Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Joseph Ratzinger, wasz przyszły papież?
 |  Wersja do druku
dawid1976
 styczeń 05 2005 12:52  (Czytany 6219 razy)  
Forum

Status: offline

Ciekawi mnie tak, według Gazety Wyborczej
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2477298.html,
Time twierdzi że nowym papieżem będzie Joseph Ratzinger- Niemiec. Tak sobie myśle, czy Polacy wtedy nadal będą tak posłuszni i dumni z KK (bezwzględnie w końcu kto będzie zastępcą Jana Pawła II, bo przecież dla Polaków nikt go nie może zastąpić)??

Ja myśle że nadjedzie całkiem nowa era- i za niedługo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 styczeń 05 2005 12:56   
Forum

Nastepcą Jana Pawła II

A póki zyje obecny papież i nie zebrało się konklawe trudno powiedzieć co postanowi Duch Św. i kardynałowie tam zebrani. Może faktycznie być zaskakujacy wybór nowego papieża

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Jolanta
 styczeń 05 2005 13:01   
Forum

Żałuję Dawidzie, że to nie Ty będziesz tym następnym papieżem, bo podoba mi się Twój pogląd na antykoncepcję...

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 styczeń 05 2005 13:03   
Forum

Quote by DD: Nastepcą Jana Pawła II

Dzięki, następca nie zastępca- mimo że taką opcje też już się brało pod uwage
Zobatrzymy, oczewiście życze Janu Pawłowi II długie życie!

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 styczeń 05 2005 13:07   
Forum

Quote by Jolaaugust: Żałuję Dawidzie, że to nie Ty będziesz tym następnym papieżem, bo podoba mi się Twój pogląd na antykoncepcję...

Spoko, jeżeli to będzie Ratzinger napisze jemu bardzo miły list po niemiecku z bawaryjskim akcentem żeby prosze zmienił artykóły o antykoncepcji

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Duch Święty czy kardynalowie?
 styczeń 05 2005 16:49   

Quote by DD: Nastepcą Jana Pawła II

A póki zyje obecny papież i nie zebrało się konklawe trudno powiedzieć co postanowi Duch Św. i kardynałowie tam zebrani. Może faktycznie być zaskakujacy wybór nowego papieża

Ten pontyfikat już niestety odchodzi do Pana - już nie funkcjonuje, to już tylko mumia! Zas co do nowego księcia na tronie - to daj spokój Duchowi Świętemu - od tego są kardynałowie intrygi i układy... układy i intrygi kolego!

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 05 2005 21:38   
Forum

Od tego są Kardynałowie, a przedewszystkim Duch Święty. Żadne intrygi i układy.

Dawidzie! Zmień link do artykułu Wyborczej, bo 2 razy jest HTTP i nie działa!

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 styczeń 06 2005 00:04   
Forum

Mateuszu, odkryłem link, trzeba sobie teraz jedynie zkopiować i wklejić na nowo. Mam nadzieje że w ten sposób będzie działało. Sprawdziłem i link nadal jest aktualny (conajmniej w moim eksplorerze).

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 06 2005 00:17   
Forum Admin
Admin

poprawiłam link na klikalny

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
strk
 styczeń 16 2005 10:45   
Forum

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 17 2005 22:23   
Forum

Quote by mateuszwroc: Od tego są Kardynałowie, a przedewszystkim Duch Święty. Żadne intrygi i układy.

taaa.. moc DŚ przy wyborze papieża byłaby bardziej wiarygodna, gdyby szanowne ich luminescencje?eminescencje?(dobrze napisałem?) purpuraci kręcili butelką, losowali krótką zapałkę, rzucali kostką, albo wyciągali karteczki z pudełka . bo, cokolwiek by nie powiedzieć panie mateuszu, wybór papieża to najpierw wybór urzędnika i jego linii ideologicznej, a potem zwierzchnika członków KK-mój stosunek do urzędu papieża pan zna.
biorąc pod uwagę historię urzędu watykańskiego, uważam, że DŚ niejednokrotnie na konklawe spóźniał się lub niespływał(nieładne słowo) wogóle-może bał się, że niedopuszczą Go do głosu...

p.s. przepraszam za jadowity i uszczypliwy ton postu

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 17 2005 22:56   
Forum

Ale kiedy ostatnio Ich Eminencje (to jest poprawnie) kręciły butelką etc. Proszę mi dostarczyć dowodów, ale wątpię, bo konklawe jest tajne i nie ma Pan prawa wiedzieć co się tam działo, poza rzeczami oczywistymi, takimi jak sposób wybierania Papieża. Aktualne "wytyczne" odnośnie wybory Papieża. Nic tam nie ma o butelkach czy zapałkach.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 17 2005 23:03   
Forum

Quote by mateuszwroc: Ale kiedy ostatnio Ich Eminencje (to jest poprawnie) kręciły butelką etc. Proszę mi dostarczyć dowodów, ale wątpię, bo konklawe jest tajne i nie ma Pan prawa wiedzieć co się tam działo, poza rzeczami oczywistymi, takimi jak sposób wybierania Papieża. Nic tam nie ma o butelkach czy zapałkach.

och, nie, ja nie miałem na celu przedstawienie jak w rzeczywistości wygląda wybór papieża (bo tak jak pan twierdzi, nie mam prawa wiedzieć ze względu na utajnienie konklawe), ale pozwoliłem sobie zażartować, kiedy to moc DŚ mogła by się ujawnić w sposób niepodważalny, bez podejrzeń, że wybór konkretnego kandytata na papieża był efektem gry interesów czy kompromisem stanowisk coważniejszych funkcjonariuszy KK. taki był zakładany sens mojego postu.

i dziękuję za link. jak już pisałem wcześniej, jestem pod wrażeniem pańskiej wiedzy i przebiegłości

===

Profil   Email 
 Cytat 
o. Michał Ap
 styczeń 17 2005 23:30   
Forum

Kardynałowie - z pewnościa tak, ale czy zawsze Duch Święty? A komu zaliczyć te pontyfikaty gdzie na watykańskim sedesie zasiadali złodzieje, oszuści, bekarci - czyli pomioty z nieprawego łoża, rozpustnicy, seksualni dewianci i inne kanalie?
Jeżeli JE Mateusz...(przy tiarze) masz wątpliwości albo jakieś luki w nieimprimaturowanej historii Kościoła rzymskiego to w kolejnym poscie gotowym zestawić listę tej pospolitej i uświęconej "szarańczy" odzianej w purpurę.

===

• Czasem mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: ...
 kwiecień 03 2005 19:21   

Ten pontyfikat już niestety odchodzi do Pana - już nie funkcjonuje, to już tylko mumia!

Ty chyba sam nie funkcjonujesz..

===

Cytat 
TS
 kwiecień 11 2005 15:12   
Forum

Nie sądzę. Chyba, że kardynałowie zdecydują się na papieża przejściowego, kogoś kto "pociągnąłby" Kurię przez kilka lat (w końcu ma już on 78 lat), nie robiąc zbyt wielu zmian (jako znający dobrze mechanizmy Watykanu).

Wydaje mi sie, że jego kandydatura nie padnie na samym początku. Raczej - o ile w ogóle - ropzatrywałbym ją w kategoriach kompromisu. O tyle niebezpiecznego, że choćby bł. Jan XXIII - przecież też miał być kompromisowym kandydatem.

Ratzinger ma z pewnością od razu nieco "pod górkę" - jest kurialistą. Żaden aktywny duszpasterz nie będzie chciał na tronie Piotra biurokraty. A do tego konserwatysta.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości