energi, rodzaj bezpieczika... ale sam w to nie wierze, nie wierze by energia byla dobra lub zla (co najwyzej tak jak w przypadku produ elektrycznego moze miec rozne bieguny). Generalnie uwazam ze wszystkie przedminy odpowiedni odlugo nozszone przy sobie przejmuja czesc naszej energii / aury jak kondensator, ktory puzniej moga oddac. Zasadniczo zas uwazam ze najwieksza sila roznego rodzaju przedmiotów drzemie w naszym umysle - wierzac ze cos przynosi nam szczescie wprawic moze nas w dobry nastruj a tym samym rzeczywiscie przyczynic sie do osiagniecia stanu szczescia (cos jak placebo).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty