Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Wazne :))
 |  Wersja do druku
Gość forum: Pilne !!!
 luty 23 2005 17:21  (Czytany 1578 razy)  

Mam tytul referatu "Dlaczego sakrament mażenstwa powinnien byc odprawiany podczas mszy sw " ??? jak ktos moze mi odpisac potrzebuje to na dzis jeszcze Smile)

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 luty 23 2005 22:46   
Forum

Status: offline

"W obrządku łacińskim małżeństwo między dwojgiem wierzących katolików jest zazwyczaj zawierane podczas Mszy świętej, ze względu na związek wszystkich sakramentów z Misterium Paschalnym Chrystusa. W Eucharystii urzeczywistnia się pamiątka Nowego Przymierza, przez które Chrystus na zawsze zjednoczył się z Kościołem, swoją umiłowaną Oblubienicą, za którą wydał samego siebie. Słuszne jest zatem, by małżonkowie przypieczętowali swoją zgodę na wzajemne oddanie się sobie przez dar własnego życia, jednocząc się z ofiarą Chrystusa za Kościół, uobecnioną w Ofierze eucharystycznej, i przyjmując Eucharystię, ażeby skoro spożywają to samo Ciało i tę samą Krew Chrystusa, "tworzyli jedno ciało" w Chrystusie."
(KKK 1621)

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 luty 24 2005 22:13   
Forum Moderator
Moderator

Po co w ogóle mateuszu odpisujesz? Niech szanowny waszmość ruszy ciężki tyłek sprzed monitora, zamiast robić g... i poszuka, a jak chce, to znajdzie. Wkurzają mnie takie typki leniwe. Się zbulwersowałem.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 25 2005 13:45   
Forum

Widzę, że szanowny moderator Izrael w kilku ostatnich postach nie w humorze.
No ale rozumiem podirytowanie, bo przecież w dobie internetu wystarczy w jakiejkolwiek wyszukiwarce wstawić szukane słowa, i nie ma siły, coś się znajdzie.

Z drugiej strony, takie czy inne pytanie, nawet jesli się na nie można zżymac, jest okazją, by sobie samemu o niektórych rzeczach przypomnieć, ba żeby o tym napisać, nawet jeśli gość forum nie pofatyguje się nawet potem, żeby napisać: dziekuję

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Izrael
 luty 25 2005 22:23   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man: Widzę, że szanowny moderator Izrael w kilku ostatnich postach nie w humorze.
No ale rozumiem podirytowanie, bo przecież w dobie internetu wystarczy w jakiejkolwiek wyszukiwarce wstawić szukane słowa, i nie ma siły, coś się znajdzie.

Zdenerwowały mnie te 2 syfiarskie tematy, masz rację. Ale już mi przeszło. Niemniej zdania nie zmieniam; cieszę się natomiast, że ktos mnie rozumie!

Pozdrawiam!

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,12 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty