Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Partia Maryja
 |  Wersja do druku
zgryzolec
 luty 16 2005 08:25  (Czytany 2828 razy)  
Forum

Status: offline

Wstalem dzisiaj dziarsko do pracy z lopata i dobrze sie stalo ze jak skonczylem to ja odstawilem, bo po wejsciu na jeden z czolowych serwisow informacyjnych zobaczylem taki wlasnie artyklul. Najpierw myslalem ze wybuchne smiechem, ale im dluzej sie wczytywalem, tym wieksze przerazenie mnie ogarnialo:

Najbliżsi współpracownicy o. Tadeusza Rydzyka tworzą nową partię. Ma ona błogosławieństwo ojca dyrektora, potężne struktury - Koła Przyjaciół Radia Maryja zrzeszające ponad 200 tys. osób - i jasny cel: wygrać najbliższe wybory.

No bez jaj!!! Jesli to dojdzie do skutku, to ja wypadam z tego i tak juz chorego kraju. Chyba ze mi Ojciec Dyrektor zapewni Maybaha

===

Debil nie wie że jest debil a mądry to wie

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 16 2005 11:00   
Forum

zupelnie nie rozumiem, myslalam ze wszyscy katolicy kochaja ojca dyrektora ;-)

apropos maybaha, czy ktos zrobil zdjecie tego maybaha? jak nie to zaden dowod!
gdzies tu na jakims forum dostalam niezly ochrzan za to ze krytykuje ojca dyra, ze jak nie widzialam go kupujacego autka to nie mam sobie co komentowac. hehehe
ale prosze panstwa, powiem wam ze moj szef sam nie kupuje auta, w ogole nic nie kupuje, robi dla niego za niego szara ekipa, sam sobie nie zamawia obiadu - robi to jego sekretakra. mysle ze tak samo rydzyk tez nie robi sam zakupow.
ten argument ze mam zamknac buzi dlatego ze nie bylam swiadkiem kupna autka jesst do kitu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Nowak
 luty 16 2005 11:06   
Forum

Oj zgryzolec zgryzolec - jeżeli rozumiesz cokolwiek jak działa polityka, powinieneś się cieszyć a nie wyjeżdżać.
Powstanie przecież nowa partia o programie niemal identycznym jak LPR (przypominam że w ostatnich wyborach to właśnie LPR było popierane przez RM). Będą się więc nawzajem zwalczać, a ordynację mamy taką, że na pewno dostaną mniej miejsc niż gdyby była jedna taka partia.
Dla jednych jest to dobra wiadomość, dla innych zła, ale rozumieć trzeba.

Pozdrawiam
Mateusz

===

Nowe forum o rodzinie: http://www.dorodzin.fora.pl

Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 luty 16 2005 11:07   
Forum

Quote by milka: zupelnie nie rozumiem, myslalam ze wszyscy katolicy kochaja ojca dyrektora ;-)

NIE wszyscy.

Quote by milka: apropos maybaha, czy ktos zrobil zdjecie tego maybaha? jak nie to zaden dowod! (...)

Wystarczy mi material z kupna helikoptera.

Quote by milka: moj szef sam nie kupuje auta, w ogole nic nie kupuje, robi dla niego za niego szara ekipa, sam sobie nie zamawia obiadu - robi to jego sekretakra. mysle ze tak samo rydzyk tez nie robi sam zakupow.

Fakt, on uzywa starych babc do przerzucania kasy przez granice (nie wierzylem poki nie zobaczylem). Zakladanie partii o takiej nazwie obraza moje uczucia religijne. Pozwac go?

===

Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 luty 16 2005 11:09   
Forum

Quote by mateno: Oj zgryzolec zgryzolec - jeżeli rozumiesz cokolwiek jak działa polityka, powinieneś się cieszyć a nie wyjeżdżać.

Cieszyc to ja sie cieszylem jak glupi do sera kiedy powstawala Samoocena.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 luty 16 2005 12:09   
Forum Moderator
Moderator

Quote by milka:
ten argument ze mam zamknac buzi dlatego ze nie bylam swiadkiem kupna autka jesst do kitu.

Nic sie nie uczysz i dostanies zakolejny ochrzan. A masz swiadectwo zakupu, albo chociaż jakieś dowody, że ten samochód jest własnoscią o.Rydzyka, Redemptorystów Radia bądź jakiejś instytucji powiązanej (uczelnia, fundacja, tv etc.)?
SPrzedawców Maybacha w Europie dużo nie jest. Jedź i zapytaj czy o.dyrektor jest właścicielem takieog samochodu... Wtedy CI uwierzę.
Rzecz inna - nawet jesli ma taki samochód mógł go dostać z Niemiec od swoich fanów/fanek!

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 luty 16 2005 13:23   
Forum

a ja ci jakubie proponuje zmienic swoj ton wobec mnie. nic sie facet nie uczysz! juz o to cie prosilam!
ojciec rydzyk nie uczy cie uprzejmosci?

fakt ze jezdzi maybachem mi wystarcza.
sluga bozy jezdzi drogim autkiem. nie zazdroszcze! jezeli kulczyk najwiekszy bogacz nie odwazyl sie maybachowac to co mozna powiedziec w ogole? wychodzi na to ze jest bogatszy od kulczyka! tylko ze roznica jest w tym ze kulczyk jest od robienia pieniazkow a rydzyk powinien byc od sluzenia ludziom a nie sciagania haracza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jolanta
 luty 16 2005 20:40   
Forum

A ja mam ciocię, która kocha ojca Rydzyka i śle mu co miesiąc niezłą sumkę pieniędzy.
Próbowałam kiedyś słuchac tego radia, ale to wyłącznie dla dewotek, a poza tym co chwilę słyszałam tylko prośbę o nadsyłanie forsy dla zagrożonego biedą RM.
Podziwiam tego ojczulka, sprytny lis jak mało kto, ale na pewno nie powinien być ksiedzem. Sygnał jego stacji słychać w każdym radiu prawie bez anteny. To jest siła przebicia!I władza!

===

Profil   Email 
 Cytat 
bartolomeo
 luty 17 2005 13:48   
Forum

Faktycznie to radio zostało jakiś czas temu strasznie upolitycznione - w 2001 roku otwarcie popierało LPR w wyborach, jednak O.Tadeusz sie z Romanem Giertychem pokłócili (zdaje się, że o wywiady dla Gazety wyborczej)i od tego czasu o LPR-ze się w RM nie mówi. Teraz partią nr 1 jest tam Ruch Katolicko-Narodowy Antoniego Macierewicza i Anotniego Stryjewskiego. Radio Maryja w swoich audycjach o Polsce i polityce cały czas przedstawia założenia i punkt widzenia właśnie pana Macierewicza.
Będzie wiec to partia dla osob ktore w obecnym sejmie sa juz spalone, a dalej chca sprawowac wladze, tylko pod innym szyldem.
Jednak nie mogą moim zdaniem uzywac nazwy "Maryja" bo to profanacja

===

święty potężny jesteś Panie nasz przed Tobą dziś możemy stać dzięki łasce nie dzięki nam samym

Cytat 
Izrael
 luty 18 2005 09:12   
Forum Moderator
Moderator

1. PArtia - cieszę się, że powstaje - z jednego względu. Jak już ktoś słusznie zauważył, spowoduje ona rozłam wsród prawicy. Podejrzewam, że część wyborców LPR może zacząć wspierać PM (szczególnie, jeśli ci wyborcy są słuchaczami RM). Niestety, mimo wszystko jest to dowód, że RM rośnie w siłę, bleh.

Jakub

Rzecz inna - nawet jesli ma taki samochód mógł go dostać z Niemiec od swoich fanów/fanek!

Mógł go nawet dostać od Michaela Jordana. Niemniej, czy nie uważasz, że piskliwy fanclub o. Rydzyka, który uważa go za co najmniej bożka, nie służy Jezusowi? Proszę o momencik, by się zastanowić. Poza tym, nie potrafię sobie wyobrazić, jak myślący i gorliwy chrześcijanin może tego słuchać.

Proponuję założyć oddzielny temat o RM, bo inaczej będzie zbędny offtopik. Czy ktoś jest chętny?

Pozdr.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 luty 18 2005 09:38   
Forum Admin
Admin

Quote by Izrael: Jak już ktoś słusznie zauważył, spowoduje ona rozłam wsród prawicy.

Izraelu, na litość Boską, wśrod jakiej prawicy? Czy Ty LPR lub "radiomaryjców" nazywasz prawicą? Toż to narodowi socjaliści z zacięciem totalitarnym, z solidnym "jobem" religijnym - z tym że religię pojmują zdaje się instrumentalnie i bardzo płytko. Najprostszym określeniem tego typu formacji jest katofaszyzm, a to jest przecież nadal forma "lewicowości", fakt że nieco ukrytej, ale jednak lewicowości.

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 luty 18 2005 09:52   
Forum Moderator
Moderator

Sami siebie nazywają prawicowcami, a tzw. "lewaków" nienawidzą, więc nie będę im w chodził w drogę jakimiś nazwami. To, czym się charakteryzują, jak zachowują, to inna sprawa.* Mniejsza zresztą o to, wszyscy wiedzą, o co chodzi.

"Lewica się z prawicą nigdy nie dogada..."

*zaglądam na forum Młodzieży Wszechpolskiej, trochę wiem.

I nie rozumiem, co litość Boska ma z tym wspólnego?
Pozdr.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 luty 18 2005 10:00   
Forum Admin
Admin

Quote by Izrael:

*zaglądam na forum Młodzieży Wszechpolskiej, trochę wiem.

I jakie wrażenia z tego traumatycznego przeżycia ?

Quote by Izrael:

I nie rozumiem, co litość Boska ma z tym wspólnego?
Pozdr.

Co jak co, ale z tymi ugrupowaniami akurat Boża litość ma wieeele wspólnego Chociaż jak dojdą do władzy to raczej będzie to rodzaj gniewu Bożego - zostaniemy za całokształt grzechów ukarani radiomaryjcami u rządów.

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 luty 18 2005 10:11   
Forum Moderator
Moderator

Site Admin

I jakie wrażenia z tego traumatycznego przeżycia ?

Różnie bywa. Forum prawie faszystwoskie. Faworyzowani sympatycy bądź członkowie MW, a jak napiszesz coś nie po ich myśli (mam na myśli ty - okropny lewak, liberał, etc., czyli każdy niekatolik i niegiertychowiec), możesz czasem liczyć się z kasacją. W każdym razie zdarzało mi się prowadzić spory, oczywiście nt. wiary (nie po to zarejestrowałem się na tamtejszym forum, by gadać o polityce!), na całkiem, prawie, normalnym poziomie... Ale to jednak nie to. Teraz tylko zaglądam i czytam, a piszę rzadko. Szkoda zdrowia.

Pozdr. serdecznie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 luty 18 2005 10:34   
Forum Moderator
Moderator

Nie powstanie PM: Kliknij

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tadeusz Sołtys
 luty 18 2005 14:04   
Forum

osobiście nie podoba mi się imię MARYJA (tak, jak zwyczajnie podoba się lub nie podoba komuś imię, gdy np. wybiera je dla swojego dziecka); jeśli chodzi o imię matki JEZUSa, to bardziej podoba się mi imię MARIA lub MARIAM (podobno to jest najbardziej zbliżone do rzeczywistego imienia matki JEZUSa);
jako niekatolik nie widzę nic zdrożnego w powstaniu partii pod imieniem matki JEZUSa; ważne jest, co będzie ona (partia) sobą reprezentować - uczciwość?? czy coś zupełnie innego; ludzie religijni mają zupełne prawo do polityki; jestem nawet skłonny poprzeć uczciwą katolicką partię polityczną

===

taDEUSz (heil Schindler!!)

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 26 2005 20:14   
Forum

Quote by ggacki: Izraelu, na litość Boską, wśrod jakiej prawicy? Czy Ty LPR lub "radiomaryjców" nazywasz prawicą? Toż to narodowi socjaliści z zacięciem totalitarnym, z solidnym "jobem" religijnym - z tym że religię pojmują zdaje się instrumentalnie i bardzo płytko. Najprostszym określeniem tego typu formacji jest katofaszyzm, a to jest przecież nadal forma "lewicowości", fakt że nieco ukrytej, ale jednak lewicowości.

GG

Na historii mnie uczyli że faszyzm był skrajną prawicą. Inna sprawa, że oszołomy skrajnieprawicowe i skrajnielewicowe się tak naprawdę nie róznią. Cały czas są tylko i wyłacznie oszołamami.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 26 2005 20:18   
Forum

Quote by asmoDEUSz: osobiście nie podoba mi się imię MARYJA (tak, jak zwyczajnie podoba się lub nie podoba komuś imię, gdy np. wybiera je dla swojego dziecka); jeśli chodzi o imię matki JEZUSa, to bardziej podoba się mi imię MARIA lub MARIAM (podobno to jest najbardziej zbliżone do rzeczywistego imienia matki JEZUSa);

Maryja jest staropolską wersją Maria. Wzięło się zapewne z włoskiego, gdzie przyjęła się forma Marija. A brzmienie autentyczne imienia matki Chrystusa było, o ile mi wiadomo Miriam.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 luty 26 2005 22:31   
Forum Admin
Admin

Quote by Marcin W:

Na historii mnie uczyli że faszyzm był skrajną prawicą. Inna sprawa, że oszołomy skrajnieprawicowe i skrajnielewicowe się tak naprawdę nie róznią.

Otóż szpetnie Cię okłamali. Hint: rozwiń sobie skrót NSDAP. Z narodowych SOCJALISTÓW po wojnie "skrajną prawicę" zrobili Sowieci i komuniści - jakoś niezręcznie im było się przyznawać do nazistowskich "krewnych" z socjalistycznej, lewicowej rodziny. Zwróć ponadto uwagę na namiętny romans niemieckich nazistów i sowieckich komunistów - zanim jeszcze sie pokłócili.

pozdrawiam

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 28 2005 14:54   
Forum

Czym innym jest socjalizm a czym innym "narodowy socjalizm". Spójrz w Polsce - taka np. Młodzież Wszechpolska jest tym, co można by określić jako "narodowy socjalizm". Ja oczywiście nie chcę tu nikogo urazić. W żadnym razie nie porównuję MW do hitlerowców! Chodzi jedynie o skrajniość polityczną - wcale nie źle rozumianą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
wszechmocny
 luty 28 2005 21:01   
Forum

Marcin W - o tym, że imię matki JEZUSa brzmiało w przybliżeniu MARIAM zaczerpnąłem z przypisów do biblii tysiąclecia (gdzieś na dole strony, nie mam już tego egzemplarza), sam nie badałem sprawy
ggacki - a propos nsdap - OSKAR SCHINDLER również należał do nich, a jednak nie przeszkodziło mu to uratować wielu osób przed zagładą; natomiast Judasz (Iskariota) był pośród uczniów JEZUSa, a jednak zdradził; przynależność więc do jakiejkolwiek grupy ludzi niczego nie przesądza
zgryzolec - osobiście trudno mi ocenić, czy zakładanie partii politycznej pod imieniem "maryja" czy tp. jest zdrożnym pomysłem - może tak, może nie...; gdybyśmy wiedzieli, co na to sama matka JEZUSa (???)

===

Bóg podał rękę Ci, otworzył piekła drzwi, stół zastawiony jest już

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty